Bağımsız merdiven bir online hesaplama yapmak – nwhistorycourse.org

The BlogOnline merdiveni hesaplama yaparak, tam bir proje oluşturun ve maliyetini hesaplamak için kısa sürede mümkün olmaktadırOnline merdiveni hesaplama yaparak, onun stoimostLestnitsa tam bir proje oluşturmak ve hesaplamak için kısa sürede mümkün - bu bina seviyeleri arasında serbestçe hareket etmesine izin veren, önemli bir pratik unsurudur. eğim, yükseklik günü, merdiven ve basamaklar parametrelerin uzunluğu yürüme konforu bağlıdır. Yanlış inşa merdivenler ciddi yaralanmalara ve morluklar neden olabilir. Bu nedenle, merdiven modelleme, ayrıntılı hesaplamalar ilk aşaması içermelidir. Nasıl merdiven kendiniz parametre hesaplamak - makaleyi okuyun.


Ne merdiven hesaplama yapmak için gerekli olan

Bunun İster girişinde bir merdiven ya da özel bir evdir - yürüyüş sağlığı üzerindeki güvenlik ve konforunda. Örneğin, çok dik merdivenler ve geniş basamaklarda kaygan olabilir ve yetersiz yükseklik yükseltici olduğunda kolayca adım için ayakkabı yakalamak ve dengesini kaybeder. 

Sorun önlemek için, basamak ve merdivenler parametreleri dikkatle hesaplamak gerekirSorun önlemek için, basamak ve merdivenler parametreleri dikkatle hesaplamak gerekir

Bağımsız yerleşim, bugün, kullanım formüller, bilgisayar programları, online hesap makineleri için. uygun ve güvenilir yapı her türlü inşaatı için optimum değerleri gösterir devlet standartları, "standartlar ve inşaat normları", odaklanmalıdır, herhangi boyutlandırma merdivenleri de koridorlarda ek donanım paneli yerleştirmenin imkanı.

özel bir evde merdiveni nasıl hesaplanır

evde bir merdiven tasarlamak için doğru tavan açıklığı (genişliği ve uzunluğu), tavan yüksekliğinin ölçülmesi gereklidir.


Geleneksel merdivenin yapımını planlarken, dikkate alınmalıdır:

 • Odanın boyutları ve merdiven türü (küçük evlerde kavisli merdiven kullanmak mantıklı olacaktır);
 • iç ve oda genel tarzı (örneğin, klasik iç tamamlayacak ahşap bir merdiven olacak ve bir çatı katı tarzı tasarımı için - spiral);
 • Malzeme, teknoloji, üretim ve merdiven kurulumu;
 • Operasyonel yük;
 • hareket yönü;
 • gerekliliği ve destekleri yükleme imkanı.

Özel bir evde merdiven Hesaplama ölçüm alanı ile başlarÖzel bir evde merdiven Hesaplama ölçüm alanı ile başlar

Evin onarımı altında ise odanın büyüklüğü tamirat sonra değişti olarak, bu hesaba alınmalıdır. Bir örnek olarak, tavan ve zemin kaplama katlar arasındaki mesafeyi etkileyebilir. Buna ek olarak, hesaplama, hesaba tavan kalınlığını almak gereklidir. Bu yapılmazsa, son adım çakışmasını oluşturmaktır, çok küçük ya da tersine, bacak ve dolayısıyla yaralanma lider adımı kayması çalıyor yol çok yüksek kalkanlar. Ayrıca, bir önerilen yükseklik boşluğu dikkate almalıdır: düşük yükseklik rahatsızlık yaratan merdiven tırmanış ve iniş sırasında aşağı eğmek gidiş yapacaktır.Hesaplama Örnek merdiven uzunluk, yükseklik ve adım genişliği

Hesaplanması başlangıç ​​aşaması aşamalarının sayısının hesaplanması içerir. Bunu yapmak için, (saf cinsiyet iki kat tabakaları arasındaki mesafe) merdiven yüksekliğini almak ve yükseltici yüksekliğinin seçilen en iyi değerlere bölmek - Mart ayında aşamalarının sayısının eşit olacaktır 12 ile 20 cm ve elde edilen yuvarlak değerinden.

bir merdiveni olarak az üç veya daha on sekiz adımları olmamalıdır.

adım yüksekliği bilmek belirlenir ve genişliği olabilir. değerleri, aşağıdaki örnek kullanılmalıdır hesaplamak için: x = 47 - y burada x - sahne genişliği ve en - yüksekliği.

