dar oturma odasının Basit tasarım: 6 En iyi fikirler – nwhistorycourse.org

The Blog



mobilya koltuk konumunu belirtiyor kağıt üzerinde çizim gerçekleştirmelidir dar oturma odası kayıt başlamadan önceKağıt üzerinde çizim yanlışlıkla bir nedeni olarak kabul alan mobilya eksikliği belirleyerek, dar yatak odası tasarımı imkansız görev yapma gerçekleştirmelidir dar oturma odası kayıt başlamadan önce. başarı dereceleri son yirmi yılda iç bölgedeki uzmanlar gidermek için bu miti ortadan çalışırken değişen. Aslında, dar oda - o istekli makul deneyler için gerçek Klondike.


dar salon düzeni Özellikleri

Önce küçük bir alanda iç kolay ve daha karlı dönüşümü anlamak gerekir. akılda tutmak gerekmektedir sonuca dayalı salonunda her nesnenin Yerleştirme. sık partiler planlanmaktadır musunuz? işten sonra TV izlerken dinlenmek mümkün olup olmadığı? Çalışma alanı için bir ihtiyaç var mı? Tüm bu soruların cevapları dar oturma odasının tasarımını belirleyecektir.

Görüş pratik açıdan, sınırlı alan salonun düzenini işlevsel bir karaktere sahip olduğunun gerektirir.

dar oturma odasında Eğer bir kabine veya komodin yerleştirmek için tavsiye edildiği nişler bulunmaktadırdar oturma odasında Eğer bir kabine veya komodin yerleştirmek için tavsiye edildiği nişler bulunmaktadır

Biz mevcut her santimetre fonksiyonel ayırma ihtiyacı söz ediyoruz:

 1. İş adamları güneş ışığı sağ tarafta kalacak biçimde daha iyi duvara donatılmıştır çalışmak için bir yere ihtiyacımız var. Ek bir görsel ayırıcı olarak küçük bir ayna kutusu ayarlayabilirsiniz.
 2. resimlerinde ve duvarlarda diğer eserlerin aşırı miktarda reddetmesi kullanılabilir alan üzerindeki yükü azaltacaktır.

koyu ve açık renk uyumlu kombinasyonu odasının girişinde ışık tarafına daha yakın düzenlenen, görsel oda genişletmek sağlar.


senin içini kurma dar birleşik oturma olduğunu

Yeni binalar ve eski ortak evlerinde bir bütün olarak çeşitli odalar kullanmak. Bu konuda hiçbir istisna kombine odası ve mutfak oldu.

Böyle edilmesinin arzu takdir edecektir yerel yönetimlerin, izin almak için bir proje ve bir kısmını veya duvarların hepsi kaldırma özelliği için. Tüm belgelerin usulüne uygun olması halinde, o zaman çalışmaya başlayabilir.

başka bir konuma oturma odası bölün, bir tahta veya alçı dekoratif bölümleri kullanabilirsinizbaşka bir konuma oturma odası bölün, bir tahta veya alçı dekoratif bölümleri kullanabilirsiniz

mantık görülebileceği gibi karşılıklı olarak İyileştirme, işlevsel bölgeleri içine bölme çeşitli faktörlere bağlıdır:



 • çubuk bölümü tatil yer ve pişirme ile ilgili olarak yukarıda yer almaktadır;
 • Fiziksel bir ayırıcı, yuvarlak kemerli değil, "yemek" alanı çok itibariyle;
 • Bunun yerine geleneksel sandalyeler bar daha iyi faydalanmak;

Zemin lambaların kullanılması ve aydınlatma olarak spot.

dar yaşam iletişim kasıtlı onarım gerektiren

Birçok evde değil izole odası ve ulaşım seçeneklerini görülebilir. Bu mutfak sadece oturma odasında geçirilebilir almak için anlamına gelir. Bu durumda, bir tasarım projesi, mevcut koşullara belli adaptasyon gerektirir. İlk olarak, gerek geçişi için boş alan maksimize etmek. şöyle İdeal budur. Sen koridor mutfak duvarından inceledi böylece aynı odada olmak gerekir.

pencereye yakın - dar oturma odasında kanepe en uzun duvar ve çalışma yerinde boyunca yerleştirilmelidirpencereye yakın - dar oturma odasında kanepe en uzun duvar ve çalışma yerinde boyunca yerleştirilmelidir

