Döner merdiven: tipleri ve tasarım seçim özellikleri – nwhistorycourse.org

The Blogmerdiven Torna herhangi ev dekore ve daha işlevsel hale yapabiliyormerdiven Torna herhangi ev dekore ve özel bir evde daha işlevsel merdiveni yapmak yapabiliyor - katlar arasında hızlı ve kolay hareket sağlayan temel bir sistemdir. Bugün, merdiven, aynı zamanda dekoratif, sadece güvenlik ve güvenilirlik ile ilgili gereksinimlere ileri ergonomi koymak. En büyük ölçüde çağdaş döner sistemin ihtiyaçlarını karşılamak. Ne farklılıklar döner sistemlerini seçerken dikkate tasarım Döner merdiven ve ne var - makaleyi okuyun.


90 derece ile merdivenler türleri

90 derecelik dönme açısına sahip merdiven özel inşaat dağılımında en aktifti. Bu tasarım, muhteşem görünüyor az yer gerektirir kullanmak kesinlikle güvenlidir. Çeşitli tasarım projeleri (sağ veya levozahodnaya) Herhangi bir odada merdiven sığdırmak için izin verir. Bundan başka, rampalı ve onlar olmadan bir dönme adımları ve kare, tek seviyeli bir platform ve parmaklıklar kapalı ve açık merdiven yapısına izole edilmiştir.

merdiven Seçimi ev sahipleri, aile yapısı, odanın tarzının kişisel tercihlerine bağlıdır. Bir aile küçük bir çocuk varsa Örneğin, sonra açık bir merdiven ile versiyon ertelenmesi gerekir: iyi seçim koruyucu kapılarla kapalı tasarım olacaktır.

küçük çocukların olduğu evlerde, yaralanmayı önlemek için dönüm merdiven korkuluk donatmak için tavsiye edilirküçük çocukların olduğu evlerde, yaralanmayı önlemek için dönüm merdiven korkuluk donatmak için tavsiye edilir

U-şekilli bir merdiven bir geniş bir iç tasarımını seçmek için olanak tanır. Böylece, kapalı ahşap Eyer merdivenler doğal olarak klasik daireler katılır, merdiven asılı hi-tech ve loft tarzında dekore dekor minimalist oturma odası muhteşem bir unsur, iç mekanlar için uygun bir metal çerçeve ile profilli tasarımı, olacaktır.

Yere ikinci kata merdiven Torna: avantaj ve dezavantajları

bir ara platform ikinci kata Merdiven - Özel yapımında oldukça yaygın. Sık sık, kontrol noktası ped tasarımları büyük açılı dönüş (örn, 180 derece) ile merdivenler görülebilir. Bu merdivenler çok güvenilir, dayanıklı ve güvenli kabul edilmektedir.


Buna ek olarak, platforma merdivenleri diğer bir çok avantaj vardır:

 • Yaşlı ve çocukları kaldırırken Platformu kalanı için izin;
 • Bu tür yapılar, ağır eşya, mobilya taşımak için yararlıdır;
 • Bu tür sistemlerin hesaplanması, bağımsız bir şekilde yapılabilir;
 • onlar yürüyüşü iki satır ve bir direkt siteyi çünkü bu merdivenler, herhangi bir yardım olmadan monte edilebilir;
 • Merdiven etkileyici ve iyice bakmak ve mobil unsurların eksikliği yıllardır onların ömrünü uzatır.

platformla merdiven Torna birkaç kişi kaçırmak sağlarplatformla merdiven Torna birkaç kişi kaçırmak sağlar

tasarımlar temel dezavantajı, en azından, yani, iki yürüyüşü toplamına eşit iki metre olmalıdır, genişlik merdiven koridorlarına kullanılamaz olmasıdır.Döner aşamaları ile merdiven tasarım

düz merdiven platformlarının sitesinde sarıcı merdiven, yer almaktadır. şekli ve boyutu ana aşamadan farklıdır. sarım karşı parça geniş lastik sırtı ve inşaat çalışması esnasında psikolojik rahatsızlığa neden olan bir yamuk şekline sahiptir Böylece, dönme açısı elemanları, yapının iç çapına daralmaktadır. Ancak bu yapıcı çözüm merdiven için ayrılan alan kaydetmeye olanak verir.

GOST değerleri önerilen sistemin tüm unsurları doğrultusunda yapılırsa güvenlik yapıların zabezhnymi adımlar gelince, o, platformlarla aşağı merdivenleri değildir.

