Dybel do płyt gipsowo-kartonowych: rodzaje, zasady pracy i funkcji 4 – nwhistorycourse.org

The BlogKołki stosowane do zabezpieczania różnych elementów do płyt gipsowo-kartonowychKołki stosowane do mocowania różnych elementów do naprawy gipsokartonuPri jest ważne, aby wybrać stosowne produkt, który jest odpowiedni dla danej aplikacji. Ponadto, ważne jest, aby znać zasady opisane montażu elementów złącznych, które zapewniają strukturę, która jest utworzona przez: niezawodności, trwałości i estetyki. Kołki rozporowe do płyt gipsowo-kartonowych należy spełnić kilka wymagań. Wyroby muszą być powlekane kompozycją rdzy powinna być wykonana z wysokiej jakości metalu i łączników dystansowych należy stworzyć dużą utrwalenie na płycie bazowej.


Molly: Wtyczka dla GCR

Wszystkie wtyczki do płyt gipsowo-kartonowych znamienny tym, że elementy dystansowe są wykonane z zasadą harpuna, co daje silne i niezawodne mocowanie. Zaciski są podzielone na 2 grupy: ciągłych rozwarcia. Tuleja bezpiecznie przymocowany do konstrukcji stropu. przywiązują oni żyrandol, sprzęt sportowy itp. N. sprężynowy kołek jest idealny do mocowania czegokolwiek na ścianach gipsowo-kartonowych, kafelki. Nie mylić z wyboru do realizacji jego celów, nie będzie zbędny rozważyć zalety i cechy wykorzystania każdego rodzaju kotew.

Kołek Molly nie jest tani uchwyt, koszt jest dość wysoka, ale jakość kursu na odpowiednim poziomie.

Kołek Molly mogą być wykorzystywane nie tylko do płyt gipsowych, ale również do montażu sufitów podwieszanych, półek i gzymsyKołek Molly mogą być wykorzystywane nie tylko do płyt gipsowych, ale również do montażu sufitów podwieszanych, półek i gzymsy

Molly kołek działa w następujący sposób:


 1. Otwór Dybel wynosi 8 mm.
 2. Następnie kołek jest włożony w otwór z obrzeżem 2 zębów jest ściskane do GCR, przy czym nie ma zwrotny.
 3. Następnie przyszedł z pomocą śrubokręta śrubowym kołki przykręcone do blachy na gwincie wewnętrznym.

Zaletami tego typu łączników obejmują zdolność do radzenia sobie z najwyższych obciążeń i zdolność do demontażu w razie potrzeby. Śruby są włączone.

Driva i kołki Fischera szczególności uchwyt

Dybel Driva - najbardziej popularny element mocujący. Producent pozwala Driva w 2 formach - plastiku i metalu. Istotne i popularne elementy złączne z tworzyw sztucznych.

Kołki Driva delikatnie w materiale i nie wymaga wstępnej obróbki otworów wiertniczychKołki Driva delikatnie w materiale i nie wymaga wstępnej obróbki otworów wiertniczychMocowanie odbywa się w następujący sposób:

 1. GCR należy wykonać otwór o średnicy 6 mm.
 2. Następnie, wprowadza się wtyczkę.
 3. Następnie należy umieścić śrubokręt w GCR jak śruba.
 4. Na koniec, ostatni etap jest wkręcona śruba lub średnica ślimaka wynosi 3,5 lub 4,5 mm wewnątrz Driva DOWELS krzyża szczeliny.

Wybór wtyczki, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę długość metalu w niej do 44 milimetrów, a wyrobów z tworzyw sztucznych 23 mm. Kosztem takich kotew do bardzo różnego typu GCR wygląda całkiem estetycznie, a co jeszcze wyróżnia ten sprzęt - nie potrzebują miejsca na arkuszu. Innym rodzajem jest model kołki Fischer PD. W przeciwnym razie taka wtyczka o nazwie motyla. Fischer PD składa się z tworzywa sztucznego, nie ma powodów do motyli, w którym śruba jest wkręcona. W procesie montażu Fischer dociskany szew i ściśle sprzężony z śrubą, tworząc w ten sposób ochronę przed wypadnięciem. Koszt nie jest wysoki kołków, Fisher jest jednym z najbardziej atrakcyjnych marek.

