aydınlatma ile iki katmanlı bir tavan nasıl yapılır – nwhistorycourse.org

The BlogTrey aydınlatma ile tavanları - mükemmel bir çözüm modern bir iç oluşturmak içinTrey aydınlatma ile tavanları - Modern iç, iki seviyeli tavanlar yaratmak için mükemmel bir çözümdür çoğu zaman geniş yatak odaları ve oturma odaları tasarımında kullanılır. Bu tasarım güzel görünüyor ve çok dayanıklıdır. alçıpan veya plastik panellerden yapılabilir iki seviyeli tavan oluşturun. o aydınlatma spot kullanmak alışılmış olduğu gibi. İyi bir alternatif spot kompakt lambalar ve LED-şerit haline gelebilir.


Trey tavanlar ışık ile plastikten yapılmış: kendi ellerini Doing

PVC'den imal paneller genellikle tavan tasarımında kullanılır. Bu malzeme, dayanıklı ve aşınmaya dayanıklıdır. Buna ek olarak, plastik paneller bir nem ya da sıcaklık değişikliklerinden deforme edilmez.

Eğer 2 seviyeli tavan yüklemeden önce dikkatlice yüzey hazırlamak gerekir. Macun kalıntılarını ve diğer bitirme malzemeleri kaldırmak için zorunlu olmalıdır. tavanda bir kusur varsa, o taban yüzeyine astar uygulanması istenmektedir.

iki seviyeli bir tavan oluşturmak için en popüler malzeme plastik ve alçıpan içeririki seviyeli bir tavan oluşturmak için en popüler malzeme plastik ve alçıpan içerir

plastikten yapılmış Montaj Teknolojisi iki seviyeli tavanlar:

 1. Tavan UD ve CD profilleri çevresinde ayarlayın.
 2. Sonraki ikinci düzey tornalama edilir. Çerçeve Ancak, birkaç dikey ekler özel bir profili kullanmak gerekir, aynı şekilde yapılır.
 3. kablo çekin ve olukların bunun izole.
 4. Daha sonra obsheyte çerçeve katmanlı plastik paneller. Onlar "diken-groove" sistemi vasıtası ile tespit edilir. plastik paneller düzeltmek için kılavuz vidayı kullanmak arzu edilir. onlar daha dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu için paslanmaz çelikten yapılmış parçalar kullanın.
 5. Benzer Obsheyte çerçeve katmanlı. küçük bir damla oluşan düzeyleri arasında ise, o zaman, plastik şerit ile çıkarın.
 6. Geçen paneli, çizgi Döşeme yerleştirin.
 7. dekoratif kalıplama montaj sonra (kaide) gerçekleştirilir.
 8. iki seviyeli tavanlar araya geldikten sonra aydınlatma yükleyin.

aydınlatmalı alçıpan iki seviyeli tavan montajı

Alçı olabilir kendi elleriyle iki seviyeli bir tasarıma toplayın. Bu malzeme daha fazla aşınmaya dayanıklı ve plastik daha dayanıklıdır. Bununla birlikte, asma maliyeti biraz daha yüksektir.


Başlamadan önce, doğru malzemeyi seçmek gerekir. Eğer salonun bir iki seviyeli tavan yüklemeyi planlıyorsanız, o zaman GVL geleneksel kağıtlara uyacak. mutfak daha iyi alım suya dayanıklı alçıpan için.

aydınlatma ile iki katmanlı tavan monte edilirken eylemlerin doğru sırasını takip etmek önemlidiraydınlatma ile iki katmanlı tavan monte edilirken eylemlerin doğru sırasını takip etmek önemlidir

Bir iki seviyeli tavan nasıl yüklenir:

 • Tavan düzeni uygula.
 • kablolama çekin ve sardıktan.
 • kılavuz profili ve düz askıya yüzeyine takın.
 • Önden yardımıyla yapının yatay ve dikey parçaların kesişme yeri güçlendirmek için çerçeveyi ayarlamak "Yengeç".
 • alçı tahtasının bir yiv kesin.
 • Kesme dizilimi, istenen.
 • sandık ilk panelini bağlayın ve vida ile sabitleyin.
 • Benzer bir şekilde tüm çerçeve obsheyte.
 • dekoratif kalıbını takın.
 • Sonra bitirme başlayabilirsiniz. Sıradan macun Alçıpan konstrüksiyonların koymak en iyisidir.
 • Ardından, spot ya avizeler yüklemeye çalıştığınızda gereklidir.

