Beton sarmal merdivenler ve daha fazlası: tasarım özellikleri – nwhistorycourse.org

The Blogmodern odalar tamamlayacak Şık tasarım somut spiral merdiven olabilirSomut bir spiral merdiven olabilir modern odalar tamamlayacak Şık tasarım Hiç ikinci kata evin merdiven oynadığı rol hakkında düşündünüz mü? "Adımlar yukarı kaldırması" - diyebilirsiniz. Evet, ama sadece. Birinci katta geleneksel merdivenleri tarafından yetiştirilir nerede ev hayal etmeye çalışın. Üste Çok, basamaklar. Ama uzay sağlar bir şey, biz sanat eserleri dik olacak. Ne için? konfor ve güzellik için, yukarı kaldırın. ikinci kata merdiven gelen bir adam bir başyapıt kılan nedeni budur.


Beton döner merdivenler: Mevcut ev dekorasyonu

Her evde merdiven birbirlerini gibi değildir. Bunun dışında, aynı proje üzerinde inşa edilmiş olan evlerin dışında. Hatta tip özdeş ilk bakışta merdiven eğer, hala, yüksekliği aşamaları ve tasarım sayısını farklıdır. Beton merdiven birkaç tipi vardır.

Beton döner merdivenler - Karmaşık, ama çok güzel bir yapıdır. Salonun alan büyük değil nerede olduğunu isteyerek, dik.

Tasarım spiral merdiven büyük bir boşluk gerektirmez. Buna ek olarak, bu merdiven özgün bir görünüme sahiptir - bu yol gökler havada ise gibidir. Ama, güzel şey gibi, spiral merdiven birçok tehlikeler ile dolu olduğunu.

Sarmal merdiven pratik ve güvenli somut için, kaliteli ve güvenilir küpeşte bakmak gerekirSarmal merdiven pratik ve güvenli somut için, kaliteli ve güvenilir küpeşte bakmak gerekir

Ana dezavantajları beton merdiven spiral:


 • hızlı çıkış ve inişlerde için uygun değildir;
 • Üzerinde taşımak için güvenilir bir tırabzan gerektirir;
 • Tuval üzerinde tahrik platformu arasında hiçbir merdivenler bulunmaktadır. Çünkü yukarı bu, ve merdiven içinde daha tehlikeli merdivenden düştü.
 • Bunun için ağır, hantal öğeleri taşımak zordur;
 • içinden hareket edenlere yaralanma riskini artırır merkezinde bulunan daralmış Merdiven spiral merdiven;
 • Bu hesaba binanın sakinlerinin bireysel özelliklerini alarak bireysel olarak yaptı.

Dikkatli tartmak ve evinin bir sarmal merdiven içinde yapı önce düşünmelisiniz. O - küçük çocuk veya yaşlı insanlar var oldukça uygundur seçeneği.

yuvarlak beton merdivenler vida farklıdır

vida esas olarak olumlu yönlerinden dairesel merdiven aksine. Örneğin, dairesel merdivenler yanı sıra vida için, çoğu durumda - bu sadece odnomarshevye var dik merdivenleri, ama mart bir merdivende bir halka içinde spiral ve bitirir gitmez.

Merdiven dairesel beton avantajları ve dezavantajları, sağlam ve güvenilir bir tasarımdır. Bu merdivenler, kapsamı dar yangın güvenlik gereksinimlerine göre, merdivenler bir kişinin hızla kalkıp çabucak onun altındaki çalışmasına izin yükümlü devlet kurumları için uygun değildir.

Ama dairesel merdivenler kaprisli tasarımı unutulmamalıdır ve büyük olasılıkla onlar da dairesel beton merdiven olumlu yönlerini görmek onların destekçileri var.onlar güç ve dayanıklılık ile karakterizedir gibi birçok kişi, beton merdiven seçmeyi tercihonlar güç ve dayanıklılık ile karakterizedir gibi birçok kişi, beton merdiven seçmeyi tercih 

Örneğin:

 • Mukavemet. Beton merdivenleri metal sonrasında mukavemet açısından ikincisidir.
 • Dayanıklılık. ahşap merdiven, çürüyen, veya metalik, korozyona yatkın bir metal aksine, beton merdiven çok uzun bir süre olacaktır.
 • Sessiz. Beton merdivenlerde Stepping, herhangi arka plan gürültüsünü ama onların adımların sesini duymayacağım.
 • Sınırsız seçenekler. n-şekilli ya da döner merdiven farklı olarak, dairesel merdiven tasarım seçenekleri en öngörülemeyen gerçekleştirilebilir.

