Bulgar nakış dikiş Tekniği: Özellikler – nwhistorycourse.org

The BlogBulgar nakış çapraz karmaşık teknoloji ile yük ve olmayan bir yoğun ve çok güzel deseniBulgar nakış çapraz karmaşık teknoloji ile yük ve olmayan bireyselliği verir ve herhangi bir ürünün güzelliği vurgulayan dekorasyon kumaşın yoğun ve çok krasivymOpytnye dikişçi denilen nakış sanatı, desen. Bulgar çapraz teknik çapraz Leviofan, kar tanesi haç, bir yıldız ya da çift çapraz olarak adlandırılır. Bulgar çapraz aynı kafese iki diyagonal ilmek yaptı. 


Bilmeniz gerekenler: Bulgar nakış dikiş

nakış Bulgar çapraz desenli kumaş dokusu ve model şekli ekler bir çıkıntı, daha fazla kontrast ve keskin hatları, ile karakterize edilir.

nakış bu tür almak için, basit bir haç başlamak yapmak gerekir ve daha sonra bunun üstüne dikey 1 ve 1 yatay dikiş empoze etmek. Dikey çapraz Bulgar, basit kanaviçe sadece dikey-değnek uygulanır - Modern dikişçi hala çapraz oldukça ilginç bir görünüm hakim. Bu teknik de renkten renge yumuşak ve pürüzsüz transferi yapılır.

Birçok nakış çapraz için basit düzeni kullanmak ve sadece Bulgar tekniği kullanılarak, daha konuları eklemekBirçok nakış çapraz için basit düzeni kullanmak ve sadece Bulgar tekniği kullanılarak, daha konuları eklemek

10 cm başına en az 30 haç - Bulgar çapraz tekniği büyük bir zemine kullanılmasını içerir.

ortalama göz uzunlamasına bir şekle sahip bu tür iyi seçilmiş bir nakış iğne için, ve daha büyük rahatlık için kasnağın kumaşı çekin.


Bulgar çapraz: nakış şeması

Tamamen paneller desenle doldurulur devreleri seçmek gereklidir Bulgar çapraz nakış için. çapraz yapısı şekil boş alanlar tahammül ve aynı zamanda tamamen doldurulmuş halı ya da kumaş ile bir şekilde benzerdir güzel desenler üretilen değildir. Zanaat için modern sanayi malzemeleri farklı konuların nakış gibi planların varyantları çok sunmaktadır.

Bu nakış şemaları en popüler konular halı, duvar halısı, yastık ve battaniye bulunmaktadır.

Tuval üzerine Bulgar nakış çapraz 4 köşe değil, aynı zamanda 4 yönlü sadece tespit edildiğindeTuval üzerine Bulgar nakış çapraz 4 köşe değil, aynı zamanda 4 yönlü sadece tespit edildiğinde

Resimler örneğin, en popüler renkler simgeler, manzara ve geometrik desenler temalı, bu teknik farklı olabilir nakış. Bu nakış parlak doygun renkler nokta üzerinde özellikle etkileyici cazibesini resmin kenardan kenara çalıştırmak uzun siyah çizgiler ile bir bileşime sahiptir.Bulgar çapraz desen

Böyle bir model dikmek ancak bu bile örme olabilir sadece bu ilginç. Çoğu zaman, bu desen örgü zamkı 2 2'de kullanılan ya da çapraz Bulgar üç kenar çizgileri temelini olur bir süsleme, başlangıç ​​edilir.

İlginç desen İlginç desen "Bulgar çapraz" Herhangi örgü öğeler kullanılabilir

Bu yürütme delikli dokuma birkaç noktadan belirlenir:

 • Böyle bir desen döngülerinden oluşan ve Nakida bağlanacağı ve;
 • kadran iğneleri üzerinde 3 kez döngü sayısı ve döngüler 2 kenarı (kenar döngü) ilave edilir;
 • Geri kalan 2 bulunan sol atar bir döngü olan 3 provyazyvayut ön döngü tekniğin bir dizi olarak, sol atar biri Nakida daha çok yüz döngüleri takip;
 • seri sonraki (2) ve kalan satırlar örme ayrı ayrı halkalar (alt) ters örgü;
 • 3 1 önünde sıralı örme döngü, sc, sonra 2 sonra kalan sol atış biri ön viskoz 3 halka, yine Nakida ön ve 1 yapmak;
 • 5 birinci serisi olarak ve benzeri örme edilir.

Böyle bir süreç çapraz örgü denir ve bu nedenle tuval üzerinde çizim bir örgü düz ve kalın benzerlikleridir.

Bulgar nakış haç Özellikleri

Teknik Bulgar çapraz nakış 5 dikiş içerir.

yani:

 1. alt sol ve sağ üst gelen ilk dikiş çapraz olarak uzanır;
 2. Sonraki yatay dikiş sağdan sola doğru gider;
 3. sağındaki aşağı yönlü Daha diyagonal;
 4. Son dikiş yukarıya doğru dikey olarak gerçekleştirilir;
 5. çapraz üzerine oluşmuş, düz dikiş, bir çift çapraz duran gerçekleştirmek için gerekli - bu Bulgar geçiştir.

Aynı işe Bulgar nakış dikiş ile ana şey bütün haçlar yapısının aynı tip vardıAynı işe Bulgar nakış dikiş ile ana şey bütün haçlar yapısının aynı tip vardı


4, birinci adım, nakış çapraz hangi bir teknik, ancak çapraz ifade ile karakterize edilen bir zaman geçen 5'tir. İlk 4 ilmekler, iğne, bir hücrenin üst sağ köşesine ön tarafı delinmiş. sağ alt sol üstten çapraz başlamak için bir sonraki çapraz dikiş başlamak için, ve son yukarıdan aşağıya doğru dikey olarak tutulur.

Ama metresi çift çapraz iğne kafesin köşesinde delinmiş ve ancak o zaman bir sonraki aldatmamı başlayabilirsiniz unutmamak gerekir olduğunda.

Bulgar haç (video) nakış nasıl

Amacıyla pamuk ipliği ipi seçmeliyim Bulgar nakış dikiş olumlu bir sonuç almak için. Bulgar çapraz zor bir öğe değildir ve nakış yaparken oldukça basit bunu yapabilmek için, ana şey eylemlerin sırasını hatırlamak. Bulgar çapraz nakış derinlik ve hacim verir, böylece ürünlerini ek çekicilik vermek için bu tekniği ana gerekir. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

22 + = 23

Adblock
detector