Basit spiral elleri ile ikinci kata merdivenleri – nwhistorycourse.org

The BlogSarmal merdivenler bunun yapıldığı tarzı ne olursa olsun, herhangi bir odaya mükemmel uyumSarmal merdivenler olursa olsun sahipleri dubleks daire veya villa giderek sarmal merdivenler ayarlanır sahip olduğu stil, herhangi bir odaya mükemmel uyum. Dairesel tasarım zamanki yürümeksizin göre çeşitli avantajlara sahiptir, çünkü bu seçim, şaşırtıcı değildir. temel avantajı, herhangi bir odada ikinci kata spiral merdiven sağlayan bir kompakt. Buna ek olarak, basit tasarım inşaat çalışmalarının becerileri bazılarıyla kendi elleriyle yapılabilir.


bahçe için ikinci kata İlginç sarmal merdivenler: tasarımlarının çeşitleri

Yuvarlak merdiven sahne seyahat spiral şeklinde konumlandırılmış olmasıdır. lastik sırtının şekli, her biri bir önceki üst üste monte edilir, trapez yakındır veya üçgendir. Bağlı adımların özel düzenleme ile kendi uzunluğunun biraz daha% 50'den hareket ettirmek için kullanılır.

sabitleme türü göre Sınıf bir döner merdiven basamaklar:

 • duvar ve ayağı dayanarak;
 • destek kolonu (konsol) etrafında;
 • (Merkezi destek olmadan) yay ve eskrim üzerinde.

Onlar uzun bir servis ömrü ve düşük fiyat var çünkü Ahşap döner merdivenleri, bir kır evi için mükemmeldirOnlar uzun bir servis ömrü ve düşük fiyat var çünkü Ahşap döner merdivenleri, bir kır evi için mükemmeldir

eklenme en popüler türü - destek kolonuna, çapı en az 50 mm olmalıdır. Bu yöntem, odanın herhangi bir yerindeki yapıya ayarlamanızı sağlar.

onun daha da sömürü kolaylık düşünmesi gereken merdivenin türünü seçme. yuvarlak tasarımı, dayanıklı ve dayanıklıdır, az yer kaplar. Ancak, bu tür adımlar hantal şeyler yükselemez. Buna ek olarak, sarmal yapının hareketi yaşlı ve küçük çocuklar için zorluklara neden olabilir.


tasarım ve kurulum ikinci kata Yarım döner merdiven

Yarım sarmal merdiven merdiven ve birkaç sancılar normal uçuş oluşmaktadır. Bu tasarım yaşlılar, hem de kaldırma veya hacimli öğeleri düşürmek için hareket etmek kolaydır. Ama vida daha fazla yer kaplar.

Yarım döner merdiven en önemli avantajı - Odada her yerinde kurulum giriş yapabilme.

yapının avantajları da tespit edilebilir gibi:

 • Ayak (semidigger merdiven geleneksel idame ettiricisi daha montaj için daha az yer gerektirir);
 • kaldırma yüksekliklerine seçimi;
 • dayanım ve dayanıklılık (özgürlük aşamaları küçük bir derecede gevşemesi ve deformasyon önler).

Onun büyüklüğü nedeniyle Yarım spiral merdiven yükseltmek veya mobilya gibi büyük öğeleri indirilmesine izin verirOnun büyüklüğü nedeniyle Yarım spiral merdiven yükseltmek veya mobilya gibi büyük öğeleri indirilmesine izin verirMerdivenin semidigger Kurulum duvar kosoura birinci bölümün bağlama ile başlar. İkinci bölüm kosoura (seviye) - Sonraki sonra tutma yazının ayardır. Sonra kosoura niş için bir yuva yok bir destek masası, monte.

Tüm bunların ardından, kilit altına yükseltici zapilivaetsya. Sonra Kosour ikinci bölümü ayarlayın. Sonraki öğütülmüş kilit oluklar, basamaklar, trabzanlar ve korkuluklar sabittir. - Ağaç metal korozyon önleyici bileşim, boya veya yağ: Son adım, seçilen malzemeye bağlı olan, bitirme.

iç ikinci kata Dairesel merdiven

Dairesel merdiven, birincil amacı ilave olarak, aynı zamanda dekor ana unsurlarından biridir. Bu nedenle, aynı zamanda görünümünü sadece yapısıyla dikkat kaplaması gerekir tasarımı dikkate alındığında içinde. malzemelerin çeşitli kullanma yeteneği herhangi ev dekorasyonu içine sığacak merdiveni monte sağlar.

işlerini basit ve özlü ayrıntılarda tarzı minimalizm ve yüksek teknoloji kullanımında Tasarımcılar. Böyle bir İç olarak mükemmel bir metal merdiven uyuyor. oda, klasik bir tarzı vardır, sen oyulmuş korkuluk lüksüne verecek bir ahşap yapı, yükleyebilir. Cam adımları metal parmaklıklar kombine şık ve hafif elde merdiven.

Tavsiye güvenlik seviyesini artırmak için Dairesel merdiven küpeşte ile donatılmış olmasıTavsiye güvenlik seviyesini artırmak için Dairesel merdiven küpeşte ile donatılmış olması

Özel bir rol tasarım renk verilir. Bir dekor unsuru olarak döner merdiven işlevi ikincil ise, tasarım parlak renklerde yapılır. Mat finiş ek hafiflik ve görünmezlik sağlayacak.

iç özel bir rolü vardır Helisel yapı, koyu renklerde yapılabilir. Bu durumda, mobilya ve diğer dekoratif unsurların rengi ile birleştirilmelidir. Parlak tonda merdivenlerden boyamak veya farklı tonlarında sahne yapmak da mümkündür. Böyle bir hareket, bütün dikkati çekilecek hangi iç temel unsuru, bir sarmal yapılandırmasını yapar.

ikinci kata döner merdiven boyutunu hesaplamak için nasıl

Bir spiral merdiven, Aritmetik hesaplar ve çizimler yapmak gereken ilk şey yüklemeye karar vermek. boyutlar gelecekte inşaat amacına bağlı olacaktır.


