The BlogYorgan yamalı tekniği, bağımsız bir şekilde yapılabilir, aksesuar iç sıcaklık ve özgünlük verecekYorgan patchwork tekniği bağımsız yapılabilir, aksesuar iç sıcaklığını verecek ve samobytnostLoskutnoe battaniye birçok ülkede konfor ve anne bakım sembolüdür. tek parça bez kıt oldu: dikiş parlak güzel resimlerini gelenek bu gerçek bir ihtiyaç olduğu günlerde kökenlidir. yorgan ve birkaç yıldır popülerliğinin zirvesinde düzenlenen patchwork tekniği, yapılan küçük şeyler: Artık gelenek bir patlama ile geri olduğunu.


yamalı malzemeleri

Eğer ciddiye yama yapmaya karar verdiyseniz, önceden gerekli tüm materyalleri hazırlamak önerilir. kaynakların bir grubu temelinde herkes için uygun fiyatlı iddiasız bir patchwork meseledir.

yorgan imalatı için, her bir ev kadını mevcut basit cihazlar gerektiriryorgan imalatı için, her bir ev kadını mevcut basit cihazlar gerektirir

kapitone başlamak için, ihtiyacınız olacaktır:

 • Kumaş. Tabii ki, anneannemin gövdesinden eski geleneksel kesim tekstil kullanabilirsiniz, ancak davayı kullanmadan önce tamircilik var. En iyi seçenek, garantili başarı vaat patchwork için özel kumaşlar seçimidir. Bunlar hemen hemen her kumaş mağazasında satılmaktadır.
 • Dikiş makinesi. Hiçbir yamamaya makine için özel gereksinimleri. Amatör ev dikiş makinesi bu durumda oldukça uygundur. Arzu edilir bir şekilde, iğne sağa çalışma yüzeyi mümkün olduğu kadar büyük. Bu tür battaniye gibi büyük öğelerin terzilik kolaylaştıracaktır.
 • Karındeşen. Bu öğe net kareler vurgulamak için vazgeçilmezdir. En iyi alternatif makas patchwork için.
 • Utyuzhok.
 • Pinler ve iğneler. Bu küçük yardımcıları yamalı bir sürü gerekir. Yüksek kaliteli ince iğnelenme seçin: daha uzun sürecektir, kırmak veya viraj olmayacaktır.
 • Dikiş makas. Kullanışlı 2 çift: büyük uygulamalar için ve küçük parçaların ve ipler için.
 • Konu. Farklı renklerin bir iplik satın almaktır.

Bu set ile güvenle bazı önemli şeyler gözden kaybetmek korkusu olmadan çalışmalarını başlayabilir. yanlısı dükkanı ziyaret edin ve orada tüm bu küçük şeyleri bulacaksınız.


İşgal patchwork sırasında Faydalı bir mıknatıs veya manyetik iğne yatağı taşır. Yani bulavochki ve iğneler kolayca bulabilir ve platformu nötralize edilebilir.

patchwork tekniğindeki bir yorgan dikmek için nasıl

Eğer bir yorgan yapmaya ciddiye yaklaşım eğer kararınız memnun olacaktır. Bu iç parlak bir nokta ev sıcaklık ve konfor atmosferini tamamlayacak olduğunu.

yorgan dikme için bir temel gösteren bir tablo kesme ve bağlantı elemanları almak üzereyorgan dikme için bir temel gösteren bir tablo kesme ve bağlantı elemanları almak üzere

Genel olarak, yorgan 4 bölümden oluşmaktadır: 1. dikilmiş kumaş parçalarının dış yan;
 2. Tek bir ağ-yapının oluşan yanlış tarafında;
 3. çevre ürünlerde sınır;
 4. dolgu maddesi (örneğin, Sintepon).

sizin yorgan için kaliteli kumaşlar seçin: iyi uygun doğal tekstil: pamuk, pamuk, keten.

Eğer çok sıcak bir battaniye yapmak istiyorsanız, o zaman bir dolgu hollofayber kullanılabilir olarak. Ama böyle kalın bir malzeme ile çalışan size sorunsuz bir çok getirebilir unutmayın! Yorgan kalın ürün acemi seamstresses ve mütevazı dikiş makinesi olarak zor olabilir.

yorgan üretimi için en iyi doğal pamuk ya da keten kumaşlar uygunyorgan üretimi için en iyi doğal pamuk ya da keten kumaşlar uygun

yorgan için renk ve dokuları nasıl birleştirilir.

battaniye kusursuz görünüyordu için, ürünün ön tarafı için doğru malzeme seçimi gerekir. Renk ve desen kombinasyonu kurallarını, hem de dokular uyumluluğunu gözlemlemek önemlidir.

Genellikle patchwork ışık alyapistost ve ihmal gerektirir, ancak bazı kurallar sağlamak için gereklidir:

 • yamalar kalınlığı aksi ürün saçma bakacağız, kesinlikle aynı olmalıdır. Ancak çapraz bağlı dilimler oldukça farklı renk hurda onlarca yerine, tek renkli web benzer olmalıdır.
 • Yorganınızın desen belirli bir mantık takip edilecek. Onlar, dikmek, sırayla, zaten battaniyenin ön tarafını oluşturacak gibi, özdeş bloklar veya şeritler halinde paçavra dikmek uygundur.
 • ve peşin olarak web icra edildiği stili dikkate almalıdır. net ve yalın geometrik bloklar büyük önem modern tarzda, biraz farklı Klasik alyapisty patchwork. Ayrıca art deco, modern ve kitsch tartışmalı alanlar için bu tekniğin bir dekoratif unsur yapabilirsiniz.
 • Bir renk seçerken, renk çarkı ve renk düzenleme sırasına bakmak. En iyi görünüm veya kontrast renkte (örneğin mavi ve sarı) veya nyuansnye kombinasyonu (bir birim için yeşil örneğin, farklı tonları) civarında. olmak Battaniyeni "canlı" olacak odanın genel renk düzeni, unutmayın.
 • Bir desenle segmentleri ile aşırıya etmeyin. bir battaniye üzerinde çok fazla farklı model bileşimin bütünlüğünü bozabilir.

