çerçevesiz duvara alçıpan yükleme: 2 yolu – nwhistorycourse.org

The Blogduvarları hizalayabilirsiniz çerçevesiz montaj alçıpan ileÇerçevesiz sabitleme alçı ile alçıpan duvar ve tavan yüzeyinin düzeltilmesi için kullanılan çoğu durumda stenySeychas hizalayabilir. Geçen yüzyılın standartları ufak tutarsızlık santimetre cinsinden hesaplanan olarak, tüm onarımlar bir son koyabilirsiniz, kabul edilebilir değildir. yüzeyi, nispeten düz ise, çerçevesiz montaj yöntemi uygulanabilir. Bu yöntem, herkesin olamaz övünme yaşam alanı ekstra santimetre, zarif dördün kaydetmenizi sağlar. makalenin ilerleyen - bu yöntem işe ve adım kurulum kılavuz adım alacak olmasıdır Ne avantajları vardır.


çerçeve ve profilsiz alçı levha duvarları Dekorasyon: avantajları ve koşullar

bir metal profil veya ahşap çıtalar sandık gidiyor ve malzemeyi kendisi ekli: Çoğunlukla, duvarlarda alçıpan karkas zamanki şekilde sabitlenir. Bu yöntem her zaman Göze hoş olmayabilir iletişimi, gizlemek ve yüzey pürüzsüz sağlar. Ancak, her durumda bize bu yöntemi uygulamak için izin verir: birincisi, daha pahalı ve ikincisi - birçok yönden genişletiyoruz, tam tersine artık değerli bir yaşam alanı, sürer.

Çerçevesiz alçıpan yükleme yöntemi onların bitirmek ilerletmek için önce duvar yüzeyine uyum sağlar.

Bu yöntemin avantajları nelerdir? Tabii ki, bu yapı malzemelerinden üzerinde önemli tasarruf ve daha - değerli alan ve yürütme hızını tasarruf. kusurlarından biri Duvar çok sağlam olmadığı kaydedilmiştir. Bir raf düzeltmek veya resim asmak için imkansız olacaktır ve bu, ihmal edilmesi halinde ulaşılamaz hale gelebilir koşulları, bir dizi ima çünkü bu yöntem her zaman kabul edilebilir değildir.

çerçevenin olmadan alçı levha duvarlar Dekorasyon - yer kazanmak için yardımcı olacak bir süreççerçevenin olmadan alçı levha duvarlar Dekorasyon - yer kazanmak için yardımcı olacak bir süreç

yani:


 1. Seviye duvar eğriliği. duvarları çok eğrileri ise, sadece küçük kusurlar yükleme çerçevesiz elimine edilebilir, bir sandık bir işlem için dönmek gerekir. Özel yapıştırıcı ya da vida duvara eklenmiş Alçıpan, bu malzemenin altında büyük boşlukların oluşumu anlamına gelmez.
 2. iletişim Kullanılabilirlik. Tabii ki, kablolama için, bu koşul geçerli değildir. Nedeni çok az yer kaplar ve mahzende saklanıyor. bir kutu inşa etmek ihtiyacını - duvar su boruları veya ısıtma boruları monte Ama, eğer gizlemek istiyorum. Aynı havalandırma için de geçerlidir.
 3. Odanın etrafında duvarların sapma derecesi. Bir çok düzeyli, keson, gerginlik, tavan yüklemek veya Plakasını, duvarlar arasında bile hafif bir tutarsızlık Döşeme planlıyorsanız tüm eserlerin çöküşüne yol açar. tavan yapısı üzerinde açıkça odanın herhangi bir asimetri görülebilir. Bu, yine, çerçeve üzerinde FCL kurulumunu önlemek için yardımcı olacaktır.

Duvarlar alçıpan altında çok eğrileri değilseniz çerçevesiz yöntem oldukça kabul edilebilir (sıkça meydana gelen bir tutarsızlık bile) planlanmamaktadır boru ve oda yükleme ana yapılar tavan gizlemek için gerekli değildir.

çerçevesiz duvara alçıpan yükleme: bir hazırlık aşamasına

malzemenin tedarik girişmeden önce, onun miktarını belirlemek için gereklidir. Bunun için o bölge kılıflı yüzeyini ölçmek için gereklidir. Bu değer GCR plakaları ve bağlantı elemanlarının gerekli miktar satın almak için yeterli olacaktır.

iki şekilde monte edilen bir çerçeve olmadan duvarlarda alçıpan: • macun ya da yapıştırıcı üzerinde;
 • vidalar üzerinde.

bağlantı elemanları seçilen yol bağlı ve materyaller satın alınır. alçı yanında dübel, vida, çamaşır makineleri, macun karışım, kalın bir sünger, genişletilmiş köpük ve yapıştırıcı gerekir.

Alçıpan vidaları veya macun kullanılarak duvara monte edilebilir, ancak öncelikle ön çalışma yapmak gerekirAlçıpan vidaları veya macun kullanılarak duvara monte edilebilir, ancak öncelikle ön çalışma yapmak gerekir

Araçtan şunları gerekecektir çalışmak:

 • rulet
 • Kalem veya işaretçi;
 • Otbivochnogo dikiş ipliği;
 • Bina veya yapboz bıçağı;
 • Macun (geniş ve dar);
 • tokmak;
 • İnce zımpara;
 • Bina seviyesi;
 • Matkap uçlu vidalarla olduğu gibi Elektrikli matkap veya döner çekiç ve tornavida.

