Banyoda bir raf tavan nasıl yapılır – nwhistorycourse.org

The BlogBanyoda Asma tavanlar karo dikişleri de küf ve benzeri oluşumları ortadan kaldırırBanyoda Asma tavanlar shvahReechnye ayrıca banyo gibi ıslak hacimler için yapılmış gibi görünüyor çini tavanlarda küf ve benzeri oluşumları ortadan kaldırır. plastik paneller farklı olarak, kir dövülmüş ve sızdırmaz şekilde kapalı bir boşlukta Bu eklemler, bu "karmaşa" sadece tolere edilmez mantar ve küf, raf panelleri görünür.


Banyoda Artıları ve asma tavan eksileri

Eğer tavan tasarımını seçmeden önce, insanlar belli bir materyalin artı ve eksilerini tartmak eğilimindedir. Bunu ve asma tavanlar buna değer olun.

Reiki alüminyum ve paslanmaz çelikten yapılmıştır oda daha geniş bir banyo yapar, iyi ışık yansıtırReiki alüminyum ve paslanmaz çelikten yapılmıştır oda daha geniş bir banyo yapar, iyi ışık yansıtır

raf tasarımı Avantajları:

 • Bu alüminyum ve kimin nem sadece almaz paslanmaz çelikten, kurulumunu yapar. Ek koruma malzemesi için genellikle nikel ve krom, ve elde edilen panelin bir tabaka ile kaplı, öyle ki çok uzun bir süre nem etkisi karşı edilir.
 • İnşaat kendisi havalandırma tavan boşluğuna için paneller arasında küçük boşluklar içerir.
 • Son olarak, bu tasarım farklı parlaklık ve bu da, genellikle ferahlık parlaklık yok banyo, ek bir görsel hacmi.

Bu üç avantajları önemlidir, bu diğer gerekli olmayabilir. Eh, eksiklikleri plastik paneller, fiyat ile karşılaştırıldığında, büyük olmadıkça tanımlanabilir.


Evet ve tavan montaj malzemesi ile tamir kesinlikle başarılı olacak çünkü performans, iyiden de öte, çok basittir.

elleri ile banyo için raf tavan nasıl yüklenir

Tavan plastik paneller tavanı olarak hemen hemen aynı olabilir takın. Farklı bir profile sahip olacak tek şey. Yani, her zamanki raylar ve tavan profilleri ve mandallı özel raf gerekir. Böyle paneller çerçeveye vidalı, ama sadece ona oturmamış olduğu ortaya çıktı. Çok kullanışlı ve pratiktir.

Tavan rayları mandallarla özel profile bağlanırTavan rayları mandallarla özel profile bağlanır

montaj özellikleri: • kılavuz profilleri özel duvar köşesini uygulamak yerine, bu taşıyıcı eleman ve dekoratif olduğunu. Hiç başlangıç ​​şerit ve tavan pervaz gerekmez çıkıyor.
 • askıları tüm falls yükleyin. Bu çat diye çok uzun demiryolu, onlar pensler ile iğne ve pim asılmıştır. 1 m veya daha düşük bir aralıkta olan bu tür bir sabitleme.
 • Yourself yükleme yatay sekme ile başlar. seviye raschertite çevre üzerinde kurulan dekoratif duvar alanı kullanma.
 • Sonraki mandalını kilitleri raylar monte edilmiştir raf bağlantı elemanları, kurulumu geliyor.

Banyo tasarlamak genleşme derzleri çevre - Ve şu unutulmamalıdır olduğunu. Duvar ısıtılınca metal çözgü etmemesini sağlamak için gerekli olan bu devre, bir santimetre girintilidir.

Nasıl banyoda raf tavan sökmeye: talimat

Öncelikle lambaları kaldırmak gerekir. Ve bu banyo ya banyo için enerjisini gerekir. İlk olarak, bir ampul büküm daha sonra lamba, ayna ve izole gelen vida açılmış telleri çıkarıldı. o lambanın altında kapaklı lambalar geldiğinde budur. Ve halojen lambalara eğer, koşum ampulü unhooking halkaları çıkarmak lambayı çekin.

şerit tavan Söküm armatürleri kaldırılması ile başlarşerit tavan Söküm armatürleri kaldırılması ile başlar

Nasıl elbette, bir tavan rafı düzeltmek için, ama nasıl onu parçalamak için?

aşağıdaki gibi demontajı gerçekleştirilir:

 • İlk kaldırıldı süpürgelik, sadece bıçak kenarı kanca ve kapalı geliyor için. Nadiren tek parça halinde süpürgelik tutmak, böylece yeni bir tane satın almaya hazır almak yönetmek.
 • Genellikle tavan dış paneli sökün. demiryolu ve duvar alanına arasına yerleştirilmiş Tornavida, paneli hafifçe çekti. panel profilinin bir dışarı çekilir. Boca paneller kurutulmuş köpük ile temizlenir.
 • Paneller bir çapraz temizlenir. tuvalette, örneğin, yeni bir tasarım onları bütün bırakın ve daha sonra toplayabilmesi için çok dikkatli yapın.
 • Sonra lastiği sökmek olabilir. yaylı klipsi bırakın ve lastikler kolayca süspansiyon (dikey) ayrılır.

süspansiyonlar demontajı daha sonra yüklemek tavan türüne bağlıdır. örneğin, bir süspansiyon yapısı monte fiş sabit, fiş tornavida vida açılmış olan. Hatta bazen bir keski kullanarak.

