Budowa schodów w domu: 3 sposoby do produkcji swoich własnych – nwhistorycourse.org

The BlogKlatka schodowa w domu w pierwszej kolejności powinna być bezpieczna konstrukcjaSchody w domu przede wszystkim muszą być bezpieczne spoiwo konstruktsieyLestnitsa może być struktura w elemencie budowlanym, i służyć jako dekoracja nie tylko w domu, ale także w ogrodzie. W ostatnich latach coraz więcej ludzi przemieszczają się poza miastem, i budować domy, a nie tylko w jednym piętrze, ale w kilku, i przemieszczać się pomiędzy dwoma piętrami, trzeba się po drabinie.


Schody dla domów położonych poza miastem

Przedmiot działalności polega na produkcji szerokiej gamy, można zamówić do każdej firmy, która posiada swoje usługi produkcja i montaż indywidualnie, w zależności od ogólnej konstrukcji i przestrzeni wnętrz. Taka firma jest w prawie każdym mieście.

Można zapisać się na projektowaniu, Services Ltd., i zrobić to sam po schodach w domu.

Aby to zrobić, należy spojrzeć na jakie są opcje schodów widzi we śnie, wybrać ulubiony, zakup niezbędnych materiałów i zacząć to robić własnymi rękami.

Dla domów położonych na wsi, idealny schody wykonane z drewnaDla domów położonych na wsi, idealny schody wykonane z drewna

Kolejność montażu:


 1. Najprostszym sposobem jest, aby po drabinie, która składa się z modułów, taka konstrukcja jest gotowe moduły, które są połączone ze sobą, jako projektant.
 2. Można zrobić drabinę z drewna, gdyż jest to najbardziej odpowiedni materiał do obróbki, i od niego możemy zrobić drabinę o dowolnym kształcie, które są ustawione w domu, aby przenieść z piętra na piętro i poddasze. A także drabinę, która będzie dekoracyjny, nawet na domek dla lalek, a może ozdobić każdą terytorium.
 3. Można zrobić drabiny i inne materiały, żelazo, kamień, beton, itp, głównie te schody są instalowane na zewnątrz domu. Aby nie męczyć się z czyszczenia schodów śniegu w zimie, możliwe jest zbudowanie systemu ogrzewania.

Jest to możliwe nie tylko w produkcji drabiny dowolnego danego materiału, jest możliwość łączenia ze sobą różnych materiałów, takich jak metal i szkło (gdy jest ono pożądane jest ograniczany), metalu oraz betonu, drewna, metalu i etc. Dzięki połączeniu różnych materiałów mogą tworzyć ciekawe projekty, które zajmują niewiele miejsca i stworzyć pewien styl w pomieszczeniu.

Dom bez schodów wewnątrz

W niektórych przypadkach, prywatne domy budowane są bez schodów wewnątrz, odbywa się to w celu zaoszczędzenia miejsca. W tym przypadku możliwe jest dołączenie po schodach na zewnątrz domu, co doprowadzi do drugiego i, jeśli to konieczne, a na trzecim piętrze z wejściem do sali, a to może być zamknięty, to znaczy z baldachimem i bocznych ścian, tak aby nie spaść wytrącaniu.

Schody na zewnątrz budynku pozwoli zaoszczędzić przestrzeń w pomieszczeniuSchody na zewnątrz budynku pozwoli zaoszczędzić przestrzeń w pomieszczeniuNajlepiej, aby wytworzyć drabinkę metalu może być różnych typów:

 1. Spiralne schody - taki układ pionowy wzór okrągły, który jest zamontowany w środku metalowego słupka, do którego przymocowane są w fazie spiralnej. Pomimo tego, że klatka schodowa zajmuje niewiele miejsca, ale to jest niewygodne ze względu na cechy konstrukcyjne trudno się poruszać w podeszłym wieku.
 2. Inny rodzaj drabiny, która może być wykonana na zewnątrz budynku, znajdują się schody z obrotnicy pomiędzy marszów. obrotowa platforma ułożone poziomo i są wykorzystywane do wejścia do domu i po schodach. Te drabiny nawet używany jako rozszerzenie do budynku mieszkalnym jako wyjście awaryjne.

Ale aby tak się po drabinie jest niezbędne do budowy specjalistów zaufania, ponieważ ich konstrukcja jest zobowiązany do przestrzegania pewnych parametrów, w tym SNIP i norm oraz innych standardów, tak aby nie naruszyć integralność struktury, w tym wielopiętrowego budynku mieszkalnego w budowie schodów.