Nowoczesne kołek-gwóźdź do ścian

Gwoździe rozpowszechnionymi kołków. Rozszerzanie sztywność urządzenia z nylonu i składa się z 3 części. Ogon otwór przelotowy produktu, co sprawia, że ​​wkręcanie łatwe i dostarcza niezbędnych śrub skoku osiowego. 

Dybel-nail odbywa się bezpiecznie ze względu na fakt, że jego ściany są pękła przy montażu bezpośrednio w 3 kierunkachDybel-nail odbywa się bezpiecznie ze względu na fakt, że jego ściany są pękła przy montażu bezpośrednio w 3 kierunkach

Za pomocą kołków, gwoździ są stałe:

 1. Reiki.
 2. Okap.
 3. ościeżnice.
 4. Cokół.
 5. Ramy okienne, itp ..

Jest to wtyczka stal, ale jest używany bardzo rzadko, wyłącznie dla urządzenia osłonowego gips. Dybel-paznokci zapewnia szybki, łatwy montaż poprzez zatkane w wiertarki udarowej z wykorzystaniem otworu.

Wysokiej jakości wtyczki do płyt gipsowo-kartonowych: jak zamontować inne rodzaje elementów złącznych

Dla instalacji FCL są używane i inne rodzaje mocowań. Kołki, śruby nylon i metali. Takie łączniki służą do mocowania przedmiotów na nie odpowiednich arkuszy jednowarstwowych lub gipsowo-kartonowych w jednej warstwie, z izolowanym lub dekoracyjne powłoki wewnątrz. Mają różnica w wielkości. Wybierając odpowiednią opcję, należy zwrócić uwagę na fakt, że urządzenie nie było zbyt długo - to nie musi wystawać z drugiej strony skóry GCR.


Idealny do przykręcania ciężkich przedmiotów. Przykręcone elementem po prostu wywiercić otwór jest konieczne tylko wtedy, gdy płyta jest grubsza niż 15 mm.

Mocowanie tie wszechstronny. Kołki motyla stosowane do powierzchni w przestrzeni za ścianką płyty gipsowej albo płyt o grubości 12 mm. Funkcje Dybel-parasol wydają się konwencjonalnym parasolem. Rozprzestrzenia się w przestrzeni z tyłu arkusza, w efekcie zapewniając mocne oparcie. Jest doskonała dla sufitów GCR. Na przykład, jeżeli urządzenie zatrzymuje lampa maszyny ujawnionej w przestrzeni z tyłu arkusza równomierne rozłożenie obciążenia na powierzchni. Innym rodzajem oprawy - kołków z musztry. Mocowanie kołki mogą być laminowane na ścianie, wkrętów bezpośrednio do materiału.

Dybel-parasol wymaga wiercenia otworów przygotowawcze przed montażemDybel-parasol wymaga wiercenia otworów przygotowawcze przed montażem

Kołki rozporowe do płyt gipsowo-kartonowych powinny być podwójne:

 • silny;
 • wiarygodne;
 • Sztywno mocowania.

Podwójne płyty gipsowo-kartonowej stosowany w konstrukcjach specjalnej wytrzymałości lub struktur, które muszą być w dobrej izolacji akustycznej. Aby szybko i łatwo pracować z takich elementów złącznych. Śruba kotwiąca składa się z przekładką i paznokci kołki z gwintem. Śruba Dybel do płyt gipsowo-kartonowych należy przykręcić dobrze, ale w żadnym wypadku nie przewijać, więc należy porównać rozmiar i złożoność instalacji. Metalowy kołek jest zwykle utworzony ze stopu cynku. Wartości jest prawie zawsze droższe niż jego odpowiednik z tworzyw sztucznych, ale także bardziej wiarygodne.


