The BlogBir pratik ve ucuz bir malzemedir gibi birçok kişi, duvar ve tavanlar için plastik tercih tercihbugün plastik paneller pratik ve ucuz materialomSamym hesaplı ve çok yönlü kaplama malzemesidir gibi birçok kişi, duvar ve tavanlar için plastik tercih tercih ederim. Binaların plastik bir ev veya ofis olmak, hemen her odada kullanılabilir. Böyle nem, rutubet, taslaklar ve hatta düşük sıcaklık olarak hiçbir iklim koşulları, ona önemli bir zarar veremez. Bu ürünler hemen hemen her ev geliştirme mağazası mevcuttur ve böylece en popüler kaplama malzemeleri biridir. Kurulum Özellikle zor bağlantı elemanları değildir ve farklı renk ve tonları bir seçim sağladığında. plastik tavan can hem uzman ve sıradan aile reisi birleştirin.


Duvarlar ve tavanlar plastik gibidir: panelleri bulunuyor

nedeniyle düşük maliyetle ve büyük aralığına malzemeleri pazarında bitirme içinde kurşun duvar ve tavanlar terbiye için PVC paneller. boyut, hedef ve formlara bağlı olarak, PVC paneller birkaç çeşit olabilir.

türleri ve plastik paneller özelliklerine aşina bir mala tahsis edilmiş olabilirtürleri ve plastik paneller özelliklerine aşina bir mala tahsis edilmiş olabilir

Bir gün:

 1. Levha paneller. formu eklemlerin az sayıda montaj sırasında, büyük alan bitirme için kullanılır.
 2. Desenli çini panolar - kare, odanın tamamen benzersiz tasarım oluşturmak böylece.
 3. Eşleşen raf panelleri - 6 m uzunluğunda ve 20 cm genişliğinde bir dikdörtgen.

Plastik paneller birçok renk, desen ve dokuları bulunmaktadır. süs uygulama tekniğine göre de lamine ve lake eşyalar ayrılır. Lamine panelinde daha önce grafik uygulandığı film yapıştırılmıştır.


PVC paneller farklı dokular ve görüntüleri olabilir. Bu doğal malzemeler (mermer, ahşap, taş, vb) yanı sıra karmaşık sanatsal tasarımların taklit olabilir.

Cilalı PVC paneller plastik baskı yöntemi kendisinde model vermenin içerir. Bu tür daha dayanıklıdır.

Plastik tavan kaplama: malzeme seçimi

tavanda plastik paneller koymak için basit bir yolu - bir metal profil kullanın herkes tarafından kullanılabilir. tasarım pahalı değil ve oldukça ekonomiktir. Metal çerçeve büyük ölçüde norm daha yüksek olan oda neminde, etkilendi. Profil, hasar ve deformasyon çürümeye etmez. bu nitelikleri sayesinde bu tip montaj çok popüler ve yaygın olarak kullanılmaktadır.

plastik paneller koymak amacıyla, uzmanlar metal profilleri tavsiyeplastik paneller koymak amacıyla, uzmanlar metal profilleri tavsiyeplastik paneller modern üretim mükemmel sonuçlar elde etmiştir. panel boyutu değişen bir kalınlığa ve genişliğe sahiptir. Bir paneli seçerken Bu gerçek göz önünde bulundurulmalıdır.

ince bir plastik tavan kullanırken, Zıvana lambaları oda değil, aynı zamanda çerçeve içindeki tüm bağlantı elemanları sadece yanacaktır. Şeffaflık inşaat zevk neden olmaz.

Ürün Avantajları:

 1. Dayanıklılık. PVC paneller mekanik hasarlara onları tabi yoksa, 20 yıldan fazla hizmet edebiliyoruz.
 2. Pratiklik. Panel seçici, şiir bakımı çok kolaydır. Onlar özel temizlik maddeleri gerektirmeyen, bunlar geleneksel yöntemlerle temizlenebilir.
 3. Nem direnci. Paneller deforme olmayan ve odadaki aşırı nemden çürümeye yok, bu yüzden güvenle mutfaklar, banyolar ve balkonlar bitirilmesinde kullanılabilir.

mukavemetinin düşük düzeyde dezavantajları malzeme arasındaki farkı anlayabilir. yüzeyine zarar vermemeye Ancak, bitiş yeterince uzun sürecek.

plastik tavan montajı: nereden başlayacağınızı

Kurulumu alınıyor, başlangıçta panoları döşeme yapılacak alanın, dikkatli ölçümünü yapmak gerekir. Daha fazla eylem karkas ve şeritler paneller için kesin bir istenen fikstürün seçimi, hem de malzeme imal etmek için yardımcı olacaktır. Çerçeveyi dikmek önce, eski bitirmek kaldırmak ve antiseptik yüzey tedavisi. Bu darbe görmek ve gerekirse bunları kaldırmak için fırsat vermek sağlayacaktır.

