Biz bir seçim yapmak: Bir asma tavan daha iyi mat veya parlak olduğu – nwhistorycourse.org

The BlogÇekme yapılar - iç dekorasyon için pratik bir çözüm, önemli ölçüde tavan yüzeyinin kozmetik maliyetini veya planlanan onarım azaltmak olarakÇekme yapılar - iç dekorasyon için pratik bir çözüm, önemli ölçüde kozmetik veya programlı bakım poverhnostiKogda çatı onarım maliyeti en tavan mat veya parlak askıya ne seçmenin aşamadadır azaltmak olarak, iki seçeneği göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Parlak ve mat kaplamalı özellikleri, bakım sistemi ve aydınlatma ilkeleri hakkında fikir sahibi emin olun. Buna ek olarak, asma tavanlar yüklenecek oda büyüklüğünden de dikkat edilmelidir.


Zor gerginlik tavan seçimi: parlak veya mat

onlar mat daha işlevsel çünkü renkler, aydınlatma lambaları ve tavan montaj seçerken, bu fark edilebilir fiyat tavan mat daha yüksek Parlak tavanlar,. Her odada, duvarlar ve tavan yüksekliği, özellikle duvar ve tavan, odadaki doğal ışık varlığını ve başka faktörlere kapsayan alanını etkileyen ne parlak veya mat kaplamalı tavan, iyi bakacağız.

doğru seçim ve kullanışlı hale getirmek için, daha fazla ayrıntı için seçenekler dikkate almak gerekir.

Özellikler tavan

 • malzeme özellikleri;
 • Fırsatlar tavan aydınlatma;
 • Avantajları ve mat ve parlak tavan dezavantajları.

Vernik kaplama özelliklerine ve ayna etkilerine bağlı olarak gelmiştir. ışık yansıtan bir kaplama odasının bir görsel alan duvarların yüksekliği artar ve tavan oda genişler. Bu nedenle, hatta doğal ışık eksikliği ile karanlık, bodrumlarda ve bölgelerde, yüksek parlaklığa sahip kaplama ışığın% 50'sini ekler. Parlak, dokumaların renkleri geniş bir yelpazede ve tonları çeşitli.

tavan tasarımı için kullanılan parlak kaplama, görsel olarak konut alanı genişlertavan tasarımı için kullanılan parlak kaplama, görsel olarak konut alanı genişler

 parlak bir tavan bakımı toz ve kendi çıkarılması zor olan yıkamadan sonra lekeler, açıkça görülebilir, düzenli olarak yüzey yıkanmalıdır, oldukça karmaşıktır. Mat kaplama streç tavan rengi parlak kaplama daha düşük düzeydedir. Mat kaplamalar oldukça parlak daha parlak ve doğal değildir. Ama mat yüzey mükemmel tavan tüm düzensizlikler, oda sıcak bir atmosfer verir duvarların bile düzensizlikler zaman mat kaplama özellikle dikkat çekicidir gizler.


Mat tavan temizlemek çok kolaydır, şarkı ne şekilde olursa işlemek için yeterlidir.

montajından sonra, ilk tavan temizleme garanti kalitesi görünümüne göre, 4-6 ay içinde gerçekleştirilebilir. Daha sonra, temizleme odası fonksiyonunu belirleyen yüzey kirlenmesi gibi gerçekleştirilir. Mutfakta tavan ve umumi Kreş veya yatak odasında daha sık temizlenmesi gerekir.

Bu tip özellikleri (video): Mat tavanlar

Parlak veya mat tavan: en iyi nasıl seçmek için

Stretch tavan geçenlerde odalarda tavan bitirmek için en uygun pratik ve şık yolu haline gelmiştir. Stretch tavanlar bir ev, bir daire, bir kulüp veya lokanta olsun, herhangi bir bina için uygundur. Bir asma tavan varsa oda, çok güzel bir görünüm olur. asma tavan kalitesi çok yüksektir çünkü parlak ve mat tavan, çok dayanıklı ve fazla 15 yıldır hizmet garantisi var. Bu tavan odanın iyi görünmesini sağlamak ve yıllık boya için masraflarından tasarruf, yapıştırma veya badana uzun süre tanır.tesislerinde için tavan kapağının türünü seçme, birkaç faktörleri göz önüne almalıyız:

 • tavan yüksekliği;
 • odasında doğal ışık varlığı;
 • oda değeri.

Parlak tavan küçük ve büyük odalarda iyi görünüyor. Uzay görsel nedeniyle parlaklığının ayna etkisine artar. tavan beyaz ve açık renkli görsel tavan yüksekliğini azaltır, odası, tam tersine gerilim tavan koyu ve parlak siyah tavan yüksekliğini arttırır.