Evinizde bir dairesel merdiven yüklemeye planlarken, Bay o dayanıklı, kullanışlı korkuluklar ile donatılmış olmalıdır unutma. Ne olursa olsun yukarı, muhteşem bir dairesel merdiven olabilir ve aşağı onlara o bannister yapmak gereklidir.

iyi beton U-şekilli bir merdiven

Ayrıca "P" harfi şeklinde somut merdiven, beton merdiven sıkın. Böyle bir merdiven baktığı zaman, neden hemen belli değil bir n şeklinde adlandırılır. merdiven, oyun alanı ve hatta merdiven: merdiven olarak Merdivenler. Ama işin gerçeği merdiven ve platform diğer merdiven farklıdır ve üstte bir merdiven baktığınızda mektup sadece görülebilir olmasıdır.

N Beton şeklinde merdiven - standart bir merdiven, çoğunlukla apartmanlar zeminler bağlamak için kullanılır. Tipik olarak, bir merdiven iki uçuş ve oyun alanı her geçit. Hatta merdiven ters denir. geçiş dönme açısı 180 derecedir.

U şeklindeki merdivenler binanın tasarımı, müşterilerin bireysel taleplerine ve mimari ve inşaat standartlarına bağlıdır kendi türü, var.

apartmanlarda kullanılan en yaygın U şeklinde merdivenapartmanlarda kullanılan en yaygın U şeklinde merdiven

Bir merdiven imalatında kullanılan temel yapı Kodu:


 • Bir yürüyüşün içinde Adımlar en az üç ve en fazla on altı olmalıdır. Çoğu zaman tek Mart'ta 10 adımlarla merdivenden çalışırlar.
 • basamak yüksekliği 120 ila 220 mm arasında olmalıdır.
 • Merdiven taban yüzü genişliği 250 mm 'den az olmalıdır;
 • merdiven genişliğinin yangın güvenlik şartlarına uygun olarak en az 90 cm olamaz.
 • Bir merdiven eğim açısı 45 dereceden daha fazla olmamalıdır.

Orada da n-şekilli iki platformlarla merdiven, ancak geniş ve alçak salonu ile evlerde, daha az bireysel sipariş üzerine inşa edilir.

ÇİZİMLERİN yarı dairesel beton merdivenler geliştirilmesi

Eğer bir merdiven özgün tasarım olmak zorunda olduğuna karar? Mükemmel. Bir yarım daire merdiven durumunu düşünelim ve kendi elleriyle bunu deneyin.

Gerçekten, herhangi bir başka, uzman bir teknisyen tarafından gerçekleştirilmelidir olarak Çizimler beton merdiven semicircular. merdiven operasyonda kazaları önlemek için, mimari ve bina kodları ile merdiven tutarlı elde etmeye çalışmak.

Eğer nazikçe olan çizimlerini yapmak istenir beton merdiven yüklemeye başlamadan önceEğer nazikçe olan çizimlerini yapmak istenir beton merdiven yüklemeye başlamadan önce

genellikle evlerin cephelerinde kullanılan yarım daire merdiven, sundurma, yuvarlak, mart veya bir döner merdiven dibinde platformu.


Ne projenin dairesel merdiven gelişiminde dikkate alınır:

 • Gelecekteki merdivenin yüksekliği Kaldırma;
 • Bir yarım daire merdiven sunar alanı, alan;
 • yapılmış olduğu malzeme;
 • senin merdiven gerçekleştirecek Fonksiyonlar.

merdiven üretiminde ise güvenlik önlemleri hakkında unutma. merdiven kenarı üzerine inecektir herkese açıkça görünür oldu emin olmak için deneyin. Özel tasarım ilk önce evinize gelmesi konuklarınız sağlığını mal olabilir.

Beton döner merdiven genel bakış (video)

mimari eserler arasında en tuhaf formlara basitten beton merdiven, türleri çok çeşitli bulabilirsiniz. Her biri en önemli rolü gerçekleştirir - Bireysel rahatlık ve kolaylık sağlar. Daha az önemli merdivenleri güvenliğidir. Biz tasarım hakkında konuşmak eğer, burada hepsi ev sahibi bireysel seçimine bağlıdır olduğunu. Ama size sadece konfor değil, aynı zamanda evinizdeki huzur sağlayacaktır bu üç bileşenin sadece ahenkli birlikteliği, unutma.

Detaylar: elleri ile betondan yapılmış bir spiral merdiven (fotoğraf örnekler)

7-1024x768271109canon0072228289756513577470568bannglavbeton2betonnayalestnica11280px-00775

Leave a Comment

Your email address will not be published.

11 + = 21

Adblock
detector