Asma tavanlar için profil çerçeve – nwhistorycourse.org

The BlogAlçıpan - Asma tavan montajı için popüler bir malzemeAlçıpan - potolkovPodvesnye uzun BDT, aynı zamanda tüm dünyada sadece yüksek talep olmuştur asma tavan montajı için popüler bir malzeme. Böyle tasarımlar çok çekici ve dayanıklı. Asma tavanlar özel bir metal çerçeve oluşur olduğu farklı kalınlıklardaki plakaları eklenir. Daha sonra karolar, ilk kareyi ayarlayın ve: Tipik haliyle, iki adımda sahte tavan gerekmektedir.


tavan için profil iyidir nedir

alüminyum ve plastik - asma tavan için profil 2 tipi vardır. şeritlerin her biri, avantaj ve dezavantajları bir dizi vardır. plastik tırmık çok düzeyli tavan için çok kolay kurulur ve uygundur. Ayrıca, bu malzemenin profili çok daha ucuzdur.

plastik şeritlerin önemli bir dezavantajı, düşük kuvvet göstergesidir. lata düşük kaliteli bir malzemeden yapılmıştır, örneğin, yüksek yüklerde, profil hasar görmüş olabilir.

Kaliteli onarım daireler yapmak iyi profiller imkansız olmadanKaliteli onarım daireler yapmak iyi profiller imkansız olmadan

Alüminyum profil 2 ana avantajı vardır:

  1. Dayanıklılık.
  2. Yüksek dayanımlı.

Bu tür bir raf dezavantajları, yüksek maliyetleri de içerebilir. Ayrıca, alüminyum profil kavisli bölümler üzerine monte etmek için uygun değildir. Sonuç olarak, alüminyum profil testereyle önce çalışmalıdır. bu rayın diğer bir dezavantajı, montaj çalışmaları önce vidalar için ihtiyaç sürüyor.


elleriyle tavana Sandık

Tavan kaplama için ahşap veya metal profil kullanın. Tuvalette sahte tavan yüklemek için gidiyoruz varsa, metalden yapılmış bir sandık yaklaşacaktır, bu nedenle su buharı ve nem etkisi altında deforme olmaz. kendi elleriyle profillerini kurun kolaydır.

Gelecekteki tavan kalitesi montaj çıtaları için uygunluk teknolojisine bağlıdırGelecekteki tavan kalitesi montaj çıtaları için uygunluk teknolojisine bağlıdır

Aşağıdaki algoritmaya sopa monte ederken:  • Ilk şey yapmak - tavan yüksekliğini seçin.
  • Sonra yatay bir çizgi duvarında bir kalemle geçirmek gerekir. Başarılı bir kurulumdan anahtarı, bu nedenle ciddiye operasyonda belirlenen - Doğru biçimlendirme unutmayın.
  • Eğer bir yatay çizgi yayınlandıktan sonra, odanın bir düzen yapmak. doğrudan bir hat kullanmak için seviye idi.
  • Sonra sınırları metal profiller yüklemek gerekir ve galvanizli vida ve özel plastikten dübel ile duvar yüzeyine ekleyebilirsiniz.
  • Daha sonra, doğrudan süspansiyon tavan profili yükleyin. uçları kılavuz profillerindeki yüklü olması gerektiğini unutmayın. Askıları fazla 60-70 den santimetre sabit olmalıdır.

elleriyle Asma tavan: sandık (video) 

Ne tavan profilleri asma tavanın montajı için kullanılır

alçıpan tavan için Ana Profil - UD ve CD. İlk bir destek rolü vardır. Bazı durumlarda, UD profil tavan çerçeve şekilli elemanların herhangi birinin üretimi için kullanılır. Bu ürün, tespit için delikler ile üretilir, ancak bilgilerini deliksiz bulunurlar.

Tavan alçıpan kurarken Profil CD yükünün büyük bir kısmını alır. Ürün tipik olarak, bir U-şeklinde bir askı yapılandırmasına yüklenir.