Bakım mat streç tavan önemli fiziksel ve malzeme maliyetlerini gerektirmez standart şemaya göre gerçekleştirilirBakım mat streç tavan önemli fiziksel ve malzeme maliyetlerini gerektirmez standart şemaya göre gerçekleştirilir

 alanını genişleterek küçük odalarda mükemmel parlaklık tavan. parlaklık düşük sıcaklıklarda tepki vermez çünkü Parlak tavanlar, iyi ısıtılan odalarda kurulabilir. Buna ek olarak, çok parlak kanvas lambalar ısıyı dayanacak, böylece parlak tavanlarda yeterince tavan lambası imkansız yapamazlar. tavanda Llamas zayıf parlaklık olmalıdır.

gerginlik parlak tavana Optimum aydınlatma seçeneği, bu projektörler veya yıldızlı gökyüzü. gerginlik tavan lambası güçlü lambalar, tavan lambası-avize, nokta buzlu edilebilir.

Mat tavan binanın hem büyük hem küçük alanlara işlenmesi için uygundur askıya aldı. Herhangi odası, yatak odası, oturma odası, mutfak, banyo, oturma gerginlik mat tavan ile iyi görünüyor. Dayanıklılık yüzey Ancak tavan kötü ısıtılmış binayı kurulabilir, düşük sıcaklıklarda ve ısıtma korkmayan, bez herhangi tavan lambası yapmanızı sağlar fırçalanmış ve aydınlatma güçlü lambalar olabilir.

Parlak veya mat tavan: Tüketici yorumlar

Hem parlak ve mat tavan ömrü ile ilgili olumlu görüş var. Tavan ve aydınlatma doğru monte edildiğinde, oda gerekli sıcaklık muhafaza ve tavan yüzeyi uygun bakım, ömür boyu garanti tavan artar gerçekleştirilir.

Parlak tavan Parlak tavan "yıldızlı gökyüzü" - tasarım fikirleri başarılı bir uygulama, gerçekçilik yüksek derecede dikkat çekicidir


asma tavan bakımı hakkında müşterilerden fazla olumlu geribildirim mat tavan şunlardır:

 • bakım ve işleme sıcaklığı ve deterjanlar üzerinde yıpratıcı parlaklığının daha Mat tavan yüzeyinin;
 • Bu tavan parlak yüzeyi için söylenemez ne olduğu hakkında bir özel bakım gerektirmez;
 • Suyun bile bir damla terk boşanma sert yıkama Parlak.

daha fazla tavan geniş bir alan su izleri, paçavra izleri, deterjan kalıntısı göstermek için. Tavan alanı büyükse, özellikle uzman temizlik şirketleri çekmek için daha iyi parlak tavan bakımı için.

Bir mat tavan fazlasında tavan fiyat hakkında olumlu yorumlar, bu kalitede daha ucuz ve fiyat aşağı parlak tavan ama değil.

gergi tavan doğru renk seçmek için nasıl Öneriler

Asma tavan parlak renkler her zaman odasında kontrast oluşturmak, böylece kolayca doğru rengi seçin. Bu ağın gerginliğin nüansları hakkında söylenemez.


parlak tavan zengin renk paleti iç boyunca benzersiz bir görünüm verirparlak tavan zengin renk paleti iç boyunca benzersiz bir görünüm verir

Zor duvar kağıdının rengi streç tavan rengi seçin:

 • tavan yüksekliği katında daha koyu tonu yapar;
 • Çok parlak duvar ışık tavan ile birleştirme ya da koyu bir tavan ile kombinasyon halinde güçlü bir kontrast verilmesi;
 • tavana model ile gerilmiş kanvas kadar koyu görünüyor.

kurulumdan sonra tavan rengi gebe rengin koyu gölgeye web'i seçmelidir de doymuş gelmedi. Bir kumaş tonları duvarlarda duvar kağıdı veya boya rengine uyacak, duvar kağıdı ve boya rengi koyu tonu planları üzerinde seçilmelidir.

İç (video) içinde Parlak tavan

tavan yüzeyinde açıklanan neler renkleri biliyor uzmanları yardımcı olacaktır, bu durumda eğer Stretch tavan rengi seçiminde tasarım tavan resimlerinin pahalı bir formu hesabına özellikle renk ve odanın gölge içine alınması gerekir ise, duvarlar ve tavan yüksekliği, en iyisidir.

Bir streç tavan daha iyi mat veya parlak (fotoğraf) nedir edilir

38876507267874a5f0bacd1767af96e295a4009872d52dDSC0918gal1-8glyantsevye-natyazhnye-potolki-foto7glyantsevye-natyazhnye-potolki-foto11glyantsevye-natyazhnye-potolki-foto9

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 3 = 2

Adblock
detector