Eğer boşanma olmadan parlak tavan yıkamak gibi – nwhistorycourse.org

The Bloggerme tavan temizleyen kaplama yapıldığı malzemenin bileşimi ve kirleticilerin yapısına aşina olmalıdır önce kaldırılacakHemen hemen her hayali - germe tavan temizleyen kaplama yapıldığı malzemenin bileşimine ve bakım gerektirir udaleniyuPotolok olduğu kirleticilerin yapısına aşina olmalıdır önce. Ama parlak yüzey tanımı gereği, uzun süre mükemmel olması ve temizlemek ve bez yıkamak olamaz vardır. Ama ne kadar haklı ve adil yapmak?


lekeler İpuçları olmadan parlak tavan nasıl temizlenir

onun uğruna ve tüm yapıyı zateivaet - Parlak parlaklık hep gerekmektedir. Yıkama, görünüşte bir sorun, ancak boşanma o olduğundan daha da kötü olacak yıkayabilirsiniz.

Doğru asma tavan yıkamak için:

 • Yumuşak sünger. Yumuşak Gerekli! Sert basitçe parlak çizik ve hiçbir müteakip temizlik yardımcı olmuyor.
 • sabun ve su ile aşırıya ve çok leke karşılaşma durumunda yumuşak bir sünger, bir sabun çözeltisi ile nemlendirilir, yıkayın - ayrı bir sorun.
 • Gömme tavan dairesel yönde hafifçe olmalıdır - kaynak dikişinden.

Tuval gerilmiş tavana küçük kirlenme yumuşak bir sünger ve sabun çözeltisiyle çıkarılırTuval gerilmiş tavana küçük kirlenme yumuşak bir sünger ve sabun çözeltisiyle çıkarılır

Yıkanan tavan sonra pazen kumaşın kuru bir bezle hafifçe silin. Mikrofiber peçeteleri de çalışacaktır.

Dostu yıkama tesisleri parlak tavanlar

Bu kesinlikle bu amaçlar için yasaklanmıştır aseton temelinde gelir. Ve diğer kimyasal bileşenler PVC filme beklenmedik reaksiyonlara yol açabilir - bu yumuşatmak ve çirkin kırışıklıkları oluşturabilir, renk değiştirme ve hatta kaybolabilir filmi (fade film).


En göze çarpmayan bir sitede - araçları satın alarak, tavan kuytu köşesinde bir damlacık uygulayın. bak orada on dakika bekleyin ve - hiçbir şey değiştiyse, kolayca yıkayın.

Satışta bugün ve tavanları yıkamak için tasarlanmış özel cilalar,.

nasıl temizlenir: gerginlik parlak tavana Lekeleri

Yine, aşırıya kaçmak yok. Bir basit ve zararsız, test tarifleri denemek yoksa Pahalı araçları satın almak gerekli değildir. Aynı sabun çözeltisi bir nokta ile baş edilebilir. Bir bulaşık yıkama deterjanı - alternatif vardır.

aşındırıcı temizleyiciler ile temizlenir kabul edilemez davranış germe tavan, t. K. Bu durumda, kayda değer miktarda hasar yüzeyinde kalıraşındırıcı temizleyiciler ile temizlenir kabul edilemez davranış germe tavan, t. K. Bu durumda, kayda değer miktarda hasar yüzeyinde kalırSuda parlamaya kesmedi örtbas etmek için, amonyak birkaç damla ekleyin. Bazen alkol kullanılır ve cam temizleyici, ancak alkol yüzdesi düşük olmalıdır emin olduğunu

yasak araçlar

Temiz lekeleri yasaktır:

 • Aşındırıcılar;
 • Metal fırçalar;
 • Keseler;
 • çözücüler;
 • Klor içeren maddeler
 • Tozlar.

