Barok tarzında salonun iç: fotoğraf ve 5 onun yaratılması için koşullar – nwhistorycourse.org

The BlogOda için Barok pomp ve pahalı ile karakterize ediliroda için Barok ev sahibinin yetki ve güç vurgulayan bir yaşam teatral ve dinamik bir şekilde oluşturmak için tasarlanan pahalı bitirme malzemelerinin ihtişam ve dorogoviznaDizayn ile karakterizedir. Rus tarzı Golitsyn ikamet tasarımında XVII yüzyılda ortaya çıkan Barok tarzı, 1850 yılında Fransa'da kökeni. Bu kesinlikle tüm bitirme salonu Barok tarzı atfedilen zarif ve formlar uymalıdır, çok görkemli tarzıdır.


Barok Yaşayan: onun yaratılması için koşullar

Barok mimari oval, yuvarlak ve dikdörtgen elemanları ile belirli bir şekle sahiptir. iç Barok tarzı bir özelliği sütunları, sanatsal boyama ve sıva heykeller bulunmaktadır.

yaşayan bir Barok tescili için büyük odaya ihtiyacımyaşayan bir Barok tescili için büyük odaya ihtiyacım

Bu ölçek için bitirir ve şık belirli koşullar gereklidir:

 • uzayın yeterli miktarda Barok iç yeniden maksimum fırsat verecektir;
 • duvar ve tavan yüzeyleri, bu tablolar ve heykeller süslenmiştir tasarımı ile ayrılamayan bir bütündür;
 • duvarları çeşitli kalıplar, duvar resimleri, çerçeveler ve pervazlar süslemek, duvar kağıdı, farklı kabartma desenleri ile seçilmelidir;
 • Altın kaplaması ile canlı renkler kullanarak Barok tarzında iç dekorasyon için;
 • Tüm mobilyalar iplik sanatsal unsurları, pahalı tekstil ile sipariş için yapılır.

Barok tarzı kesinlikle küçük oturma odaları için uygun değildir. Yukarıdaki açıklamalar ile iç tasarım, kullanım alanlarını alacak olduğu açıktır. Bir barok ihtişam hareketi için büyük bir alan olması önemlidir.


Oturma odasında küçük bir boşluk varsa barok renk ve sıva çeşitli heykellerin temel benzerlik uygulanarak yapılabilir.

Barok tarzında küçük oturma odası

Bildiğiniz gibi büyük bir arzu varsa hiçbir şey mümkün değil. Küçük oturma odasında o Barok tarzı tasarım fikrini somutlaştırmak mümkündür. Hareket boş alan ve meşgul mobilyalar oranını gözlemlemek önemlidir.

Küçük odalar da karakteristik özelliklerini vurgulayan, Barok tarzı haline getirilebilirKüçük odalar da karakteristik özelliklerini vurgulayan, Barok tarzı haline getirilebilir

Barok tarzında Küçük oturma odası özelliklerinin tümüne sahip fakat sadece ona ait olduğunu göstermez yapabilirsiniz: • düzeni renk olacak bu şık tarzını gösteren ilk işaret, beyaz ve altın temel tonları mükemmel tasarımını vurgulamaktadır;
 • kanatlarında pahalı bir tasarımda Lush perdeler veya dekore lambrequins barok theatricality geçmesi;
 • Mobilya, ısmarlama, çok karmaşık bir form olabilir, ancak mutlaka tekstil döşeme desenli ve oymalarla süslenmiş olmalıdır.

Barok tarzında iç Kompleman zarif çerçeveler çerçevelenmiş heykeller, güzel bir avize, aplikler ve resimlerinin çeşitli olabilir.

Barok tarzında salonun tasarımı

Geniş bir oturma odası Barok tarzı cazibe ve zenginliği ifade etmek maksimum fırsat vardır. Genellikle, büyük evler ve yeni binalarda mümkündür. merdiven bulunan özel evleri, kuyu tarzı nefes kesici ihtişamını geçebilir. Barok tarzında oda tasarımı mobilya dayanmaktadır.