Son zamanlarda, daha yaygın tip metalloprofili UW. Tipik olarak, sahte tavan, ikinci ve üçüncü seviye rakamları oluşturmak için kullanılır. Bu profil özel askı yüklü veya önceki seviyenin tavana vidalanabilir. Yan duvarları, bir düz ürün.

Tavan UW profilleri kullanılarak monte edildiği zaman, o zaman zorunlu olarak CW olarak kullanılan öğeleri.

Alçıpan bir asma tavanın montajı için hazırlık yüksek kaliteli profillerini seçmek önemlidirAlçıpan bir asma tavanın montajı için hazırlık yüksek kaliteli profillerini seçmek önemlidir

Asma tavanlar için Kurulum kılavuzu: adım adım kılavuzun

Kurulum kılavuzu - çok önemli bir süreç, bu yapının uzun ömürlü bağlıdır çünkü. Kılavuz metal levhalar odanın çevresinde eşit olarak güvence altına alınmalıdır. Bu durumda, duvar ürün arasındaki temas noktaları özel sızdırmazlık bandı kullanarak profil tutkal için gereklidir. Bu teknik yapısının dayanıklılığını uzatmak için gereklidir.

dübel, çivi konfigürasyonu özellikle dikkat edin. Bir mantar şapka olması arzu edilir. dübeller sayesinde sabitleme daha dayanıklı olacak ve kontakt profili ve duvar güçlendirecektir. Bu çapalar montajı vidalama yoluyla ürünlerini üretmek için arzu edilir.

tavan kurarken tüm ayrıntıları dikkate almak gerekir - profillerden vidalar içintavan kurarken tüm ayrıntıları dikkate almak gerekir - profillerden vidalar için


kılavuz profilleri arasında boşluklar olmamalıdır. Aksi takdirde, yapı çökebilir.

Asma tavan metal çerçeve: özellikleri ve kurulum

Bir sahte tavan tasarımı, tek ya da çift metal çerçeve üzerinde gerçekleştirilebilir. Her yöntemin kendine göre avantajları ve seçenekleri vardır.

Odanızın küçük ve en yüksek alan miktarını kaydetmek istiyorsanız, o zaman tek seviyeli metal çerçeveye tercih vermek. ve çekirdekler birleştirme - Bu iki profil türleri oluşur. Böyle bir yapı, özel bağlantı parçaları ve askı ile monte edilir. Bağlama profiller münhasıran çapraz bağlıdırlar.

bir tek seviyeli yapı ile tavan montaj durumunda, duvar ve aşırı profil arasındaki mesafesi. iyi mesafe - 180 mm. Bitmiş inşaat yüksek nem direnci ile alçı panoları kılıf önerilir. kaplama tabakasının sırasında taşıyıcı profillere kesinlikle dik yerleştirilir.

 öyle değil gibi küçük tesisler için idealdir - tavan Kardeşöyle değil gibi küçük tesisler için idealdir - tavan Kardeş "yediği" uzay


Temel ve taşıyıcılar - metal profillerin dupleks çerçeve üzerinde oluşturulabilir Asma tavan iki tip oluşur. Ürünler birbirine dik yerleştirilir.

Eğer iki katmanlı bir yapı için tercih ettiyseniz, aşağıdaki nüansları dikkat edin:

  1. yoğun bir metal iskelet tespit için kendini sıkan vida kullanılması istenir.
  2. Çerçeve tavan ve duvarlar aynı şekilde kaplamak çerçeve gerekir.
  3. alçıpan kullanım tabakasını sabitlemek için, bir T-şekilli bir konfigürasyona destekler.

Alçıpan biri seviyeli tavan (video)

Gördüğünüz gibi, tavan yükleme zor bir şey yoktur. tasarım yüklemek için sadece gerekli öğeler ve sabır üzerinde stok gerekir. malzemelerini seçerken, evlerinin özelliklerine dikkat. Odaya alanının sınırlı Örneğin, iç uyum mükemmel tek katlı çerçeve üzerinde tavanları. Eğer geniş bir odada asılı tavan yüklemeye planlıyorsanız, iki seviyeli bir tasarıma yaklaşacaktır. Arzu edildiği takdirde, orijinal süspansiyon tavan dekore. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 88 = 96

Adblock
detector