Doğru alçıpan duvar kağıdını asmak için nasıl: 4 çalışma adımı – nwhistorycourse.org

The Blogduvarlar ve tavanlar için en sık kullanılan alçıpanduvarlar ve potolkovGipsokarton için en sık kullanılan alçıpan - yaşam alanlarında duvarlar için en popüler malzemelerden biri. Ama o kendi başına pek cazip ve dekor ilgili çalışma bittikten gerektiriyor. Nasıl düzgün, kartonpiyer, seçim için duvar kağıdı ve nasıl pokleit goblen mükemmel düz bitirme için yüzey hazırlamak tüm acemi usta Finishers değil bilmek.  


Ben alçıpan duvar kağıdını asmak Can ve nasıl yapıştırma için yüzey hazırlama

Alçıpan buna boyama, fayans veya mozaik olsun, bitirmek her türlü uygulanabilir ve duvar kağıdı yapıştırılmış olabilir, kullanımı ve kurulumu kolaydır. İlk bakışta, FCL yüzey ön işleme tabi tutulmadan duvar kağıdı için ideal gibi görünüyor.

alçıpan yüzeyi hala dikişler, bir profile sabitleme vidalarının yerlerde backlashes ve diğer eksiklikleri vardır, çünkü bu oldukça yaygın bir yanılgıdır. Buna ek olarak, duvar kağıdı hamur etkisi altında alçı levhada sıkı halıları çoğu tip bir temel "kavranan", ve bunu takiben tekrarlanan tamir karton tabakası levha ve bir alçı çekirdek zarar vermeden bunları ortadan kaldırmak, çok zor olacaktır. Ancak, bazı ustalar önceden macun olmadan alçı üzerine duvar kağıdı yolu uygulama vardır.

Eğer tutkal duvar kağıdı önce, giipsokartonom ile hazırlık çalışmalarını yürütmek emin olunEğer tutkal duvar kağıdı önce, giipsokartonom ile hazırlık çalışmalarını yürütmek emin olun

Eğer duvar alçı ince kağıt veya kağıt mendil üzerine yapıştırın ya da açık renkli duvar kağıdı seçmek istiyorum istiyorsanız, yapıştırma önce duvarları proshpaklevat emin olun veya iş bittikten sonra duvar kağıdında "yerli" grimsi veya yeşil döküm alçıpan parlamasına ve tüm görünür olacağı bir risktir dikişler.

Hangi seçeneği seçerseniz seçin duvar kağıdı, ön Alçıpan yüzey hala bitirme çalışmaları için hazırlamak için değer.


macun ya da tutkal duvar önce hazırlık çalışmaları içerir:

 • pas önleyici duvarlarının metal görünen parçalarının kaplanması;
 • küf önlenmesi için duvarlar özel akrilik primer tedavisi;
 • dikişleri de Serpyanku tutkal PVA ve dolgu maddesi veya astar vida az miktarda dikişleri ve delikleri üzerinde uygulanması.

Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından bir sıva yüzeyi üzerindeki duvar yapıştırma işlemine doğrudan taşımak zaten mümkün olmaktadır. 

shapklevki olmadan alçı pano üzerinde duvar kağıdı

ön-işlem olmaksızın alçıpan macun duvarına duvar uygulamak için, çünkü dezenfeksiyon primerine ek olarak, duvarlar prime işlemi için daha dikkatli bir yaklaşım bir görev yapmaktadır: tutkal sıkı kulpları olur.Bir sıva yüzeyinde iyi bir astar uygulanması, sadece duvar kağıdı asmak izin önceden olmadan duvarları macunBir sıva yüzeyinde iyi bir astar uygulanması, sadece duvar kağıdı asmak izin önceden olmadan duvarları macun

Alçıpan Duvarlar GKL nemin çok düşkün değildir yazın böylece alçıpan "led" değildir, böylece onlara duvar kağıdı yapıştırmak, çok kalın uygulanmasına gerek yoktur.

Eğer duvar kağıdı açık renkler pokleit istiyorsanız önlemek zaten raying kaynak yukarıda bahsedilen can, eğer su bazlı beyaz mürekkeple alçıpan uygulanan astar tabakasının sonra.

Alçı levha ile duvar kağıdı Aşama işlemi

Yüzey hazırlandığı zaman, terbiye son aşamaya geçebilirsiniz. Gelişmiş Master İki hesabınızı montaj ile baş. Ancak, bu iş için gelenlerin yardım gerekebilir.

Alçıpan üzerine Pokleit duvar kağıdı, ana şey sahip olabilirler - iş akışı için araç ve gereçleri hazırlamakAlçıpan üzerine Pokleit duvar kağıdı, ana şey sahip olabilirler - iş akışı için araç ve gereçleri hazırlamak

yöntem aşağıdaki gibi olduğu:

 1. eklem duvarlarında bir bant ölçüsü ve işaretleyici kalem işareti kullanıldığında şeritler kağıdı. Aksi kontrast çok keskin belirgindir, eklem maç çizim tutmak, arzu edilen uzunlukta şeridi rulo kesin.
 2. Duvar kağıdı için tutkal Breed. düzgün bir şekilde ve su karışımı oranlarına uyması için talimatları uygulayın. Kil çok inatçı olmayacaktır seyreltme hemen sonra ayağa biraz vermek gereklidir.
 3. bir boya rulosu yardımıyla duvar kağıdının şeridinde yapışkan uygulamak için. Sonra bant yapıştırılır duvarın o kısmını gerekir. 
 4. halıcılık tavandan yere duvar açısı başlar, şeritler üst üste düzenlenmiş. Her şerit, dikkatli bir şekilde yerleştirilir ve hava boşlukları bırakmak için, merkezden kenarlara doğru kuru bez düzleştirir edildi.

acele etmeyin Çalışma esnasında, dikkatle bütün eklemleri yanı sıra promazyvat kumaş yapıştırıcı kontrol etmek gereklidir.

su bazlı yapıştırıcı elektrik iyi bir iletkendir ve elektrik şoku zaman duvar kağıdı dekorasyon - oldukça sık oldu: Eğer duvar kağıdı yapıştırma başlamadan önce, oda kesmek daha iyidir.

