banyoda bir tavan nasıl yapılır – nwhistorycourse.org

The BlogTavan ünitesi özel dikkat gerektirir. Yüksek kaliteli malzeme, yönetim kurulu seçimi ve etkili ve hızlı bu sorunla başa çıkmak olacak doğru idam adımları. blok yapımı ile ilgili olarak, durum tespiti ile muamele izolasyon ve cildi.


Ne banyosunda tavana yapın: assolist için tahtalar

ahşap yapılar Rulman güçlü ve dayanıklı olmalıdır. Bir karaçam, sedir, kozalaklı, kavak - türleri veya bu amaçla kullanılacak ahşap sınıflarda ziyade. en az 50 mm - - Bu tavan tavan tasarım uygun olanak sağlayacak tavan için montaj merdiveni, kalınlığı rendelenmiş veya rendelenmiş levha kullanmak tavsiye.

o pansiyon tercih söz konusu olduğunda, dikkatlice knot, çatlak ve diğer çeşitli suşları konusunda malzemeyi kontrol edin.

Ve tabii ki, ahşap yapılar antiseptikler çalışmaları öncesinde. Yani daha iyi böcekler tarafından kendiliğinden yanma, çürüme ve hasardan ahşap korumak.

Banyo için tavan çeşitleri

tahta, podshivnoy, paneli - Bugün başta banyosu yapımında tavan üç tip seçilir.

tavanlar yapabilecekleriniz:


 • Plank. En fazla iki buçuk metre açıklıklı olan küçük banyo-evde bir tavan ayarlamak için tavsiye edilir. Kendilerini ekleme eklem, banyoda duvara doğrudan tahta güçlendirmek gerekir. Bu kalkan buhar yalıtım örtüsü katmanı ve yalıtım katmanı olarak döner. Sonra (örneğin, turba) basit yumuşak yalıtım doldurmak gerekir ve bunu şarlatan kapatın. Ancak bu yöntem çatı montajı ile uyumlu değildir, bir dezavantajı var. Daha doğrusu - tavan hareketi.
 • Panel. Bu tavan yapısı aşağıdaki türde oluşmuş olan önceden hazırlanmış levha, ihtiyacı monte: iki destek kiriş iç son + buhar bariyeri, izolasyon, su geçirmez (kek) + dış geçit (tavan sadece bir kısmı vardır). tavan döşemesi buna alışık kereste ekonomik sık sık budamak olduğunu.
 • Podshivnoy. kılıflı fıçı tahtası ışınları bu tavan,. Sonra tüm yalıtım katmanları koymak gerekir. çatı su yalıtım sonra tavan taraftan kurulları ile kaplandığı.

İkinci durumda, bütün kendi elleriyle inşa edebilirsiniz, ancak malzemelerin alım oldukça kuruş mal olacak.

İzolasyon ve yalıtım tavan banyoları

Su yalıtımı - standart bir cihaz olup, bu kullanım banyosu sırasında yoğunlaştırma sonrasında, gereklidir. Su yalıtımı yalıtımı ve çatı korur.

En iyi malzeme, birçok uzmanlara göre, emprenye yalıtım kabul edilir. Bu yüksek koruma faktörüne sahip.Su yalıtımı şeffaf olabilir ve saydam bir yapı uygulamak karmaşık değildir. İyi tabaka yağlı kil oluşturur, bununla birlikte, testere talaşı ile önceden karıştırılmış olmalıdır.

nem direnci tam parşömen ve film, iyi bir alternatif folyo su yalıtımı düzenler.

bir buhar bariyeri olarak genellikle IZOSPAN kullanılır.

Sıcak tavan ve duvarlar banyo

Tavan yalıtımı farklı malzemelerden yapılabilir.

Şu olabilir:

 • Genleştirilmiş kil;
 • Mineral yün;
 • Bazalit;
 • Toprak ve talaş.

kil İzolasyon - Ulusal yolu, tabiri caizse, tavan yüksek kaliteli ısı yalıtımı yapmak. daha uzun yan çatı kartı sıvı kil-kum karışımı işlenmiş bulunmaktadır. Ama tavan banyo talaşı, talaş ve yaprakları doldurulur.

banyoda tavan: adım kılavuzuna göre bir adım

Banyo - sadece bir zemin, çatı ve duvarları değil. Bu özel bir çerçeve teknolojisi ile yapılan sağlık ve eğlence için mükemmel bir tasarımdır. Çevresinde büyük dikkat - kolaylık soyunma odasında, bir günlük ev kalitesini alanı (yıkama), duş varlığını yıkama.

banyosunun düzenlemenin bir örneği, asma tavan montajı olabilir:


 • duvar yapısında yatak kirişler, kesiti monte edilir -. baca yaklaşık 5 ile 15 cm de kireç tabakası oluşturulur.
 • kılıflı iç tavan, ya da başka shpuntovkoy Astar. kirişlere kırpma Montaj değil panoları merkezinde ve oluklar bir montaj.
 • cilt buhar bariyeri yükseltmek gerekir günü, o kirişler zımba takılır. İzolasyon 15 santimetre tam duvara gitmek gerekir. Rehber eklem alüminyum folyo Yapıştırıcı sıkıştırın.
 • Isı yalıtım kirişlerin arasına sokulur. Bu katman su yalıtımı kapatır.
 • kiriş doğrudan geniş şapka kurulu ile çivi ile tutturulmuş üstüne koydu Döşeme plakalar,.

İzolasyon bir köpük ya da mineral yünü gibi kullanmak için, asma tavan düzeneği ters senaryo üzerinde gerçekleştirilen - ilk ışını koymak ve bunları kirişler yığınlar arasında bir dış zemin ve yalıtım takmak var. Raylar monte kirişlerin Zımbalanmış özel bir buhar bariyeri, ve sabit gövdenin en alt kirişler temin etmek.

Banyo Tasarım: düzenleme ipuçları

Odada Güzel tavan kimseye sürpriz yok, bu yüzden estetik ve hamamı ve sauna tavan yüzeyinin güzelliği, çoğu zaman kabul edilir neden şaşırtıcı bir şey olması. Kaba tavan, antiseptikler ile ön işleme sokup. otantik, eko-stil - vurgulamak aydınlatma yapılabilir.

Bu yüzden günlükleri ve tavan sunmak sırasıyla dekoratif çözüm bulabiliriz duvarcılık beraberdir. Bugün bile havalandırma sanatları yayınladı. Bu arada, havalandırma çok önemlidir - yüzünden, daha doğrusu nedeniyle kalitesiz, çoğu zaman bekleme odasında tavan terleme.

ahşap banyo veya köpük blok banyo yavaş yavaş kaliteli tavan yapabilir, bu yüzden herhangi bir bölümünde rahat olmak. Neden mali çok iyi seçim, tavan yapımı için tüm seçenekleri keşfetmek değil,.

Başarılı inşaat!


Leave a Comment

Your email address will not be published.

90 − 81 =

Adblock
detector