Optimum boyutları ve aşamaları döner Merdiveni 180 derece yürüyüşü

180 derece döndürülür Merdiven - tam tersine adım sağlar üç bağlayıcıdan oluşan basit bir yapıdadır, bu nedenle. Bu tür bir sistem, sağlam ve güvenilir olduğu ve gösterge rolü bir aşama ve bir dikdörtgen alanı olarak oynayabilir. merdiveni güvenli için, temel sağlık standartlarını, bina yönetmelikleri ve ulusal standartlara uygun olmalıdır.

merdiven yaşlılar için bile rahatlıkla tırmanmaya böylece adım yüksekliği, küçük yapılmalıdırmerdiven yaşlılar için bile rahatlıkla tırmanmaya böylece adım yüksekliği, küçük yapılmalıdır

yani:

 1. Tasarım beş ile yedi döner aşamaları veya doğrudan iniş içermelidir.
 2. ; Dize toplam kalınlığında - (en az 800 mm tek Mart) Platform genişliği merdivenin iki uçuş genişliğini eşit olmalıdır
 3. iç köşesinde döner aşamaları genişliği orta Mart çizgisi boyunca, en az 100 mm olması gerekmektedir - 200 mm, her aşamanın çıkıntının uzunluğu - en fazla 30 mm,
 4. Diş genişliği temel aşamaları 250-350 mm aralığında olmalıdır, yükseltici yüksekliği aşamasında genişliğinden daha büyük olmamalıdır (optimum değer aralığı 120-150 mm olacaktır).
 5. Rahat ve güvenli tasarım açısı zemine 30-40 derece ile oluşturmalıdır.

Merdiven bir aile küçük çocuğu var, özellikle korkuluk ve korkuluk bulunmalıdır. Tırabzan düşük, sık çit aksi takdirde merdivenin altında bırakmaya daha iyi olur, bir mesafe birbirinden 150 mm 'yi aşmayan üzerine monte edilecektir.

kendi elleriyle döner etaplı Merdiven

elleriyle merdiven dönüm üretiminde, ana şey - doğru boyut sarıcı elemanlarını hesaplamak için. Üç boyutlu modelleme için bina formülleri, hesap makineleri veya çevrimiçi programlar kullanabilirsiniz. Bundan başka, istenen değerlerinin optimum değerlere dayanan bir döner tasarım çizim yerleştirerek hesaplanabilir. Döner yapıyı Sürüş ölçekli çizilmelidir.

merdiven montaj lake veya boya ile tedavi edilmelidir sonramerdiven montaj lake veya boya ile tedavi edilmelidir sonra


Şunları yapmalısınız merdiven yapmak için:

 • tahminleri ve stok malzeme (merdiven ahşaptan yapılmış ise, levhalar önceden kurutulmuş ve özel bir anti-mantar ve nem itici bileşim ile kaplanmış olması gerekir) oluşturma;
 • Gerekli araçlar, bağlantı elemanları, bileşenleri (örneğin, korkuluk ve kirişler herhangi bir donanım mağazasında hazır satın alınabilir) elde etmek.

Ön çalışmanın tamamlanmasından sonra, merdivenlerden yapım aşamaları ayrılmıştır. İlk ötesinden testere ile kesilmiş, sonra Kosour, - yapının gittikten sonra aşama (ana ve modüler merdiven) (örneğin, adım vida ile monte edilir, ve çubuklar, metal fikstür, vida, vb ile monte edilebilir) cilalanmaktadır.

Podlestnichnoe uzay dekoratif sıva veya iç boya ile bitmiş, alçıpan ile kaplanır edilebilir.

Genel döner merdiven (video)

Döner merdiven kendi elleriyle sisteminin üretiminde seçimi ve standartlara tavsiyelerine uygun olarak, uygun ve ergonomik tasarımı olabilir. Tasarımın farklı uygulamalar ile merdivenler modelleri çok sayıda olması, mümkün olan her dekor almak için yapar. Asıl - doğru seçim!


Dönme ile merdiven örnekleri (fotoğraf iç)

DSC8231DSC8215203-009-ograjdeniye304-016008lestnitsa6a1ba37f3236dff498f9385ca173269c002252facca8bc22f-merdiven-sipariş

Leave a Comment

Your email address will not be published.

6 + 4 =

Adblock
detector