Dobór i montaż: taśmy LED do oświetlania sufitu – nwhistorycourse.org

The BlogOświetlenie mieszkania z pomocą taśm LED znacząco zredukować koszty energii elektrycznej, podkreśli cechy wnętrzamieszkanie oświetlenie za pomocą taśm LED znacząco zredukować koszty energii elektrycznej, zwłaszcza intereraSvetodiodnaya akcentować lub po prostu dioda oświetlenie stało się integralną częścią dekoracji sufitu. We wnętrzu tej oświetlonej elementu tworzy wyjątkową atmosferę, a może być, na przykład, przestrzeń rezonatora.


Zasada działania taśmy LED na suficie

Podstawą tego światła jest, że taśma jest umieszczona w polu płyty gipsowo-kartonowej. Znajduje się na drugim poziomie zawieszonego struktury, a okazuje się, że wyeliminowanie kontaktu wzrokowego ze źródłem światła.

Taka konfiguracja daje wrażenie, że zasięg jest sama w sobie lekka fala osiągnięciu nigdzie. Będzie delikatnie i rozprzestrzenianie dozowany obwód sufitu, a dokładniej - na swej drodze.

Przy wyborze taśmy LED należy wziąć pod uwagę szereg dodatkowych funkcji: wilgotność, kolor, jakość bazie klejuPrzy wyborze taśmy LED należy wziąć pod uwagę szereg dodatkowych funkcji: wilgotność, kolor, jakość bazie kleju

Czasem użyciu i wstążkę, która mieści się w listwy sufitowe pianki LED. Zazwyczaj jest to cokół, który naśladuje sztukaterie. W tej sytuacji, cokół jest przymocowany do ściany dolnej.

Skrzynka ta jest przydatna do podświetlania rozpinanego sufitu.


Dlaczego LED Light Strip

taśmy LED w różny sposób jest korzystnym sposobem oświetlenia.

To urządzenie:

 • Łatwa instalacja;
 • Element oświetlenia w jego długi - to znaczy, aby go używać będziesz w stanie przez długi czas;
 • Oszczędne w zużyciu energii;
 • szybkość wydzielania ciepła jest bardzo niska.

Z pomocą taśmy LED mogą być wizualnie zwiększyć powierzchnię do przeprowadzenia wystrój wnętrzZ pomocą taśmy LED mogą być wizualnie zwiększyć powierzchnię do przeprowadzenia wystrój wnętrzZ tych wszystkich korzyści i rozsądną cenę takich zestawów są korzystne. A jeśli masz zamiar zrobić moda teraz połączeniu sufit dwupoziomowy, a następnie kupowanie płyt kartonowo-gipsowych i profil, rozciągnięte płótno, kupić raz i podświetlenie LED.

Wybór taśmy LED do oświetlania sufitu

Identyfikować i tak, co dokładnie trzeba zapalić. Może to obejmować następujące typy - jednokolorowe i wielobarwne. Świeci tylko jeden kolor czerwony, niebieski lub tylko tylko biały. Wielu kolor RGB oświetlenie zmienia kolor sygnałów sterownika do nich i będziesz zarządzać.

Jak wybrać pasek LED na kilku kryteriów:

 • jasność. W tym tempie wpływa na diody LED, które są w produkcie. Kalkulacja jest prosta, im większy rozmiar, tym bardziej, dlatego lepiej jasność. Na przykład, SMD5630 raven18 lumenów i SMD3528 jest 5 lumenów.
 • LED gęstość instalacji. Im wyższa gęstość, tym więcej światła światło.
 • Jeśli mówimy o władzy, a następnie główny oświetlenie powinno być co najmniej 14,4 W / m, a dla lokalnej - nie więcej niż 10 W / m.
 • Zasilanie. Tutaj szacowana moc i typ źródła zasilania. Aby odebrać taśmę tego wskaźnika, obliczyć, ile energii zużywa się diody i dodać w rezerwie mocy 20%.
 • Jakość wykonania. Oznacza to, że lepiej jest, aby przyjrzeć się bliżej i zobaczyć dokładnie, jak lutowane diody i rezystory.
 • Stopień ochrony. Istnieje kilka opcji - i silikon bezsilikonovaya. I pierwsza opcja jest używana na ulicy oraz w miejscach o dużej wilgotności.

 Oczywiście, wygląd i marka - producent wiele na rynku, co jego reputacji. Oceny i projektowania taśmy, a dostępność i ceny.

Instalacja taśmy LED na suficie z rękami: Obliczenia

Jeśli zdecydujesz się zainstalować kilka kolorów taśmy LED, należy pamiętać, że istnieje kontroler, a mianowicie przełączniki to kolor i średnicę dostosowuje jasność.

Aby połączyć obwód wymaga agregat, który wykonuje zadania w dół transformator. Jest bardzo ważne, aby obliczyć pojemność urządzenia.

Podłączenie do systemu LED do sieci elektrycznej odbywa się poprzez specjalny zasilaczPodłączenie do systemu LED do sieci elektrycznej odbywa się poprzez specjalny zasilacz

Przykład: należy prawidłowo obliczyć moc transformatora w dół do 5 metrów SMD 3528 Taśmy z 9,6Vt pojemności. Aby to zrobić, należy pomnożyć 5m na 9,6 watów i dostać 48 watów. Jednak to nie wystarczy, jak potrzeba w takiej sytuacji stanie. Ponieważ będzie to czynnik 1,25. Prosta matematyka i uzyskać 1.25 pomnożyć przez 48, dostać 60. Ponieważ zasilacz potrzebuje 60 watów.


