The BlogKalın bir malzemeden imal perdeleri mükemmel asma tavan için uygunYoğun malzemenin Perdeler yoğun ve yarı saydam kumaş en uygun perdeler olduğu gerginlik potolokDlya gergi tavan için idealdir. taraf pencere perde ile kaplıdır eğer Tül, kullanılabilir, ancak böyle bir seçenek - değil asma tavanlar için en iyi, perdeler sabitleme için korniş genişliği olarak çok büyük.


Ne perdeler Stretch Tavanlar ile daha iyi görünür

Sadece bazı kıvırcık lambrequins ile tamamlanacaktır perdeler seçmek daha iyidir. Ve hepsi aynı plaka üzerinde yapılacaktır. Ek olarak, kumaş kendisi daha iyi kutunun eğrisine karşı güçlendirilmesi. Böylece çıkıntının altında oyuk hiç fark edilebilir ve perde düz tavana gider izlenim olmaz.

Asma tavanlar için perdeleri seç kumaş gerginlik renkte gereklidirAsma tavanlar için perdeleri seç kumaş gerginlik renkte gereklidir

Yukarıdaki açıklamalara dayanarak aşağıdaki malzemelerin perde seçmek için tavsiye edilir:

 • ipek;
 • kadife;
 • atlas;
 • jakar;
 • Kalın organzeler;
 • Kadife (parernaya).

Tavanlar Stretch perde nasıl giderileceği ile ilgili ipuçları

tavanlar gizli bir çıkıntıya yoluyla olabilir Stretch perdeyi takın. Aslında - Bu kanca içine sokulduğu bir oluk ile normal metal profil, ancak girinti (yaklaşık 3-5 cm) tavanında bulunmaktadır.


Tabii ki, bazı büyük dekoratif korniş kullanmak, ancak tüm toplamı çok görkemli ve "pahalı" olduğunu bakabilirsiniz. Zaten iç süslemeleri değil çok iddialı bir ortam yaratıyor.

Gizli bir çıkıntının üzerine monte edilir çok güzel bir görünüm perdeler,Gizli bir çıkıntının üzerine monte edilir çok güzel bir görünüm perdeler,

Yani, aşağıdaki gibi tavanlar olabilir Stretch perde düzeltmek için:

 • Gizli bir çıkıntı;
 • stretch ipte;
 • plastik bağlama elemanı ile;
 • alüminyum montaj üzerine (ucuz ve en güvenilmez seçenek, perdeler ağır, özellikle).

Bir gerilim tavana Gizli perdeler: montaj

Perdenin altında tavana gizli kutu oluk monte edilir. En iyi şey en sıradan alçıpan astarlanmış ve yapıştırılmış filmi kullanmak için yapmanız. Hatta düzenli vidalar veya çapa, yalnızca kapaklar da gizli olmalıdır (profilin bir parçası olan olanlar) yükleyebilirsiniz.asma tavan gizli niş geniş jant sadece 5-10 santimetre ile yapılır. perdeler balkon, çatı merdiveni, örneğin, erişim penceresi açılması kapatmak veya eğer sen fazlasını yapabilir. Bir oluk ile en yaygın metal profil olan tavan korniş ve yüklenir.

Eğer bu alana ayrılan izin verirse tasarım askıya alınabilir. mümkün olduğu takdirde filmin kendisi bükülmesi de kapalı bir film (sadece gerilim) yumuşak bir geçiş kadar gizlemek için kullanılır.

Bir gerilim tavana Gizli perdeler iç mekan genel resimden olumsuz etkisi olmazBir gerilim tavana Gizli perdeler iç mekan genel resimden olumsuz etkisi olmaz

Sözde Baget korniş dikkat etmek gereklidir.

Her zamanki itibaren onlar farklıdır:

 • varlığı dekoratif ön taraf;
 • perdeleri birkaç kat çıkıntının üzerine sarılır;
 • kenarları Baget çıkıntıları (ve ağaç karakteristik eğri) vardır.

Ama bu seçenek, çok geniş bir pencere veya balkon yüz deri üzerinde takmanız durumunda uygundur. İkinci durumda dikkatle perdeler ve çıkmak için perdelerin kompozisyonu seçmek gerekebilir ve rahat, ve süslü bir tuval arkasına saklandı olacaktır.

Stretch Tavanlar perde altında Niş: Seçenekler

Eğer gizli bir niş olan perdeleri asmak planlıyorsanız, o zaman bu durumda korniş, sermaye tavan montaj. o badana edebilir kapatın ya da (poliüretan esaslı tutkal daha iyi) Filmin kendisi söyledi. Genellikle ahşap bir kiriş ya da yağ boya ile kapatılacak yuvası sadece birkaç santimetre bırakabilir.

niş için bir başka basit bir seçenek - bir tahta parçasının yüklemesidir. duvara sabitlenmiş, değil, yani tavandır. Metal profillerin boşluğunun sağ çıkıntı kendisine ahşap kiriş ve ekli yüklemek kolaydır. Bu durumda niş derinleşen az olacaktır.


