The BlogCięciwa schodów może być wykonana z różnych materiałów, takich jak metal lub drewnoCięciwa schodów może być wykonane z różnych materiałów, takich jak metal lub drewno niemożliwe bez samonośnej drewniane schody łańcucha. Wszystkie elementy drabiny ustalonej na strunie: schody, piony, poręcze. Cięciwa jest główną częścią drewna i metalowej ramy dla różnych modeli drabin. Wewnątrz ciąg oszałamiająca. Dlatego muszą być niezawodne i jakości, aby zapewnić bezpieczne poruszanie się osób na schodach. Cięciwa znajdujący strukturę boczną. Może być zamontowany na jednej lub dwóch stronach, w zależności od modelu drabiny i sposobu jej instalacji.


Drewniane schody na ciąg: w przeciwieństwie Saddle schodów

zasada projektowania schodów na ciąg jako całość nie różni się od instalacji na kosour. Ciąg spoczywa na górnej i dolnej belki, a na nich innych elementów już drabiny. Ta sama zasada budowy schodów drewnianych, które mają w swojej strukturze podłużnice. Ale drewniane stopnie schodowe są oparte na ciąg w inny sposób. Różni się to od schodów na ciąg Saddle schodów.

Drewniane schody na strunie mają długą żywotność i łatwość montażuDrewniane schody na strunie mają długą żywotność i łatwość montażu

Funkcje drewniane schody na ciąg znaków:

 • Etapy są wkładane do gniazd nośnych belek;
 • Struktura może mieć jeden lub dwa ciąg;
 • Mogą być otwarte lub zamknięte.

Siodło schody: kroki są oparte na górze podłużnic. Drabina na struny umieszczonej między dwiema płytami - withs. Gdy bieżnik pionowe obciążenie wygina się lekko w dół. Po prostuje. Na końcach etapach pojawia pchnięcie moment obciążenia. Drabiny struktura służył przez długi czas, a łańcuch nie są „koszty” w bok, użyć metalowego pręta. Działa jako element łączący. Jego średnice w zakresie od 8 do 12 mm. Na końcach posiada przyłącze gwintowane i nakrętki.


Metalowe schody na ciąg: ustalanie zasad i wybór formy smyczkową

schody metalowe mogą być różnego typu. Są to: schody spiralne, na strunie, szyny, kosour. Metal jest często używany do wytwarzania drabin lub poszczególnych elementów. Jest trwały i niezawodny materiał, który może wytrzymać ciężkie ładunki. Dlatego metal nadaje się do produkcji schodów na sznurku. Marka i zainstalować prostą konstrukcję na metalowej drabinie może mieć swoje ręce. Jako ciąg może być kanałem metalu. Do niej mocowane są scenę.

Największą szerokość przejścia schodów powinna być na poziomie szyny i na wysokości bioder.

U jego stóp, mniejsza szerokość jest wymagana na poziomie strun. Jest on stosowany w celu zwiększenia prześwitu pomiędzy schodami a może zmniejszyć długość kroków.

Metalowy łuk często ustawiony drewniany lub szklany etapMetalowy łuk często ustawiony drewniany lub szklany etapuzyskuje udany ciąg lokalizacja i poręczy, gdy przerwa między SCHODKI dwanaście nastrojów. Ale w tym przypadku szyna nieznacznie przesunięte względem osi schodów.

Cięciwa do drabiny metalu może mieć dowolny kształt:

 • bezpośredni;
 • zygzak;
 • spirala;
 • Pofałdowany.

Kształt i wymiary łańcucha zależy od struktury drabiny, jego cel i ogólny projekt. Elementy wsporcze mogą być wykonane z metalu, a etapy drewna lub innego mocnego materiału. Wszystkie schody mogą być wykonane z metalu.

Kroki mogą być dołączone do ciągu kilku sposobów. W tym celu, zgrzewanie (jeżeli struktura metalowa zestawienie) lub inne elementy mocujące (nakrętki, śruby, narożniki, klamry, śruby), gdy stopnie są wykonane z drewna (i elementów podtrzymujących metalowych).

W tym przypadku ważne jest, aby nie tylko sposób, w jaki jest przeprowadzana mocowania elementów drabiny w ciągu, ale również jego skuteczność jest.

Cięciwa do schodów: co to jest

Cięciwa jest główny człon nośny drabiny. Aby zamocować etap cięciwę. Łańcuch może być konstrukcja drewniana lub drabinki schodów, który ma metalową ramę. Cięciwa znajduje się z jednej strony na drabinę, z drugiej strony w fazie montażu na ścianie. Każda klatka schodowa ciąg ma dwie strony.

Zanim kupisz drabiny, sprawdzać ciąg za jakiekolwiek szkodyZanim kupisz drabiny, sprawdzać ciąg za jakiekolwiek szkody

String mogą być wykonane z różnych materiałów:


 • drewno;
 • metalu;
 • Plastik.

