The Blogkumaş parçaları itibaren, patchwork tarzında bir sanat bütün işleri yapabilirlerkumaş parçaları itibaren, onun alaka kaybetmez, antik kökeni vardır pechvorkIskusstvo patchwork, tarzında bir sanat bütün işleri yapabilirler. Ürünler, sıcaklık ve ifade gücünü getiren patchwork modern evler dekore uyum şık iç sığacak devam ediyor. kaydetmek ve Hol için kullanılabilir herhangi bir kumaş birleştirmek ihtiyaçtan doğmuştur El Sanatları, mozaik işçilik ölçüde gelişmiştir.


Modern iç patchwork tekniği

makul yamalı ekipmanı tarafından yeni bir artistik bileşim oluşturmak için bileşik greftleri, doku parçaları ya da ayrı bileşenleri kavrar. patchwork tekstil, karo, duvar kağıtları Yöntemi iç aksesuarları, mobilya, tablolar oluşturarak, giysiler süslemeleri çantayı dikmek. Geniş uygulama alanları, patchwork tarzı yüksek kaliteli sanat yönünde yapılan ürünlerin imalatında sınırları eksikliği.

dikiş nevresim - patchwork kullanmanın en yaygın yöntem. Bu öncelikle bu teknikle karşılaşmak bile acemi gücüdür. Böyle peçe gibi büyük bir patchwork ürün üzerinde daha iyi geliştirin.

görünüşte gereksiz yamaların patchwork ev benzersiz ve unrepeatable yapmak harika şeylerdirgörünüşte gereksiz yamaların patchwork ev benzersiz ve unrepeatable yapmak harika şeylerdir

Yatak örtüsü patchwork yapmalıdır:


 • deformasyon olmadan yıkama ve kurutma dayanım;
 • Kalıcı bir modeline sahip olan;
 • operasyonun dikişleri germeyin;
 • tahrişe veya diğer cilt reaksiyonları neden olmaz.

Nedenle dikkatli düşünmek ve şeyi dikmek için planlanan tekstil, seçim için gereklidir.

patchwork yatak örtüleri kumaşları:

 1. Doğal kumaşlar: Kalın keten, ipek, yün - en uygun olarak, ancak kullanım esnasında büzülme edilir.
 2. Yarı sentetik kumaşlar yıkama dayanma, büyük bir nokta ve çökmek yoktur.
 3. Sıcak battaniye ve yatak örtüleri için uygun kalın bez kumaş.
 4. yamalı için farklı kumaş tiplerinin kombinasyonunu yaklaşım: kot ile kadife kumaş;
 5. ipek keten;
 6. Calico kumaş ve patiska;
 7. Pamuk ve ipek;
 8. parça kullanılan polar sızdırmazlık için;
 9. Sintepon - battaniye ısınma için.

yün ve geleneksel olmayan Dekoratif Yoğun ince ipek - Kumaşların çeşitli kullandığı bir ürün yama işi oluştururkenyün ve geleneksel olmayan Dekoratif Yoğun ince ipek - Kumaşların çeşitli kullandığı bir ürün yama işi oluştururkenKumaşın daha geniş bir seçim, aklınıza gelebilecek girift desen. Bu amaçla daha önce özel olarak toplanan hurda Eğer kumaş mağaza veya yamalı için özel dükkanlarda gitmek zor olmayacaktır şimdi yıpranmış şeyler kullanılır, ancak, zaten büzülme şişirilmiş değil önceden işlenmiş ve edilmiş parçalar var mevcut nerede, ısı sonra renk değişikliği olmaz işlenmesi.

Yatak örtüsü patchwork yatak, kreş süslemeleri oturma odasında kanepede harika görünüyor, ya yatak odasında tam çarşafları olabilir.

Her zaman çocuğunuzla eğlenceli patchwork tekniği bir bebek battaniyesi yapmak.

