bonsai için hangi potu seçmek en iyisidir – nwhistorycourse.org

The Blogbonsai için bir pot yapma kolay olmayacak, ama ilgi oldukça ve sizi baştan değilbonsai için bir pot yapma kolay olmayacak, ama daha ziyade faiz ve hayatları yaratıcılık için bir yere sahip olanlar için zor olmayacaktır elleriyle vasSoorudit bonsai pot ikna değil. Tabii ki, herhangi bir çiçekçide kolaylıkla benzer bir özellik satın alabilirsiniz, ama gerçekten eşsiz olup olmayacağını? En iyi çözüm - kendi elleriyle bir tencere olun. Sonra işlevsel bir amaç sadece olacak, ama aynı zamanda iç karlı mevcut dekorasyon hale gelir.


bonsai kendi elleriyle için Pot: Sırlar Mükemmellik

Dikkate değer olarak, bonsai için kap herhangi bir malzemeden imal edilebilir:

 • Plastik.
 • Clay.
 • Seramik.
 • Ağacı.

bonsai için pot en iyi seçenek - bu plastik veya kilbonsai için pot en iyi seçenek - bu plastik veya kil

onun yapısında malzeme oldukça muhteşem olduğunu, kolayca herkes olabilir tasarımların üstesinden - Bu son seçenek ahşap düşünüyor, en dikkat çekici.

malzemeler gerekli

 • Ahşap blokları.
 • PVA yapıştırıcı.
 • taban malzemesinin rengine için primer.
 • Lac.
 • Zımpara.

Ve yapılması gereken ilk şey - bu gelecek nihai sonucu nasıl görüneceğini şey, çıkarmaktır. Elle veya bilgisayarınızda - bu önemli değil! Asıl - aranmalıdır hangi türlerin açıkça yapmaktır.


kolay seçenek - Bir bloğun bir tarafı kadar kullanarak, ahşap kutu olarak, pot toplamak için. Bu amaçlar birkaç brusochkov farklı boyutları için kullanılan Ancak ilginç: Ek ürün çekicilik vererek bu yolla, damalı bir tür, içinde.

bonsai için bir pot yapmak için, her şeyden önce, iş için doğru malzeme seçimi için, gerekli olanbonsai için bir pot yapmak için, her şeyden önce, iş için doğru malzeme seçimi için, gerekli olan

birbirine unsurları yapıştırılmış ve klasik PVA tutkal yardımıyla mümkündür, ancak sonucun emin olmak isteyenler, anlık çekme elemanı sağlayan bir aracı kullanmak daha iyi olacaktır. Bu bağlamda, acele gerekmez! tasarım dikkatle kurumaya olmalı ve yalnızca tüm yan ve alt sonrasında birbirleri ile güvenli olabilir.

Tabii ki, işin tamamlanmasını takiben odun istenen herhangi bir renk boyanabilir, ama ne olursa o güzel ve doğal gölgede mi? malzemeye eğlenceli parıldayan gölge vermek ve dış uyaranlara olumsuz etkilerinden korumak için, cila ile boya emin olun. bonsai için Kuru pot yaklaşık bir gündür. Ve sonra mümkün zaten güvenle devreye edilecek!Bir tencerede Bonsai: Japon bahçesi

Son yıllarda, yerli bitki severler giderek kendi ev organize edebilirsiniz fantezi Japon bahçeleri, izlemekte olduğunu. Ancak, bonsai ekimi - zor ve çok zahmetli, bu yüzden tuhaf bitkileri elde etmek isteyen saklıdır ve sabır aslan payı olmalıdır! Her halükarda bu konuda kolaydır olmaz.

Farklı türlerin Japon ağaçların bir tencerede ideal sayı BonsaiFarklı türlerin Japon ağaçların bir tencerede ideal sayı Bonsai

Eğer bitki yetiştirme zor bir aşamaya başlamadan önce, uygun ekipman stok gereklidir:

 • Clippers şekil konkav.
 • Küçük bir testere.
 • Makas.
 • Eldivenler.

Bir sonraki adım - Uygun bitkilerin seçimdir. Eğer bir son seçim yapmadan önce, fidanların köklerini incelemek gerekir! Bunlar kuru oluşumlar olmaksızın, güçlü, sağlıklı olmalıdır. Bir ağaç o tamamen egzotik formu verilecektir olmasına rağmen, kök salmayı en iyisidir böyle oldu. Bitki türlerinin seçilmesi ilişkin kısıtlamalar pratikte yok! 

Hangi bitkiler iyi acclimatized vardır

 • Çam.
 • Mazı.
 • Hawthorn.
 • Boşaltın.
 • Köknar.
 • Elma ağacı.

Gelecekteki bitkinin şeklinin seçimi de ilgiyi hak, ancak doğada hiçbir iki özdeş ağaçlar basitçe var olmadığını anlamak önemlidir! Tabii ki, bu her durumda değil, klon dünyasında şöyle olabilir ama. Ama, çarpıcı sonuçların yetenekli ve sevecen ellerini alabilirsiniz!

