Czy napraw poprawnie: Czy jest możliwe, aby przykleić tapetę na starej tapety – nwhistorycourse.org

The BlogTapety papierowe - budżet, najczęstszym rodzajem tapety mogą być zarówno jednowarstwowych (simplex) oraz dwuwarstwowych (dupleks)Tapety papierowe - budżet, najczęstszym rodzajem tapety może być zarówno jednowarstwowe (simplex) i dwuwarstwowe (duplex) Od czasu remontu, wiele najpierw pomyśleć o wyborze nowych tapet. W rzeczywistości, aby znaleźć odpowiednią tapetę - to połowa sukcesu, ale skleić je o wiele trudniejsze. Naprawa - jest to ból głowy wielu współczesnych ludzi, a tapetowanie jest również bardzo ważny aspekt konserwacji. Faktycznie, w dzisiejszych czasach wiele osób woli tapety, a nie farbę lub panel ścienny. Fakt, że tapeta jest znacznie bardziej wygodne, można je łatwo pokleit i będą trwać przez długi czas.


Kiedy pojawia się pytanie o tapetowanie starego muru

Bardzo często właściciele mieszkania mają do czynienia z faktem, że ściany mają już tapetę, a może byli pokleit jeszcze bardzo, bardzo długo, bo z tego, co jest problematyczne ich obierać. Dlatego też wiele osób zadaje sobie pytanie: „Czy to możliwe, aby pokleit nową tapetę w stary?”. Niektórzy ludzie zatrudnić specjalistów do zrobienia, a ktoś woli rozwiązywać problemy na własną rękę.

W trakcie lub po zakończeniu procesu klejenia tapeta może się zdarzyć pewne incydenty, które są związane ze starą tapetę.

Na przykład, jeżeli ostatnia tapeta było jasne i kolorowe, z dobrze wybranego wzoru, a nowa tapeta mają delikatny kolor, w tym przypadku może się zdarzyć, że kolor z poprzedniego tapety przerywa kolor nowych tapet. W tym przypadku nowa tapeta będzie wyglądać bardzo brzydki. Ponadto, jest to całkiem możliwe, wynik, kiedy stary tapeta po przyklejeniu ich nie powieść się nowy start z nowymi.

Podstawą tapety winylowe - spienionego winylu. Mogą to być styl sitodruk, gładka i ulgiPodstawą tapety winylowe - spienionego winylu. Mogą to być styl sitodruk, gładka i ulgi

Główne wady klejenia tapety na nowy stary

  • To może nie być w stanie wyrównać ściany;
  • Jest całkiem możliwe, wynik, kiedy stary tapeta nie jest w stanie poprawnie zadokować z nowym;
  • Tapeta pokleit które były na wierzchu innych, często posiadają dużo mniej;
  • Być może trzeba będzie ponownie kleju tapety.

Z mocnych stron jakiegoś naklejki tapety na drugim można zauważyć brak gospodarki pieniędzy i pracy na wyrównanie powierzchni ścian.


Tak więc, w tym przypadku decydują wszystko tylko osobisty wybór osoby, która zebrała się do naprawy, bo tej metody tapetowanie - nie jest rzeczą łatwą.

Jakość powłoki ścian z tapetą może podlegać tylko technologii i zaleceń dotyczących realizacji robótJakość powłoki ścian z tapetą może podlegać tylko technologii i zaleceń dotyczących realizacji robót

Jako kleju do tapet na starej tapety: informacje praktyczne

Aby rozpocząć, trzeba, oczywiście, kupić nową tapetę, a także upewnić się, że nie będą one widoczne starych. Następnie należy przygotować wszystkie potrzebne materiały na patyku.Jeśli zdecydowano się przykleić nową tapetę na szczycie starego, to najpierw trzeba się upewnić o rodzaju poprzedniego tapetę. Każdy z gatunków powinny być rozpatrywane oddzielnie.

 

Najczęstsze rodzaje tapet

  • papier;
  • winyl;
  • Runo.

Nowoczesne tapety rynek oferuje różne materiały, struktury i koloruNowoczesne tapety rynek oferuje różne materiały, struktury i koloru

Po właściciele domu mogą być w miarę pewni, że stary tapeta jest wolny od wad lub przerw, można od razu przystąpić do klejenia nową tapetę. Jeżeli wszystkie kawałki starej tapety zostały znalezione, które są źle utrzymane, powinny one nawilżyć i delikatnie wyciągnąć.

Aby rozpocząć, należy przyklejony tylko jeden pas tapety, aby upewnić się, że późniejsze klejenie jest udany. Jeśli po wysuszeniu z tego zespołu jest OK, można kontynuować do naprawy.

