The Bloggüçlü bir istek banyoda plastik tavan bağımsız olarak ayarlanabilirBanyoda güçlü bir istek plastik tavan PVC paneller kullanıldı banyolarda tavan bitirme, son kez bağımsız olarak ayarlanabilir ile. Bu malzeme yaygın nedeni düşük maliyetle için kullanılır. Ayrıca PVC paneller yüksek performansa sahip. plastikten yapılmış tavan montajı birkaç aşamada üretilir. İlk olarak, taban yüzeyi muamele edilmiş ve kopça ile monte edilmesi için hazırlanmıştır. Sonra montaj çerçevesi ve kaplama panelleri bu.


elleriyle banyoda plastik tavan altında yüzeyin hazırlanması

Düzgün plastik panellerden yüzeyini hazırlarsanız, yapı güçlü kazandı ve deforme olmaz. İlk olarak, odanın temel tavan badana ve boya kalıntılarından arındırılmalıdır. Bunu yapmak için, spatula kullanın. Boya kötü ayrılmış ise, ılık su ile yüzeyi nemlendirin.

Takip eğitim birkaç aşamada gerçekleştirilir:

 1. çatlak ve diğer kusurları ortadan kaldırılması. çatlak büyüklüğü büyük ise, daha sonra, bir keskin bir nesne ve macun ile genişletilmelidir.
 2. Astar. Eğer banyo bitirme için plastik bir kap kullanmaya karar verirseniz, o zaman birden fazla katmanda taban yüzeyine bir astar uygulamak gerekir.
 3. Kalafat. sıvanarak ilk kat tamamen kuruduktan sonra gerek yoktur.

Banyoda plastik tavan yüklemeden önce dikkatlice hazırlanmalıdır tavan kaplaması: macun uygulamak, astarlanmış, çatlaklar tamirBanyoda plastik tavan yüklemeden önce dikkatlice hazırlanmalıdır tavan kaplaması: macun uygulamak, astarlanmış, çatlaklar tamir

Eğer plastik tavan yüklemeye karar verirseniz, spot altında tellerin ıslahının dikkat çekmek gerekir. kablo güvenli aksi paneli tutuşabilir, taban tabana takılı olmalıdır unutmayın.

Banyo PVC tavan: Avantajları ve Dezavantajları

Plastik olarak birçok avantajı vardır. Bununla birlikte, bu materyal önemli dezavantajları vardır. plastik bir karakteristik bir avantaj montajı kolaydır. Bir acemi olabilir kendi ellerinizle plastikten yapılmış bir tavan yapın. Buna ek olarak, tesisin tasarımı sadece birkaç saat içinde gerçekleştirilir.


Plastik Avantajları:

 • Düşük maliyetli.
 • Nem direnci. PVC paneller bir kalıp veya mantar oluşturmazlar.
 • Güzel görünümü. Plastik paneller herhangi bir tarzda tasarlanmış banyoda kullanılmalıdır.
 • Plastik oda ses yalıtımı artırır.
 • PVC paneller dikkatli bakım gerektirmezler.

Plastik tavan başlıca avantajları - düşük maliyetli, nem direnci, mükemmel ses yalıtımıPlastik tavan başlıca avantajları - düşük maliyetli, nem direnci, mükemmel ses yalıtımı

Büyük boruları geçmeniz halinde plastik paneller, tavan boşluk kullanamazsınız unutmayın. Buna ek olarak, PVC tavan imkansız onarımlar yapmak mümkün kılar. boruları veya kablo değiştirmek için tamamını yapısını parçalamak zorunda kalacaktır.

plastik tavan Dezavantajları: 1. oda yüksekliğini azaltmak. Plastik tavan 10-12 santimetre tavan yüksekliği azaltmak.
 2. Plastik ateşlendiğinde, zehir erir ve serbest bırakır sentetik bir malzemedir.
 3. Düşük güç. PVC paneller mekanik hasar etkisi altında deforme olmaktadır.

yepyeni banyoda plastik tavan için bir çerçeve nasıl yapılır

Çerçeve düzeneği, belirteç ile başlar. Odanın en alt köşesine tespit etmek ve 6 santimetre bunu ölçmek gerekir. Elde noktası başlayacaktır. Sonra misina düzeyini kullanabilir ve taban yüzeyinin bütün çevreyi işaretlemesi gerekir. son ve başlangıç ​​çizgiler birbirine gerektiğini unutmayın.

plastik tavan için niteliksel çerçeve toplamak için tavan kapağının tam bir düzen yapmak için gerekli olanplastik tavan için niteliksel çerçeve toplamak için tavan kapağının tam bir düzen yapmak için gerekli olan

Montaj çerçevesi, aşağıdaki sırayla yapılır:

 • delik delin ve dübelleri yerleştirin. Bunu yapmak için, bir çekiç kullanın. Metal profil duvarına takmak unutmayın.
 • Duvarda kılavuz profili sabitleyin.
 • Askı takın. Bunlar 60-70 santimetre artışlarla yerleştirilmesi gerekir.
 • Asma tavan profilleri sabitleyin. bunları doğru düzeltmek için, duvarlar arasında olta çekmeliyiz. dübeller üzerindeki misina uçlarını sarmak unutmayın.

Metal profil standart uzunluk - 3 metre mesafededir. banyonuz uzun tavan, o zaman başka bir profilin ucunu yerleştirin. Ürünü sabitlenmesi için, vidalar kullanır.

elleri ile banyoda plastik tavan montajı

sandık üzerine paneller yükleme başlangıç ​​profili sabitleme ile başlar. Alternatif olarak, bir özel tavan pervaz kullanabilirsiniz. kırpmak ve metal üzerine vida ile yüzeye sabitlenir istediğiniz Profili.

Gerekli tüm malzemeler ve aletler mevcut olduklarını - Banyoda plastik tavan kurulması zaman, ana şey çok almazGerekli tüm malzemeler ve aletler mevcut olduklarını - Banyoda plastik tavan kurulması zaman, ana şey çok almaz

Müteakip muhafaza birkaç aşamada yapılır:

 1. Plastik paneli kes. Bir demir testeresi kullanarak istenilen boyuta yapmak.
 2. birinci panel sabitleyin. Panel duvarlara kesinlikle dik bulunduğu emin olun.
 3. aşağıdaki panel profilinin sabitlenerek düzeltmek için gereklidir. Paneller arasında hiç bir önemli boşluklar vardı arzu edilir.
 4. son panel Benzer sıkıştırın.
 5. Tavan ışıklarında kurun.

çerçeve kaplama sonra tavan kalıpların düzeltmek için. Bunu düzeltmek için, özel bir yapıştırıcı kullanmak gerekir. boşluklar olacak süpürgelik ve duvarlar arasında ise akrilik esaslı bir sızdırmazlık maddesi ile bunları kaldırın.

Banyo plastik paneller tavan (video)


Kendine plastikten yapılmış bir tavan ayarlama çok kolaydır. Önemli olan - doğru taban yüzeyinde iz yapan ve doğru sırayla sandık monte etmek. Eğer çerçeve kaplama başlamadan önce, plastik odasında birkaç gün bırakılmalıdır. Bu paneller hafif genişlemiş sağlamaktır. boşlukları ve pürüzler ortadan kaldırmak için tesisat tasarımı sonra unutmayın.

Banyoda Plastik tavan (fotoğraf)

1 dakikalık 2-min 4-min 3 dk 6 dakika 5 dk 7 dakika 8-min 9 dk 10 dakika

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 6 = 2