Şık patchwork yatak örtüsü: Yeni başlayanlar için düzenleri

Yeni başlayanlar için, patchwork internette birçok bilgi tekniği, şemalar, desen, şablonlar, fotoğraf ürünleri vardır. Patchwork seçtikleri alanda usta sınıfını görüntülemek ve kendi elleriyle kendi benzersiz şey dikmek mümkündür.

yamaları çapraz zaman aksi bitmiş ürün şeklini tutmaz, iplik yönünü göz önünde bulundurulması önemlidiryamaları çapraz zaman aksi bitmiş ürün şeklini tutmaz, iplik yönünü göz önünde bulundurulması önemlidir

patchwork tekniklerinin başlıca türleri:

 • kumaş, farklı ve aynı şekil her ikisi de olabilir kumaş parçaları oluşur;
 • dikiş kullanarak kumaş desen sağlam bir parça oluşturun;
 • üst üste kumaş artıkları uygulanmasıyla doku, katı parça üzerinde.

Tarihsel olarak başlayanlar için tavsiyeleri olarak görev yapabilir yamalı iki ana yön kurdu.

Yol tekniği patchwork:


 1. Geleneksel patchwork. bileşim, aynı boyut ve şekilde şablon oluşturulur. Sonunda Şekil açık bir simetriye sahip olmalıdır.
 2. Yön Çılgın-Patchwork. Resim dizi, bu asimetri, çeşitli şekil ve boyutlarda parçalar.

Articles deli-yorgan artıkları rastgele toplanmış ve dikilmiş gibi görünüyor - ve buradaki Articles deli-yorgan artıkları rastgele toplanmış ve dikilmiş gibi görünüyor - ve buradaki "deli patchwork" cazibesini yatıyor

sürecinde kullanılacak Desenler sadece ustanın hayal bağlıdır. yamalı yararlı blok diyagramıdır: ince detayları daha sonra blok dikmek ve nihai kompozisyon oluşturmak gerekir.

Başlangıç ​​gibi temel düzenleri için uygundur:

 • kareler düzeni. Bu kareler şeklinde bir desen kanatların temelini oluşturmaktadır.
 • Şema üçgenler. model ikizkenar üçgen oluşmaktadır. Bu planın bir varyasyonu "kare kare" dir: 4 eski üçgenler kareler dikişli.
 • Şema bantlar. şeritler şeklinde Ayrıntılar bitişik şerit, vb ile ilgili olarak bir kayma ile, bir sarmal içinde birbirine paralel düzenlenmiş
 • "Hücreyi." Sürüş örnek parçalarının temeli altıgen.

patchwork temel düzenleri hakim olması, güvenle düzeni ayrıntıları ve yön birleştirilebilir. Örneğin, eleman "Yıldız" ya da üçgenler ile grup kareler oluşturmak, eşkenar üçgen birleştirir.


Bir patchwork yatak örtüsü dikmek için nasıl: İpuçları ve Sırlar parçaları kesip

Şüpheye düşerseniz veya battaniye patchwork tekniği alamayabilir - güvenle dikmek! böylece süreç içinde her zaman olduğu ödüllü Yorgancılık ve oya, herhangi bir kusur düzeltmek ve kusur düzeltebilir. Tek olumsuz: İlk kez dikiş zaman alıcı olabilir, ancak sabırlı olmak daha iyidir, sonuç lütfen emin.

patchwork yatak örtüleri kesme Kuralları:

