dekor tam unsuru olarak güzel çağdaş merdiven – nwhistorycourse.org

The BlogModern merdiven uzun ömürlü ve çekici bir görünüme sahipModern merdiven özel bir ev içinde uzun ömür ve çekici görünümü Merdiven değil sadece doğrudan atanması amacıyla yapılmıştır var. adımlar ve korkuluk tasarımı dekor tam bir parçasıdır, bu nedenle görünümü özellikle dikkat verilir. temel olarak beton kullanımı uzak geçmişte. Camdan taşa farklı malzemelerden yapılmış modern merdiveni. Sonuç; formlarıyla hayal gücünü yakalamak özgün ve güzel tasarımlar olduğunu. Ayrıca ideal olarak herhangi bir stil ve amaç binalarında uygun.


yazlık Modern merdivenler: tasarımlarının türleri

Özel bir evde ikinci kat genellikle konut. Bu nedenle, adımların yükselişi bütün aile için kolay ve güvenli olmalıdır. Ayrıca, merdivenin seçimi tipi boyutunu ve odanın renk düzenini dikkate almalıdır.

evin içinde yüklü yapıların iki tür vardır:

  • Yürüyen (birkaç açıklığın küçük bir ara tamponlar ile bağlıdır);
  • (Bir orta ayağı ile veya onsuz bir spiral düzenlenmiş adımları) vidalayın.

kare, dikdörtgen veya yuvarlak: Bir merdiven Orta ped çeşitli formlarda sağlanabilir. Deliklerin Tür odasının türüne bağlıdır. L şeklindeki tasarım kare uzaya mükemmel bir uyum; U şeklinde bir dikdörtgen harika görünüyor.

hi-tech veya modern tarzında yapılmış iç mekanlar için mükemmel bir çözüm, duvara bağlanır merdivenleri, adımların kullanımıdırhi-tech veya modern tarzında yapılmış iç mekanlar için mükemmel bir çözüm, duvara bağlanır merdivenleri, adımların kullanımıdır


Merdiven, çünkü en güvenli olarak kabul edilir iki kişi içinden serbestçe hareket olabilir, böylece, (90 ile 120 cm) kadar geniştir.

sadece büyük odalarda merdiveni verir Sağlamlık -. Buna ek olarak, çoğu kez yaklaşık 100 cm, sadece bu tasarımın dezavantajı ait korkuluk yüksekliğini monte. Ek siteler olmadan - Küçük bir odada doğrudan görünümü kullanılır.

Modern spiral merdiven çok orijinal görünüyorsun, ama bunların operasyonel özellikleri biraz daha düşüktür. Yaşlılar ve engelliler için zorluklara neden olabilir dönen tasarımın İniş; gibi zor bir merdiven büyük parçalar kaldırma. Ancak döner merdiven çekme çok daha az yer (çapı yaklaşık 150 cm) kadar sürer. Bu nedenle, bu tasarım daha sık küçük bir oturma odası yer almaktadır.

Modern iç Merdiven: kullanılan malzemeler

merdiven malzeme yük kapasitesi açısından seçilmelidir. Örneğin, taş ahşap bir evde montaj için uygun değildir. konunun estetik tarafını unutmayın: Tasarım iç ahenkli bakmak gerekir.aşağıdaki malzemelerden imal edilmiş modern merdiven:

  • Ağaç;
  • Doğal taş;
  • metal;
  • Cam.

cam, taş, metal ya da ahşap: Modern merdivenin imalatı için kullanılan her türlü malzemecam, taş, metal ya da ahşap: Modern merdivenin imalatı için kullanılan her türlü malzeme

bir dayanıklı malzeme ve herhangi bir iç kısmına uygun, en sık kullanılan ahşap,. Daha yüksek performansa sahip sertağaçlar (meşe, akçaağaç, kayın), almak. Ancak, bu malzemeler arasında en ucuz değildir.

Olabilir merdivene maliyetlerini azaltın yumuşak ağaç (çam veya karaçam) onu yaptığını yazar. Çeşitli lekeleri kumaşın kombinasyonun orijinal fatura ve uzun hizmet ömrü şeklinde mükemmel sonuç verir.

Lüks doğal taş (granit veya mermer) yapılmış merdiven, bak. Benzer tasarımlar metal çerçeve ile birleştirilir. Taş olarak sadece sahne yapılmış Bu malzeme, önemli bir ağırlığa sahiptir. Merdiven çoğu zaman tamamen metalden yapılır. Paslanmaz çelik malzeme dövme ve döküm orijinal fikirlerin gerçekliğini fark sağlayan, son derece dayanıklıdır.

Cam çünkü görünen kırılganlığının daha az sıklıkla kullanılır. Ancak, modern teknoloji sayesinde yüksek mukavemetli bir malzeme elde edilmesini mümkün kılar. Cam merdivenler tekno tarzında harika görünüyor.

Dünyada Modern merdivenler: nasıl stil oda altında malzemenin toplanması için

Merdiven - Genel içeriden öne olmamalıdır komple dekor öğeleri.