İki seviyeli tavanlar için aydınlatma nasıl mount

Eğer salonda iki seviyeli tavanlar yüklerseniz, o zaman aydınlatma gibi bir avize kullanmak en iyisidir. Kompakt ürünler kullanılması tavsiye edilir. avize ayarlamak için, önce braketi gerekir.Aşağıdaki sırayla gerçekleştirilmesi avizeler Montaj:

 1. iki seviyeli tavan çapa-kancaya takın. dübel ile Fix it.
 2. Tutkal ısı direnci halka kanca altında plastikten yapılır.
 3. Yaprak delik ve rota kablolama kesin.
 4. Kanca avize takın.
 5. Terminal bloğu kullanılarak aydınlatma cihazına kablo bağlayın.
 6. yapının çalışmasını kontrol edin.

Ayrıca, arka aydınlatması olarak spot kullanılabilir. Onlar avize daha kolay toplandı. spot halojen enerji tasarrufu veya LED ampuller inşa edilebilir.

salonun iki seviyeli tavan donanımları anda, spot ek olarak bir avize kullanmak arzu edilirsalonun iki seviyeli tavan donanımları anda, spot ek olarak bir avize kullanmak arzu edilir

spot Montaj:

 • tuval delik açın.
 • spot ile birlikte geliyor kuyruk, soyun.
 • yaylar nokta bük ve deliğe lambayı takın.
 • segmanını çıkartın.
 • ampulü takın ve termokoltso koydu.

İki seviyeli tavan aydınlatmak için LED şeritleri kullanabilir miyim

Eğer spot ışıklar ya avizeler beğenmezseniz, sen LED arka ışığını kullanabilirsiniz. Bu yerleşik denetleyici ile tek renkli RGB-kayışı kullanmak en iyisidir.

LED şerit yardımıyla, bir "yıldızlı gökyüzü" yapabilirsiniz. Bu aydınlatma oturma odası ya da yatak odasında iyi bakacağız. kolay "yıldızlı" gökyüzü Craft - sadece yeterince özel yapıştırıcı solüsyon yardımıyla tavana LED şeridinin tek tek öğeleri tutkal.

Şerit LED Işık - iki seviyeli tavan aydınlatma için güzel ve modern çözümŞerit LED Işık - iki seviyeli tavan aydınlatma için güzel ve modern çözüm

Montaj LED arka ışık teknolojisi:

 1. kalıplama ve gerilmiş tuval arasında küçük bir boşluk olduğu bir şekilde tavan pervaz takın.
 2. LED şeridin arka tarafına yerleştirilmiş yapışkanlı bir taban çıkarın.
 3. Tavan kalıplama için LED şerit Tutkal.
 4. bant kalıntılarını kesti.
 5. bandın muhtelif kısımlarını bağlamak için, bağlantıları kullanacak.
 6. güç kaynağına aydınlatma ünitesini bağlayın. düzgün bağlanmamış ise güç ünitesi dışarı yakabilir çünkü çok dikkatli yapılmalıdır.

Trey kendi elleriyle aydınlatma ile tavanları (video)


Kendine iki seviyeli tavan kolaydır oluşturun. düzeyli yapıları alçıpan levhalar daha iyi kullanılması için onlar daha dayanıklı oldukları için. Bütçeniz sınırlıysa, o zaman en iyi seçenek size ısıya dayanıklı PVC pano haline dönüşmesidir. Çok düzeyi için aydınlatma tasarımı nokta aydınlatma veya arkadan aydınlatma kullanmak daha iyidir.

Oda (iç fotoğrafın) 'de aydınlatma ile iki seviyeli tavan tasarımı

362potolkisosvetodiodnojpodsvetkojfoto38Belaya-Gostinaya-komnata-v-klassicheskom stile5626011e74be4Dizayn-potolka-yüksek teknoloji-v-Zaledizain-potolka4Dvuhjarusnuenatiajnuepotolki0221Dvuhjarusnuenatiajnuepotolki014dvuhurovnenye-potolki-dlya-gostinoy-6dvuhurovnenye-potolki-dlya-gostinoy-7

Leave a Comment

Your email address will not be published.

76 − = 74

Adblock
detector