Ama daha iyi beton (veya tuğla) için gizli bir saçak profilli vida kravat. Yani streç filme bir dokunuş ile birleştirildiğinde tamamen (ya da alçı tavan yapıldığını olsaydı bitirir) öyle ki renk seçmek için sadece gerekli bu.

Bu durumda, olacaktır:

 • Pencerenin (eğer bitkiler saksı yerleştirebilirsiniz olduğu) açık erişim;
 • olasılığı pencereyi açmak için
 • Ayrıca set ve güneşlikler (odadaki güneş ışığı ayarlamak için).

niş pencere açılmasını optimum mesafe 20-30 santimetre mesafedirniş pencere açılmasını optimum mesafe 20-30 santimetre mesafedir

perdeleri kendilerini takılarak güçlüğü - tek gizli niş eksiklikleri. kancalar küçük ve dar niş içinde yer alacak, çünkü prosedür sadece çok zaman alır.

Nasıl bir niş kendisi oluşturmak için? oluk ile aynı metal ya da plastik profil rayların (film grubu, bu şekilde uygulandıkları zaman). kolay seçenek - sermaye tavanı dik ayarlamak için. tavana dönüştü aynı zamanda onun odasını boşaltın. film ve alt-tabaka arasındaki genişlik fazla küçük ise, enine profil yiv kalınlığı (en az 12 milimetre) seçimi ile oluşturulur. projeksiyon az etmesi bekleniyor Ama - ona üstün ve yaptığımız diğer saçak tasarımı dikkat reddediyorum. Ne bu durumda sığacak? Perde tavana bir boşluk olmadan aşağı düştüğünde sen sonuç almak istiyorsanız, en iyisi - seçeneği Çerçeveleme.


Niş içinde süslemek yapı köpüğü ya da mineral bir pamuk elyaf önerilir. Tavan girinti, bu da ses yalıtımı geliştirecektir. Aksi takdirde, apartmanda ölçüde düşecek.

Sen bir niş oluşturmak ve tavana monte edilir ahşap dekoratif ahşap temelinde olabilir. dil oluğun üzerinde çıkıntı aynı metali temsil eder, arka tarafında yerleştirilmiş çıkıntı bulunmaktadır. Bu tür yapılarda, avantajlı olarak perçinler üzerinde gerçekleştirilen perde monte edilir.

Tavana ne mesafeden perde asmak için: seçim

Prensip olarak, tavana her mesafede perde asmak. tahmin etmek gerekmez açık saçakları kullanırken - (çıkıntı tavan ve duvar değil bağlı olduğundan) otomatik olarak orada ayarlanır girinti.

Eğer düzeltmek için orada gizli bir niş kullanırsanız perdeleri mümkün olan en yüksek seviyede olmalıdırEğer düzeltmek için orada gizli bir niş kullanırsanız perdeleri mümkün olan en yüksek seviyede olmalıdır

Bu, genel olarak, dış bağlantı elemanları görünmez ve kumaş gerilmiş tavan filmin düz düştüğü bir gösterim olacaktır vardır. Sadece baget saçak durumunda girinti izin verdi. Ama yine de süs şeridi (ahşap veya plastik) saklanmış olacaktır.

Yani, aşağıdaki yönergeleri kullanabilirsiniz mesafeleri sabitleme perdeleri seçerken:

 • İdeal - Bir streç tavan aynı düzeyde.
 • Gizli niş kutusuna yakın perdeleri, çok yakın.
 • Kendisi korniş da streç filmi gizleyebilirsiniz. Bu durumda, sadece oluk görülebilir. hiçbir doldurma olacak.
 • kompozisyon lambrequins ile takviye edilirse, o zaman tasarımcı danışmak daha iyi olur. perdeler veya perdeler aşağıda atlanabilir oysa Örneğin, dekoratif kumaş, asmak için daha iyidir. iç tarzı dikkate almak zaten var.

Asma tavanlar için perdeler için perdeleri kurulması (video)

Genellikle bütün bu "gizli" kornişlerin ne kullanmalıyım? Görsel olarak, önemli ölçüde odasında alanı genişler. Ve bu iç minimalizm severler ve sıkı formlar için idealdir. 

Asma tavanlar için perdeler için Perde tasarımı (iç fotoğraf)

UIw6XujXkhY1 kupitnatyazhnoypotolokvdetskuyuvspb 10 NATYAZHNOY-POTOLOK-61-1024x768 Foto-2-Potolochnyj-Karniz-dlja-shtor -2 potolochnyykarnizpodnatyazhnoypotolok0 120716854w1024h768sam1656 10e3db577e372b165148709d79fd82d2 shelkovye-Gardiny-Tsveta-haki

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 5