The BlogYatak odası bakılmaksızın bir boyutta ve şekilde, konforlu ve rahat olmalıdıryatak odası boyutu ne olursa olsun ve 16 m2 formyPryamougolnaya odanın, konforlu ve rahat olmalıdır - bu kadar az değil. Ancak bu o iç unsurları aşırı için gerekli olduğu anlamına gelmez. yatak odası, konforlu, ferah ve güzel olmalı. oda hafif ve sıcak olmalıdır. Küçük daireler insanlar zonlu uzay odaları deneyin. Örneğin, genellikle modern iç Eğer bir yatak odası ve oturma mahalle bulabilirsiniz. İmar ayrıca çalışma alanı, yaratıcı bir işte çalışma için bir yer yerleştirerek içerebilir.


Mobilya seçimi, yatak odası 16 metrekare için fikir. m, fotoğraflar

onarımlar yapıldıktan sonra, hakkını vermek önemlidir. Uzmanlar iddialı mobilya, masif iç kaçınarak öneriyoruz. uyku odası önemli bir unsur - bir yatak. bir yatak seçin çok dikkatli olmak gerekir.

Yatak, fonksiyonel, küçük boyutlu mobilya satın almak daha iyidir.

Mükemmel bir düzenleme içinde kutuları gömülür, yatak bir yatak ya da dolap. Kruşçev - çift kişilik yatak vazgeçmek için bir neden yoktur. Sen Hol için çekmeceler olacak bir podyum, düzenleyebilir. Bu fikir sayesinde, klasik kabine olmadan yapabilirsiniz. Kabine olmadan yapamaz, tavan yükseltmek görsel olabilir bu düşüncenin yardımıyla, dolaplar seçimi verilmelidir. ayna veya parlak kapıları ile döşenmiş bir oda genişletmek görsel yardımcı olun. Özgünlük ve canlılık yatak odası tasarımı dolap üzerinde yazılı küçük desen veya motifler verir. Bir yatak odası 16 m2 komidin monte edilmemelidir. yatak odası Her santimetre yer almalıdır.

Yatak odası mobilyaları seçmek için hantal, ama işlevsel değil daha iyidirYatak odası mobilyaları seçmek için hantal, ama işlevsel değil daha iyidir

Sen yerleştirmek için küçük bir raf yerleştirebilirsiniz:


 • Aksesuarlar;
 • Kitaplar;
 • Armatürleri.

Mobilya hiçbir boşluk olmamalıdır, kompakt olmalıdır. Aydınlatma önemli bir rol oynar. Yatak odası duvar ışıkları, spot ışıklar, lambalar seçmek en yani, çok parlak olmamalı - bu samimi sessiz ışığı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Bitirme ve onarım yatak odası 16 metrekare. m: fotoğraflar, renkler

duvarları Dekorasyon Venedikli sıva yapılabilir. Bu malzeme zarif görünüyor ve ihtişam ve zarafet kare veya dikdörtgen oda verecektir. Küçük bir yatak odası için iyi bir seçenek - Bu duvar kağıtları. Şekil şey olabilir ama göz araziler zorlanma yok, doğa, ışık, sıcak tercih vermek daha iyidir. renk düzeni yatak odasında her şey kaliteli eğlence, tam uykuya düzenlenmelidir, sevilen edilmelidir. muhteşem 3D duvar kağıtları bakacağız. Modern 3D duvar kağıdı uyum ve sihirli bir atmosfer yaratmak, bir oda genişletmek görsel yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki zemin kaplamaları döşeme için idealdir: 1. halı;
 2. laminat;
 3. Linolyum.

Yatak odası pastel tonları çok faydalı olacaktır, ancak döşeme koyu renkler veya ton duvarlarında iyi bakacağızYatak odası pastel tonları çok faydalı olacaktır, ancak döşeme koyu renkler veya ton duvarlarında iyi bakacağız

döşeme tonları koyu olabilir veya duvarların sesi olmalıdır. Bir yatak odası için en iyi seçenek yatak, sıcak, hava tonlarını kullanmaktır. Yatak odasında güzel, rahat, sessiz ve güvenli olmalıdır.

İç olarak, bir kaç parlak noktalar ekleyebilir, bu orijinal paneller, şık tasarım kapağı veya yastık olabilir.

Kolay narin perdeler ekleyin. Yatak odasında kapıları sürgülü veya salonda, başka bir odaya açılan yapmak daha iyidir. Dairenin düzeni veranda veya balkon içeriyorsa, mükemmel bir seçim bu alanı kullanmak faydalı olacaktır. Sen çalışma alanının bir kombinasyonunu yapabilirsiniz ya da orada yapmak.

Işık yatak odası 16 metrekare seçin. m

Modern tarzda yatak odası niteliksel kaplanmalıdır. Daha önce bahsedildiği gibi ağır kolye avizeler, ideal zemin lambaları, duvar lambaları ve spotlar kullanmamak daha iyidir.

Masif avizeler yer açmak:

 • kasvetli;
 • rahatsız;
 • Şiddetli.

Yatak odası zemin lambaları veya aplikler için idealdir, fakat büyük avizeler terk edilmesi gerektiğiniYatak odası zemin lambaları veya aplikler için idealdir, fakat büyük avizeler terk edilmesi gerektiğini

Kesinlikle yatak başında arka ışığını yapmak mı, romantik, samimi bir atmosfer yaratacaktır.