Jeśli są małe pęcherzyki w procesie klejenia lub można je spłaszczyć ciepłe żelazko, lub użyć do wygładzania specjalnej szpatułki naprawy. Jeśli nie chce niepokoić dużo, potem po prostu trzeba poczekać kilka dni, aż do nieprawidłowości w postaci pęcherzyków nie rozpuszczają się.

Również podczas operacji być zamknięte wszystkie okna i drzwi. wentylacja pomieszczenia jest możliwe dopiero po całkowitym wyschnięciu tapety i nie będzie łuszczyć.

Co należy wziąć pod uwagę

Podczas pracy z papieru tapety warto biorąc pod uwagę fakt, że z powodu kleju mogą malować nową warstwę w swoim kolorze. Tak, jak wspomniano powyżej, to lepiej, aby starannie wybrać kolory. Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę i ilość kleju. Jeśli klej jest zbyt dużo, to tkanina może zacząć skórki.

Ale jeśli chodzi o tapety winylowe, wszystko staje się znacznie trudniejsze. Wszystko ze względu na fakt, że tapeta winylowa ma dobrą odporność na wodę i powierzchnię przyłożenia, dlatego nowa warstwa będzie bardzo zły pobyt. Włókniny tapety mają ten sam skład winylowym, a zatem zalecenia pozostają takie same. Ogólnie rzecz biorąc, te rodzaje tapet lepiej jest wyciągnąć i nie starają się trzymać z nimi czegokolwiek.


Na naklejania nowej tapety najlepiej jest usunąć stareNa naklejania nowej tapety najlepiej jest usunąć stare

Przed nałożeniem nowej tapety na stare, dobrze byłoby zrobić najpierw zwilżyć poprzednią warstwę i zobaczyć, czy stoisko z niego barwników. Jeśli zaobserwowano wybór farby, następnie przykleić warstwę nowych tapet absolutnie nie warto.

Czy to możliwe, aby przykleić nową tapetę w starym i jak produkować prace

Bezpośrednio przed klejeniem potrzebę, aby upewnić się, czy jest możliwe, aby przykleić nową warstwę nad starej tapety.

Aby rozpocząć, należy upewnić się, że stara warstwa cienka i bardzo dobrze przyklejone do ściany. Nie powinno być żadnych pęknięć lub plamy, a następnie mogą one niekorzystnie wpływać na proces klejenia. Jak wcześniej wspomniano, najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby było stare tapety papieru. Są one dość silny i cienkie, więc nowa warstwa odbędzie się bardzo dobrze.

Główną rzeczą, gdy mamy do czynienia z takim przypadku - aby wybrać odpowiedni klej. Musi być bardzo trwałe, a przed malowaniem powinny być bardzo ostrożnym, aby moczyć kleju tapety do nowej warstwy są dobrze połączone do starego.

Jeśli stare tapety nie było papieru, a każda inna, to lepiej, aby je usunąć i spróbować je pokleit nową tapetę.


W odniesieniu do zakazów, jest ich wiele, niektóre z nich są wymienione poniżej.

Zakazy pod tapetowanie na starej warstwy

  1. Jest to niemożliwe, aby przykleić nową warstwę na górze tapety, które mają wypukły wzór, a nie są papierowe. W tym przypadku, nowa warstwa powierzchni jest nierówna, i nie będzie wystarczająco dobry, aby zachować.
  2. Winylu i włókniny Tapeta nie jest najlepszym materiałem, który będzie ponownie klejenia. Nowa warstwa będzie zawsze się odkleić i będzie miał nieprawidłowości, a może nawet bąbelki.
  3. Należy również zauważyć, że jeśli nowy Tapeta nie nastąpi wyciek powietrza klej pod stałym poziomie, co doprowadzi do obierania nowej warstwy.

Podczas klejenia może zdarzyć się wiele niespodzianek, takich jak zbyt dużo pęcherzyków. Jeśli nie rozwiąże problemu, trzeba będzie odkleić świeży płaszcz i należy usunąć starą warstwę podstawowej.

Nawet pomimo faktu, że istnieje wiele sposobów, za pomocą którego można przykleić nową tapetę na górze stary, ale powinien powstrzymać się od tej działalności.

Wklejanie tapety ściany (wideo)

Lepiej wydać trochę więcej czasu i pieniędzy na usunięcie poprzedniej warstwy, ale po przyklejeniu uzyskać doskonałe rezultaty, bez nieprawidłowości i innych problemów. Jeśli stare tapety jest bardzo przyklejony do ściany, można użyć specjalnego rozpuszczalnika. To nie kosztuje zbyt wiele, a to jest łatwe w użyciu. Aby naprawić i tapetowanie należy traktować odpowiedzialnie i mądrze, ponieważ wynik będzie przechowywana przez wiele lat.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

74 + = 82

Adblock
detector