Eleganckie wnętrze własnymi rękami: 7 typów łuki wykonane z płyt gipsowo-kartonowych – nwhistorycourse.org

The BlogArch płyt kartonowo-gipsowych w pokoju wygląda elegancki i oryginalnyArch płyt kartonowo-gipsowych w pokoju wygląda elegancko i originalnoSluchaetsya tak, że gdy zajdzie konieczność naprawy lub po prostu pragnienie, aby pozbyć się uciążliwego drzwiami, znudzony dzielić przestrzeń życiową z czegoś bardziej wyrafinowanego. Doskonały wybór - wykonany własnymi rękami łuk płyt kartonowo-gipsowych. Prace nad tym elementem architektonicznym nie jest tak trudne, jak się wydaje, po prostu muszą radzić sobie z niezbędnymi materiałami i narzędziami.


Jak zrobić łuk wykonany z płyt gipsowo-kartonowych: Przygotowanie i wprowadzenie

Po podjęciu decyzji w sprawie instalacji łuku, jest pierwszym logicznym pytanie o to, co kosztuje zbudować łuk.

Aby odpowiedzieć na to pytanie, konieczne jest do zapoznania się z głównymi rodzajami łuków:

 • Klasyczny - top znaków w kształcie półkola o promieniu połowę szerokości otworu, odpowiedni dla dużych otworów;
 • Poluarka - z jednej strony zaokrąglony narożnik, drugi - linia;
 • Nowoczesne - ma mały promień zaokrąglenia wierzchu, który gwałtownie wchodzi pionowa część otworu;
 • Romans - lekko zaokrąglone narożniki, odpowiednie dla dużych, jak i dużych otworów;
 • Elipsą - połączenie nowoczesnych Romans, znamienny zaokrąglonymi narożnikami i z górnej części małego promienia;
 • Trapez - najwyższe oceny w postaci łamanych;
 • Portal - standardowe wejście, wraz z kolumnami i poprzeczki.

Zrobić łuk z płyty gipsowo-kartonowej mogą być w kilku formach: poluarka, trapez, elipsaZrobić łuk z płyty gipsowo-kartonowej mogą być w kilku formach: poluarka, trapez, elipsa

Wybór najlepiej odbywa się na podstawie wielkości przysłony, wysokości sufitu, stosowany styl wizualny. Współczesne style wyglądać wielkie modernistyczne arch lub poluarka.


Ostateczna decyzja będzie korzystał z szablonu papieru lub kartonu, które można spróbować na istniejącym otworze i ocenić zalety i wady.

Podobnie, górna narysować kompas będzie warunkowa: stała w środku okręgu z gwoździem lub samogwintującej jest dokręcone i ołówek dołączony do drugiego końca, jest rysowany łuk. Długość włókna - promień łuku okręgu górze. Zamiast tego wątek można użyć profilu segmentu rack.

Aby produkować puste od GCR muszą wyrzynarki lub piłowanie metalu lub płyt gipsowo-kartonowych, służy do przetwarzania papieru ściernego wyciąć lub zgrzyt. Istnieje specjalny samolot do płyt kartonowo-gipsowych, za pomocą gipsu, który pozostawia trochę kurzu i obróbki krawędzi jest zminimalizowane.

Kilka opcji jak zginać płyt kartonowo-gipsowych na łukach: prawidłowa naprawa

konstrukcja łukowa produkcji obejmuje pracę przez nadanie zakrzywionego kształtu płyt gipsowo-kartonowych.Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić:

 • Nabyć specjalne płyty gipsowo-kartonowej łukowe należytej cieńsza jest bardziej plastyczny;
 • Zwilżyć preformy gk wody i nadać mu pożądany kształt;
 • Zrobić nacięcia 3-5 cm odstępach.

Zakręt płyt kartonowo-gipsowych na łukach na kilka sposobówZakręt płyt kartonowo-gipsowych na łukach na kilka sposobów

W przypadku nawilżania arkusz płyty gipsowo-kartonowe, w celu zapewnienia maksymalnej penetracji wilgoci można wstępnie walcowane obrabiany wałek z kolcami. Namoczone w wodzie produkt jest najlepiej pozostawić na godzinę. Kształtować dodatkową pomoc wzornictwo z góry taki sam kształt jak planowanym zakręcie arch. Może ona być wykonana z pozostałości ze sklejki lub płyt gipsowo-kartonowych. Kiedy osiąga się pożądany kształt, do wentylacji pomieszczenia lepiej, co uwalnia od wilgoci. Zrobić nacięcia konieczne wyginanie interwał arkuszy, która zależy od promienia gięcia, tym większy promień, tym mniejszy jest przedział.

W przypadku jakichkolwiek prac należy uwzględnić, że maksymalny Gięcie arkusza suchej zabudowy można uzyskać tylko w długości.

Porady na temat jak zrobić łuk z rękami płyt gipsowo-kartonowych: zrobić ramkę

Batoniki dźwiękoszczelnego zamontowany na specjalnej ramie.

Następujące materiały mogą być wykorzystane w procesie jego wytwarzania:

 • Profile metalowe;
 • Drewniane klocki.

Ramy z profili metalowych uzyskuje się łatwo, ale mniej stabilna w stosunku do drewna. Pręty są najlepiej wykorzystywane do drewnianych profili metalowych i ścianek - na cegły.

