Bir streç tavan banyoda rahat bir aydınlatma oluşturmak için 5 yolu – nwhistorycourse.org

The BlogBir streç tavan banyoda aydınlatma montajı iyi profesyonellere bırakılmalıdırBir streç tavan banyoda aydınlatma montajı banyoda professionalamSvet sadece dekoratif ve estetik bir role sahip emanet etmek daha iyidir, ama aynı zamanda çok fonksiyonlu bir amacı vardır. Bunu yapmak için, farklı parlaklık ve tasarım otel aydınlatma ürünleri ayarlayın. Bu yapılandırmada, parlaklık ve aydınlatma tipi kişisel tercihleri, banyo alanı ve tavan kaplama türü dahil odanın teknik özellikleri temelinde organize edilmektedir.


Banyo aydınlatma Doğru planlama

Yüksek kaliteli aydınlatma - okuryazar yeri aydınlatma sonucudur ve doğru olarak odanın türüne göre lamba gücünü eşleşti.

Organizasyon banyo aydınlatma düzeni şeklinde sunulan:

 1. Üst aydınlatma armatürleri ya da tavan (nokta kapsar);
 2. İşçi veya yardımcı-zonlu aydınlatma (spot, duvar tavan);
 3. Alt ışık.

oda gelişmemiş gergi tavan, ışıklar dikkate PVC filmin teknik özelliklerini alarak seçiliroda gelişmemiş gergi tavan, ışıklar dikkate PVC filmin teknik özelliklerini alarak seçilir

Zemin çevresinde spot olarak dekoratif aydınlatma yapılabilir. Banyo dekor adımlar, nişler veya kaide şeklinde sağlanırsa, orijinal zemin lambaları vurgulamak onlara.

Banyo için doğru aydınlatma ekipmanı seçmek için, önerilen aydınlatma standartlarını dikkate değer. Bu durumda, ISO 8995 standart banyo boşluğunun 200 lüks (lx) ile aydınlatma gerekmektedir. Bu standard, fiziksel ve zihinsel sağlığı dayanan insan ihtiyaçlarının bir bakış, banyo teknik özelliklerine dayanmaktadır. Bu rakam watt hesaplamak için alınır. Ayrıca lümen cinsinden ölçülen alanı metrekare başına ışığın seçeneği dikkate değer.


küçük bir banyo için, her iki parametre eşittir. alanı metrekare başına gerekli lamba watt belirlemek için, özel bir formül yoktur. Yoksa özel tablolardan verileri kullanabilirsiniz. Örneğin, bir 35 watt'lık bir halojen lamba - 670 lümen karşılık gelir. Standart 200lk = 200lm banyo 3 metrekare boyut için yeterli bir büyüklükte metrekare başına göz önüne alındığında, ancak yetersiz fazla üç boyutta olursa.

Odanın ışık seçerken Bölgeyi ve tavsiye edilen standartlara istenen aydınlatma gücü bilmemiz gerekir.

Banyoda asma tavanlar için lambaların tercih kuralları

gerginlik sistemleriyle banyo için Tavan ışık planlanmış ve bir gerilim yapısının temelini yüklemeden önce işaretlemek gerekir. Bu gerilmiş kanvas standı dikkate herhangi bir aydınlatma almalıdır. Lamba tabanından ortaya çıkabilecek aşırı ısınma, streç tavan deforme için. Polivinil film için 40 watt ve doku alt-tabaka için, sadece 60 watt izin verilen elektrik gücü.dikkate streç tavanlar ve ISO standartlarına seti armatürü teknik özelliklerini alarak askıya sistemler için:

 • 200 lümen yaklaşık eşit 25 watt, akkor lamba;
 • 42 watt Halojen lambalar - yaklaşık 625 lm;
 • 40 watt Floresan ampuller - yaklaşık 2000lm;
 • yaklaşık 6000lm - LED 40-60 W lambaları.

Hava koşullarına lambalar, detayları su itici sahip bir iç kapalı bir yapıya sahipHava koşullarına lambalar, detayları su itici sahip bir iç kapalı bir yapıya sahip

Banyo oda herhangi bir elektrik kablo bunu sağlamak zorunda olduğu anlamına gelir, yüksek nem, yer alır. Böyle tesislerinde için tasarlanmış destekleyici tedbirler - tavan ve taban ve havalandırma kaplama su yalıtımı.

Kurulum germe sistemi PVC filmi yukarıda sel de oda koruyan su yalıtımı biri yoludur.

Bununla birlikte, tavan üzerine monte edilir gömme aydınlatma, "yukarıdan" aynı sudan meydana gelebilir. Bu nedenle, banyoda tavan ışıkları nem geçirmez kendileri olmalıdır. Böyle lambaların Kimlik IP sınıfını belirtilir.

