Dayanıklı metal merdiven 3 tipi yapı – nwhistorycourse.org

The BlogMetal merdiven - şık oda iç süslemeleri olarak güçlü bir tasarımı,Metal merdiven - sağlam bir tasarım, şık merdivenler metal iç bina süslemeleri çok güçlüdür. Böylece herhangi bir şeklin tasarımlar oluşturmak mümkündür. Bu, tüm merdiven için geçerlidir, ek olarak metalden yapılmış merdivenler başarıyla hem içinde hem de dışında, hemen hemen her iç alana sığacak edilebilir.


metal merdivenler: yararları genel açıklamalar

metalden yapılmış merdivenler, son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir.

Metal merdivenler avantajları güvenilirlik ve dayanıklılık olanMetal merdivenler avantajları güvenilirlik ve dayanıklılık olan

Bu oldukça basit açıklanabilir:

 1. betonarme yapılmış aynı merdivenler ile karşılaştırıldığında, uzun bir süre boyunca işlem, hafif,. Neredeyse her şekil ve metalin boyutta bir dik merdiven oluşturabilir.
 2. Uygun beceri ve bağımsız yapılabilir ekipmanların mevcudiyeti ile basit bir metal merdiven, 2h5m olsa olsa 1h3m.

Metal merdiven tasarımı ve onların ahşap veya beton işlevselliği bakımından farklılık yoktur. Ama, bir şey yapmadan önce, gerekli malzemeler satın almak ve çizimleri hazırlayacak, en akılcı yöntemi seçin inşa etmek merdivenin ne tür belirlemelidir. merdiven yapısına bağlı olarak materyal, farklı kullanılır: Kanal, tüpler, açılar, vs.


ne malzeme, hem nitel kullanılan ve iş merdiveni gücünü bağlıdır edilir itibaren yapılır.

Metal merdivenler: yapıların boyutu

merdiven türüne bağlı olarak, bu gibi uzunluk, genişlik, eğim olarak boyutlarıyla belirlenir

o konulacağı yere bir metal merdiven kurmadan önce, odanın, ölçümlerini yapmak için gerekli olano konulacağı yere bir metal merdiven kurmadan önce, odanın, ölçümlerini yapmak için gerekli olan

Metal merdiven yapısı aşağıdaki türlerden biri olabilir: • Doğrudan yürüyüfllerinin için - bir merdiven düzenlenmiş sıralı bir yük taşıyıcı yapısına dayanır - Kosour;
 • Zabezhnymi merdiven - Bu merdiven platformları T ve U-şekilli olabilir, modüler merdiven veya basamak ayarlanır üzerinde belirli bir açıda dönebilen bir kısma sahiptir yürüyüş;
 • Spiral Merdiven - adım belirli bir açı ile merkezi destek eklenir.

merdiven farklı türde, örneğin acil, yangın, çatı katı, vb vardır her boyutta ve parametreler ile, yatay ve dikey iki çıkıntı, bir çizim yapmak gerekir merdiven türü belirlendikten sonra.

En uygun olarak 150-180 mm merdiven 90-120 cm podstupney yüksekliği ve aynı genişlikte Encamp, 35-40 derece merdiven optimum açı genişliği.

elleriyle demir merdiven imalatı

Demir merdiven özel bir ev ya da kendiniz yapabilirsiniz vermek, metal ile çalışmaya başladı edenler, örneğin, basit bir tasarım için tercih bir seyir Eyer merdiven veya kirişler üzerine bir merdiven seçmek gereklidir.