Jak sprawić, by większość Schody w ogrodzie domu

Regeneracja domu ogród i ogród, wiele osób buduje domy dwupiętrowy, tak aby mogły one być wygodne w ciepłej porze roku. A żeby się komfortowo na drugim piętrze, należy zbudować drabinę, w którym to przypadku może zbudować sobie. Musimy zacząć od schodów z odniesieniem do domu rysunku, aby zrozumieć, w jaki sposób zostanie ona umieszczona po drabinie, ile miejsca zajmie, i tak dalej. D. Należy również dokonać pomiarów otworu w celu obliczenia jej wysokości, pochylenia, liczbę kroków, ilość materiału, i tak dalej. d.

Najprostszym rozwiązaniem dla domu - schody wykonane własnymi rękamiNajprostszym rozwiązaniem dla domu - schody wykonane własnymi rękami

Zasada budowlane:

 1. Najprostszym schody budynku dwupiętrowego - schody drabiny, który składa się z dwóch belek, kątowe 23-36ᵒ, który jest zamontowany w dolnej części płyty dennej pierwszych pokoje na parterze, a górna część jest przymocowana do drzwi, prowadzącego do podłogi.
 2.  Belki są cięte pod kątami prostymi do szczeliny tak, że wysokość krokiem było 180-200 mm, a szerokość stopni wynosi 250-300 mm.
 3. W przygotowanych rowków umieszczonych płyty rozmiar napilennye, ułożone poziomo, następnie dołączyć pionowe, mogą one być zamontowane na gwoździe, śruby, klej stolarski.
 4. Następnie drabina traktowane Sander, farb i lakierów. Jeśli to konieczne, można załączyć tralki i poręcze.

Później można dokonać dowolną konstrukcję schodów, należy wykonać rysunek (do lakierowania), powiesić jako zasłony dekoracyjne, wzdłuż poręczy samo można zamknąć przestrzeń pod schodami, w ogóle, aby ulepszyć smak i możliwości.

Właściwa schody w domu na Feng Shui

Feng Shui - to chińska sztuka harmonizację przestrzeni i środowiska, tak że harmonia była w domu, należy budować zgodnie z art. Według Feng Shui, klatki schodowej, jest dyrygentem energii Qi i dlatego nie może być drabina zamieniono na magazyn, zwłaszcza stare rzeczy. Ponadto, zgodnie z tą doktryną, drabina powinna być umieszczona z dala od wejścia, jeśli tak jest, to lepiej zmienić, jeżeli możliwość istnieje. Jeśli drabina jest czarny, powinno być łączone ze złotem lub srebrem. Jeśli biały, konieczne jest również, aby uzupełniać inne kolory.


Według Feng Shui, drabina nie powinna znajdować się w środku pokojuWedług Feng Shui, drabina nie powinna znajdować się w środku pokoju

Pewne niuanse:

 1. Nie można budować go w środku domu, jak nie można zbudować tak, że rozpoczyna się od wejścia lub kończą się tuż przed wejściem do drugiego piętra. Jest to niemożliwe, aby umieścić spiralne schody w środku domu.
 2. Jeśli drabina jest odwrócił się do drzwi, który znajduje się w południowo-zachodniej i północno-wschodniej, między powinno i drabina powiesić dzwonek powietrza. Jeśli drabina jest odwrócił się do drzwi, pozostawiając na północny-zachód lub zachód, konieczne jest, aby umieścić dwa wazony z wodą.
 3. Jeśli drabina jest odwrócił się do drzwi, że idzie na północ, konieczne jest, aby umieścić duży kwiat. A jeśli idzie w kierunku południowo-wschodnim i wschodnim, konieczne jest, aby postawić jasną lampę. Jeśli lokalizacja schodów na południu, należy powiesić aspektach kryształową kulę między nią a drzwiami.

Lepiej, jeśli chodzi o Feng Shui, uważa się, że właściwa klatka schodowa jest szeroka, łagodnie wznoszące się z całych etapów, dolna część schodów powinny być dobrze oświetlone

Prostym przykładem schodów w domu własnymi rękami

Zrób drabina w domu może praktycznie każdy, wystarczy mieć minimalne umiejętności budowlanych oraz różne warianty modeli i pomysłów drabiny i przykładzie zespołu nie jest skomplikowany. Dla tych, którzy po raz pierwszy spróbował swoich sił w konstrukcji schodów, warto polecić, aby rozpocząć budowę drabiny z najprostszych konstrukcji.


Składa się z trzech głównych elementów:

 1. Podłużnice - tzw podstawowym nośnikiem schodów stanowią one obciążenia luzem, a oni są stałe scenę. Są one wykonane z pręta w kształcie kłody, która jest w stanie wytrzymać ciężar jednej lub dwóch osób, bez żadnych problemów. W nich, w określonych odstępach, wykonane cięcia poziomo i pionowo, do którego są przyłączone później.
 2. Bezpośrednio kroki siebie, które są zamocowane na kosour wykonany z grubych desek, opilennyh wielkości. Gdy wszystkie części są gotowe, podłużnice umieścić w miejscu przeznaczonym im. Fix a następnie dołączyć do nich scenę.