Kullanım amaçları için döner merdivenler ayrılır:

 • ana;
 • Yardımcı.

Ana merdiven evin üst katlara erişim sağlayan yüklenir. Bu yapım, adımlar uzunluğunun için -. 90 cm delik boyutu ve böylece çıtalar ve taşınabilir kurulumu için yaklaşık 200 cm olmalıdır. desteğin tavsiye çapı - 5 cm'nin.

Bir spiral merdiven tasarlarken tüm elemanların ölçülerini gösteren bir çizim yapmak gerekirBir spiral merdiven tasarlarken tüm elemanların ölçülerini gösteren bir çizim yapmak gerekir

Ana merdiven için açılış adımlarının iki katı uzunlukta yaklaşık 20 cm'dir fazla değer yapıyor. yüzeyinde ve küpeşte 10 cm arasında boşluk küpeşte destek kiracı üzerinde ev için uygundur.

Yardımcı spiral merdiven bodrum veya evin tavan boşluğu erişmek için yüklü. Bu durumda, adım 140 cm bir açıklık çapı 60 cm uzunluğuna eşit olabilir.


elleriyle ikinci kata Spiral merdivenler: Metal tesisatın yapım aşamaları

desteğe bağlı olan adımlardan oluşur basit metal merdiveni, bu, bağımsız bir şekilde yapılabilir. Ancak bu işlem kaynak makinesi ile çalışmak için bazı bilgi ve becerileri gerektirir.

Bir spiral merdiven oluşturmak için gereken çok sayıda metal terkip unsurları:

 • Boru destek sütunu (oda zeminden tavana kadar olan mesafe ile kesilmiş);
 • (Öncekine benzer boyut,) Geniş boru;
 • bağlantı yapılacak olan çubuk;
 • Köşeler.

, Metalden yapılmış merdivenleri tüm unsurları, boyayarak çevrenin olumsuz etkilerinden korunmak için, Metalden yapılmış merdivenleri tüm unsurları, boyayarak çevrenin olumsuz etkilerinden korunmak için

Büyük çaplı borudan sahne tespit edilecek kol kesmek gereklidir. kollu uzunluğu taban yüzünün yüksekliğine eşit olur.

dilimlenmiş silindirler destek tüpünün karşı dayanması gerekir. destek ve kol arasında bir açıklık varsa, sızdırmazlık için ek halkaları kaynak gereklidir.

köşeleri şemasına göre kesilir ve adımları çerçeve kaynaklıdır. adımlarla ardından bir destek üzerine dizilir burçlar kaynaklı. Tüm öğeler çizim üzerinde hizalanmış ve birbirine bağlanır. Dikişler, merdiven yüzey tedavi edilir kumlu. Sonraki eskrim ve korkuluk yükleyin.

ikinci kata Dairesel merdiven: kurulum nüansları

Bir spiral merdiven doğru yüklenmiş ve uzun süre hizmet edilmiş etmek, doğru bir kurulum tüm aşamalarını gözlemlemek önemlidir. Ve tasarım oluşturma sürecini kolaylaştırmak ve hizmet ömrünü uzatmak bilen deneyimli ustalar dinle.

Dairesel merdiven için eğim açısı uygun olduğunu adımlar yaşlı ve çocukları tırmanmaya şekilde seçilmelidirDairesel merdiven için eğim açısı uygun olduğunu adımlar yaşlı ve çocukları tırmanmaya şekilde seçilmelidir

Aşama yükselticiler donatmak için gerekli değildir. Yani, merdivenlerden yukarı adam tam sıkı bir noktada ayağını koymak mümkün. Bu düşme sonucunda kayma ve ayaklar şansını ortadan kaldıracaktır.

İkinci katta sinirli kablolarını yardımcı olacak referans sütunun konumunu belirler. Halatlar diyagonal üzerinde birbirine dik olarak yerleştirilmiş olması gerekmektedir. Elde edilen merkezi bağlı çekül olarak hangi zemin üzerinde pivot noktası öngörülen. tasarım daha güvenli olacak şekilde destek sütunu arzu, somut bir yastık üzerinde ayarlanır.

Nasıl elleri ile ikinci katta (video) spiral merdiven vardır

Sarmal merdiven dubleks daire veya villa için mükemmel bir çözümdür. Ne zaman mecliste kalitesi ve görünüm dikkat etmelidir bir tasarım satın - kesinlikle talimatları izleyin. Üretmek ve ellerini sahip olabilirler merdivenlerden monte. Bu durumda, eğer dikkatli hesaplamalar yapmak ve iyi bir çizim yazmalısınız. tüm detayları ile uyum bir bir sonuç gözü hizmet etmek ve memnun etmek çok uzun zaman olacak güzel ve kaliteli merdiveni, verecektir.

ikinci kata Güzel sarmal merdiven (fotoğraf örnekler)

861021510-11450648639derevyannaya-vintovaya-lestnica-wwwmoydomiknet-51455878457oslo3orig1478179499barcelona1bBxskPyUS3i85H1civikblack1ctvfderevjannielestnitsifoto6

Leave a Comment

Your email address will not be published.

7 + 1 =

Adblock
detector