Eğer panellerin kurulumu başlamadan önce, odanın ölçülerini gerekli araçları hazırlayıp yapan ilk gereklidirEğer panellerin kurulumu başlamadan önce, odanın ölçülerini gerekli araçları hazırlayıp yapan ilk gereklidir

Önerilen araçlar:

 • Bir kalem Bina bandı ölçme ve kablosunu boya;
 • Gidrouroven, kare ve bağlantı elemanları (klyamyery, vida, dübel, çivi ve süspansiyonlar);
 • Delme aletleri (matkap veya çekiç), bir tornavida ve çekiç;
 • aracını ve gönye kutusu kesme.

Çerçeve düzeneği, doğru işaretleme ile başlar. Bu mecliste en önemli parçalarından biridir. Çerçeve adım adım dikilir. düzen araçlarını kullanarak, yama montaj parantez geri kalanı tarafından takip kasalar, yaptı. Bu yükleme profili ve plastik paneller ayırma işlemi gerçekleşir. Çerçeve ve sandık doğru işaretlenmiş ise panellerin yerleştirilmesi, uzun sürmedi.


Tavan montaj ellerinizle plastikten yapılır: Kurulum aşamaları

yöntem, duvar ve tavan plastik hemen hemen aynıdır. Tek fark kurulum ve bağlama sayısının karmaşıklığı içinde: tavan çıtalar daha sık olmalı ve sınırı uzun sürer üzerinde.

En önemlisi, bağımsız mümkündür plastik tavan monte - önceden kurulum talimatlarını dikkatle okuyunuzEn önemlisi, bağımsız mümkündür plastik tavan monte - önceden kurulum talimatlarını dikkatle okuyunuz

duvarlar ve tavanlar plastik astar süreci dört aşamadan oluşur:

 1. Yüzey hazırlanması. Tavan eski bitirmek temizlenmelidir. Daha sonra, tüm alanı antiseptik bileşim ile muamele edilmektedir. Bu küf veya mantar oluşacağına önler.
 2. Ölçme ve işaretleme. Bitmiş yüzey alanının doğru ölçülmesi malzemelerin gerekli miktarını belirlemek sağlayacak ve düzen çalışmanın bir sonraki aşamasında yardımcı olacaktır.
 3. tirizlerle montajı. Göre biçimlendirme profili tutturulduğu dübel delikleri delinmiş. Profil 5 cm tavan düşük köşesinden bir boşlukla odanın duvarı çevre üzerinde sabittir. Askıları ile tutturulmuş tavan tahta döşemeler itibaren. Bir duvara bağlı bir profil ile aynı yüksekliğini korumak için, bir uzatılmış monofilament kullanılır. Sadece gerekli iletişimi yürütülen bu tapas işi.
 4. PVC paneller Sabitleme. Eğer plastik panelleri yüklemek başlamadan önce, bir odanın çevresine dikkat etmelidir. o tekse, birinci paneli profiline sıkı dik açı altında bağlanır sonraki tüm buna göre kesilecek gerekecektir. Bu yapılmazsa - Her paneli sabitlemek sonunda kesme sağlayacaktır. Plastik kaplama vida ile tutturulmuş. panellerle çalışırken malzeme oldukça kırılgan olduğu gibi, dikkatli olun.

Yüklemek planlıyorsanız zıvana lambaları bir defa, ilgili paneller eklerken de deliklerinden katılmasının daha iyi: bu en uygundur. malzemeyi kırmak için değil, böylece de dikkatle plastik kabuğu gözleri takın.


duvarlar ve tavan plastik montajı (video)

Plastik tavan birçok avantajı vardır. Hiçbir karmaşık sıva işleri daire üst kattaki komşusu tür onarımlar baştan yeniden yapmak gerekmez sel, tamamen düz bir yüzey dışarı dönecek. PVC paneller, kolayca takmak herhangi bir donanım mağazasında ucuz ve kullanılabilir. Dokular ve kumaş renkleri en cesur tasarım fikirleri gerçekleştirmek için izin verir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 1