Merdiven yüksekliği ve genişliği aynı, başka şekilde farklı bir boyut elemanları yaralanmalara yol açabilir adım, aşağı zorlar olmalıdırMerdiven yüksekliği ve genişliği aynı, başka şekilde farklı bir boyut elemanları yaralanmalara yol açabilir adım, aşağı zorlar olmalıdır

dar kesiminde kavisli merdivenler de, taban yüzünün genişliği, 140 mm'den az olmamalıdır

Merdivenin yatay uzunluğunun grafik projeksiyon yerleşik adımları sayısına göre.

mart uzunluğunu hesaplamak için şunları yapmanız gerekir:

 • Merdivenin projeksiyon uzunluğu kare ve zemin düzeyleri arasındaki mesafe değerine ilave;
 • kare kökünün çıkan değerler itibaren.

platforma merdiven için hesaplamalar gerçekleştirme, sen ped uzunluğu yürüyüşü genişliğine eşit büyüktür 14 cm ve genişliği ne olması gerektiğini düşünmelisiniz.

Formül merdiven hesaplama: bir eğim açısını tanımlamak

olabilir formüle göre uygun açı merdiven eğrilik hesaplayın: 2c + d, a = 580/660, - yükseltir, ve d - aşamasının genişliği. a + d: adım yüksekliği en az 14 cm, uygun bir formülü ile merdiven eğriliği hesaplanırken.

yapısının eğim açısı yükselticinin adım genişliği ve yüksekliği öncelikle bağlıdıryapısının eğim açısı yükselticinin adım genişliği ve yüksekliği öncelikle bağlıdır


Tipik bir merdiven, adım, merdiven hedef genişliği ve yüksekliğine göre yürüyüş eğim değerleri içeren "Tablo önerilen parametreleri," var.

Belirli yürüyüfllerinin için eğrilik açısı adım sayısı ve yüksekliği temel alınarak hesaplanır.

elleriyle merdiven nasıl hesaplanır: tavsiyelerde sarmal yapısını tasarlamaya

Bir sarmal merdiven - Bu ergonomik ve pratik bir yol yerden bir yere taşımak için. Ayrıca bu tasarım, yüksek teknolojili, minimalist ve çatı iç için dekoratif bir eleman olarak hareket edebilir.

bir döner merdiven çapını hesaplamak için, genişlik iki ile çarpılır ve alt-tabakanın çapı elde edilen değer kat yürüyüş gerekir. Kaldırma çapındaki hesaplamak için bu ikisi genişlıne ve destek alanı eklemek için elde edilen değere gönderme bölünmelidir.

döner merdiven ana boyutlu özellikler hesaplanır destek boruların çapına ve mart genişliğine dayanmaktadırdöner merdiven ana boyutlu özellikler hesaplanır destek boruların çapına ve mart genişliğine dayanmaktadır


merdiveni rahat etmek için, genişliği en az 800 mm olmamalıdır: Bu rahatça merdivenlerden iki kişinin gezinmek olacaktır.

sarmal merdivenler adım sayısı ve yüksekliği bir bobin tasarımı (döngü aşama sayısı aşamasının genişliğe bölünmesi hareket yolunun uzunluğuna eşittir) yeterince yüksek bir insanın rahat hareket etmesini sağlamaktadır göre hesaplanır.

yükselticinin yüksekliğini hesaplamak için ortalama yetişkin bir insan (1 ila 80 cm) ortalama diş derinliği (20 cm) artış ve bir sırayla aşama sayısına göre elde edilen değer bölmek için eklenmesi gerekir. Ortaya çıkan değerin üzerinde bölünecek ve merdivenin yüksekliği. Bu değer, bir döner merdiven adımların sayısına eşit olacaktır.

o ikinci kata merdiven almak için ne yapmak gerekiyor

İkinci katta kavisli (spiral, düz, vs.) metalden yapılmış merdiven ve katı ahşap bir düz çizgi (Mart) olarak yol açabilir. Çoğu zaman, evler ve konutlar dönüşler ile merdivenleri kullanın. Bu tür yapıların en önemli avantajı yer kazandırır olmasıdır.

Tasarımın hesaplanması, odanın ikinci kata çıkan iç özellikleri özellikleri ve tarzına bağlıdırTasarımın hesaplanması, odanın ikinci kata çıkan iç özellikleri özellikleri ve tarzına bağlıdır

Aşağıdaki değerler bilmek gerekir kat arası merdiven hesaplamak için:

 • Yükseklik ve tavan açıklığının;
 • Merdiven genişliği;
 • aşamaların toplam sayısı;
 • tornalama ve düşük seviyelerde sayısı;
 • istenen yapılandırma aşamaları;
 • Yer ön kapı.

Bundan başka, ikinci katta üst kademenin konumunun belirlenmesi (aşağıda zemin ya da bu temizleme) için gerekli olacaktır.

hem bağımsız hem de çevrimiçi hesap makinesi yardımıyla olabilir özel bir ev merdiveni hesaplayın.

