Basit imar mutfak ve oturma odası: 5 ilköğretim tasarım kuralları – nwhistorycourse.org

The BlogTipik olarak, imar mutfak ve oturma odası küçük oda veya stüdyo dairelerde yapılanTipik olarak, bir mutfak ve küçük odalar ya da mutfak ve oturma odası İmar stüdyo daireler yapılan bir oturma odası bölgeleşmeyle - uygun ve pratik bir çözüm. Ama nasıl işlevsellik ödün vermeden konfor ve rahatlık ortamı yaratacak böyle bir plan, yürütmek için? Böyle imar - küçük daireler ve sözde stüdyoları için mükemmel bir çözüm.


imar alanı kaybetmeden mutfak-oturma odası için seçenekler

mutlaka tam duvarın yardımıyla imar mutfak ve oturma odası gerçekleştirmez. Aynı alçıpan, ya da polikarbonat, geleneksel kesme paketi yerini alabilir. Bu malzemeler, nispeten ucuz olan kılavuz profilleri üzerine monte edilir. Tabii ki, paylaşmak ve geleneksel sürgülü kapı, bölmeler kullanılarak, ancak işlevsel olmayan olarak kabul edilir olabilir. Buna ek olarak, mutfağa salon alanından hareket eden ve geri her zaman büyük bir kapı açmak zorunda kalacak, tavandan yere bir alanı kaplamaktadır.

Uygun imar mutfak ve oturma odası ile bir fonksiyonel ve pratik bir seçenek düzenlemesi daireler olsunUygun imar mutfak ve oturma odası ile bir fonksiyonel ve pratik bir seçenek düzenlemesi daireler olsun

daha iyi bir performans için alan toplam ayırma:

 • dekoratif alçı levha yapay duvarlar sayesinde;
 • Yarı saydam sokma (oda genişliği boyunca dþenmemelidir);
 • Renk farklılaşma;
 • Işık türev;
 • Tavan seviyesinin ayrılması.

Hangi seçenek en iyi bir özel durumda için uygundur? Zaten odanın alanına bağlıdır ve iç tasarım ve evin sahibinin isteklerine gelen. Tasarımcılar duvarların yanılsaması yaratarak, aydınlatma ve dekorasyon yardımıyla tasarımını paylaşmayı tercih. Fiziksel olarak, sadece tek bir oda var.


mutfak alanı ve oturma odası aydınlatma bölmek için nasıl

mutfak ve oturma odasına odası ayrılması basit versiyonu - bu aydınlatma kullanılmasıdır. Geleneksel tavan aydınlatma ile, geleneksel bir alçı (tabakalı olabilir) - - bir kısmı yönlendirilmiş kirişler ile lambaların çevre yukarı doğru, ikinci bölüm üzerinde yer alacak bir parlak streç tavan ile yapılabilir parıltı. Bu sadece bir örnektir. hizada Varyasyonları - çok. daha net - Ama bir kural olarak, mutfak bölümü oturma odası, küçük lambalar ile aydınlatılmaktadır (ışık yayan diyot ve olabilir). aynı zamanda bir yatak odası varsa, ışıklar renk, parlaklık ve diğer parametreleri ayarlamak için yeteneği ile, özelleştirilebilir yapıyor olmalı.

ışık yardımıyla doğru olmak ve güzel oturma odası ve mutfağa odası bölebilirsinizışık yardımıyla doğru olmak ve güzel oturma odası ve mutfağa odası bölebilirsiniz

oda aydınlatması ayrılması aşağıdaki kurallara uygun olmalıdır: • aynı anda her iki bölgeleri etkileyen ışıkları kullanmayın;
 • Oturma odasında bir yatak odası da ise, geri kalanı için ayrı bir ışıktır ve normal Aktivitesi;
 • Yemek alanı ve bireysel armatürler vurgulayabilir tablo kendisi;
 • Eğer bir bar kullanırsanız - da ayrı bir aydınlatma tahsis etmek daha iyidir için (genellikle yönlü ışıklar kullanılır).

