Dowiedz się, jak wyhodować bonsai w domu – nwhistorycourse.org

The BlogUprawa bonsai - nie jest łatwym procedura. I to nie jest wykonywane przez jeden sezon. Cierpliwość i skrupulatna troska - to klucz do sukcesuUprawa bonsai - nie jest łatwym procedura. I to nie jest wykonywane przez jeden sezon. Cierpliwość i skrupulatna troska - to jest klucz ogrodnicy uspehaNachinayuschih zastanawiasz się, jak wyhodować bonsai w domu. Zadanie jest trudne we wszystkich zmysłów. Po pierwsze, faza przygotowawcza jest czasochłonne. Po drugie, drzewo wymaga specjalnych warunków, lub utworzyć kompozycja nie będzie działać. Dlatego realizacja takiej żmudnej pracy wymaga wiedzy i cierpliwości.


Przygotowanie niezbędnych narzędzi

Dla początkujących, istnieją specjalne narzędzia do bez większych kłopotów, aby utworzyć koronę - maszynki do strzyżenia z wklęsłym kształcie. Z ich pomocą usunąć nadmiar kory i liści. Są one również wykorzystywane do tworzenia wygląd oddziałów. Drugie narzędzie - cięcia drutu, nożyczki. Są one stosowane do tworzenia rowków i usuwania grubych gałęzi.

Profesjonalnie dbać o drzewko pomoże pilniczek. Przed zakupem należy upewnić się, że długość ostrza wynosi 15 cm. Dopełnieniem listę niezbędnych narzędzi dla 2 par nożyczek. Choć niektóre mają tępe końce, drugi - cienka.

W zależności od doświadczenia w uprawie drzew ozdobnych egzemplarzy na żywo, Twój arsenał narzędzi wzrośnieW zależności od doświadczenia w uprawie drzew ozdobnych egzemplarzy na żywo, Twój arsenał narzędzi wzrośnie

Przed posadzić drzewo, wskazane jest, aby upewnić się, co następuje:


 • Używać zardzewiałych lub złamanych narzędzi nie może być;
 • Nie jest pożądane, aby użyć pary nożyczek lub pilnikiem, które wymagają operacji ostrzenia;
 • Jeśli wymagane żadne narzędzia, to lepiej je kupić w specjalistycznych sklepach.

Wybór nasion bonsai: wskazówki dla początkujących hodowców

Ze względu na brak specjalistycznej wiedzy, wiele z nasion wysyłkowej z Chin. Pomimo pewnych niedociągnięć, metoda ta ma wiele zalet. Po pierwsze, mówimy o szerokim zakresie. Po drugie, rośliny zostały przygotowane z wyprzedzeniem. Oznacza to, że dzięki pracy hodowców uruchomiła szereg, którego wielkość nie przekracza wymaganych parametrów.

Przed sadzeniem, nasiona bonsai polecane długo moczyć w zbiorniku wody. Ci, którzy będą pływać na wierzchu, można rzucaćPrzed sadzeniem, nasiona bonsai polecane długo moczyć w zbiorniku wody. Ci, którzy będą pływać na wierzchu, można rzucać

Jest to metoda wytwarzania materiału siewnego szereg aspektów negatywnych. Po pierwsze, nie ma możliwości, aby uzyskać porady ekspertów. Chińskie sklepy, na przykład, jest tylko o sprzedaży Aliekspress. Początkujący ogrodnik byłoby trudne na własną rękę do zrozumienia. Po drugie, nasiona są dostarczane za pośrednictwem poczty przez długi czas.Właściwy wybór roślin

Jeżeli obywatel nadal postanowił zamówić dostawę z Chin, to najlepiej sprawdzić przed zakupem dotychczasowe opinie. Do pewnego stopnia, to pomoże uniknąć wielu problemów.

Wybierz jedną z następujących zalecanych flory:

 • Rośliny ozdobne: Azalie lub różowe;
 • Drewno iglaste: sosna, świerk tradycyjny lub niebieski;
 • rośliny owocowe: Japońska jabłko, śliwka, głóg i innych gatunków;
 • Drewno liściaste: wierzba, dąb sypialnia, jesion, ficus.

Właściwa konserwacja nasion - kluczem do długiego życia flory świataWłaściwa konserwacja nasion - kluczem do długiego życia flory świata

Nie każdy wie, że niezbędne nasiona łatwo jest kupić w sklepie specjalistycznym. Tak, jałowca i wiśni nasion będzie kosztować nieco droższe, ale klient otrzyma niezbędne informacje. Niezależnie od wybranej metody zakupu, zaleca się zapoznanie się ze specyfiką pielęgnacji i uprawy określonej rośliny.