En önemlisi, ellerinizle bir metal kutunun bir merdiven yap - önceden yüksek kaliteli malzemeler almayaEn önemlisi, ellerinizle bir metal kutunun bir merdiven yap - önceden yüksek kaliteli malzemeler almaya

onun üretimi için gerekli olan:

 1. kiriş yüklü destekleyen cihazlar, fitingler, onlar ortada yapısı içinde yükün merkez üssü, kısrak pimleri denir.
 2. parantez kaynakla bir adım için bir destek bağlı olarak hizmet dişilere mahsus üst için.
 3. Kanal boyutları 8x10 cm kenara yerleştirilir ve ikinci kanal, birinci ile aynı yerinde sabitlenmiş, böylece, kısrak kaynaklanmış, yerleşimini aktarmak için birinci tespit edilmelidir ve bu kısrak kaynaklanmış olan, aynı zamanda daha sonra. Onlar merdivenin tüm ağırlığı için taşıyıcı elemanlar olacaktır.
 4. çelik sacdan imal edilebilir cihazların çeşitli aşamalardan kaynaklı kanal çubuğu bağlamak için. Yapabilir ve ağacın sahne, ancak tüm yapıyı zorlaştırmaktadır ve tüm yapıyı üretmek için daha fazla zaman gerektirir.

merdiven olabilirsiniz Kendinden yapılmış ve hatta bazen diki bağlı herhangi bir çit, dikey rafları, farklı balusters, sertleştirilmiş cam, donatmak gerekir ve bazen izolasyon gerekir.

Metal merdiven ve uygulama Zımbalama

delme ve esneyerek çelikten merdiven metal delme, bu durumda çelik sacın kalınlığı 0,07 mm ila 6 mm arasında olabilir. Perforasyon genellikle merdiven üretiminde kullanılır, ve bu tür bir düzenleme, genellikle vb gemi, bir geçit olarak kullanılan endüstriyel yapıların yapımında kullanılan

Merdiven üretiminde özel metal perforasyonu kullanmalıdırMerdiven üretiminde özel metal perforasyonu kullanmalıdır


Oyma Bu yapılar büyük ölçüde farklı formlar olabilir, ama en çok bu merdiven aşağıdaki türleri yapımında kullanılmıştır:

 1. Ayrıca düz ve dönüm üzerine, sırayla, ayrılır Odnomarshevye, yarı temposu veya mnogomarshevye. 10 dereceden fazla yürüyüşü, bu tipik olarak, döner tabla aracılığıyla iki kısma ayrılmıştır.
 2. Bu tür bir yapı iyi dayanıklılık ve mukavemet ile karakterize edilir Böylece, bu tür yapı tipi, basit ve üretimi kolaydır.

Bunların çoğu merdiven duvar boyunca veya iki duvar boyunca yapmak ve tüm tasarım altında depolama için herhangi bir oda yapar.

Metal merdiven için Hesaplama: Tasarım ve montaj

Bir kişinin merdiven üretimini kaplıyor zaman "göz" konulu bir merdiven yaparsanız, bu sabitleme böcek olur ve metal oldukça zordur düzeltebilirsiniz, çünkü bu durumda çevrimiçi hesaplama, bir zorunluluktur. merdiveni hesaplamak için özel bir hesap makinesi ya da Revit gibi çeşitli yardımcı programlar, kullanmak en iyisidir. Ve merdiven komple düzeni yazdırmak için, size dwg formatında jpg çeviri aracını kullanabilirsiniz.

Düzgün üretmek ve metal merdiven kurmak için, hesaplamak için bir hesap makinesini kullanabilirsinizDüzgün üretmek ve metal merdiven kurmak için, hesaplamak için bir hesap makinesini kullanabilirsiniz


nüanslar:

 • İnsan adım uzunluğu, merdiven vb eğim açısını içerir hesaplanması elle yapılabilir, ama dikkate örneğin, yükseklik, uzunluk toplam sayısı adım genişliği olarak birçok parametre alınmalıdır.;
 • Hesaplamalar ayrıca gerekli olduğunda sayısı ve malzeme türlerini, vb kullanılan tüm parçalar, tam boyutları dikkate ve program daha hızlı ve doğru bir proje oluşturur;
 • Buna ek olarak, program, tipik bir merdiven bir çizim çekecek, sadece baskı ve inşa etmeye başlayacaktır.

Montaj, tüplerin oluşabilir karkas, yüklenmesidir profil kullanılabilir, kanal, vb, I-kiriş

Hesaplayın ve kendi başlarına bir merdiven yapmak AB standartları ve SNIP uymak gereken en önemli şey, oldukça basit.

