Charakterystyka procesu sufitem dźwiękochłonnym – nwhistorycourse.org

The BlogWysokiej jakości izolacja akustyczna zapobiega przenikaniu hałasu do pomieszczenia i jednocześnie stwarza komfortowe warunki do życiaWysokiej jakości izolacja akustyczna zapobiega przenikaniu hałasu do pomieszczenia i jednocześnie tworzy komfortowe środowisko dla konieczna jest pokój prozhivaniyaZvukoizolyatsiya. Liczne opinie powiedzieć, że jakość życia w mieszkaniu zmienić po to ustalono dźwiękoszczelny. Czasami jest to po prostu lepiej - na przykład, dźwiękoszczelne od sąsiadów, a w nowym domu ten problem występuje często.


sufity akustyczne

Znaczenie izolacji akustycznej i nie może mówić - każdy lekarz powie, że brak komfortu w tym sensie będzie mieć wpływ na jakość snu i ogólnego stanu psychicznego. Jak dobrze, że są chronieni w swoim mieszkaniu przez obcych dźwięków, takiej dobrej woli i snu i nastroju. Jeżeli izolacja w pomieszczeniu nie jest wystarczająco, osoba jest bardziej podatne na nerwice.

Wewnątrz jednej osoby wpływa kilka rodzajów hałasu. Tylko wysokiej jakości izolacja dźwiękowa jest w stanie zredukować je do minimumWewnątrz jednej osoby wpływa kilka rodzajów hałasu. Tylko wysokiej jakości izolacja dźwiękowa jest w stanie zredukować je do minimum

rodzaje hałasu

 • Powietrze. Ten hałas wynikający z wibracji powietrza, które propagują potężne źródło. Są one przenoszone przez szczeliny i pęknięcia, a czasami przez wylot.
 • Strukturalnych. Te wydobywają się pod wpływem mechanicznego ścian oddzielających. Ten hałas można oczekiwać od gwoździ, ciągnięcia mebli, wiercenie, ciężki przedmiot spadający na powierzchni podłogi.

W tym przypadku jedyną skuteczną izolację akustyczną sufitów, wysokiej jakości izolacja akustyczna w pokoju pozbyć się tych problemów.

Izolacja akustyczna sufitu w mieszkaniu: Akustyczne sufity podwieszane

Jest to optymalny system pochłaniania dźwięku w domu. I takie sufity akustyczne mogą nierówności niepozorny fundament sufitowy. Cóż, wygląda całkiem imponujące urządzenie.


Akustyczne sufity podwieszane estetyczny wygląd, ukryć wady podstawy i dobrze chroni pomieszczenie przed hałasem zewnętrznymAkustyczne sufity podwieszane estetyczny wygląd, ukryć wady podstawy i dobrze chroni pomieszczenie przed hałasem zewnętrznym

Montaż sufitu jest prosta:

 • Najpierw znaczników.
 • Następnie szyny i zawieszenie montuje całą strukturę.
 • W komórkach, które są utworzone są ułożone dźwiękochłonnej płyty i ognioodpornego materiału, który jest odporny na działanie wilgoci. Pochłania dźwięk w pokoju i zmniejsza echo. Warianty materiały - włókna szklane lub wełna mineralna.

Proces jest prosty i szybki, więc lepiej system organizacji dźwiękoszczelną.Izolacja akustyczna do sufitów: polistyren lub inne raznvidnosti

Piana - materiał, który jest używany częściej niż inne. Zgłosił oraz izolację stropu prywatnego domu i sufit mieszkania. Ten materiał jest dostępny.

Ale jego skuteczność jest wysoce wątpliwa, w niektórych przypadkach, izolacja akustyczna jest tylko coraz gorzej. CSF ma niską gęstość, dlatego też nie będą rozpatrywane jako idealny izolator dźwięku. Właściwe stosowanie większej gęstości materiałów - ten sam wełny mineralnej, które można układać ręcznie.

Specjaliści mówią: tylko połączenie materiałów o różnych gęstościach i różnych właściwościach fizycznych zapewni izolację akustyczną.

Odmiany akustycznych materiałów izolacyjnych do sufitów (wideo)

Rama termiczną izolację akustyczną stropów

Jest szkielet, i bezramowe technologię akustyczną.

Montaż na technologii ramy odbywa się w następujący sposób:

 • Uszczelniacz przeładować małe szczeliny, dziury i pęknięcia w suficie, przez które może potencjalnie wprowadzić zakłócenia;
 • Korzystanie z profilu, zamontować klatkę - w miejscach mocowania ramki wykorzystywanej gumowych uszczelek. Odległość między wieszakami - dwie nogi. Grubość wgłębienia, które przeznaczone są dla wygłuszenia - od 50 do 150 cm;
 • Kiedy rama jest gotowy jego shumoizoliruyushim hermetycznie wypełnienie materiału;
 • Gdy izolacja jest określone ramy musi zostać zamknięty GCR (jeśli dźwiękoszczelny sufit w łazience, używane płytę gipsowo-włóknowych).

Schemat najczęściej izolacja sufitu wymaga użycia ramSchemat najczęściej izolacja sufitu wymaga użycia ram

Wszystkie użyte materiały muszą posiadać certyfikat jakości. Zamontować dźwiękowe potrzeb izolacji co najmniej dwa, użyteczne schody i drabiny.


Bezramowa sufit technika izolacji

Jeśli nie można zainstalować ramkę, użyj bezramowe technologii. Używany w tym przypadku pianki lub penoplex (na podstawie materiałów ze styropianu).