Eğer raf panelleri kısmi söküm istiyorsanız

Eğer deforme panelini veya çoklu paneller değiştirmek istediğinizde bu ihtiyaç duyulduğunda. Bu durumda, lastikler, süspansiyon sökmesi anları kaçırmak ve doğrudan köşeleri duvara. Tavanın sadece bir kısmının değiştirilmesi sonra kısmen sökülmesi ve kaburgalar önceden çapraz çekilir.

sökülmüş sadece hasarlı parçaları tavan rafı onarırkensökülmüş sadece hasarlı parçaları tavan rafı onarırken


yapının sağlamlığının bir testi - şekilde, parsiyel sökülmesi ile. Yani, çoklu paneller ayrıştırmak ve her şey sıkıca ve güvenli sabit olduğundan emin olun edilir. Örneğin, montaj fiş tavana veya duvara gevşek şekilde tespit edilmiş olup, daha sonra şu anda sabitlemek için kolaydır.

Ayrıca kontrol ve kabloların sağlamlığını edebilirsiniz.

banyolarda raf ve pinyon tavan ve aydınlatma tesisatının tipinde Işıklar

ayna ya da delikli tavan uygun spot. Onların nem koruması - Böyle lambaların seçimi için temel kriter. Bu işlevsel bir banyo kaynaklanmaktadır.

Nem geçirmez Aşağı Işık - Banyoda rafı ve pinyon tavan için en iyi seçimNem geçirmez Aşağı Işık - Banyoda rafı ve pinyon tavan için en iyi seçim

Çoğu zaman LED ışıklar seç: onlar maliyetli, onların iyi ömrü vardır. Bu armatürleri ve estetik tercih inanılmaktadır. Banyoda veya satın hazır seti veya sadece uygun tesbit seçin.


raf tavana monte armatürleri şöyle:

 • mükemmel bir çember bir plaka armatürün tam yerini çekiyor hesaplanması (kolay ön kalıbı yapmak için);
 • Delikler kesmek veya yapboz ya da konserve açacağı edilir;
 • Çapı kesme deliği kapladığı lamba, kenarından daha küçük boyutta olması gerekir.

Rehber dilimleri hafifçe cilalı ve sonra her zamanki şekilde lambaları kullanıldı.

Banyoda rafa tavan armatürleri takma (video)

asma tavanlar nelerdir

Sadece banyoda tavana büyüklüğüne odaklanarak, rayların bir dizi satın alabilirsiniz. . Standart uzunluk, genellikle metal, örneğin, 170 cm Bu dizi, - kilitli set, ki yöntem, alüminyum,.

raf tavan üç tipi vardır:

 • açık;
 • kapalı;
 • uçlar ile.

tür ranza, onu, bu arada, bir renk banyosu seçebilir hatırlatıyor kapalıdır. Açık tip raf tavan deliklerini göstermektedir (ve havalandırma - uzun ömürlü anahtarıdır).

ekler ile asma tavan takarken, istenen renk ince metal şerit kullanılırekler ile asma tavan takarken, istenen renk ince metal şerit kullanılır 

uçlar ile bir varyant, doğrudan ekleme içerir - Dar alüminyum şerit.

Reiki renklerin en geniş ürün yelpazesine sahiptir ve çok sıklıkla zevkinize göre boyanabilir. Nasıl plastik tavan ve demiryolu yeniden boyamak için. Oysa tam da ayna paneller popüler hale gelmiştir.

Sınıflandırmak ve panellerin şeklinde tavanları, üç türü vardır - İtalyan, Alman ve tasarımı (sözde). Alman tavan - temiz çizgiler ve dik açılı var. İtalyan tasarımı da panellerin yuvarlak uçları içerir ve kapalı eklem ile tavan rayları kurarken kullanabilirsiniz.

hatta birkaç tavan seviyelerini yapar - asma tavanlar gibi tasarım aslında, alışılmadık şekillere sahip panellerden bugün toplanıyor. Ama net ne, profesyonellerin kuvveti altında tavan montaj, herkes kendi elleriyle bu seçeneği yapabilirsiniz.

aynalı tavan rafı Bakım

Demek her zaman yorgun ve temiz silme - Birçok ayna yüzeylerinin korkuyorlar. Aslında tüm bu zor değil.

aynalar için geleneksel vasıtaları kullanarak asma tavan temizlerkenaynalar için geleneksel vasıtaları kullanarak asma tavan temizlerken

Nasıl bir ayna asma tavan bakımı için:

 • böyle yüzeylerin bakımı için tasarlanmıştır kimyasal maddeleri, kullanım;
 • Bu gözlük, lastik eldiven, bazı durumlarda - - kimyasallarla çalışırken, kişisel koruyucu ekipman hakkında unutmayın bir solunum cihazı;
 • iyi havalandırma Pobespokoytes - bu bakım için zaman ve enerji tasarrufu sağlar.

Ve tabii ki, herhangi bir kirli hileler beklemek gerekmez sertifikalı ürünler satın alın.

elleri ile banyoda Raf ve pinyon tavan (video)

Ve banyo ve banyo daha sık vites bugün tavanlar dekore. Uzun ömür ve modern aydınlatma sistemleri kurulumu imkanı ile güzel, hijyenik ve neme dayanıklı tasarım, bu.

Başarılı bir seçim ve hızlı onarım!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 8

Adblock
detector