Metal merdivenler konstrüksiyon Açıklaması

merdiven çok farklı tasarımlar iç olabilir ve aynı zamanda merdiven gibi iç vb dış, sabit, mobil, güzel görüneceğini, hangi vardır Metal merdiven yüksek güç ve dayanıklılık vardır.

Mükemmel Modern odanın içine Şık Metal Eyer merdivenlerden sığdırmakMükemmel Modern odanın içine Şık Metal Eyer merdivenlerden sığdırmak

aşağıdaki gibi merdiven tasarımları ana türleri şunlardır:

 1. Eyer merdiven - Basit bir merdiven taban sahne sabitlenen metal kirişler vardır. Bolza için Merdiven - bir iskelet olmadan bina, özel cıvata kullanılan taşıyıcı elemanlar olarak raf.
 2. ipte Merdiven - çok sık tip merdiven, merdiven tüm ayrıntıları aralarında bulunduğu kullanılan taşıyıcı elemanları veya I-profil, olarak.
 3. Helisel ve merdiven spiral - spiral merdiven, destekleyici yapı, dikey bir metal kutup ise.
 4. Prefabrik merdiven, kolayca bir tasarımcı olarak, birbirleri ile birleştirilmiş olan metal parçalar ve bileşenler kullanılarak monte edilir - merdiven başka türlü vardır.

Bütün yapının sertleşme için, iniş için destek yükleyin ve ardından merdiven patlamalarına ve creaks neden sorusunu olamaz.

Dış metal merdiven

Açık merdiven yüklenir, isimleri göre, evin dışında, onlar destek sağlamasının yanı sıra, duvara monte edilir. Dış merdiven genellikle tamamen metalden yapılır ve merdiven yedek olarak görür, özellikle hiçbir fırfırlar ve süslemeler farklılık göstermemektedir. Ama ön merdiven, eğer uygun bir güzel bitirmek gerektirir.

Oldukça sık evlerin dışarıdan metal merdiven kullanılanOldukça sık evlerin dışarıdan metal merdiven kullanılan

Örneğin, aşağıdaki seçenekler kullanılabilir:

 1. Yaz aylarında çiçek merdiven süslemek için iyi, merdiven boyunca Çiçekler için destekler. kiremit adımları ve platformlar, tahta, suni taş, vb bakan ayrıca iç bakmak ilginç olacak, ama her şey hangi tasarım evde kullanılır bağlı olacaktır.
 2. hızla demir merdiven korunmaktadır şey pas başlar çünkü üretim ve dış mekan merdiven operasyonda, daha dikkat, anti-korozyon tedavisine ödenmesi gerekmektedir. Kaplama dayanıklı olmalı ve yüksek kalitede, merdivenin kendilerini kapsayabilir.

Ve gerçekten çatı altında olduğunu ve herhangi bir malzeme, içinde taraflar merdivenlerde bir dikey ince bir hücresel polikarbonat olarak mevcut olması kaydıyla, pas merdiveni karşı koruyamaz.

Yüksek kaliteli çelik evde merdivenler: tanım ve avantajlar

yüklemeden, kendi evinde veya evler, çelik merdiven koymak Birçok kişi, bir kural olarak, merdiven zaten bitmiş özellikle zaman yapım aşamasında, ana şey yüklemek için çok fazla sorun neden olmaz. O, o ne olacağı şekil ve tasarım belirlemek amacıyla tasarım merdiveni gerçekleştirmek için önemlidir.

Internet üzerinde veya özel kataloglarında olabilir metal merdiven seçenekleri ile tanışmışInternet üzerinde veya özel kataloglarında olabilir metal merdiven seçenekleri ile tanışmış

Hatta tam da evin yerini belirlemek amacıyla düzenini yapabilirsiniz.

