Dowiedz się, jak muliną: wykresy, zdjęcia – nwhistorycourse.org

The BlogW przypadku braku doświadczenia najlepiej jest zacząć od prostych układów, które pokazują proste kształty geometryczne lub elementyW przypadku braku doświadczenia najlepiej jest zacząć od prostych układów, w których przedstawione są kształty geometryczne lub prostym elementem wielu nowoczesnej dziewczyny twórczy i nie tylko dać swoje preferencje do różnego rodzaju rzemiosła. Jednym z najczęstszych hobby to haft. Istnieją różne rodzaje haftów. Obejmuje to ścieg haftu, Krawiectwo i pół-cross (zwany gobelenovskim szycia), wstążki, szenili, jedwab, złoto (tj złotym haftem używane wątki, kulki), Richelieu haftem (to), hafty ażurowe hafty listy połączeń Orłowski, Izon. Szczególnie popularny cross-stitch. Jest również duża liczba gatunków, w zależności od materiału stosowanego w procesie tworzenia obrazu.


Co to jest cross-stitch

Haft przekroju - rodzaj rzemiosła, która jest obrazem specjalnym wzoru na tkaninę noszący nazwę „roboczego” z igły i nici. Igła może być konwencjonalny i wyspecjalizowanych przędzy - pewien rodzaj nici zwykle, i mogą być stosowane różne wełnianej gwintu - zależy to od podziałów wielkości na płótnie. Haft ma swoje korzenie w odległej przeszłości. Historia wielu kulturach schwytany wzmiankę o haftowanych wzorów na odzieży, artykułów gospodarstwa domowego na narzuty pośmiertnych, etc. Haft używany również jako talizman.

Standardowy zestaw będzie obejmował:

 • instrukcja haft;
 • płótno;
 • haft schemat;
 • wątku;
 • Wybrane specjaliści w harmonii ze sobą odcieniach różnych kolorach;
 • Niektóre zestawy również wbudowany specjalną igłę do haftu.

Dla początkujących najlepiej jest używać winylu płótna, jak jego twarde krawędzie i rogi nie łamiąDla początkujących najlepiej jest używać winylu płótna, jak jego twarde krawędzie i rogi nie łamią

Ponadto, w chwili obecnej, osoba zainteresowana zdjęcia i schematy hafty do nich można znaleźć w Internecie, za darmo, ale tutaj, jeśli potrzebujesz dobrego zrozumienia systemów i być w stanie odebrać organicznie pod wybranym wątku obrazu do haftu.


Specjalna nić, w zależności od producenta ma swój specyficzny numer lub nazw, które stanowią szczególny odcień dowolnego koloru.

Na przykład, takie oznaczenie może wydawać się 06,337 lub wyrazów, takich jak marynarki. Ponadto, nici i podzielona przez firm produkcyjnych, na przykład, kopuła, gamma, itp Należy również wiedzieć, że bardzo haft może wystąpić zarówno w kolorze i w rzędach. Jeśli człowiek embroiders kolorem, oznacza to, że bierze wątek tego samego koloru na płótnie i wyszywa według schematu wszystkich miejsc, które są wymienione w zależności od koloru. W większym stopniu w ten sposób są już wykwalifikowani hafciarki. Przejście przez rzędami haftem - sposób pożądany dla początkujących. Przy tym sposobie pracy, jest przyszyty cały wybrany zakres pełne wykorzystanie wszystkich kolorów nici, które są zaangażowane w tej serii, nawet jeśli niektóre kolor jest używane tylko przez wzgląd na krzyż.

obrazki muliną: systemy dla początkujących

Każdy, kto chce nauczyć się tego rzemiosła, jak haftu, trzeba będzie zacząć gdzieś. Istnieją specjalne programy dla początkujących. Niewiele osób odważy się rozpocząć z pierwszych kroków wielki obraz z ogromnej liczby użytych kolorów i ich odcieni. Po raz pierwszy, można wysiąść i zgubić się w systemie, możliwe jest do mieszania kolorów, a następnie wszyscy rozpuścić i dostać się do pracy od początku. I ktoś może zrozumieć proces haftowania, cross-stitch, że - nie dla niego. Dlatego najlepiej jest rozpocząć trening z diagramami Obrazek dla początkujących.

Ogólnie rzecz biorąc, te małe rysunki schematów: 1. Takie systemy są proste i małe rozmiary;
 2. Obrazy łączą zazwyczaj od 4 do 6 kolorów;
 3. Wszystkie obwody są podzielone na kwadraty o boku 10 krzyży.

Zaleca się zacząć haftować na stronie, gdzie większość krzyży w tym samym kolorzeZaleca się zacząć haftować na stronie, gdzie większość krzyży w tym samym kolorze

Początkujący twórcy są również zachęcani do cięcia i płótno, które będą prowadzone przez samego malarstwa. W tym samym czasie, w sklepach, specjalizującą się w pracach, w tym haftów można znaleźć specjalny zarys schematu zdjęciu wydrukowanym na nim. W tym przypadku, haft przejdzie bezpośrednio w ramach tego programu. Takie płótno ze schematem kolorów jest rodzajem wzornika.

Jeżeli system jest niezależny, to najlepiej zdecydować się na opanowanie sztuki schematu haftu skonstruowanego w postaci kolorowych kwadratów, gdzie każdy kwadrat kolor odpowiada kolorowi niektórych wątków, to znaczy, jeśli układ symboli pokazany w czerwonym polu, a następnie spośród zestawu nici jest czerwony Hank / więzadła, i tak dalej, odpowiednio.