Yatak odası için uygun nelerdir stilleri

Belirli bir stilin lehine bir seçim yapma, öncelikle fonksiyonellik ve pratiklik düşünmek gerekir.

Küçük bir yatak odası için, uzmanlar aşağıdaki alanları stili seçmek için tavsiye:

 1. Yüksek teknoloji;
 2. minimalism;
 3. Provence;
 4. Japon;
 5. Loft;
 6. Art Deco.

birini veya yatak odası için başka bir stil, seçme o her şeyden önce önemli işlevsellik unutmabirini veya yatak odası için başka bir stil, seçme o her şeyden önce önemli işlevsellik unutma

Bu stiller ve yön masif mobilya kullanılmaz. Bu stiller basit, hafif ve işlevseldir. Küçük boyutları varyasyonları düzenlemesi yatak ayarlanabilir. Yatak bölgeye ayrılabilir, çoğu zaman bir yatağına kurulmuş veya oluşturulması ya da işlem için bir bölge oluşturmak edilir.


16 metrekarelik Uygun imar yatak-oturma odası. m: Açık plan düzeni

16 metrelik imar yatak odası-salon kombinasyonunun kurallarına göre doğru yapılması gerekir. Evet, küçük bir stüdyo alanı ana şeyi planlamak ve yürütmek tamam rahat ve fonksiyonel hale getirilebilir.

aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz, iki bölgeye alanı bölün:

 1. En kolay çözüm perde ya da güneşlik olur. Bunun avantajı perdeleri kolayca her zaman değiştirilebilir silinir olmasıdır. İlginç, dokulu perdeler iç özel bir çekicilik yapabilirsiniz.
 2. Bölmeler, kemerler, hem de sütunlar dinlenme ve yaşam için yerine küçük bir yatak odası paylaşmak için. Bu çözümün avantajı tasarım odası bölümleri rahatlıkla aksesuarları yerleştirilebilir tam veya rafları, dekoratif öğeler olabilir vermeniz. duvara sayesinde, bir yatak boyutu, oturma odası ve nasıl ne olacağını belirleyebilir. Kemerler ve sütunlar zarif ve şık görünüyor.
 3. Küçük bir oda için podyumun harika bir seçenek imar düzenlemesi olacaktır. Podyum üzerinde bir yatak düzenlemek ve alçıpan bölümleri izole etmek iyidir.
 4. İmar aydınlatma ile yapılabilir. rıhtıma altında iyi bir yer ışıkları. Her bir bölge spot not edilebilir. Yaşam alanında ışıkla imar ana kural parlak olmalı, biz yatak alanında ortam aydınlatmasını yerleştirmelidir.
 5. bölgelere bölünme başka bir versiyonu - Farklı biçimsel yönleri kullanılmasıdır. Salon alanı Provence tarzında çatı ve yatak odasında yapılan veya herhangi pick-me tarzı yönde yapılabilir.
 6. Ayırma rengi kullanarak gerçekleştirilebilir. Farklı malzemelerden duvarlarının bitirmek yapabilir, farklı renklerde boyanabilir. Örneğin, bir duvara duvar kağıtları ve diğer dekoratif sıva bulunabilir. Bu yatak odası alanında bu renk sakin, nazik olmalıdır hatırlamak önemlidir, bütün dinlenmeye ve uykuya sahip olmalıdır. oturma odası parlak yapılabilir.

Birden bölgeye odanın Seçenekler bölümü, herkes onun yakın tam olarak ne bulabilmesiBirden bölgeye odanın Seçenekler bölümü, herkes onun yakın tam olarak ne bulabilmesi

Eğer mobilya kullanabilirsiniz yatak oturma odası ayırın. Bu bir ayna kutusu, parlak raf olabilir. Mobilya hantal olmamalıdır. Muhteşem bir uyum dolapları transformatörler. İyi bir seçenek - bu, katlanabilir mobilya kayıyor. Örneğin, gündüz bir odada oturma odası olabilir ve gece saatlerinde rahat bir yatak odası dönüşür. Bu durumda, bir çift kişilik yatak ve bir çekyat seçmek zorunda.

oturma odası, yatak odası için bir başka iyi bir seçenek - yatak görünmez. Sabah o iyi dolaba gizlendi ve geceleri etkili bir sökülür.

16 metrekarelik dikdörtgen yatak odası-salon tasarlayın. m, (video)

Tadı iç bireyselliği vurgulayan bağımsız benzersiz oluşturmak için boşluk zonlu edilebilir basit kurallara bağlı kalmak. biraz deneme için, acemi tasarımcıları, aynı zamanda bütün aile ve memnun edecek mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz.

Bir yatak odası 16 metrekare tasarlayın. m (iç fotoğraf)

2 2-z12-06fd6a70-1b3b-47bf-97f7-8b0902d55bfd 4-a 5eb43664cb18b39972b0634d622f8f34 37 42 100 123-85 34805a71bff91bea39e9c5031183485801 13582d9998a8ea34f2637cccc616c8ce

Leave a Comment

Your email address will not be published.

8 + 2 =