Ich kształt może być różny. Dokonać ciąg dla niektórych rozmiarów i standardów. To musi być niezawodne, wysokiej jakości, trwałe. Zrób ciąg stałej lub zmodyfikowanej płycie. Jej grubość wynosi 60-80 mm, a szerokość od 220-240 mm.

Cięciwa łuku musi wytrzymać nie tylko wszystkie elementy drabiny, które są dołączone do niego, ale także ciężkie ładunki.

Wykonujemy montaż schodów ciągów z rękami

Schody ciąg może mieć jednej lub z obu. Jeśli po schodach ma tylko jeden łańcuch, drugi etap zostanie przymocowany do ściany bocznej. Na ścianie bocznej ustawiony Bolza.

W domu, można zrobić całą strukturę drabiny, w tym ciąg drewna. Ten materiał jest mniej kosztowne niż inne. schody metalowe nie są zbyt drogie, ale w procesie trzeba będzie specjalny produkcji sprzętu (maszyna do spawania), co nie każdy ma. I naprawić drewniany łuk do podłogi będzie łatwiejsze.

Łańcuch może być przymocowany do podłogi na dwa sposoby:


 • Jastrych zrobić dziurę i podpórka jest włożona do niego:
 • Zapinanie Cięciwa jest prowadzona na stojaku za pomocą kotew stalowych.

Jeśli projekt drabinka zapewnia węzły artykulacyjne, trzeba mieć doświadczenie w stolarce.

Jako załącznik do łańcucha nadających narożników metalowychJako załącznik do łańcucha nadających narożników metalowych

Najprostszym sposobem, aby węzły, belki nośne - stosowanie specjalnych więzi. Z biegiem czasu, przestrzeni wpuszczany, wykonane przy użyciu kleju może się poluzować. W tej drabinie zacznie wydawać skrzypienie. Aby tak się nie stało - wykorzystanie wysokiej jakości krawaty.

W przeciwieństwie kosoura w łańcuchu bez cięć. Wszystkie łączniki są montowane z boku samolotu. Jakie rodzaje mocowań dla istnieć kroki? Istnieje szereg załączników: metalowych narożników, szczelin, barów, dziur.

Montaż drabinki strun: kamienie milowe

Montaż drabiny zaczyna się ciąg instalacji lub podłużnice w rozpiętości. Jeśli drabina składa się z kilku marszach, to trzeba zainstalować dodatkowy element - słup wsparcia. Aby przymocować górną część słupa cięciwy. W instalacji elementu wiążącego kręta jest wsparcie postu.

Początkowo trzeba wkleić całą konstrukcję na klej. Po zamontowaniu belek poziomu podłogi do konsolidacji wszystkich elementów za pomocą specjalnych łączników.

Jeśli nie masz doświadczenia z instalacji strun, zaleca się, aby zwrócić się do specjalistówJeśli nie masz doświadczenia z instalacji strun, zaleca się, aby zwrócić się do specjalistów

Montaż schodów ciąg występuje w kilku etapach:

 • Po pierwsze, konieczne jest zmierzenie długości belki (która jest przymocowana do ściany);
 • Sprawiają, że odpowiedni rozmiar (odcinaj nadmiar);
 • Zastosuj znaczników dla elementów drabiny;
 • Zapiąć go na poprzeczce otworu;
 • Dolny do mocowania belki do podłogi.

Montaż schodów na ciąg: jak dopasować górną część łańcucha

Podczas instalowania ciąg do ściany, szereg trudności. Tak, że był płaski i struktura schody były wiarygodne, konieczne jest, aby ustawić łańcuch na górze. Założyć łańcuch - trudną i odpowiedzialną chwilę, co powinno mieć najwięcej czasu i wysiłku.

Przycinanie na szczycie łańcucha jest następujący:

 • Zbierz schodach marca,
 • Marsz umieścić na swojej stronie (osob ciąg powinien leżeć na podłodze);
 • Należy narysować linię na wewnętrznej pionu i do górnego stopnia;
 • Następnie narysować linię od krawędzi bieżnika (rozdzielczej) do poziomu cokołu;
 • Zdjąć górną pionu;
 • Górna wnęka po wsparcie, aby z wyprzedzeniem;
 • Implant oraz załączeniem gotowy projekt na stanowisko wsparcia.

W górnej części łańcucha muszą być zabezpieczone za pomocą specjalnych uchwytówW górnej części łańcucha muszą być zabezpieczone za pomocą specjalnych uchwytów

Na stojakach trzeba wykonać otwory dla kołków. Marsh jest przymocowany do śruby do łańcucha, a następnie do ściany, a drugi z tych podpór. Przy takim montażu, konstrukcja schodów będzie niezawodny i bezpieczny w użyciu.

Cięciwa do schodów z rękami: jak zrobić

Cięciwa zamocowane na dwóch płaszczyznach - powierzchnia pierwszej podłodze i w suficie, albo przylegających do połówki drugiej podłogi. Schody na ciąg mieć statyczny projekt. Wzajemnie równoległe belki są zamontowane na dwóch podporach.