İç İmar: mutfak-oturma odası

ayırma duvar kağıdı, iç renk gamını kullanarak: Eğer iç imar kullanırsanız, aşağıdaki seçenekler geçerli yoktur. Fiziksel bariyer odalar arasında verilmemektedir. Bir bölge aynı seviyede yer alacak, ancak, ikinci - Diğer, örneğin imar daha etkili ve uygun olacaktır. Ve olabilir adımın yerine, örneğin, tüm alanda geçebilecek, bir yatak odası oluşturmak için. Daha önce mutfak ve oturma odası ve böylece ayrı odalar vardı, ama onlar duvarın yıkılması ile kombine edilecek ise, bunun bir parçası bırakmak önerilir. Onun yardımı ile görsel olarak oda zonlu olabilir. Kendisi duvar parçası, sen tasarım çözümleri çeşitli dekore edebilirsiniz. Bunlardan en iyi ihtimalle duvara doğrudan akvaryum düzenlemedir.

İç imar mutfak ve oturma odası tasarımının renk gamını bölerek yapılabilirİç imar mutfak ve oturma odası tasarımının renk gamını bölerek yapılabilir

ana avantajları

 • Birden tasarım çözümleri gerçekleştirmek için fırsat;
 • Aynı renk ve gamma uymak gerekmez;
 • kombine edilecek ve odalar arasında fiziksel bölümleri değil - Sen mutfak için ayrı bir TV satın almak zorunda değilsiniz.

dezavantajları karmaşık bir tasarım projesi vardır. Eğer bir uzmana yaratılmasına onu emanet edebilir - Neyse ki, mutlaka kendi yapmaz. Ve tartışma forumlarında, bu tür projelerin gerçekte nasıl göründüğü ile ilgili fotoğrafları görmek ilerlemeden.

oturma odası ile mutfak alanı: rahatsızlık önlemek için nasıl

mutfağa salonun ayrılması ve oturma odası fikri önemli dezavantajı var - bu kokuları dengeleniyor. Neyse ki, bu sorun özel havalandırma şaftları zorla değişimini (soğutucu kurulumu) kullanılarak şu anda çözülebilir. Ama aydınlatma zor olabilir. tüm olası rahatsızlık sorununa kolay çözüm - kurulum ekranları. Aslında, otomatik olarak veya uzaktan kumanda ile sürebilirsin. montaj yöntemleri değişebilir.

Bir mutfak-oturma odası ile odasında daha fazla yer kazanmak için hantal zagramozhdat duvar raflar, ev aletleri, kanepeler buna değmezBir mutfak-oturma odası ile odasında daha fazla yer kazanmak için hantal zagramozhdat duvar raflar, ev aletleri, kanepeler buna değmez

Daire ayrıca bir yatak odası ve çalışma alanı olarak hizmet verecek tek bir büyük odası vardır Ama eğer, hiç ayrı bölgeleri oluşturmak için değil tavsiye edilir. yemek odası sadece bir bar ya da köşe mutfak seti korumalı gerekecekti itibaren. Aynı imar mobilya yardımıyla artık çalışmaz.

olmalıdır boş alan mümkün olan maksimum miktarda korumak için:


 • Duvar raflar terk;
 • ankastre ürünlere öncelik vermek;
 • dolaba saklanmak her an olabilir katlanır yatak, kullanın;
 • (Varsa) bir yaşam alanı balkon dönüştü.

oturma odası ve mutfak (video) ayıran Seçenekler

Vurgu mutfak ve oturma odası tam olarak kendi temel işlevleri sürdürmek gerektiği konusunda yerleştirilmelidir. Buna göre, ana şey - bu hareket için boş alan miktarıdır. Görsel olarak, pencereler ve parlak tavan ve taban şeffaf perdeler nedeniyle artırmak mümkündür. Yansıma, onlar vermek, sadece daha açık bir alana yanılsaması yaratır.

mutfak ve oturma odası İmar (fotoğraf)

1-3--4--5--8--36--1920x1080resizeinterior16141351369588730--1920x1080resizeinterior30683521392661105--1920x1080resizeinterior41955631410410345--1920x1080resizeinterior41955901410410340--14756original--

Leave a Comment

Your email address will not be published.

19 − 15 =

Adblock
detector