İşe geri dönüşümlü kumaş kullanmaya karar verirseniz, hazırlamak için gereklidir. Yıkama ve nakrahmalte proutyuzhte malzemesidir.

Dikiş yorgan için renk ve doku kombinasyonu (video)

Yeni başlayanlar için bir ana sınıfı: Nasıl bir yorgan kendisi dikmek

Gerekli tüm hazırlıkları tamamlamış yüzden, eğer sabır, yaratıcı enerji ve ilham gücü vardı, o zaman battaniye yapmaya başlayabilirsiniz!

Dikiş yamuk değil ürünün parçalarının için, onlar pimleri ve demir ile dikkatlice sıkın gerekirDikiş yamuk değil ürünün parçalarının için, onlar pimleri ve demir ile dikkatlice sıkın gerekir


Aşağıda 1 metrekare yorgan boyutunu dikmek mümkün olacak hangi ile adım talimatlar tarafından adımdır. Sanat yamalı m .:

 1. Bu tür bir paket 25 kareler pürüzsüz elde etmek için. 20 20 tarafından cm ve parçalar aynı yapılması gerekmektedir, desen dışına kesmek için tavsiye edilir. İlk hat 1,5 cm ayrılmadan, onun daha geniş kare üzerinde boya daha sonra, belirtilen boyutta karton kare çizin. Bu dikiş için bir karşılık olacaktır. Elde edilen çerçeve kes.
 2. model raschertite kumaşa göre: dış kare kesitini ayrıntılı olarak görev yapar ve iç olacaktır - dikiş için. İlk battaniye için, renklerin 4-5 türde alır. 5-6 kareler her tür kesin.
 3. * Ürünün yerleştirilmelidir böylece Şimdi kareler yerleştirin.
 4. Şimdi dikmek başlayın! pin 2 ve prostrochite dikiş hattının ilk öğeleri üzerinden bu tutturmak için. Otutyuzhte dikiş ve sonraki bölümüne ulaşın. Yani çizgi adet 5 adet bağlamak gerekir ve daha sonra tek bir tabaka halinde bir araya bu satırları dikmek.
 5. Parlak kısmı montaj tamamlandığında, bir ısıtıcının dosyalanması için ev sahibi ve yorgan geri. yaklaşık 35 cm, her taraftan işlenmiş ön tarafında daha büyük, ve aynı boyutta tek sesli ağın olan ince bir tabaka ya da dolgu, syntepon al.
 6. iç kare (yaklaşık 97 ila 97 cm) boyunca birbirine dik. Sonra Oluşan bileşik ön tarafına öğeleri kabul etmek.
 7. Birkaç pimleri için Podkoly arka; Daha iyi, daha fazla. birbirine bitişik malzeme düz ürün elde etmek için emin olun.
 8. Şimdi sağ yorgan battaniye gerekir: dikişleri boyunca ve çevresinde yürüyün. Yaklaşık yarım santimetre: Yeni dikiş hafifçe birinci uzaklaşmış olması önemlidir.
 9. Şimdi dikkatle kumaş ve yalıtım fazla parçalar kesilir. Taraflar birbirleri ile aynı tarihte için önemlidir.
 10. battaniyenin kenar kapatmak için, yan bantları yapmak gerekir. Kes adet 4 ila 10 cm boyutunda 110 (arka kısmına aksine) aynı tek renkli kumaşlardır.
 11. Şimdi bant raschertit gerekir: Görünür saçak battaniye için orta ve 6 her iki tarafında dikişe ağ geçitleri 2 cm mesafe bırakın.
 12. pimler vasıtasıyla jant bağlayın. 2 her iki tarafında cm ve sarma kenarının geri kalan sokun. her iki tarafta battaniye kaplayan dokunun 3 cm olmalıdır.
 13. Dikkatle köşelerde fazla kumaşın katlanarak 4 tarafı dikin.
 14. Sizin yorgan hazır!

yamalı özellikle önemli olan, pim ve proutyuzhivanie kenarlarında birleştirme parçaları oynar. şey yanlış yapılmış ise, tüm kompozisyon tarafına "yüzer" olabilir.

bir yorgan (video) dikmek için nasıl

patchwork tekniğiyle orijinal çizimleri oluşturmak için farklı planları vardır. teknik hakim olması, battaniye ve farklı kumaşların yatak örtüleri dikebilirsiniz. kot veya jarse gibi. Montaj ve terzilik yaratıcı ve eğlenceli aktiviteyi görünüyor. Ben el işi ve işçilik adil ev tüm görkemiyle önce açılır tadını çıkarın!

ellerinizle patchwork yorgan: şeması (fotoğraf)

2 3-DSCN1861 7saitsmall 16 23 132 692d18de29f7e0bf3ed6fef8a59u - dlya-doma-interera-loskutnoe-odeyalo-pechvork 1079746 146390534 b19c151d25122ccab27a3f754bb400f8


Leave a Comment

Your email address will not be published.

44 − = 43