Jak zainstalować pasek LED na suficie

Aby zainstalować pasek, wykonaj instrukcje krok po kroku.

Jak zamontować taśmę:

 • Po pierwsze, określa długość taśmy LED, w razie potrzeby, spawów taśmy do żądanej wartości;
 • Jeśli to konieczne, przeciął wstęgę na znak specjalny gotowy, tak aby nie uszkodzić styków;
 • W przypadku kolorowej taśmy, należy najpierw podłączyć go do kontrolera na jego złącza mają kolor drutów metochki;
 • R - czerwony oznacza, G - zielonego, B - niebieski, czarny drut zacisku oznaczonego lub 24V lub 12V;
 • Po tym, podłączyć kontroler do transformatora step-down, najważniejsze jest, aby nie popełniać błędów z odwróceniem biegunowości, w przeciwnym razie urządzenie taśmowe prostu wieje;
 • Zmontowany obwód łączenia się z siecią 220, sprawdzenia poprawności montażu;
 • Jeśli wszystko udało się zrobić to dobrze, można wreszcie przykleić taśmę do sufitu, należy najpierw odłączyć go od kontrolera.

Schemat kształtowego montaż i kierunkową podświetlenia sufituInstalacja kontur szkic i kierunkowe oświetlenie w podwieszanym potolokSluchaetsya że jakość kontroler pozostawia wiele do życzenia, w tym przypadku, przed osadzić taśmę, można przylutować. Tutaj nadające kable od złączy.

Gdzie można dołączyć lub klej LED Strip

Istnieją trzy lokalizacje do montażu taśmy - gzyms sufit betonowy sufit lub niszę w wielowarstwowej konstrukcji.


Ponieważ taśmy klejącej posiada bazę, a następnie zamontować go jest bardzo proste, wystarczy zdjąć warstwę ochronną i pozostaje tylko ustalić taśmy we właściwym miejscu.

Pamiętaj, aby przygotować powierzchnię taśmy mocno ustanowić doskonale, i nie mógł następnie przejść. Na przykład, w przypadku tradycyjnych sufit betonowy będzie dostatecznym wyrównaniem osiowym, wypełniacze i startery. nisza sufit przygotowany również.

Metal i płyt kartonowo-gipsowych muszą być izolowane ze specjalnego materiału lub folii.

Montaż wstążką LED do sufitów (wideo)

Diody „gwiaździste niebo”

Ale teraz do popularnego oświetlenia „gwiaździste niebo” taśma nie będzie działać. Podczas gdy bez skrupułów sprzedający może przekonać Cię inaczej. Nie, to musi pojedynczych diod LED.

I są ważne kwestie operacyjne:

 • Wiele Diody nie muszą zawierać sieć 220, porównaj logiki z latarki, w którym diody 3 jest oświetlony z niewłaściwego 6B;
 • Diody LED nie są po prostu wytrzymać napięcie wsteczne, które po rektyfikacji będzie 310, one akurat zostały przyznane i zwarcie;
 • Moc zasilania można obliczyć liczbę diod 10 do 100 W, LED, a nadmiar energii nie uszkadza zasilania;
 • Zazwyczaj „gwiaździste niebo” wystarczająco diody 20;
 • Z zasilaczem i natychmiast zakupić kontroler automatyczny 5-8 sekcje diod, w którym to przypadku można uzyskać prawdziwe migające gwiazdki.

Dzięki możliwości symulacji gwiaździste niebo na suficie podwieszanym za pomocą systemów oświetleniowych LEDDzięki możliwości symulacji gwiaździste niebo na suficie podwieszanym za pomocą systemów oświetleniowych LED

W procesie lutowania poszczególne diody nie zapomnij obserwować polaryzację. Wyjście Plus dioda zawsze dłużej, poza tym, że ma klucz. Wnioski łamliwe, należy zachować ostrożność.

I każdy kołek jest konieczne, aby ciągnąć rurę izolacyjną zwane rurki. W przeciwnym razie po instalacji zawsze będzie wysokie ryzyko zwarcia.

Instalacja „gwiaździste niebo” jest bardzo prosta - po prostu przyklejają się do konstrukcji sufitu z silikonu. A następnie dostosować je tak, że światło nie pochodzi z boku. Ale to jest, jeśli chodzi o sufitach podwieszanych.

Instrukcja instalacji „gwiaździste niebo” z diod LED (wideo)

W płyt gipsowo-kartonowych będzie musiał wyciąć dodatkowy talerz poniżej niszy sufitu. To wywiercony otwór dokładnie od liczby diod, a przednia strona zamknięte półprzezroczystą płytkę. Zamontowane elementy elektryczne i cała struktura jest zbudowana w niszy sufitu. LED Light Strip - ładny, nowoczesny, niezwykła, i niedrogie. Szybkie i tanie, ale efekt jest oszałamiający, a atmosfera w pokoju jest miękkie i wygodne.

Udane dzieło!

Taśmy LED do oświetlania sufitu (zdjęcie)

0upload77f9154ee40032ae6e8153b95df32db3e29162c163bce00001247185563cf495bbfd61141901221171362165084image13

Leave a Comment

Your email address will not be published.

35 − 26 =

Adblock
detector