Birçok mevcut fikirler arasında, tasarımcılar en etkili kalmak için sunuyoruz:

 • Koridor bir pencere içinde sona eren, böylece oda görsel açıdan belirli iletişim olmayacak arzu edilir;
 • pencerelerde bahsediyoruz, daha iyi bir yarım daire biçiminde bir bahis yapmak;

Kapılar büyük cam paneller ile kullanılmaktadır.

dar oturma odasının iç: Tasarım ve danışma

mekan algısını şekillendirmede önemli rol duvarlar ve zemin bir renk yönünü oynar. Duvarların rengi değil, mobilya üzerine bir başlangıç ​​yapmak - ev başlayanlar bu bakımdan genellikle ortak bir hata yapar. Bunu yapmak aksi oda rahatsız görünecek, olamaz. dar oda pastel renkler odaklanmak gerekir, çeşitli sorunları çözer.

Fotoğrafta görüldüğü gibi odanın etrafında serbestçe hareket etmek engel olacak çünkü dar bir oturma odasında, çok fazla mobilya koymak olmamalıFotoğrafta görüldüğü gibi odanın etrafında serbestçe hareket etmek engel olacak çünkü dar bir oturma odasında, çok fazla mobilya koymak olmamalı


İlk olarak, apartmanda bir duvar derhal göz göze, "çölde bir huş ağacı" haline gelmez. İkincisi, dikkat aydınlatma ödenmesi gerekmektedir. Hoşgeldin spot ve lambalar.

Bu ipuçlarının yanı sıra, tasarımcılar birkaç sunuyoruz:

 • ateşli horoz almıştır Sezon 2017, kırmızı tonları ılımlı bir miktarda mevcut olduğunu belirtir;
 • sınırlı alana sahip modern tesisler bu nedenle dönüşümün imkanı ile mobilya odaklanmalıdır, pratik olması gerekir;

oda kapısına Öncü, çok büyük olmamalı, aksi takdirde görsel oda azaltacaktır.

uzatılmış oturma odasının Kavramsal tasarım

fonksiyonel bölgeye net bir bölümü yardımcı olacak bu alana tam olarak yararlanın. oran duygusu kaybetmeden önerilir. Birincisi, iç uzunluğu rahatlatıcı bir yaşam alanı anlamına gelmektedir. Onun kompozisyon merkez düz ekran TV, geleneksel ya da elektrikli şömine ile donatılmış olacak.

sandalyeler yerleştirirken, kanepeler ve sandalyeler penceresinin konumunu dikkate almalıdır.

dar oturma odasında tv kanepe karşı duvara asmak en iyisidirdar oturma odasında tv kanepe karşı duvara asmak en iyisidir


parlak renkler tasarım hakim eğer İkincisi, uzatılmış oda çok daha rahat olacaktır.

Bu yönergelere dinlenmek ve keyifli bir şirkette karşılamak için doğru atmosferi oluşturun:

 • Koltuk iyi pencereye sırtını ile koyun;
 • Pencere kuzey tarafında yerleştirilirse, seçim daha iyidir değil perdeler veya perdeler çok kalın;
 • Koltuk önünde set sandalye ve masanın sol tarafında yer alır;
 • Uzun bir oturma odası farklı yüzeyler ile daha çekici seçilen cam masa görünüyordu için;
 • Yapay ışık ana miktar tavanının tam ortasına yerleştirilmiş küçük avize gelmektedir;

Köşe alanında düz lamba aydınlatılabilir.

Samimi tasarım dar oturma odası (video)

Dar veya uzatılmış uzay iyileştirme açısından kendine has özellikleri vardır. İlk durumda bir minimalist tercih etmek gereklidir. Bu durumda, fazladan iki santimetre eksikliği pişman gerekmez. İkinci durumda, fonksiyonel alanları iş ve eğlence bölünmüş gerekiyor. Bunların her biri bir renk geçişleri vasıtasıyla diğerinden ayrılır.

Uzun oturma odasının tasarımı (iç fotoğraf)

71028-150dc538f194341b7IuGmRkFwpiTWiuEZ187-a0699659 - f10e1dfdb8a84e66a032e23e55ad769b4261920x1080resizeinterior194053013770783331920x1080resizeinterior419988814104344012050273460576fb80ad567810899636920121221164620459

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 3 = 5

Adblock
detector