Sürekli parlak tavan yüzeyinin yıkama amonyak suya ekleyerek elde edilirSürekli parlak tavan yüzeyinin yıkama amonyak suya ekleyerek elde edilir

asma tavan, bir film ve kumaş değilse, bu kumaş, sabun ve su ile yıkanabilir.

Yıkama gergi tavan için genel öneriler

Test hep temizlik başlamanın en iyi yolu olduğunu unutmayın - çarpmayan yaprak arsa damla 10 bekleyen dakika, ve karara anlamına gelir. Hiçbir şey olmadı - yıkama.

kaotik sizin asma tavan yıkamak asla - hareketler dairesel olmalıdır. Kaotik trafik ve boşanma önemli sayıda nedeni haline gelir.

yoğun leke sürmeyin, filmin hiç sevmez. Sadece yumuşak ve sessiz hareket ağın bütünlüğünü ihlal etmez.

Kesinlikle ısınan su da tavanın düşmanıdır, kaçınılmaz ağın ciddi deformasyonlara yol açacaktır.


 elektrikli süpürgenin tavan temizlemek mümkün mü

Bu mümkün olduğunu ve pek çok uzman bunu tavsiye ederiz. Ama önce, aksi takdirde yanlışlıkla tavan yapısının geometrisini bozabilir, yapı sıkıca sabitlenmiş olduğundan emin olmak gerekir.

Tabii ki, bir elektrikli süpürge ile toz küçük küme kaldırıldı, ancak edilmemelidir kirliliğinin önlenmesi belki bir ay temizleyici kez vakum ile tavan temizliği olarak.

Bu arada, film kaplamanın yana bir toz yerleşir germe tavan, özel antistatik işleme. Eğer bir tavan yüklediğinizde onlar işlenmiş antistatik ajanlar önemli olmadığını, şirketin temsilcilerini sorun.

Askıya alınan tavan yıkamalısın ne sıklıkla

Ucuz inşaat özel, daha sık bakım gerektirir inanılıyor, ancak öyle değil. baz ve pahalı ve tavan yapısı, aynı PVC film ve bir ve diğer maliyeti yumuşak bir sabun, yumuşak sünger ile yıkanmalıdır. her altı ayda bir kez - bu frekans yeterlidir.

Bakım germe tavan yüzeyinin toz ve kir yumuşak hareketleri ortadan kaldırmak için yumuşak süet veya mikro bezle gerçekleştirilirBakım germe tavan yüzeyinin toz ve kir yumuşak hareketleri ortadan kaldırmak için yumuşak süet veya mikro bezle gerçekleştirilir


Yani, bize temizleme asma tavanlar hakkında bilmeniz gerekenler özetleyelim:

 • yasaklanmış herhangi aşındırıcı madde - sen bozabilir ve hatta gözyaşı filmi olabilir;
 • leke sürmeyin - sadece yumuşak, dairesel hareket yıkar;
 • Bir sünger ile yüzeyi temizlemek için yeterli değildir - bu tavan düz, kuru bez veya mikro lifli kumaş temizlemek için temizlik ilk aşamasında sonra gerekli olan;
 • Zaman zaman, ancak daha sık ayda bir kez, tavan bir elektrik süpürgesi ile temizlenebilir daha;
 • klor içeren ürünleri kullanmayın, aseton da kesinlikle yasak demektir;
 • Fırçalar kullanılamaz - sadece yumuşak süngerler;
 • bulaşıkları yıkamak için kullanılan parlak tavan yıkamak için izin verilmiştir.

Ve tabii ki, mümkün olduğunca, kirlenmeyi önlemek için deneyin.

tavanlarda lekeleri ortadan kaldırmak (video)

parlak streç tavanlar için bakım basittir - en önemlisi, amatör önlemek için. Orada sabun çözümlerden daha hayır demektir, ve çoğu kez altı ay içinde yıkama ile gayretli olmak gerekmez. Tavan onun parlak parlaklık ve gücünü kaybetmeden uzun süre vermektedir edelim.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 3 = 4

Adblock
detector