Evin dekorasyonu için kullanılacak Stiller üç tipe ayrılabilir:


  • klasik;
  • Lüks;
  • Minimalist.

Minimalist tarzda yapılan binaların, için, iyi ahşap merdiven, duvara yapıştırıcı ile tutturulur adımları uygundurMinimalist tarzda yapılan binaların, için, iyi ahşap merdiven, duvara yapıştırıcı ile tutturulur adımları uygundur

Klasik tarzda için titizlik ve kısıtlama elemanlarının ile karakterizedir. Bu nedenle böyle bir iç mekan için ahşap merdiven idealdir. oyma parmaklıklar tasarımı ile dekore edilmiş ama kullanmak tür ayrıntılar ölçülü olmalıdır.

Fanlar lüks tasarımlar (Empire veya barok) taş ya da metal bobin yapısının uygun KAYAN. Minimalist tasarımı, Art Nouveau tarzı ve yüksek teknoloji özelliğidir. Bu durumda, ideal bir seçenek cam veya metal merdiven olurdu. Bu malzemelerin tasarımı onları mükemmel etkiyi karmaşık hale getirmeden iç uyması için izin basit ve kolay bir şekilde bakmak.

Modern oturma odasında Merdiven: renk düzenleri ve aydınlatma

Seçilen merdiven renk alanı onun algısını etkiler. Bu nedenle, bu sorunu da ciddi yaklaşmalıdır. en iyi çözüm açık ve koyu tonlar bir kombinasyonunu kullanmak olacaktır. İyi iç genel ölçekten renkler serpiştirilmiş beyaz merdiven görünüyor. Işık tonları tasarım kolaylığı katacak.

Tek renkte yapılmış Merdiven, iç kapılar ile kombine edilecek. Ancak, aynı renklerde seviyesini ve seks çizmek gerekli değildir. durumda zıt renkler kullanmak daha iyidir.

siyah, gri, kahverengi: nötr renkler boyama merdiven için mükemmeldirsiyah, gri, kahverengi: nötr renkler boyama merdiven için mükemmeldir


Önemli bir nokta - düşünceli aydınlatma. Düzgün yüklü duvar veya spot lambaları karanlıkta merdivenin güvenli hareketini sağlamak. Mükemmel bir düzenleme, bir sahne aydınlatma. Bu yönteme başvurarak, dünya çapında tasarımcılar, böylece göz aydınlatma hoş görünür, dağınık transferine.

2017 yılında Merdiven tasarımı: modern tasarım fikirleri

modern tasarım nadiren üslup saf dekoratif unsurlar görülmektedir. Bu aynı zamanda merdiven için de geçerlidir. Tasarımcılar parça malzeme ve renkleri ile deney ve mart tasarımları vida birleştirir. Sonuç binanın içine mükemmel uyum şık bir seçenek olduğunu.

En ünlü yapı - sözde "yüzen" merdiven. Adım genellikle daha sonra ipotek yardımıyla duvara bağlı olan, cam veya metal malzemeden yapılmıştır. Hiçbir kutupları ve parmaklıklar Bu merdiven sağlamaz. tesisatın Alışılmadık yöntemi ve havada yüzen bir etki yaratır.

Ev küçük çocuk varsa, merdiven olası yaralanmayı önlemek için korkuluklar ile donatılmış olmalıdırEv küçük çocuk varsa, merdiven olası yaralanmayı önlemek için korkuluklar ile donatılmış olmalıdır

Bugün birçok tasarımcı uzayın her santimetre rasyonel kullanımını sağlamak eğilimindedir. merdiven altında uzay - istisna değildir. Bu eğilim uzun süre görülebilir ve hiç şüphesiz 2017 yılında projelerde kullanılacaktır.

merdiven altında Kullanılmayan sayaç zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre donatılabilir. Ancak, tasarım boyutu ve yazlık konumunu göz önünde bulundurarak değer. merdiven oturma odasında ise Örneğin, altına alan bir mini bar ya da kütüphaneden dönüştürülebilir. tasarım etkileyici boyutu uyum ve küçük ofis veya bir yatak odası ile. merdiven koridorunda bulunuyorsa, altındaki boşluk banyo veya giyinme odası yüklemek için kullanılabilir.

İç konut modern tasarımı (video) için merdivenlerden toplayın

tasarım evleri edinerek, özel dikkat merdiveni ödenmesi gerekmektedir. Konvansiyonel ahşap veya beton yapılar uzun gitti. Modern teknolojiler sadece kendi amacı için, merdiven kullanmasına izin değil, aynı zamanda şık bir iç elemana dönüşmek. sıradışı tasarımı da rasyonel alanı düzenlemek yardımcı olacaktır. Hayal gücünü göstermek için bir zihinle meseleye yaklaşmak gereklidir.

yazlık Modern merdiven (fotoğraf örnekler)

12677dbf2dc0625f86839b1447c9250eb933bdad97808202827bb735833a682d2bc29d22fd5bf974146-249353245969799orig1288000151img6139compressed

Leave a Comment

Your email address will not be published.

73 + = 82

Adblock
detector