Bu özel bir evde Barok tarzında özellikle etkileyici salonu görünüyorBu özel bir evde Barok tarzında özellikle etkileyici salonu görünüyor

Ana göstergelerin tarzına uyması gerekir:

 • Barok mobilya büyük boyutlara, özel yumuşaklık ve konfor vardır;
 • Olmayan tüm döşemeli tekstil yüzey parlak olmalıdır, altın kaplama;
 • Mobilya ayakları mutlaka kavisli şekli;
 • Döşeme renk tuhaf desen ve altın ile birlikte koyu doymuş;
 • Renk ahşap yüzeyler de koyu olmalıdır, değerli ahşaptan yapılmış muhteşem mobilya görünüyor.

barok tarzı için en uygun kereste - meşe veya ağaçların kırmızı çeşitleri olduğunu. Kumaşlar oda tasarımında ana vurgulamak vardır. Oldukça görkemli kumaş kadife, ipek, saten ve brokar kullanılan şık bir tasarım.

barok yaşamak ek aksesuar olması gerekir:

 • Altın işlemeli kadife yastıkları;
 • Antika;
 • Vazo ve porselen;
 • Bir altın çerçeve ile çerçevelenmiş Büyük aynalar.

Barok tarzı gerçek bir sanattır. O bir yaşam sahibinin özel statü vurgular. O onunla tüm değişiklikler ve eklemeler ile 17. yüzyıl tarzında tarihini taşır. Tasavvur edilemez güzellik herhangi bir konuk kayıtsız bırakmayacaktır.

Barok tarzı modern yaşam

Barok tarzında modern yaşam biraz daha modern unsurlar farklıdır. iç stil varlığı duvarlar ve tavanlar ve bazı ev mobilyası üzerine sıva gösterir. Kural olarak, çağdaş tasarımlarda Barok diğer stilleri ile birleştirmek ya da bir bölge oluşturulmuş barok bırakın.


Modern oturma odasında diğer alanlarıyla barok bir kombinasyonu olabilirModern oturma odasında diğer alanlarıyla barok bir kombinasyonu olabilir

en uygun tarzı Barok maç için:

 • Çağdaş;
 • Yüksek teknoloji;
 • klasik;
 • Retro.

Modern tasarımlarda Barok gösteriş yerine, sıcak bir ortam yaratmak için daha fazla kullanılır. oturma odasında ayrı bir alan uyarınca oldukça net üzerinde odaklanır. kendini beğenmişlik yanında barok tarzı pahalı malzemelerden yapılan belirli kolaylık mobilya olduğunu.

geleneksel yapı malzemesi ve formlarını korurken modern barok, neo barok ve zerafet ve minimalizm taşıyan daha aradı. renk düzeni ayrıca geleneksel Barok biraz farklıdır. Neo-Barok renk kombinasyonu yumuşak, beyaz renkli yumuşak mavi ile bej ve bordo değiştirildi.

Sabit elemanın yaldız ve malzemenin maksimum doğallığı kalır. Bugünün barok olarak deri döşeme türlerini ortaya çıktı. Ve isterseniz, bunu çağımızın eşsiz bir sanat yapım bu tarzda kendi bir şeyler yapabilir.


Barok rokokonun ile karakterize edilir

Barok ve Rokoko rokoko barok soyundan aslında birbirine çok benzer. O ilk XVII yüzyılda Fransa'da ortaya çıktı ve onun kadınlık ve yumuşaklık aşık.

Barok'a rokoko farklı olarak, iç simetri ile karakterizeBarok'a rokoko farklı olarak, iç simetri ile karakterize

Bu stilleri arasındaki ana ayırt edici özellikleri şunlardır:

 • Rococo simetri barok örnek ise, bir asimetrik ve dinamik formlar taşır;
 • Barok daha teatral tarzı, rokoko daha eşit iç rahatlık ve samimiyet yaratılması amaçlanıyor;
 • Rokoko tarzı alanı geniş alanları gerektirmez için, tam tersine Barok kısıtlama her türlü kabul ve geniş, ferah odalarda öncelikle gerçekleştirilen etmez.

Barok tarzı geniş hacimli iç ile karakterizedir. tam tersine Rokoko küçük ayrıntılar ve özel zarafet karşılıyor. Rokoko Barok dönemin protesto türüdür. mimari yapı idam edildi rokoko, yalnızca iç dekorasyon stilinin tüm çekiciliğini gösterir.

Rokoko - tarihin ve stil sadece bir dönem değil. Binaların ve iç odaların inanılmaz mimarisi ile olan tüm bu dönem. Şık stilleri çok benzer ve yeni bir renkte canlandırılması, bugünün dünyasında popülerdir.

İdeal onarım Barok (Video)

küçük daireler tamamlanmak üzeredir. Ve burası tam Barok canlanma sağlayacak büyük, ferah ev eğilimindedir.

Barok tarzında salonun tasarımı (iç fotoğraf)

725822-5-3411-28-17

Leave a Comment

Your email address will not be published.

35 + = 43

Adblock
detector