 1. Sen üretim için gerekli metal ve diğer bileşenler kullanılarak, evde kendi başlarına bir merdiven yapabilirsiniz. Bu merdivenin Avantajları yeterli hafiflik, güç, dayanıklılık olmasıdır.
 2. Metal merdiven merdiven işlevsel bir rol değil, aynı zamanda dekoratif bir özellik sadece oynamak için izin, böyle taş, ahşap, cam, ahşap, taş gibi farklı malzemelerle birleştirilebilir.

evde kullanılabilir geleneksel bir dönüş dahil merdiveni, ama aynı zamanda değil sadece açısal ve evin yararlı bir bölgeyi kurtaracak, yoksa ayrı bir kapıdan sundurma merdiven girişi yapabilirsiniz dikey.

Bu merdivenler bağımsız yapılabilir ve herhangi bir imalat veya fabrikaya gidip orada KMD çizimler merdivenin temelinde sipariş daha iyidir.

platformu ile uygun bir metal merdiven

Birçok merdivenler pikap, evdeki odasında yer kazanmak için gerekli olduğunu ayarlayın. yüksek katlı binalar için olduğu gibi, bu tür merdivenler sürekli yapımında kullanılan, ancak bunlar vb sıcaklık ve kesim olarak GOST 25772 ve SNP belirli şartlara tabidir Metal merdiven da olumlu bir kaliteye sahip, özellikle, o yanmaz ve birçok merdivenler tüm standartlar LSF karşılar. Özellikler tür merdivenler onları başarıyla en az 15 dakika süreyle yangına karşı tanır.

döner platforma elverişli metal merdivendöner platforma elverişli metal merdiven

bir pikap ile merdiven bazı özellikleri vardır:

 1. Döner tabla ile kavisli merdiven - merdiven kendisi kavislidir yürüyüş veya düzgün, ya da belirli bir açıda. Bu merdiven oldukça şık görünüyor ve aynı zamanda güvenilir olduğunu ve bu merdiven bir şekilde çıkmasını sağlamak için kavisli merdiven için izin veren sarım.
 2. nispeten kolay iken her katta platformları ile Merdiven, önemli yükler dayanabilen sağlam bir tasarıma farklıdır. o hareket ettirmek ve üç aralıkları arasında mobilya taşımak kolaydır için aynı zamanda, en konforlu seçenek olarak kabul edilir.

Her tip, kendi merdiven platform gerektirir için bu tasarımı düşünülmelidir, örneğin, bu gibi sağ ve sol olabilir.

Nasıl tek başına veya uygulamalarda, metal merdiven çizimi gerçekleştirmek için

Ev ustalar ve profesyonellerin uzun, çizimler ve merdiven diyagramları çeşitli geliştirilmiştir örneğin, bir merdiven veya ön evler, hem de diğerleri. genel fonksiyonuna rağmen aygıtı, her merdiveni de bulunabilir olan çizimler, oluşturma gibi bir merdiven türü vardır, örneğin, farklıdır.

Kalite ve iyi tasarlanmış metal merdiven yapabilirsiniz profesyonel tasarımcıKalite ve iyi tasarlanmış metal merdiven yapabilirsiniz profesyonel tasarımcı

Bir kişinin planları okumayı bilmiyorsa, açıklamayı göz atabilir veya profesyonellere çevirmek olmalıdır:

 • Merdivenlerden tasarım ve kendi başlarına, ama tasarım ve gerekli çizim ve hesaplamaları yapmak mümkün olmalıdır olabilir;
 • merdiveni imalatı önce çeki Çizim malzemenin tüketimine yol açacaktır tüm merdiven yapısına yeniden yapmanız gerekecek hata durumunda olduğu gibi, gereklidir;
 • Orada olarak çizimler merdiven yapma yöntemleri kolay yolu elle bir çizim çizmek olduğunu farklı, ama özel bir yardımcı program bunu yapmak en iyisidir.

Metal merdiven (video)

Bütün çizimler hazır sonra, kompozit dahil merdiven inşa etmek başlayabilir. Bina başarılı olmazsa, bu merdivenler yapımı için özel inşaatçılar adet Profil bulunabilir.

Metal merdivenler örnekleri (verilmedi)

01412-1121824100024334614065365550b06a2c21d28e5c03587387bbba690f2e7bdd283e10fc9e3e254012e73a79334

Leave a Comment

Your email address will not be published.

18 − 8 =

Adblock
detector