Jeśli chcesz, aby najpierw drabinę z rąk, zacząć od prostego projektuJeśli chcesz, aby najpierw drabinę z rąk, zacząć od prostego projektu

Ale przed rozpoczęciem budowy schodów, trzeba wykonać szereg obliczeń w celu ustalenia długości podłużnic, a na tej podstawie liczbę etapów.

Trzymać podstawowa zasada - wysokość stopnia powinna wynosić 150-180 mm, szerokość 250 mm, przy czym optymalny kąt nachylenia wynosi około 35-37ᵒ drabiny, co prowadzi zwłaszcza do dzieci. Można zrobić więcej niż kąt nachylenia, ale w tym przypadku byłoby niewygodne do poruszania starszych.

Wybierz po schodach do mieszkania w normalnym domu

W typowym domu murowanego również nie może się obejść bez schodów, schody w domach prezentowanych w całości produkowane w fabrykach do produkcji betonowych schodów. Każde wejście do domu jest wyposażony w drabinę, za pomocą którego ludzie dostają się do jej mieszkania. W przeważającej części, schody i wejścia w tych domach nie będzie urządzone i dopingować się w górę, przedsiębiorczych lokatorów przez spółki zarządzające najpierw dokonać napraw, a następnie zastosować do tych różnych wzorów lub po prostu stara się zorganizować je pięknie. Te ganki zachwyci swoim rodzaju, nie tylko mieszkańcy domu, ale również goście.

Schody można zorganizować w taki sposób, że będzie zadowolić wszystkich lokatorówSchody można zorganizować w taki sposób, że będzie zadowolić wszystkich lokatorów

Istnieją sposoby, aby udekorować wejście i schody:

 1. Dokonywać żadnych rysunków na ganku, umieszczona w wejściu do kwiatów, na przykład w rogu wyładunków, nowe zasłony w oknie, niekoniecznie dobrych i mogą być proste (jeśli nie jest to luksusowy dom). Czyszczenie i konserwacja dostęp do procedury można przeprowadzić odpowiedzialnych ludzi.
 2. Sami klatki schodowe mogą być malowane w innym kolorze, ale nie bądź zbyt gorliwy, aby dostęp nie staje się abstrakcją nalyapistuyu.

W ten sposób możliwe jest jej dość łatwo ukraść siły i wejście po schodach, które będą miło pójść na wejściu lub wyjściu. Najważniejsze to nie jest do uruchomienia inicjatywy, aby utrzymać porządek, majsterkować z od czasu do czasu, że wszystko zostało zrobione.

Cechy konstrukcyjne schodów w rogu domu

Miejsce na schodach w swoim własnym chatce może być umieszczony w dowolnym miejscu, ale jeśli niewielkiej powierzchni domu, takie jak 6x6, to najlepiej zrobić umieszczenie schodów w rogu domu. Jeśli nie można postawić drabinę w tym miejscu, to należy rozważyć inne możliwości.

Dodatkowe budowę ściany domu, który będzie pełnił drabiny można stosować jako przejście z garażu do domu.

To rozszerzenie pozwala zaoszczędzić miejsce w domu, a także może być używany jako małe pomieszczenie na rzeczy.

Schody w rogu domu musi być bardzo solidny i mocnySchody w rogu domu musi być bardzo solidny i mocny

Przypadków użycia:

 1. Można dokonać połączoną konstrukcję, na przykład, zrobić dodatek na wykusz, który ustawiony inny dźwięk wystrój. Musimy wziąć pod uwagę zasięg takiej konstrukcji, jeśli jest ciemno, a następnie pieszo po schodach będzie niebezpieczne.
 2. Konstrukcja musi mieć solidną konstrukcję, która spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa, aby wytrzymać nie tylko swój własny ciężar, ale również ciężar drabiny i przenieść na nim ludzi.

Nie jest konieczne stosowanie takich struktur w wieżowcu, ponieważ trudno jest to zrobić z niezbędnymi normami budowlanymi, to lepiej zrobić dwupoziomową strukturę.

Klatka schodowa w domu własnymi rękami (wideo)

Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie konstrukcji niskiego wzrostu domu, także trzeba się martwić o bezpieczeństwo. Oznacza to pewną szerokość i wysokość stopni, nachylenie schodów, poręczy i urządzeń itp I to powinno być starannie usunąć wszystkie wymiary, a dopiero potem przystąpić do budowy.

Przykłady schodów w domach (wnętrza zdjęcia)

1 schody2-900408yalpqz13-1024x65036traditional-schody-1WHG27710512477db13ea60977b350beb8d81582

Leave a Comment

Your email address will not be published.

89 − = 88

Adblock
detector