çekici tavan kontrplak: 5 avantajları – nwhistorycourse.org

The BlogTavan Kontrplak, sadece güzel görünüyor, ama aynı zamanda güvenli ve çevre dostu olanTavan Kontrplak, sadece güzel görünüyor, ama aynı zamanda güvenli ve çevre dostu ekologichnymProchnye ve Kontrplak tavanlar ofisler, restoranlar ve dairelerde kullanılırlar olduğunu. Nedeniyle düşük maliyet ve kurulum kolaylığı için, onlar çok popülerlik kazanmıştır. tamamen bu tür bir tasarım yararlarını etmek için, malzeme seçimi sorununa sorumlu bir yaklaşım gerekir. satıcılar hep kalite belgesine sağlayamaz piyasada, bunun için bakma. Dikkat, uzman bir satış ağına açmalısınız.


kontrplak tavan için önemli parametreler: kalınlık

Bu 3 ila 6 milimetre kalınlığında sinek anne önerilir. daha şişman kendi ellerini bağlamaya tavsiye edilmez. İlk olarak, ürün performansını artırmak için yardımcı olmaz, ve ikinci olarak, sadece çok tavan ağırlık vereceğiz. Kural olarak, çok kalın kontrplak bitirme kurulumu sonucu daha fazla tekrar tamir olduğunu.

Tavan uzmanları bitirme için kalınlık yaklaşık 5 milimetre olduğu kontrplak seçerken öneriyoruzTavan uzmanları bitirme için kalınlık yaklaşık 5 milimetre olduğu kontrplak seçerken öneriyoruz

düzgün gerekli kalınlığı belirlemek amacıyla malzemenin tutturulması yolu ile püskürtüldü edilmelidir. o çerçeve üzerinde kurulum, ardından takım elbise 3mm seçeneğine gelince.

Daha sonra odanın mimari ve üslup özellikleri temelinde, etek isteğe bağlı olarak:

 • aydınlatma derecesi;
 • Oda alanı;
 • Belirli bir mimari elemanların mevcudiyeti;
 • Diğerleri.

6 mm - kurulum sandık üzerinde yapıldığında Bu durumda, maksimum kalınlığa sahip kontrplak seçmek daha iyidir.


İpuçları: kontrplak tavan süslemeleri ne

tüm yapının montajını tamamladıktan sonra, tavan bitirme için ihtiyaç vardır. Bir sentetik ahşap veya kontrplak üzerine bahis.

Maliyet açısından, ikinci tercih vermek için daha iyidir, ancak ön planda kalite koymak sentetik yüzeylere herhangi bir eşit yoktur. Onların avantajları listesi yeterince geniş.

Buna ek olarak, kontrplak tavan sentetik ağaç olabilir süslemeleriBuna ek olarak, kontrplak tavan sentetik ağaç olabilir süslemeleri

Kaliteli ısı ve ses yalıtımı - geliştiricilerin iki en rağbet seçeneği. Güvenilir tavan yabancı gürültü olasılığını ve ısıtma hizmetleri için büyük bir fatura dahil değildir.Buna ek olarak, etkinlik arttırıcı maddeler, izole yaşamış ve diğer bir çok avantaj malzemeleri söz:

 1. Mekanik dayanım.
 2. yük taşıyan yapılar oluşumuna katılabilir.
 3. Bazı çeşitler yüksek nem var bu odalar, tavan kınına için kullanılabilir.
 4. Dekoratif - Klasik iç oyulmuş kontrplak tavan uyum. Dekoratif parça yumuşak geçişler ve çeşitli formların kombinasyonları ile elde edilir.
 5. tavan üzerindeki yükü azaltır Düşük özgül ağırlıklı. Bu gerçek nedeniyle, son uzun bir süre sabitleme. Eğer iki katmanlı tavan yüklemeyi planlıyorsanız bile, sistemi düzeltmek için çok para harcamak zorunda değilsiniz.

Farklı ekolojik güvenlik dekorasyonu için ek olarak, orijinal malzeme. Bunlar zararlı maddeler yaymaz ve çocuk ve yaşlı odalarda kullanılabilir.

Öneriler: Boya kontrplak tavan

kontrplak tavan boyası oldukça basit olmasına rağmen, bu prosedüre aşırı güven yaklaşımı gerekli değildir. O büyük önem çok değil estetik olarak pratik bileşen taşımaktadır. Birçokları için renklerin doğru seçim yüzey dokusu çalışma ile başlar gerçeği açılması olacaktır. Renklendiricinin ağacı ve görünümü fiziki yapısını muhafaza önerilir.

Opak malzeme boyalı yüzeyin ön işlemini yürütmek başlaması tavsiye edilir.

2 ya da 3 kat boyama gerçekleştirmelidir doymuş renk elde etmek için2 ya da 3 kat boyama gerçekleştirmelidir doymuş renk elde etmek için

Onun görevi - meraklı gözlerden tabanını gizlemek için. doğal renk kontrplak korurken aynı anda tabanını korumak sağlayan küçük bir hile vardır. Yüzey vernik 2-3 kat ile kaplanmıştır.