W celu zmontowania urządzenia metalowej ramy wymaganego do cięcia cztery profile składowania oraz dwie prowadnice, odpowiednio równe wysokość i szerokość półwyrobu. Mocujące profile metalowe ściany betonowej odbywa się za pomocą wkrętów, kołków w odstępie między wiązaniami należy wycofać 20-30 cm od krawędzi otworu kilku centymetrów zanim profili montażowych. - długości wymaganej dla Montaż płyt (płyty gipsowej). Dla łukowate ramy stosowane również dwa zakrzywiony profil, między którymi można zainstalować skoczków.

Przed dokonaniem łuk z ich rąk, należy przygotować wszystkie niezbędne narzędzia i materiałyPrzed dokonaniem łuk z ich rąk, należy przygotować wszystkie niezbędne narzędzia i materiały


W celu skonstruowania ramki drewniane musi przygotować kliny o grubości drewna równa głębokości drzwi o szerokości mniejszej płyt gipsowo-kartonowych i sklejka. Sklejka wyciąć dwa łuki, jeden z nich zamontowane drewniane bary. sklejki prętami zainstalowana w drzwiach, a przymocowane do niego drugą ramą ściany. Następnie rama sklejki powłoce z płyt gipsowo-kartonowych.

Jak zrobić i zamocować profil łuku płyt gipsowo-kartonowych: instalacja

Aby zainstalować element dolny łuk z metalowej ramy, wymagane są dwa zakrzywiony profil.

Do tej pracy potrzebne są następujące narzędzia i materiały:

 • Przewodnik profilu (wybrane wadze);
 • Nożyce metalu;
 • ruletka;
 • Wkręty do metalu.

Konieczne jest, aby zmierzyć długość łukowatym profilu łuku i dwa odpowiadające wielkością cięcia. Na całej długości profilu na jego części boczne z odstępem 10-12 cm nacięcie. Im mniejszy jest odstęp tym większe wygięcie profilu. Po nadania pożądanego kształtu profilu, końcówki powinny być przymocowane śrubami do dolnej ramy metalowej. Teraz jest to możliwe do łączenia płyt gipsowo-kartonowych zakrzywiony profil na całej długości łuku.


W celu zapewnienia profil łuku niezbędne jest przygotowanie taśmy nożyce metali, oraz śrubyW celu zapewnienia profil łuku niezbędne jest przygotowanie taśmy nożyce metali, oraz śruby

Metalowa rama o dużej wytrzymałości uzyskuje się przez ustawienie skoczków. Ich długość - odległość między łukowej ściany liczba zależy od szerokości otwarcia.

Wszystkie prace z profili metalowych muszą być wykonywane w specjalnych rękawicach, aby uniknąć cięć.

Gdy metal ramę zamontowaną do niego za pomocą specjalnych śrub dołączyć płyty gipsowej obrabianego przedmiotu. Instalacja zagięty element początkowo dołączyć środkową część wykroju na szczycie łuku, po którym naprawić śruby płyty gipsowo-kartonowej co 10-15 cm, przenosząc się do krawędzi.

dodatki końcowe: dekoracji łuk samej płyty gipsowo-kartonowej

Gdy główne prace przy tworzeniu oryginalnych elementów architektonicznych wnętrza jest kompletny, można przystąpić do końcowego etapu - wykończenie.

Aby to zrobić, należy sprawdzić następujące kluczowe elementy:

 • Ściany boczne muszą być równo ze ścianką łuku;
 • Krawędzie łuku powinna być gładka, jeśli występy nie są - należy je cięcie nożem lub strugania;
 • Sama struktura charakteryzuje się trwałością i niezawodnością.

Przede wszystkim konieczne jest kit wszystkie szwy między stawów kartonowo-gipsowych i połączenia pomiędzy łukiem a ścianą. W tym celu specjalnego gipsu stawów. Zastosować kit zaleca prostokątne łopatki, która jest bardzo wygodna do pracy z nierównych powierzchni.

Po zainstalowaniu łuk z płyt gipsowo-kartonowych, jest dostarczenie sposobuPo zainstalowaniu łuk z płyt gipsowo-kartonowych, jest dostarczenie sposobu

Kiedyś pracował szwy powinny poruszać się w celu wyrównania powierzchni. Konieczne jest, aby okresowo sprawdzać poziom zgodności pomiędzy łukiem a ścianą.

Kolejnym etapem (wykończenie) - wklejanie wspólne krawędzie Specjalna konstrukcja i taśma papieru lub siatki z włókna szklanego. To zapewni dodatkową wytrzymałość i zapobiec pękaniu.

Dobrze rozciągnięty siatka musi być wciśnięty do kitu. Praca nad elementem zakrzywionym łuku do powstawania fałd siatki można dokonać cięcia. Po wysuszeniu poddawać obróbce powierzchnię papieru ściernego. Wszystko to powtarza się trzy razy. Idealnie gładka łuk gotowy. Teraz może to być malowane lub tapetą obdelat.

Wnętrze własnymi rękami: Arch płyty gipsowo-kartonowej (wideo)

Stwórz unikalny ścian wewnętrznych w większości przypadków z ich własnymi rękami. Obecnie w sklepach można kupić wszystkie niezbędne materiały do ​​tego. Potrzeba jest wyobraźnia i odpowiedzialne podejście do produkcji oryginalnych łukach.

łuki wykonane z płyt gipsowo-kartonowych projektowych z ich rąk (zdjęcie wnętrza)

14a0ff62a25c24e256aeee4e8d3506d816118acb59dcc5c731802c0600a32c1037843arki-v-interere64023l43770000088911751432593904993arkaizgipsokartona150arka-mezhdu-kuhnej-i-33-gostinoj

Leave a Comment

Your email address will not be published.

49 + = 58

Adblock
detector