Jak rosną bonsai w domu z nasion: Porady dla początkujących

Zaczyna się od wyboru przyjemnym stylu. W tym celu musimy fotografię gotowych preparatów. Gdy zdjęcia są zainteresowani występują, muszą być wydrukowane na wysokiej jakości drukarce. Ważne jest, aby pamiętać, że dom stworzyć identyczną wersję, jak wyglądał na zdjęciu, jest to niemożliwe. kultura orientalna nie przewiduje się 1-2 style. Podobnie jak w naturze lub lepkości każdego unikalnego topoli, to samo powinno być bonsai.

Jak wybrać pulę

Wymiary korony, częstotliwość cięcia, tempo wzrostu - dane do zbadania są lepsze z góry. Im dokładniej to nastąpi, tym łatwiej jest podnieść pulę. Pomimo faktu, że drzewo bonsai charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami systemu korzeniowego jest dość masywny.

Poniższe zalecenia pomogą uniknąć wielu problemów:


 • Lepiej wziąć nieco większą pulę niż jest to konieczne;
 • Początkowo miejsce dla nasion jest bardzo dużo;
 • Przeszczep do stałego puli następuje dopiero po upływie 3 lat;
 • Klon lub w kształcie jabłka nierównomiernie, dlatego warto dokładnie je monitorować;
 • W razie konieczności, dokonał częściowej cięcia małych oddziałów.

Podstawową zasadą przy wyborze puli bonsai - powinien być płytkiePodstawową zasadą przy wyborze puli bonsai - powinien być płytkie

uprawa bezpośrednia odbywa się w misce z naturalnego miski. Użyj innych pojemników nie jest zalecane, ponieważ nasiona nie mogą po prostu wymyślić. W wyspecjalizowanej sieci handlowej jest łatwo znaleźć miski dowolnego kształtu lub wzoru. Ostateczny wybór należy do kupującego.

Bonsai: Opieka w domu

Ponieważ sadzenie drzew powinien otrzymać minimalnej wymaganej ilości światła i składników odżywczych. Aby uzyskać informacje na temat sposobu, aby starannością zawodową, łatwy do nauczenia wideo tematycznej. Jak wspomniano wcześniej, każde drzewo ma swoje własne cechy. Dlatego trzeba oglądać filmy lub instrukcje na temat konkretnego przedstawiciela świata flory.

Natychmiast po lądowaniu musi być obficie podlewane gleby. Należy pamiętać, że nie Carmona jak nadmiaru wilgoci. Dokładne informacje o tym, jak dużo wilgoci na konkretne zapotrzebowanie na nasiona, informuje drugą stroną worka z nasion.

Przez pierwsze kilka dni po posadzeniu rośnie lepszą kompozycję w świetle i lekko ostudzićPrzez pierwsze kilka dni po posadzeniu rośnie lepszą kompozycję w świetle i lekko ostudzić


Dalszy sposób postępowania jest następujący:

 • Nie zaleca się w garnku do dokonania mieszankę kilku rodzajów;
 • Pierwsze sześć miesięcy roślina jest bardzo wrażliwa, więc czas, aby chronić go przed przegrzaniem i przechłodzenia;
 • Dostosować Podocarpus lub inny miniaturowy dekoracyjny kwiat na wolnym powietrzu powinny być stopniowo;
 • Maksymalny czas spędzony na zewnątrz - 65 minut;
 • Na początkowym etapie więcej niż określonej kwoty nie jest zalecane, inaczej drzewo umrze lub kwiaty.

Z ust niektórych ogrodników, można usłyszeć o potrzebie najpierw kiełkują nasiona na zewnątrz. Powodem jest troska o rośliny. Uważa się, że w tym przypadku bonsai rośnie lepiej i są mniej wrażliwe na zmiany warunków środowiskowych. Zalecenia te wydają się dość wiarygodne, ale jedno zastrzeżenie to zrobić jest nadal konieczne. Sadzić nasiona, dzięki czemu można nie we wszystkich przypadkach. Mówimy o bonsai może wytrzymać w młodym wieku zwiększone obciążenia. Na przykład, z drzewa herbacianego na tej liście nie jest wliczone, a dąb i inne drzewa iglaste - w zestawie.

Profesjonalne doradztwo: Jak wyhodować bonsai w domu (wideo)

Tworzenie domu bonsai - nie ustawia proste. Przy doborze materiału siewnego, przygotowanie gleby i natychmiastowe podsaki wymaga dobrego przygotowania i cierpliwości. Niektóre pomoc w tej sprawie będzie miał materiałów tematycznych, które drukują czasopisma o ogrodnictwie. Nie powinno się zrezygnować z wizyty w kursach mistrzowskich. Tu zawsze można zadawać pytania.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

8 + 1 =

Adblock
detector