 1. kumaşı ilk olarak yıkandı veya demir buhar atomizör veya etkisi kullanılarak ütülenecek gerekir. kumaş kesim sonrası büyük büzülme vermedi böylece bu yapılır.
 2. Kumaşın kenarını kullanmayın. Sadece kesilebilir.
 3. Kes tüm parçaların özkaynak iplik yönünde kesinlikle olmalıdır. Çoğu durumda, lob iplik kenarının yönü ile çakışmaktadır. boylamasına yön veya hiç esnemeyen, ya da çok az uzanan: farklı yönlere kumaş çekme mümkün kendini yeniden kontrol edin.
 4. Cut tüm ayrıntıları ödenekleri verilmelidir. her iki tarafında yaklaşık 1-15 cm.
 5. dokuda farklı yoğunluklarda, çakmak parçaları imzalanması gerekiyor onları tela sopa.
 6. Zaten daha önce dokuyu kullanılan parçalar kolalı edilmelidir.
 7. kumaş üzerine desen aktarma, bir kalem, sadece tebeşir, sabun ya da kurşun kalem kullanamaz.
 8. Her yeni ortak yeni birim için bir sonraki fikstürü ayrıntıları önce her iki tarafta ütülenmeli. İlk olarak, arka dikiş sonra ön taraftaki dikiş ütü, pürüzsüz hale getirilir.

Patchwork yatak örtüsü bir dikiş makinesi ve el gibi dikebilirsinizPatchwork yatak örtüsü bir dikiş makinesi ve el gibi dikebilirsiniz

bir battaniye üzerinde çalışmaya Başlarken gerekli şudur:

 • bez, demir, dikiş makinesi, makas, iğne: temel araçları hazırlayın.
 • Resmin fikri düşünün bloklar halinde kırmak, desenleri yonttuğumuz bir şema almak.
 • kumaş için şablonlar aktarın.
 • bloklar parçaları dikmek için.
 • birbirlerine temel birimlerini bağlamak için.

Evin bir dikiş makinesi değilse, dikmek patchwork yatak örtüsü elle olabilir. 2 dikiş yüksük manuel kullanım için. Daha önce prometyvayut Ürünler, tebeşir anahat kaynak hattı ve kısa dikişler bölümünü dikilir. kolaylık sağlamak için, kasnağın kumaş çekin. Dikkatle dikiş, düzgünce işlenmiş dikişler izleyin, sonuç makine hattından farklı olmayacaktır.

patchwork yatak örtüsü için renk bileşenlerinin seçimi

perdenin içine sığacak şekilde ve gözünü almaz nalyapisto bakmadı Hazır, bir renk düzeni çalışmak gerekir. tonları ve semitones kombinasyon için kurallar vardır. Yeni başlayanlar iki renk ve iki farklı tasarımla tekniği kullanabilirsiniz. Temel kumaş nötr renkler seçilmiş, aynı zamanda, zıt renkler, dinamiklerini ayakta.

seçiminde renkler göz önünde olduğunda, kimin için ürünün kullanıldığı ve nasıl olacak patchwork oluştururseçiminde renkler göz önünde olduğunda, kimin için ürünün kullanıldığı ve nasıl olacak patchwork oluşturur

İpuçları bir model seçerken:

 1. Gelecekteki ürünün görsel bir temsili olması battaniye bir çizim çizin.
 2. dalgalı değil kapak için, benekli küçük öğeler çizim aşırı olmamalıdır.
 3. Karmaşık kalıbı için daha iyi ince ayrıntıları çizim daha renk ile deneme.
 4. Daha kendi desenli birçok küçük daha parlak renkli geniş parçalar haline bırakmak.
 5. Seçilen desen ve renk yeniden değerlendirmek kısmına mesafe yatakta öğeleri koyun ve yürüyün.

Internet'teki programın renklerin herhangi yardımcı olacaktır renklerin uyumlu bir kombinasyon bulmasına yardım edin.

30 dakikalık patchwork (video)

Odanın iç odaklanarak, tekstil seçiminde tüm kurallara bağlı kalmak oran duygusu gösteren ve onların geleni koyarak, muhtemelen bir aile değer haline gelecektir şık ve özel bir şey oluşturabilir. Bir dikiş perdeleri tek çarşaf dolu kümeleri oluşturmak için bir istek olabilir.

elleriyle patchwork battaniye (fotoğraf)

1min26 4 22d4d684e7659d38be8f733448be7ae9 6-DSCN1660 27b1d92844dc 428 121010 66ee3f 1446396478odeyalo-iz-kvadratov 08535634

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 4 = 2