çerçevesiz alçıpan sadece kuru duvar üzerine monte edilebilir. oda nem ya da duvarın üst düzey ise oldukça hammadde uzun süre duvara üzerinde tutamaz.

yapıştırıcı ile bir iskelet olmadan duvar alçı hizalamak nasıl

duvara alçıpan tutturmak önce, yüzey hazırlamak için önemlidir. Duvar ve sıvı pul pul dökülmüş kalıntıları kazınarak bir tel fırça ile toz yapmak için. Yüzey ise gözenekli duvarları olan astar işlemek gerekir.

Sonraki adımlar:

 1. Kesme yaprak. duvara monte etmeden önce, sayfanın konumunu dikkate almak gerekir. temel koşul burada - çapraz şeklinde eklemleri kaçının.
 2. yapışkan kütle hazırlanması. duvar pürüzlülüğü bağlı olarak, bileşim çözelti değişebilir. Fark 20 mm "olarak Perfliks" uygulanır 4 mm, seçilen dolgu "Funenfyuller" kadar değilse. Dolgu ekşi krema bir kıvama gelecek şekilde su ile karıştırılır.
 3. Alçıpan üzerine tutkal uygulaması. Yine, duvarların kaç eğrileri bağlı olarak, tutkal razymi şekilde tatbik edilir. 4 mm karışımın geçerken ince bir tabaka ile tabakanın tüm yüzeyine uygulanır. ., 20 mm için yapışkan fark daha fazla ise en fazla 35 cm aralıklı, bireysel nokta uygulanır - on santimetre GCR şeritleri kullanıldığında, duvara sabitlenmiştir ve onlara daha önce monte edilmiş yaprak doğrudan.
 4. Yapıştırma tabakası. Alçıpan düzgünce ve hızlı bir şekilde duvara sabitlenmiş. alt kenarı boyunca plaka hizalama sonra tabaka duvarına sıkıca bastırılır.
 5. Düzeltme. Uzun terazisi veya kural dışbükeyliği ayarlandı. Hoparlörler yerlerde bir çekiç ile vurdu.

Alçı levhalar hızlı ve çok doğru bir duvara yapıştırılmış olmalıdırAlçı levhalar hızlı ve çok doğru bir duvara yapıştırılmış olmalıdır


Tüm çıkıntı elimine sonra tabaka birkaç saat ahşap tahta üzerinde desteklenir sabitlemek için

dolgular yerine, giydirme (genişleme katsayısı küçük ise) montaj köpüğü üzerinde monte edilebilir. Köpük iyi yapışır, ancak güvenli olana kadar aksi dengesiz olacaktır, levha düzeltilmesi gereken dökün.

duvar kavisi 40 mm'den büyük olduğunda, güçlü sapmaların yerlerde duvar rayları sabitlenir. Ayrıca, güçlü bir girinti alanında daha fazla yapıştırıcı uygulanması gerekir. Daha uzun eklemleri ele ve pürüzlü yüzey duvarları yaptı.

vidasız çerçeveye sabitleyin Alçıpan

Bu montaj yöntemi daha güvenilir olsa biraz önceki daha karmaşıktır. Başarı ile çok eğik duvarları üzerine uygulanmış olan, ancak bir durum söz konusu değildir: tavan yüksekliği 3 m geçmemelidir (teknoloji yatay eklemler içermez).

çerçeve üzerinde alçıpan vida odasız tutturulabilir, yüksekliği 3 metreden fazla değildirçerçeve üzerinde alçıpan vida odasız tutturulabilir, yüksekliği 3 metreden fazla değildir


aşağıdaki gibi duvarları hazırladıktan sonra yapılır:

 1. tabaka duvara uygulanır ve 8 nasverlivaetsya - birbirinden eşit mesafede 10 delik. Böylece bir duvara bir etiket koydu.
 2. Duvar çapa delik dövülmüş.
 3. nasverlennyh deliklerden az bir mesafede GCR bağlanmış köpük ters tarafında. O amorti gerekiyor.
 4. Bundan sonra, tabaka, vidalar, pullar duvara bağlanmıştır. rondelalar genişliği en azından 1.5 cm olmalıdır.
 5. Dikey kontrol etti. bu seviye duvar ve farklılaşmalara uygulandığı için, vida vidalanır veya bükülür.
 6. Tüm levhalar küçük delikler yapılır tabakalarına vidanın her birine sabitlenir sonra, bir köpük ile doldurulmuştur.
 7. Köpük sertleştikten sonra, vida çıkarıldı ve zashpatlevat delikler olabilir.

Bütün bu süreç bir dekorasyon (boyama, duvar kağıdı, vs.) hazırlanması GCR tamamlanır.

Nasıl çerçevesiz duvara alçıpan tutkal (video)

duvarlarda FCL Çerçevesiz montaj - Belli bir bilgi ve becerileri gerektiren karmaşık bir süreç. Biz malzemeyi anlamak için yüksek kaliteli dolguyu veya köpük seçmeniz gerekir. kendine yükleme yeteneklerini ve bilerek, emin ilerleyebilir için. alçıpan levhalar oldukça ağır ve hantal olduğundan Ayrıca, asistanlar olmadan yapamaz. Kendine inan ve başarılı olacaktır!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

9 + 1 =

Adblock
detector