Sonraki birkaç türde olan leke gelir:

 • Nitro-leke;
 • Karışım, kuru tip olduğu;
 • Alkol bazlı;
 • Su bazlı.

onlar ev ya da ofis alanı için çok zıt tonları seçmeyin çünkü Dikkat, ahşap boyası rengine dikkat edilmelidir. Tasarımcılar önemli rezervasyon yaptırın. sahipleri her bakımdan bir oda doymuş renk elde etmek istiyorsanız, tavan döşeme 2-3 katmanları asgari yapılır. Buna ek olarak, odanın iç dönüşümü sağlayacak birkaç hile vardır.


kontrplak tavan renk kabul edilebilir varyasyonları

Bu konuda Eczane doğruluğu - İyi bir sonuç için anahtar. onun dokusu göre, renkler parlak ve mat ayrılır. İlk kategori mükemmel düz bir yüzeye iyi görünmesi maddeler içerir.

gözle kusurları var olup olmadığı, bunları kullanmak için tavsiye edilmez. İkinci kategori bile tamamen önemli bir yüzey kusurları gizleyebilir maddeler içerir.

Biz önemli estetik nitelikleri onları beklememelisiniz. Bu tür kimyasal maddelerin diğer bir özelliği vardır.

Popüler kolayca ve hızlı bir kontrplak tavana uygulanabilir lateks boyadırPopüler kolayca ve hızlı bir kontrplak tavana uygulanabilir lateks boyadır

Bu çeşitli kullanılan seyreltici dayanmaktadır:


 • silikat - Maksimum çekiş gücü sağlar.
 • lateks - su karşı artmış kapasitesi ile ayırt.
 • su bazlı boyalar - Kolay çeşitli yüzeylere uygulanacak.
 • Suda çözülür - çevresel olarak güvenli bir madde anlamına gelir.
 • alkid - yüksek mukavemet ile karakterize edilir. bunları kullanarak Yüzey işletme maliyetlerini azaltır ve bakım arasındaki süreyi artırır.

Eğer insanların daimi ikamet için plan alanlar için, bir su yayılmış versiyonu alınması tavsiye edilir. Tavan yüzeyi birçok kusurları vardır durumda, o zaman silikon boya bitmiş olabilir. tabaka kalınlığı en az 2-3 mm değildir.

elleri ile kontrplak tavan Boya: adım adım kılavuzun

Özel öneriler amacına bağlıdır. Eğer tüm açılardan, hatta renk almak istiyorsanız Örneğin, durumda hafif nemli yüzeye boya daha iyidir. Malzeme bir yapı halinde maddelerin maksimum nüfuz gerektiğinde tamamen farklı bir işlem temin edilmektedir. Bu durumda, küçük bir ısıtılmış leke yardımcı olur. En iyisi, birinci tabaka tam yapısal fiber boyunca uygulandığı zaman. Kuruduktan sonra, bir saniye uygulayın. Bunu yapmak için, geleneksel bir boyama için sert bir fırça veya bir bez kullanın.

Ayrıca tabloyu başlamadan önce, ilk olarak tavan için renk seçimi belirlemesi gerekirAyrıca tabloyu başlamadan önce, ilk olarak tavan için renk seçimi belirlemesi gerekir

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, aşağıdaki renklerden birini seçebilirsiniz:

 • meşesidir;
 • Oliva;
 • çam;
 • ceviz;
 • çam;
 • kum;
 • kiraz;
 • Maun ve daha fazlası.

boyama işlemi tamamlandıktan sonra, kuruması için tavan vermelidir. Minimum 24 saatlik zaman önerilir. Bazı üreticiler bu 35 dakika boyunca yeterli olduğunu iddia edebilir, ama böyle şüpheli deneyler yürütmek için daha iyi değil. uzun tavan, öyle olacak daha dayanıklı kurutur. Kuvvetle pencere açılmaz kurutma işlemi sırasında önerilir.

Çevre dostu tavan kontrplak (video)

Sonuç olarak, kontrplak tavanlar her alanda pratik yapabilir sonucuna varılabilir. Ona uygun ve bitiş kaliteli malzemeler yapmak önemlidir.

Tasarım tavan kontrplak (iç fotoğraf)

4fe933d028ba0d49fc000022ant-house-ma-style-architects54sitepic759552880d9de8e44e417a00009aborreraig-house-dualchas-architectsdualchasboreraig c-andrewlee0071426182159196751456596540fanernyy-potolok-s-reykami-po-verh-shvov1456597441potolok-iz-laminirovannoy-fanery1456612744fanernyy-potolok-otdelannyy-s-pomoschyu-trafareta

Leave a Comment

Your email address will not be published.

60 − 53 =

Adblock
detector