Hazır yapıştırılan duvar kağıdı kuru olmalıdır, bu dairede taslakları önlemek için şu anda arzu edilir. Alçı levha duvarları yapıştırılması için aynı aşamalı işlem, uygun önceden dolgu maddesi ile kaplanmış olabilir.


duvar kağıdı Alçıpan nasıl uygulanacağını: dolgunun Ön arıtma

Kalafat sadece alçıpan sayfasındaki eklemleri ve küçük hatalar gizleyemezsiniz. güvenli bir şekilde tutulması ve çıkıntı veya gözyaşı yok iken, daha sonra, kolayca eski kağıdı sökmeye izin verir, neme yapısının daha az hassas hale getirir.

başlangıç ​​ve bitiş - yürütmek için sıvama işleri dolgu iki tür gerektiriyordu.

Uzmanlar Karışım duvarda düz ve iyi döşeme böylece, yüksek kaliteli bir alçı satın almak ve dikkatli bir şekilde karışmaya tavsiyeUzmanlar Karışım duvarda düz ve iyi döşeme böylece, yüksek kaliteli bir alçı satın almak ve dikkatli bir şekilde karışmaya tavsiye

İlk olarak, bir kaba fraksiyon uygulanan "pürüzlü" bir yüzey hizalama ve ince bir kaplama ile parlatılır ve kaplanmış. dolgu olmasının yanı sıra: kova, büyük ve küçük "tane", "yüzen" ile karıştırılmak üzere kürek (bina karıştırıcı), küçük düz spatula, geniş düz spatula, zımpara kağıdı ile matkap. dikişler serpyanku yapıştırdıktan sonra duvara astar tabakası neden olur ve kuru verir.

Daha sonra mühürlenmesi geçebilirsiniz:


 • bir kova biraz çok kalın bir krem ​​kıvamına gelene kadar bir mikser kullanılarak karışımı su ile başlayarak seyreltin;
 • Küçük bir spatula macun askere ve büyük bir spatula koymak;
 • Dönel kavşaklar 1-2 mm et kalınlığına sıva vermek;
 • Bir spatula ile macun kalıntılarını çıkarılması ve uygulama prosedürü tekrarlayın;
 • tüm duvar eşit macun bir tabaka ile kaplı olacaktır, bu daha sonra zımpara kaba fraksiyon ile kaba rende üzerinden geçirilir, kuru vermek;
 • "Başlat" bitirme macunla aynı prosedürü yapmak uygulandıktan sonra sadece "küçük" nazhdachkoy zaten üzerine yazar;
 • tüm katmanları kurutulmuş sonra, ihtiyaca sıva iki kat astar yeniden uygulamak için.

Sıva dolgu malzemeleri - bu tozlu olduğunu ve bir solunum cihazı ya da maskeli harcamak daha iyidir. Sonra da wallpapered duvarlar makbul bir kaplamaya devam edebilir yeniden emişli.

alçıpan duvar kağıdını nasıl seçilir

dekorasyon uzmanları alçıpan duvar kağıdı herhangi bir özel tip gerektirir inanmıyorum için: neredeyse tüm duvar fotoğraflara sıvıdan seçeneklerin alçıpan düzgün yüzey üzerine iyi görünecektir. Tuval üzerine tüm yapışkan macun ilk Bu kaygıları.

Birçok kişi onların kaplama beri, sıvı veya vinil duvar kağıdı seçin tercih ve herhangi işleyebilir alçıpan için yapıştırılmasıBirçok kişi onların kaplama beri, sıvı veya vinil duvar kağıdı seçin tercih ve herhangi işleyebilir alçıpan için yapıştırılması

macun kullanımı ince kağıt duvar kağıdı olmadan açıkça değmez Alçıpan, ancak yapıştırma uygun tercihler bir yeri vardır.

Alçıpan için duvar kağıdı çeşitleri sıva olmadan:

 • fiberglas ve duvarına uygulandığında, sıvı duvar;
 • dokunmamış, yoğun doku bazında vinil duvar ve duvar kağıdı,
 • Doğal mantar ya da bambu Geçmişi;
 • Duvar.

sıva olmadan alçı levha duvarları papering için yoğun bir çekirdek ya da kabartmalı bir yapıya sahip duvar bu türlü uygun.

Kalın duvar kağıdı parlak veya duvar kusurları gizlemek edebiliyoruz koyu tonlar bakacağız iyi.

Eğer boya ince dokulu düz duvar kağıdı kullanırsanız, yeniden tamir onları yeniden konumlandırmak sorunu unutabilirsiniz: istenilen renge yeniden boyamak için yeterli olacaktır.

Talimatlar: yapıştırıcı olarak alçıpan duvar kağıdı (video)

Duvar kağıdı - bu kurum içinde alçıpan duvarlar için dekorasyon en kolay ve en yaygın şeklidir. Onlar ustadan karmaşık beceri gerektirmez ve ya hatta ilk bitirme çalışmasını karşılaştı biri olabilir öncesi macun olmadan alçı levha düz bir yüzeye onları pokleit yok, istediğiniz tarzda iç dayanacak şekilde izin verir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

10 + = 15

Adblock
detector