Kotwy chemiczne do płyt gipsowo-kartonowych: Charakterystyka kotwice łączników

Kotwy chemiczne - kapsułka lub nabój z mieszaniny klejowej. W uzupełnieniu do kotwicy jest rękaw siatkowy, który tworzy zamontować bardzo solidny i trwały. Wkręcić korek w GCR może nawet laik.

Podczas montażu kotwiące chemiczny przerwy kapsułki i jej zmieszanej kompozycji. Następnie reakcja chemiczna i wytwarzania niezawodne mocowaniePodczas montażu kotwiące chemiczny przerwy kapsułki i jej zmieszanej kompozycji. Następnie reakcja chemiczna i wytwarzania niezawodne mocowanie

To wystarczy znać kilka zasad:

 1. Dziura w GCR parasole kołki i tym podobne muszą być wiercone w różny sposób w arkuszu montowania uszkodzonej.
 2. Jeśli instalacja jest używany elektroshurupovort, należy starać się unikać w celu zamontowania korb na ich miejsce w ostatnim momencie - będzie to mieć negatywny wpływ na gęstość jego wystąpieniu. Szczegół nie jest skręcony w twarz. Ostatnim etapem prac jest najlepiej wykonać ręcznie, zwykły śrubokręt.
 3. Gdy uchwyt jest wkładany i umieszczone w konstrukcji parasola w razie potrzeby, otwór wokół elementu mocującego może obejmować akrylowy i wypełniacza, jeżeli otwór jest bardzo duża. Akrylowy baza gumowa zmniejszenie ciśnienia na powierzchni.

Klamry na rynku są liczne, różne koszty. Wybór zależy od stopnia skomplikowania projektu, jego funkcjonalność i łatwość montażu. Jeśli nie ma przywiązanie umiejętności, to najlepiej skonsultować się ze specjalistą.

Vvertyshi płyt gipsowo-kartonowych

Vvertyshi kołki używane do mocowania na powierzchniach płyt kartonowo-gipsowych z różnych przedmiotów. Prędzej czy później trzeba będzie powiesić półki, lustro, obraz, żyrandol lub inny obiekt. Ważne jest, aby używać spetsdyubeli, w których można następnie bezpiecznie bezpieczne śruby dokręcić. Gwoździe stosowanie jest zabronione. Oczywiście, gdy rączka będzie upiększać powierzchniach pionowych łatwy pocztówki, a następnie można wykonać standardową śrubę. Jednak wszystkie obiekty nawet z małym ciężarem, należy zamontować za pomocą kołków.

Funkcje kołki vvertyshey że spada w przepaść, natychmiast skręcone w węzełFunkcje kołki vvertyshey że spada w przepaść, natychmiast skręcone w węzeł

Może to być bezpośredni, gdy urządzenie wkręca się śrubę ustalającą wiesza się:

 1. Panele na sznurek.
 2. Ponownie łącznika.
 3. szafka kuchnia.

Kołki na rynku istnieje mnóstwo najróżniejszych odmian i gatunków. Dla każdego typu instalacji wymaga własnego rodzaju. Nie przeceniać możliwości GCR - materiałów budowlanych jest krucha. Oprócz wyżej opisanych kołków złącznych można użyć U z polipropylenu. Ten element mocowania jak gwóźdź, ale ma elastyczność.

Praca z łączników U polipropylenu, nie zaleca się stosowania elektroshurupover.

Jeśli ściana jest wykonana z płyt gipsowo-kartonowych pokryty dachówką, otwory należy wiercić wiertarką z wzmocnionego węglików spiekanych, wyłączając tryb skoku.

Różnorodność kołków do płyt gipsowo-kartonowych (wideo)

W przypadku braku umiejętności DIY pracować z nowoczesnego narzędzia, lepiej zwrócić się do specjalisty. Przywiązują żyrandole, gzymsy, konstrukcje stałe jest bardzo trudne i aby zapobiec uszkodzeniu mienia, jeśli nie jesteś pewien, to lepiej zamówić kreatora usług naprawy. W takim przypadku, jeśli dana osoba ma małe doświadczenie z narzędziem i łączników poradzi sobie we własnym zakresie.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

84 − = 77

Adblock
detector