Birkaç yıldır derin bir tencerede Kural olarak, kök bonsai ağacı gibi. Bu dönemde "yaşamak", önemli ölçüde büyüme yavaş olacak olan serin ve loş bir yerde olmalıdır.

Evde kök salması bonsai için uygun ve kolay olan birçok ağaçları vardırEvde kök salması bonsai için uygun ve kolay olan birçok ağaçları vardır


bonsai oluşumu genellikle özellikle erken ilkbaharda, birkaç yıl başlar. Birincil görevi -, bitkilerin büyümesini yavaşlatmak bir kaseye nakli ve tüm pryamoiduschie kök sökmek için.

Yapmanız gereken bir sonraki şey - Eğer tel ile sürükleyerek ulaşabilir yan dallar ve gövde, kalınlığını oluşturmaktır. En kısa sürede tel müdahale başladıktan sonra, biraz zayıflamış edilmelidir.

minyatür bonsai ağacının oluşumunda değil son yer alır ve çiçeklenmeden önce, her yıl gerçekleştirmelidir Budama. Ağaç zaten tomurcukları üretti olduğunda prosedür çiçeklenme sonuna kadar ertelenmelidir.

Minyatür bonsai elde edin kolay değil, ama imkansız değil!

tencereye bonsai: transplant zamanı

Bonsai nakli sadece başlangıç ​​zor olabilir! Sonra, sihirbaz tecrübeli, yetenekli olur ve yardım olmadan usulüne baş edebiliyor. Kesinlikle gerek ikamet ağaçların yerlerini değiştirmek için zaman zaman anlamak önemlidir! Aksi takdirde, hızla solmaya edebilir ve tüm çalışma boşa çıkacaktır.


Geleneksel olarak, bir nakil birkaç tipe ayrılır:

 • planlanmış.
 • Acil.

nakli bonsai zorluklar başında Gelmesini, o zaman çalışma süreci daha kolay ve daha tutarlılık olacaknakli bonsai zorluklar başında Gelmesini, o zaman çalışma süreci daha kolay ve daha tutarlılık olacak

Bitkinin yaşı üç yıl aşmadığı özellikle ilk tip, her yıl kullanılır. Daha yetişkin de düzenli nakli edilmelidir! Ancak bu işlem sadece birkaç yıl vardır o yürütmek mümkün olacaktır.

Acil nakli - bitkinin canlanma bir tür, çok fazla yaprak, kök sistemin durumu istenen. Uygun budama ve radikal durumu değiştirebilir yeni toprak! Ancak, daha da bitki zarar için çok dikkatli yapılmalıdır.

o bitki uyanış halindedir sırasında bahar, - aşılama için en uygun zaman açıktır. Tabii ki, yürütmek için aşırı ihtiyaç durumunda nakli mümkün ve sonbaharda, ama bu çözünürlük istismar edilmemelidir! gerisi bitkilerin devlet gerçek stres yaşayacaksınız yılında kiminle ilkbaharda daha iki kat zor olacak başa. Özellikle bonsai henüz - sadece köklenme süreci başladı.

bonsai için pot Önemli özellikleri

elleri ile bonsai tencere yaparak, çizim veya kullanılan malzemeye ilişkin konunun estetik tarafını değil, aynı zamanda konunun işlevsel yönünü sadece dikkate almak önemlidir.

bonsai için Pot ağaç için parlak ve eşsiz değil, aynı zamanda uygun değil sadece olmalıbonsai için Pot ağaç için parlak ve eşsiz değil, aynı zamanda uygun değil sadece olmalı

İlk ürün, bitki boyutuna ideal olarak uygun olmalı! Ve onun için aynı derecede felaket çok küçük ya da çok büyük tencere olduğunu kanıtlayabilir! Tüm aşırıya kaçmadan iyidir. Ayrıca, çevre boyunca bir çok ağız ile gerçekleştirilir fonksiyonu drenaj sistemi, unutma. Havalandırma mevcut olmalıdır için ek hava akımı veren küçük bacaklar alttan da.

Bütün teknik bir karşılanmaktadır sonra, gittikçe daha fazla rol ödüyoruz tasarımcılar bugün pot rengi, dikkat edebilirsiniz.

Şu olabilir:

 • Pastel.
 • Asit - parlak.
 • İç sesleri sığdır.

tencereye bonsai büyüyen (video)

Tabii ki, yaprakların altında rengin tonunu alabilirsiniz, ama kesinlikle mümkün değildir! zıt renklerin birleşimi - yani dikkat gerçekten değer budur. Bu deneyler sonucu gerçekten şaşırtıcı. Üstelik, o kadar iyi.

Bir tencerede Bonsai (fotoğraf)

3-12344fd6fe562297573ac97f58ff3a7922e972ce76df9579582600

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 82 = 83

Adblock
detector