elleri ile kartonpiyer yapılmış dekoratif sütunlar: 3 zeminini hazırladılar – nwhistorycourse.org

The Blogİlginçtir ve alışılmadık alçı levha dekoratif sütunlar yardım süslemeleriİlginçtir ve alışılmadık uzak iç ayağı olarak görev son sütunu gipsokartonaDo dekoratif sütunlar iç yardımına süsleyin. Şimdi, çoğu durumda, bu unsurlar tasarımında dekoratif bir rol oynamaktadır. Yükseltilmiş sütun modern üslup eğilimler hem klasik ayrılmaz bir parçası haline gelir. biçim içinde, bunlar, kare, dikdörtgen veya dairesel çapraz kesit, üçgen nadir olabilir. temel işlevleri yanında - iç dekorasyon sütun iletişim için veya mobilya tasarımı, hem de rezonatör yeterli büyüklükte oda veya dekorasyon kemerler için bir temel olarak dekoratif kutular hizmet verebilir. Nasıl kendi elleriyle iç benzer bir unsuru yapmak için? Basit bir örneği ele alalım.


elleri ile alçı levha Kolon: hazırlık dönemi

Alçı levha Herhangi bir tasarımı ile tespit yardımcı maddeleri hesaplar detaylı çizimler gerektirir. Doğru proje için gelecekteki tasarım, şekil ve yükseklik çapını bilmek gereklidir. Ayrıca önemli aşama - gerekli araçları hazırlanması.

iş için gerekli tüm malzeme ve araçları varken sadece olmalı alçıpan sütunları montaja hazıriş için gerekli tüm malzeme ve araçları varken sadece olmalı alçıpan sütunları montaja hazır

yani:

 • Alçıpan bıçak veya yapboz;
 • Plaka makaslar veya bolgarka;
 • merdiven;
 • Dirsek ve rulet
 • Cetvel ve kalem;
 • Bir çekül ve seviye;
 • Tornavida, elektrikli matkap ve çekiç matkap;
 • Spatula ve inşaat karıştırıcı;
 • rulo;
 • Pusullar (ürünün daire şeklinde olması durumunda).

Bir cephanelik malzeme, bir metal profil, alçıpan levhalar, bağlantı elemanları, astar, dolgu ve serpyanku içerir. Eğer dış köşelerin varlığı ile bir sütun planlıyorsanız onların kayıt için delikli açı gerekiyor.


alçıpan bir dize nasıl yapılır: çerçevesini ayarlamak

Çerçeve tüm ürünün bir destek yapısıdır. O iç elemanların geleceğini şekillendiren, böylece kurulum kendi montaj ile başlar. gelecekteki bir sütunun yeri zaten tanımlanmış hazırlanan ve işe yüzeyi hazırlanır zaman, yüklemeye hazır.

Sütunun kurulumuna alma, önce çerçeve tasarımı monte edilmelidirSütunun kurulumuna alma, önce çerçeve tasarımı monte edilmelidir

torna düzenek aşamaları: 1. Tavan uygulanan kule bölümünün ana hatları üzerinde ve daha sonra bir lazer düzeyi veya çekül kullanılarak; bir kalem resim zemine aktarılır. Bu aşamada, işaretleme doğruluğu özel dikkat edilmelidir. Aksi takdirde, bütün onarım berbat edebilir.
 2. Bundan başka, bir metal profilden yapılmaktadır, ve işaretleme konturu boyunca taban ve tavan bağlantı elemanları-yapının köşelerine bağlanmış edilir. Bunlar montaj rafları vermektedir. Yapı, düz olacak şekilde, birbirine göre açıkça ters elemanlarını güçlendirmek için çok önemlidir.
 3. Raf profili çıkarılmış ve çizim parametrelerine göre dikey kireç tabakası elemanlar halinde kesilir. raflar sayısı materyal ve işlevsel yük sütunun ağırlığına bağlıdır.
 4. Rafları vidalarla köşelerine sabitlenir.
 5. raflar arasında karkas takviyesi için yatay ve çapraz atlama kabloları monte edilebilir.