Merdivenler için Hesaplama

Hesaplama - Eğer rahat ve güvenli merdiven tasarımı için en önemli değerleri hesaplamak için olanak sağlayan bir programdır.

Online hesap makinesi ile çalışmanın sonucu daha sonra hangi yapabilirsiniz, baskı çizimi olupOnline hesap makinesi ile çalışmanın sonucu daha sonra hangi yapabilirsiniz, baskı çizimi olup

Günümüzde inşaat ile ilişkili birçok site, öncelikle arayüzü ve yöntem gösteri sonuçları ile ilgili özelliklere sahip, her biri çevrimiçi hesap makinesi, onun sürümünü sunuyor. Örneğin, bazı hesap makineleri, yapım hesaplamaların ardından gerekli tüm miktarlar ile hazır merdiven diyagramı sağlamaktadır. Bu çizim kolayca bir bilgisayar ve baskı depolanabilir. Onların ayarlarına bağlı konut ve ticari uygulamalar için temizlik merdiven (yıkama aşamasında, kutuplar) maliyetini hesaplamak için izin çevrimiçi program bulunmaktadır. Sen Android platformu, ios, pencereli cihazlarda programları kullanabilirsiniz.

Nasıl online merdiven hesap yapar

hesap çevrimiçi kullanmak için oldukça basittir: Doğru hesaplamalar bir ürün için, merdiven (düz, U şeklinde, L şeklinde, vb) ve tesislerin orijinal özelliklerini girmek türünü seçmek gerekir.

Aşağıdaki gerekli parametreleri belirtme ihtiyacını hesaplamak için:

 • Yükseklik ve açıklığın uzunluğu;
 • aşamaların sayısı;
 • adımları istenen konfigürasyon (taban yüzü genişliği çıkıntı boyutu, yükseltici yükseklik).

Online hesap makinesi doğru başlangıç ​​değerleri içine zaman, istenen merdiveni modelinin kesin hesaplama alacakOnline hesap makinesi doğru başlangıç ​​değerleri içine zaman, istenen merdiveni modelinin kesin hesaplama alacak

Buna ek olarak, merdivenin tipine bağlı olarak ve ek bilgileri girmeniz gerekebilir. merdiven genişliği, ve daha düşük aşamaları sayısı - Örneğin, bir döner merdiven için dönüş açısının, merdiven dış ve iç çapı ve 180 derecelik bir dönüş ile tasarımlar için tayin edecektir. Bazı hesap çeşitli malzemelerden (ahşap, taş, beton, vs.) özelliklerini dikkate değer hesaplar. Örneğin, bir inşaat hesap Zhitova.

Çoğu online hesap makineleri girilmelidir değerlerin atamasıyla Görsel işaretler-resimleri var.

merdiven hesaplanması: 3D modelleme programı

Teknik gelişme durduğu yerde durmuyor: bugün 2 alma fırsatını ve herhangi bir nesnenin 3D modelini var. 

Bilgisayar tabanlı yöntem sayesinde bunu iç merdiven nasıl görüneceğini anlamalarına yardımcı olacak, doğru bir iki veya gelecekteki merdivenin üç boyutlu modeli, merdiven yolları ayırma bütçeye uygun montaj (SNIP sistemi, kaynak, vb), tespit etmek için yapar. Tüm programların hesaplama yöntemleri devlet standartları ve normlarına uygun dayanmaktadır.

2 Get veya merdiven 3D modellerin modelleme için özel yazılım yardımı ile olabilir2 Get veya merdiven 3D modellerin modelleme için özel yazılım yardımı ile olabilir

Programlar arayüz dilinde farklılık, veri girişi ve merdiven bileşenleri için araçlar durumu (bazı programlar vb Kosour, yay, korkuluk, Taşıyıcı sütunlar, yükselticinin türünde bir modeli içerebilir), farklı malzemelerden (ahşap, taş merdiven modelleme imkanı, beton, vs.).

Bazı servisler online simülasyon yetenekleri sağlar: örneğin Lesenka.ru için.

Merdiven Hesaplama (video)

merdiven tasarımı herhangi bina için önemlidir: konut ve ticari hem. malzemenin merdiven, merdiven uçuş süresi, adımların büyüklüğü faaliyete konfor ve güvenliği bağlıdır. aşamaları, uzunluk ve merdiven boyutlarının derecesinin büyüklüğü tesislerinde, merdiven yapımını etkiler. Düzgün kesinlikle bugün herkes kendi elleri, olabilir yerleşmek. Sen bilgisayar programları, internet kaynakları, yapı formülleri kullanabilirsiniz. Her iki yöntem doğru veri sağlar. Sadece en uygun seçim yapmak zorunda! Bir "Tavsiye ayarların tablosu", gerekirse, optimum ve elde değerleri karşılaştırmak için yardımcı hesaplama düzeltecektir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

33 − = 29

Adblock
detector