Należy także pamiętać, aby obejrzeć film, można oglądać jako wykwalifikowani rzemieślnicy podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą z hafciarską początkującego. Lekcje te będą dobrym pomocnikiem, aby nauczyć się sztuki haftu krzyżykiem.

schemat haftu dla początkujących w pewnym stopniu pokrywają się z programami dla kreatywności dzieci.

Oryginalny haft krzyżykowy: zdjęcia dziecka

Ze względu na fakt, że coraz więcej dzieci patrząc na ich ulubione matek, babć, sióstr, hafty światła i poprzecznym szwem w szczególności poprzez wymóg, że nauczono haftować też. Oczywiście, trudno jest przekonać dziecko do siedzenia haft niektóre z wielkiego obrazu, wielu starożytnych ruin ikon lub angażować się w haftem. Nie, w rzeczywistości dzieci potrzebują zupełnie inne podejście i ustawić ją zdjęć dzieci. Oznacza to, że należy wybierać te rysunki, które jak dziecko.

Dla początkujących jest to konieczne w celu uniknięcia długich rozwiercania po niewłaściwej stronieDla początkujących jest to konieczne w celu uniknięcia długich rozwiercania po niewłaściwej stronie

Wśród zdjęć i wykresów do haftu, zaprojektowanych dla kreatywności dzieci, popularne motywy to:

 1. Stylizowane postaci fantastycznych dzikie lub domowe zwierzęta, czy Kubuś Puchatek, Tygrysek, Kot w butach, etc.
 2. Wszelkie śmieszne zdjęcia prosty, uplifting dziecko.
 3. Postaci z kreskówek: księżniczki Disneya, Smeshariki, Fixiki, wróżki, Machinarium, etc.
 4. Starsze dzieci i bardziej doświadczony może zaoferować małe porcje dowolnego krajobrazów, zwierząt, już nie stylizowane, piękne wróżki są trochę skomplikowane: zwiększenie wielkości i składa się z kilku odcieniach kolorów. Ponadto dzieci mogą starać się stworzyć mały haft na szale, dekorowanie ich ubrania.
 5. W okresie dojrzewania, możemy już zaoferować haft przedstawiający ludzkie emocje: radość człowieka i uśmiech, smutny obraz i łzę, itp

Mały haft na odzieży dziecięcej stylowy wygląd, jedzą więcej, gdy dziecko sam dokona dekoracji na koszuli lub bluzki, od razu zauważyć, że elementy starego nudnego szafę właśnie dostał interesujące. Są zabawy dla dziecka.


Początkowy etap zliczonych krzyża: Zdjęcia ze schematami

Schematy mogą być kolorowe, jest to wygodne dla dzieci i początkujących twórców piękna, ale może też być czarno-biały. Jeśli obraz z tego programu zostały wykonane w czerni i bieli, które są wymagane do demontażu kolor jest bardzo trudne do haftu. W związku z tym, dla takich monofonicznych systemów opracowano szereg symboli.

Może to być:

 • Różne tik;
 • diamenty;
 • toe;
 • Strzały, i tak dalej.

To musi być praktykowane w systemach, w których używany jest ciągiem jednego koloruTo musi być praktykowane w systemach, w których używany jest ciągiem jednego koloru

Wszystkie te symbole są wpisane w polu. Każdy taki kwadratowy zaznaczone krzyżykiem na wykresie przedstawia określony kolor lub kombinację kolorów.


Czarno-białe schematy najlepiej nadają się dla osób z doświadczeniem w haftem, z tej prostej przyczyny, że małoletni legenda jest łatwo się zagubić i haftować produktów z niewłaściwym kolorze być.

Poza tym wszystkim, obraz do haftu może być nie tylko kolorowe, ale także z własnym kolorze. Oznacza to, że cały obraz będzie wykonywana w jednym kolorze. W tym celu może być niemal wszystko, od popularnych w tym czasie samica profil do dekoracyjnych wzorów w stylu średniowiecza: heraldyczny lilia, lwy, korony.

Małe obrazy do haftu

Zdjęcia i schematy do haftu można znaleźć nie tylko duże i złożone, które mogą być wykorzystane jako obraz, który można powiesić na ścianie i podziwiać, to może być małych rozmiarów obrazy, które będą również znajdzie swoje zastosowanie w dekoracji wnętrz i dekoracji artykuły gospodarstwa domowego.

Haftować musi być w dobrym świetle - najlepiej należy użyć lampy biurkoHaftować musi być w dobrym świetle - najlepiej należy użyć lampy biurko

Małe obrazki do haftowania dobrze nadają się dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją drogę w technice haftu, i dla tych, którzy wybierają się do dekoracji domu lub ubranie, aby uczynić go bardziej ekskluzywny. Po tym wszystkim, z ręcznie haftowane ubrania będą nie tylko jedyna droga, ale także przyciągnie uwagę innych.

Korzystanie z haftu w projektowaniu odzieży

Zamiast kupować ubrania od projektantów, można szyć i haftować na nim dowolny wzór lub obrazu, na przykład, Motyl, kwiat, łódź lub coś innego, co dekorowanie. Jest bardzo popularny wśród fashionistki bluzek, które haftowane mankiety i kołnierzyki.

Jak zacząć haftować schematu (wideo)

W przeszłości nasze babcie i prababcie sami wymyślić wszystkich wzorów, na przykład do felg dekoracji produktów na świąteczny kołnierzem na szyi, mankietach. Teraz nowoczesny needlewoman mogą wybrać swój ulubiony zestaw haftem w wyspecjalizowanych sklepach i zacząć tworzyć.

Schematy dla ściegiem krzyżykowym (foto)

0352c1a98118c8orig01544816c345a78orig0b88f374d0370orig011002f533bc4cf17eca4d8b50344115f2c05f889407cc5e46e4b6e6dcd4aa5cc317852849899b101aaa9376053aba4b0865

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 4

Adblock
detector