Kolon kanalı su boruları kapatmaya hizmet eder, çerçeve ses yalıtım malzemesi içine koymak için daha iyidir.

Kaplama kolon alçı

Bu aşama, farklı özgüllük alçıpan iş parçası ve gerekli elemanlar olabilir. Örneğin, bir dairesel kolonun durumunda, malzeme yapısına çapına göre, bükülebilir olması gerekir. bu planda dikdörtgen veya kare sütun bazı nüanslar vardır, ancak, daha kolaydır.

takÕlmasÕ zorunlu bir adım doğru biçimlendirme sütunları alçı levhatakÕlmasÕ zorunlu bir adım doğru biçimlendirme sütunları alçı levha

Kare şeklindeki ürünler, örneğin karton, tespiti:

 • levhalar üzerinde GCR gerekli elemanları işaretleme ve bıçak ya da dekupaj yapımı vasıtasıyla malzemesinin kesilmesi.
 • çerçeveye Vidalar tüm panelleri sıkıştırın. . 20 cm vida hafif alçıpan içine serbest olmalıdır Caps - sabitleme noktaları arasındaki mesafe 15 aşmamalıdır.

Vidaları vidalama yaparken Bu aşamada, kendini kartonpiyer itmek önemlidir. ihtiyatlı hareket etmelidir. tüm çerçeve alçıpan altında gizli, sütun döşeme yaptı.

Kumlama ve dekoratif bitirme sütunu

adımı kaplama dikişler, köşeler ve yüzey düzeltme tedavisi sızdırmazlık içerir. eklem macun ile kapatıldı ve serpyanku örtünebildikleri, kesici yer kesilir. macun sertleşir ederken, yapının dış köşelerine ilerleyebilir. sütununun yüksekliği delikli açısı kesme ve dolgu dış köşelerine takılır. Bu eleman hizalama yüzeyinde işaretlerin bir tür olarak hizmet edecektir. Bundan başka tavan pervaz monte edilebilir. eklem ve köşelerinde macun sertleşen zaman, tüm kolon yüzeyinin eşitlemeye başlatmak mümkündür.

Uzmanlara ödenir Özellikle dikkat gipskoratona bitim sütunları tavsiyeUzmanlara ödenir Özellikle dikkat gipskoratona bitim sütunları tavsiye


Malzemelerin seçimi size evrensel bir macun seçebilirler. Bu bir tabaka halinde uygulanır ve daha fazla dekoratif finişler için tamamen uygundur.

Yüzey tamamen kuru olduğunda, onu dekoratif bitirme sütuna ilerleyebilir. Tasarım seçenekleri doğru seçim yapmak için yeterlidir. Sütun dekoratif sıva veya sıvı duvar kağıdı, akrilik boya ile boya ile bitmiş olabilir, bir kiremit veya taş süslemeleri. tek şey düşünün: Zemin kaide zaten dekoratif yüzeyler sonunda monte edilir.

Doğru olanı yapmak: Alçı sütunları (video)

alçı sütun bitmiş bakış vardı ve iç tesislerinde mükemmel uyum için, tasarımın iki kurallarına uymak önemlidir: dize genel tasarımı ile uyum veya iç parlak vurgu olabilir. Doğru kırpma seçmek önemlidir.

Detaylar: elleri ile kartonpiyer yapılmış sütunlar (fotoğraf örnekler)

3d20742945c8a28566fa491f403c972a12f97c2bef0e7c5cbb1c9004e3fc2ae85113120621111787-620x78819592-620x825575x431xkol-1jpgpagespeedicui0SBxyC4harches10Dekorativnaya-Kolonna-iz-gipsokartona


Leave a Comment

Your email address will not be published.

49 − = 44

Adblock
detector