The BlogAsma tavan - Modern evlerde tavan yüzey süsleme önemli bir özellikAsma tavan - Modern domahNatyazhnoy tavandaki tavan yüzey süsleme önemli bir özellik tam anlamıyla tavan yüzeyinin modern tasarımın bir özelliği haline geldi. tabi başka ne - Güzel pratik, ek bitirme gerektirmez? alıcıya kolay tavan türlerini tanımlamak için makul ürünler, kullanılan malzeme ve kumaşın tespit yöntemleri aralığında gezinmek için. 


Kumaş asma tavan tipleri

seçim başlıca kriter, genellikle yani, tavan kendisi bir malzemeden yapılmış kumaşın türü vardır.

Kumaşlar iki biçimde sunulmaktadır:

film ağları

Bu PVC filmden yapılmış ve geleneksel yöntem daralma, bu tamir oda ilk ısıtılır ve daha sonra soğutulur monte edilir. Çok değişkenli bir tasarım, dokular çeşitli - Bu asma tavanların en popüler şeklidir. Tavan parlak, mat, saten, ayna, süet, tüm film olabilir. Aksi takdirde, bu tür tavanlar Fransızca denir.

folyo bandı, kırılgan hareketine tabidir, ancak daha ucuz kumaş olacaktır. Bu tavan tamirat tasarruf etmek isteyenler için uygundurfolyo bandı, kırılgan hareketine tabidir, ancak daha ucuz kumaş olacaktır. Bu tavan tamirat tasarruf etmek isteyenler için uygundur


kumaş bez

Bu tür ağ-yapıların baz - elde edilen, istenilen malzeme özellikleri (fiziksel özellikleri) için spetssostavom imalat sırasında kaplanmıştır tuval dokuma. Bu tuval bir rakip, korkmayan aksine öyle, aşırı sıcaklıklar, filmi poprochnee olacaktır.

tavan çalışması hakkında bilgileri göz önünde tutarak, malzemelerin herhangi birini seçin.

Germe tavanları: tip bıçaklar genişliği ile malzemeler nelerdir

Böyle dikiş ve dikişsiz olarak - Bugüne kadar alıcı yapıları iki tür görür. ilke olarak, büyük genişliğe sahip rulo vardı çünkü önce, sadece, kumaş kumaş, kesintisiz olabilir. Bir film ağları, genellikle birbirlerine polutorametrovy rulo kaynaklıdır.Ama şimdi, Asyalı üreticilerin sayesinde bu tür ağların montaj görünür hiçbir dikişler olabileceği anlamına gelir geniş rulolar halinde film tabakaları sunuyoruz.

Stretch tavanlar olabilir:

 • Dikiş türü. Bu tavan PVC film, bağlantı yöntemine göre - ve bezgarpunnye zıpkın. Harpoon, sırayla, boşluksuz ve spatula olabilir.
 • Sorunsuz türü. Poliüretan kaplama ile bu tavan poliester. bezgarpunny sabitleme yöntemi.

Stretch tavanlar iki tipe ayrılır: Bir dikiş (PVC filmi tavanlar) ve kesintisiz (poliester tavan)Stretch tavanlar iki tipe ayrılır: Bir dikiş (PVC filmi tavanlar) ve kesintisiz (poliester tavan)

bir dikiş kaynağı ile daha az kumaş bile görünürde (bazen tam anlamıyla görünmez) ve dikiş parçalamak riskinde değildir. o nadiren de olsa, teorik olarak özellikle fabrika arıza durumunda, olabilir.

Asma tavanlar için seçenekler Montaj: Sıcak montajını ve soğuk kurulum

Soğuk montaj sistemi kumaş tavan takılabilir. teknoloji montaj çerçevesine sanat tuval germe işlemine benzerdir. Kalıp Şu odaya bir odada, el ağının içine sıcaklığını tahsil edilir.