Aby ciąg schodów może być własnymi rękami.

Do produkcji cięciwa łuku będą potrzebne następujące elementy:

 • Frezarka;
 • wyrzynarki;
 • wiertarka;
 • ruletka;
 • łokieć;
 • poziom budynku;
 • Gumowy młotek.

Najpierw trzeba przygotować planszę, aby używać go jako ciąg znaków. Trzeba usunąć zadziory z nim, aby wyrównać jej powierzchnię, traktować z antyseptyczne. Jeśli płyta jest bardziej wielkość put - odcinaj nadmiar.

Trzeba przygotować ciąg dla etapów instalacji. Jako ciąg może być zwykły długie deski z drewna. Aby to zrobić, prawidłowe obliczenie, tworzyć etykiety i wyciąć gniazda.

Materiały do ​​produkcji cięciwa łuku można kupić w każdym sklepie z narzędziamiMateriały do ​​produkcji cięciwa łuku można kupić w każdym sklepie z narzędziami

Można wyciąć otwartych lub zamkniętych rowków gniazda. Alternatywnie, można ustawić układ elementów złącznych.

W tym ostatnim przypadku należy narożniki metalowe, które działają jak elementy złączne. Mocuje się je na całej długości linii odniesienia, które są przeprowadzane z góry.

Produkujemy schody obliczone na strunie

Produkcja schodów wykonanych zgodnie z obliczeniami. Aby to zrobić, nie ma formuły, za pomocą których są wykonane. Trzeba obliczyć wielkość wszystkich elementów schodów.

Obliczenia wykonywane są zgodnie z pewnymi zasadami, a należy wziąć pod uwagę następujące elementy:

 • Pochylanie schodów powinna wynosić 30 do 40 stopni;
 • Głębokość etapie przeprowadza się na rozmiar buta 45 (28-30 cm);
 • Długość etapu powinna być 60-66 cm.

Głębokość sceny powinna być optymalna dla schody były bezpieczne do użycia.

Jeżeli nie można zapewnić głębokość kroku 28 cm ze względu na wielkość napisu, lepiej zrobić szerszą scenę. Następnie drabina nie będzie miał żadnych wad.

Schody z zakrzywionymi wici surowych: Proces instalacji

Produkujemy schody z zakrzywionymi wici surowych bardzo trudne, jeśli robisz to sam. Wiele modeli schodów spiralnych posiadają w swojej strukturze zakrzywiony kształt - wygięty łańcuch i poręcze. Ogrodzenia drabin można wyginać we wszystkich trzech płaszczyznach.

Schody z zakrzywionymi wici surowych mają doskonałe walory estetyczne, a tym samym znacznie poprawić wygląd wnętrza widokuSchody z zakrzywionymi wici surowych mają doskonałe walory estetyczne, a tym samym znacznie poprawić wygląd wnętrza widoku

Dokonaj wygięty łańcuch na pewnej wielkości. Aby to zrobić, nawet przy użyciu gotowych drukowane wzory. Mają rozmiar 1: 1. Produkcja dokładne oznaczenia na łańcuchu. Jest to konieczne do prawidłowego zainstalowania etapów, pionów i ogrodzeń.

Instalacja wygięty łańcuch występuje w kilku etapach:

 • Obwodowo przyłączone stosując (klej obwodowo gipsu) pochylni
 • Na pochylni naciśnięciu warstwach fornirowych;
 • W niektórych miejscach przycięte ciąg ręcznie i dostosować do określonego rozmiaru;
 • Wyrównanie powierzchni;
 • Nałożyć oznakowania wzór na dziobie;
 • Dokonać rowki lub G srebenku pod etapów i słupków;
 • Produkt polerowane;
 • Zebrać cały strukturę;
 • Farba lub lakier.

Aby tworzyć własne schody bardzo trudne z zakrzywionymi wici surowych. Aby to zrobić, trzeba mieć doświadczenie w stolarstwie. Jeśli nie, należy szukać profesjonalnej pomocy.

Ponieważ ciąg jest przymocowana do drabiny (wideo)

I montujemy schody na ciąg może być niezależnie. Aby to zrobić, należy przestrzegać wszystkich zasad instalacji, należy rozważyć wielkość elementów drabiny, posiada wszystkie niezbędne materiały i narzędzia. Wcześniej przygotować szkic przyszłego schemat budowy i drabiny. Po dokonaniu ciąg: naprawić swoje stopnie i poręcze, malowane lub lakierowane całą strukturę i rozpocząć korzystanie ze schodów.

Piękne schody na strunie (przykłady zdjęcia)

4 3-1 19 20-3 21f2ef9f7f75b02534fb12258823125d 30-3 31-3 46-3 047-1 49-3

Leave a Comment

Your email address will not be published.

4 + 5 =