Płyty sufitowe hałas piany jest przeprowadzany przez bezramowe technologii ze specjalnym klejemPłyty sufitowe hałas piany jest przeprowadzany przez bezramowe technologii ze specjalnym klejem

Izolacja akustyczna jest wykonywana w taki sposób:

 • Dokładnie oczyścić sufit, nałożyć podkład na nim, niech grunt do wyschnięcia;
 • Materiał klej zaczyna się kątem, materiał jest dociskany ściśle do góry. Klej nakłada się na środku i na krawędziach panelu, ale nie na całej powierzchni. Pozostałe kawałki tkwią bardzo mocno, bez przerw.
 • Grzyby są zainstalowane po gdy wszystkie panele są zabezpieczone. Umieść je w rogach i na środku. Każdy panel zajmuje 2-5 grzyby.
 • Dobrze następnie przeprowadzono instalację folii elastycznej tkanki lub suficie.

Dźwiękoszczelny trwa zatem od 12 do 24 mm wysokości, ale szybkość absorpcji jest równa 24 dB.


Specjalna membrana do sufitu akustycznego

Nie przegap widok z nowoczesnych metod wygłuszających. Wśród nich - dźwiękochłonne membranę. Uczynić je w postaci elastycznej, elastycznego polimeru - rolki. grubość taśmy wynosi 3 mm, to zmniejsza poziom hałasu o 26 dB.

Dźwiękochłonne membranę - najnowocześniejszego materiału, aby wyeliminować szumyDźwiękochłonne membranę - najnowocześniejszego materiału, aby wyeliminować szumy

Grubość membrany jest dobra, ponieważ jest bardzo cienki, co oznacza, że ​​układ redukcji szumów będzie dobrze.

Membrana stosowana i ściany wygłuszenia. Membrana polimerowa charakteryzuje się dużą wytrzymałością i dużą trwałość. Rozmiary są małe, a waga takiego systemu jest dość znaczna.

Cork sufit izolacji

Cork - przyjazny dla środowiska materiał, jest wykonany z kory dębu korkowego. Ten materiał nie emituje spalin i nie ma zapachu.

izolacja akustyczna korek jest nie tylko charakteryzuje się wysoką wydajnością, ale również nie wymaga wykończenia wykończenia sufitówizolacja akustyczna korek jest nie tylko charakteryzuje się wysoką wydajnością, ale również nie wymaga wykończenia wykończenia sufitów

Uważa się, że arkusz korka 1 cm 1,5 cm wymienić wełny mineralnej. Porównać z podłogi, substytut korka nawet 10 cm i 70 cm nakładania ceglanego muru.

I ten materiał:

 • Doskonała tłumi dźwięki o wysokiej częstotliwości;
 • Ma współczynnik pochłaniania dźwięku 0,85;
 • Materiał dostępny w rolce, grubość taśma jest tylko kilka milimetrów;
 • Ale nie tylko bułki, ale także bardziej grube deski korka;
 • Największy efekt izolacji hałasu można osiągnąć za pomocą arkuszy z rury o grubości 3 cm.

Zaleca stosowanie arkuszy wygłuszanie mniejszej grubości, muszą być ustanowione tylko w kilku warstwach.

Jakie inne materiały są wykorzystywane do wygłuszenia

Walka z nadmiernym hałasem w mieszkaniu zapłacił dużo uwagi, co najmniej, więc można powiedzieć, odwiedź sklep specjalne. nawet płyn izolacja akustyczna możliwe dzisiaj. Znajduje się panel, w którym samoprzylepna z boku, co znacznie upraszcza proces instalacji.

Materiały walcowane lub płyta mogą być stosowane jako izolacja akustycznaMateriały walcowane lub płyta mogą być stosowane jako izolacja akustyczna

Materiały do ​​izolacji akustycznej:

 • Izolon. Tak nazywamy rolkę pianki polietylenowej. Najczęściej stosowane do izolacji akustycznej ścian, chroniąc ściany przed hałasem uderzenia.
 • Penoterm. Ale jest on wykorzystywany w większym stopniu na podłodze dźwiękoszczelną.
 • Izoteks. Płytka ta, która z płyty pilśniowej miękkiej, ponieważ źródło takich materiałów ochrony środowiska. Z całą pewnością można powiedzieć, że chroni przed hałasem każdej powierzchni.
 • Izoplat. Ta płyta z włókien drzew iglastych, z dokonanych bez dodawania kleju i innych dodatków chemicznych. Materiał jest uważany dobrym izolatorem dźwięku dla prawie wszystkich powierzchniach.

Ważnym punktem - gdy izolacja jest często akceptowane typowych błędów. Na przykład, wybierając materiał, który nie spełnia określonych celów. Istnieją materiały, które absorbują wstrząsy tylko szumy i istnieją - pochłaniający FTA rodzaje hałasu.

Często źródła hałasu są elementy narzędzi, takich jak rury i przewody. Muszą także być izolowane. I nie zapomnij o oknach, są one również źródłem hałasu. Ponieważ okna powinny być zamknięte i okna z podwójnymi szybami mają trzy.

Izolacja akustyczna sufitu (wideo)

Wybierając materiał izolujący dźwiękowo, dać pierwszeństwo naturalnych materiałów. Takie jak jest teraz priorytetem Lniane zasłony, meble wykonane z drewna, płyt gipsowo-kartonowych, a shumoizolyatory powinny być przyjazne dla środowiska.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

83 + = 85

Adblock
detector