Soğuk yükleme Baget tuval elle doldurulmuş zaman, ama sıcak montajı için, size gaz yüklemesi gerekirSoğuk yükleme Baget tuval elle doldurulmuş zaman, ama sıcak montajı için, size gaz yüklemesi gerekir

Takım kumaşın ön tespit büyüklüğüne dayanır.

Sıcak Bakalite tüm filmi tavan bağlar. Çoğunlukla gaz yüklemesi - Bu özel ekipman kullanılarak yapılır.

adımda asma tavan montajı

şöyle Yourself yüklemesidir:


 • tavan yüzeyinden süspanse silah (ve bu da gaz yüklemesi) kumaş, çok yumuşak hale gelir, böylece, yüksek bir sıcaklığa ısıtılır;
 • ağ-yapı bir tavan, taban çevresine altında sabit, daha sonra oda boyutu tarafından gerilmekte ve;
 • Soğuduktan sonra, folyo bandı uzatılır ve son halini görebilirsiniz.

Ana şey hatırla: Asma tavan montajı için malzeme çok dayanıklı değildir, bu nedenle size asma tavan kendinizi başarılı kurulumunu yapabilir emin değilseniz - uzman çağırınAna şey hatırla: Asma tavan montajı için malzeme çok dayanıklı değildir, bu nedenle size asma tavan kendinizi başarılı kurulumunu yapabilir emin değilseniz - uzman çağırın

Kumaşın Teknik özellikler gerginlik tavan var deneyim ve teori tam olarak anlaşılmış değildir, eğer profesyonel yardım almak daha iyidir, bu nedenle, deneme yanılma içermez.

Asma tavan bağlamalar: zıpkın ve bezgarpunny, shtapikovy

Harpoon bağlantı elemanları PVC film için özel olarak kullanılırlar. Zıpkın - tuvale çevresinde kaynaklanmış elemanının bir yapıdır. zıpkın ilke adının neden bu yöntemde de geçerlidir. Harpoon doğrudan fikstür kumaşı tutar.

tutturma yeni tip - klipsli:


 • tavan yapıları klipleri ve Deskor ayarlamak için kullanın. Bir mandal çalışma prensibi. Kumaş temeli düzeltmek için zor değildir. plastik kalıp gerekli bağlantı elemanları türü için.
 • tırnaklı-geçme için böyle bir mandal bulunmaktadır, çünkü herhangi bir basitçe, tipik kapama teknolojisi boşluklar değildir.
 • Bu yöntem en uygunudur, çünkü kumaş, filmin kadar germek değil çünkü Dikişsiz kumaş tavan, sadece klipsli yöntem monte edilmiştir.

Harpoon yöntemi - Avrupa'da film tabakaları bağlayan en yaygın yöntemHarpoon yöntemi - Avrupa'da film tabakaları bağlayan en yaygın yöntem

eklenme Shtapikovy yöntemi:

 • İlk olarak, ucuz bir zıpkın. kullanılan Baget tespit profili U-şekilli olarak alüminyumdan yapılmış.
 • Ahşap ya da plastik boncuk düzgün kumaş kıskaçları bir kama olarak hareket eder.
 • Tavan pervazlarınızı, ya da bir amblemi veya kapatır yaklaşık 10-12 mm, ve bu teknolojik boşluğu oluşturulmuş.

Bu yöntem, film tabakaları bağlamak için temel olarak kullanılmaktadır. Hangi yöntemi, sağlanan ayrıntılı talimatları kullanın.

Hangi asma tavan seçmek için (video)

Stretch tavanlar odaya herhangi bir biçimde dekore edebilirsiniz, dekor ana rolü yapı şekline sürer. Ancak malzeme, ek bir yöntem olup, malzeme tabakasının genişliğidir da önemlidir.

Güzel bir seçim var!

asma tavan çeşitleri (fotoğraf)

1 3-1 6ebf2df31af621c89f1effbcf8e7956d141925386919 7bc4b64624555839032b8000d99ce093 1696 8293e202f2d4cea29c348e707e2dca5a 010103 323162814 1409882705plenochnye-natyazhnye-potolki-1 b1

Leave a Comment

Your email address will not be published.

93 − 91 =