IP için, banyo tanımlanır:

 1. 0-3 tane - koruma sağlanmaz;
 2. sıçramalarına karşı korumalı 4 birim işaretli lambalar;
 3. 5-6 tane - su jetleri korunur;
 4. 7 adet - su geçirmez lamba;
 5. 8 tane - geçirimsiz lambaları sızdırmaz.

kısa devreye karşı sigortalı Hava koşullarına lambalar, gerilme korozyonu ve daha uzun başarısızlığa uğratma az duyarlıdır.

Banyoda asma tavan için uygun sabit yuvalar

Modern tasarımlarda banyoda dahil, spot aydınlatma armatürleri kullanılarak.


montajı için yöntem spot olarak gergi tasarımları olabilir:

 • üst;
 • Dahili.

Banyo için aydınlatma seçerken, dikkate cihazın şekillenmeye gereklidir 1'den az cm genişliğinde olmayacaktır koltuk flanş, havalandırma ve izolasyon için ihtiyaçBanyo için aydınlatma seçerken, dikkate cihazın şekillenmeye gereklidir 1'den az cm genişliğinde olmayacaktır koltuk flanş, havalandırma ve izolasyon için ihtiyaç

havai demirbaşlar Montaj ağın yüzey gerilimi üzerinde oluşur. aydınlatma Bu tür lambaların herhangi türlerini kullanmak mümkündür. sıva altı montajı doğrudan tavana kendisi ve aydınlatma nihai montaj tavan yapısı karşısında gerginlik sonrasında meydana üzerindeki web gerginlik dek başlar.

Yerleşik aydınlatma avantajları şunlardır:


 1. banyo için önemli bir sebebidir sızdırmazlık, lambalar;
 2. Güncel popüler ve aydınlatma yerleşik bir türünü kullanarak iç fotoğrafları, tasarım fikirleri çok sayıda.

Asma tavanlar için ideal bir aydınlatma: LED aydınlatma

gerginlik yapılar için uygun aydınlatma her çeşitli itibaren, en ideal ışık yayan diyot cihazı düşünün. ampul yerleştirilmiş LED bir yarı-iletken, optik radyasyon dönüştürülür, burada, elektrik akımının pn geçişi için, yani bir cihazdır.

LED aydınlatma avantajları aşağıdaki parametreler şunlardır:

 • Yüksek enerji tasarrufu seviyesi (tüm lambaların en yüksek);
 • Uzun kullanım ömrü;
 • Verimlilik lambaları;
 • elektrik kesintileri gelen lambayı korumak Nitel transformatörler;
 • Küçük banyolar için uygundur Panoramik aydınlatma.

LED aydınlatma ve Çıkışları onlar için kendi Lamalardan yüksek maliyeti ve ek ekipman olarak kabul edilebilir - transformatörler ve havalandırma sistemleriLED aydınlatma ve Çıkışları onlar için kendi Lamalardan yüksek maliyeti ve ek ekipman olarak kabul edilebilir - transformatörler ve havalandırma sistemleri

LED'ler için kullanılır:

 1. Spotlights;
 2. LED şeritleri (dyurolaytov).

doğrudan bölge tesislerine banyo çevresi boyunca veya banyo çevre üzerinde, örneğin, çok germe sistemi içine inşa edilebilir dyurolaytov oluşturulan dekoratif ek aydınlatma ile. Böyle bir bant LED ve renkli çiçekler gibi, temel olarak, bir beyaz renk olarak temsil edilir. Bu tür yardımcı arka ışık ana işlevi, sadece dekorasyon ve banyo için uygun bir ortam yaratmak olarak.

tavanlı banyoda aydınlatma montajı (video)

Bir streç tavan tasarımının yapısını anlamak eğer tavan germe sistemi ile odalar için aydınlatma seçin zor değildir, filmin özelliklerini bilmek, oda özelliklerini ve doğrudan akkor lambalara özellikleri. tüm parametrelerin analizi sonra mümkün kanıtlanmış aydınlatma teknolojisi için Opt.

tavanlı banyo (iç bir fotoğraf) içinde aydınlatma örnekleri

----natyazhnoj-potolok-v-vannoj-komnate-foto-1m62fotografiyanatyazhnoi31386162138glyanecvannaya-6plitochnui-podvesnoi-potolok1-----natyazhnoi-potolok-v-vannoi-komnate-korallovogo-Tsvetapotolok-V-vannoj-komnate-natyazhnoj --- preimushhestva-i osobennosti-vybora-3

Leave a Comment

Your email address will not be published.

80 − 78 =

Adblock
detector