The Bloggömme ışık armatürleri ile Asma tavanlar ofislerde ve evlerde de iyi oluruzgömme ışık armatürleri ile Asma tavanlar ofislerde iyi bakmak ve konut domahChasche sadece asma tavanlar spot yüklü. Bu tasarım evrenseldir. Bazı durumlarda, LED aydınlatma veya bir avize yüklemek daha uygundur. Tüm bireysel tercihler ve odanın tasarımına bağlıdır. aydınlatma armatürleri veya buz aydınlatma olarak akkor lamba, halojen lamba veya enerji tasarruflu ampul kullanılabilir. onlar evrenseldir çünkü Çoğu durumda, kullanılan iğne ucu, LED aydınlatma.


asma tavan için gömme armatürler: tipleri ve özellikleri

Sınırlı bir bütçe ile demirbaşlar Ne seçilir? Bu durumda, gömme armatür yardım alabilirsiniz. Dahili ışık evrensel kaynaklardan. Onlar banyoda ve oturma odasında, asma tavana monte edilebilir. Gömme aydınlatma armatürleri birkaç tipe ayrılır.

sıva altı 5 türlerini ayırt:

 1. Floresan lambalar. Bu varyant aydınlatma en kolay ve en ucuz olduğunu. Buna ek olarak, floresan lambalar çok az enerji tüketir.
 2. Raster. Tipik olarak, onlar ortak alanlarda tavan dekorasyon için kullanılır.
 3. Yanlış. Bunlar bir ayna ya da parabolik panjuru sahip olabilir. Odanın yüksekliği küçükse, o bölmeye üzerinde seçim durdurmak için tavsiye edilir.
 4. Lambalar türü raf.
 5. Downlight.

asma tavan için gömme armatür birçok çeşidi vardırasma tavan için gömme armatür birçok çeşidi vardır

Yerleşik armatürleri ile de aydınlatma Ringo cihazları bulunmaktadır. Eğer kombine aydınlatma düzeni kullanıyorsanız Onlar sadece durumda kullanılmaktadır. Ringo lambaları yerleşik ve duvar hem de.

asma Modern tavan için spot seçin

Nokta tavan ışıkları en yaygın olanlarıdır. Yükleme taban kumaşı asma tavan üzerinde gerçekleştirilir sonra Bunlar çerçeve üzerine monte edilir.


Spot 3 türleri şunlardır:

 • LED. Bu lamba da eşit oda çevre genelinde ışığı dağıtır çünkü iyi olarak kabul edilir. Buna ek olarak, LED ışık kaynakları dayanıklı ve az miktarda enerji tüketir. Bu ışıklar yüksek tavanlı yüklemek için önerilir. Buz ışıklar led ampuller çıkmayı başardık. Aydınlık bant profiline bağlı.
 • Halojen ampul lambalar. Onların ayırt edici özelliği - ışık çıkışının yüksek düzeyde. Çalışma sırasında Halojen lamba ısı çok yayarlar, bu yüzden PVC panellerin yapılmış asma tavan kullanılması tavsiye edilmez.
 • akkor lambalarla aydınlatma armatürleri. Böyle ışık kaynakları ise ucuz çok küçük.

asma tavanda Spot çalışma alanı veya eğlence yüksek kaliteli aydınlatma için idealdirasma tavanda Spot çalışma alanı veya eğlence yüksek kaliteli aydınlatma için idealdir

Eğer halojen ampuller kullanmayı seçerseniz, bunlar 12-220 voltluk bir kapasiteye sahip olabileceği göz önünde. Eğer düşük voltajlı ışık kaynakları kullanmaya karar verirseniz, mutlaka ek bir trafo kurmak gerektiğini unutmayın.

Yüksek tavanlı asmak için LED ampuller ve şeritler

Çoğu zaman, için bitirme germe tavanlar lambaları veya bandı LED edilir. LED lambalar, küçük boyutu ve yüksek performansa sahip. Buna ek olarak, aydınlatma programının sisteme bağlayabilir.LED lambaların avantajları:

 1. Uzun kullanım ömrü.
 2. Ekonomik. Onlar operasyon sırasında titreme yapmaz, böylece LED lamba, DC güç kaynağı olarak kullanılır.
 3. Güvenlik. Çalışma sırasında LED lambalar, ultraviyole ışığı ve zararlı dumanlar yaymaz. Buna ek olarak, bu tür ürünlerin geri dönüşüm kolay bir biçimde civa içermez.

şerit parlak oluşturmak için renkli kontrast ekleyerek, bir oda daha iyi dönüşürken edebilenşerit parlak oluşturmak için renkli kontrast ekleyerek, bir oda daha iyi dönüşürken edebilen

LED şeritleri bitiş germe tavanlar kare "Relight" olabilir. Ayrıca, bu tür aydınlatma plastik veya alçı levha ağ-dekore edilebilir. o düzensiz yapılandırmanın tamamen eşit yüzeylerini görünüyor, çünkü bant, evrenseldir. Böyle aydınlatma tavan yuvarlak veya çok düzeyli olsa bile uygulamak için tavsiye edilir.

LED şeritleri bile ıslak alanlarda kurulabilir. Tek bir lambanın arızası durumunda, sistemin düzgün çalışmaya devam ettiğini belirtmek gerekir. Ayrıca, LED şerit avantajları kendi kurulum basitliği olabilir.

Seçip asma tavanlar için raster armatürleri ayarlamak

Raster fikstürler tipik ofis dekorasyon veya halka açık yerlerde kullanılır. Ancak, bazı insanlar oturma odası ya da yatak odası dekorasyonu için aydınlatma bu yöntemi kullanmayı tercih. Raster lambaları özel barlar var. Büyüklüğü oda çevre bağlı olarak seçilir. ızgara odasında ışığın ahenkli difüzyon için gereklidir.

3 kafes formu izole:

 • V-şekilli.
 • Parabolik.
 • Çift parabolik.

En iyi raster lambaları okullar ve ofisler için uygundurEn iyi raster lambaları okullar ve ofisler için uygundur

profillerden yapılmış özel bir süspansiyon sistemi, raster armatürleri ayarlayın. Tavan ışık için bir profil seçerken PVC panellere taban yüzeyinden mesafeyi göz önünde bulundurun.

Raster armatürleri montajı sekansı


 1. duvar köşesi ve süspansiyonları takın.
 2. kılavuz profillerini Güvenli ve düzeyde uyum sağlar.
 3. kesite takın. sabitleme için, kilitleri ve özel yuvaları kullanımı.
 4. panel yerleştirin. Onlar simetrik düzenlenmiştir özen gösterin.
 5. Bundan sonra, önceden hazırlanmış hücrede ışıkları yatıyordu.

Nasıl alçak tavanlı asmak için noktalar boyutunu seçmek için

boyutunu seçerken tavan alanı üzerinde çizmek gerekiyor. Eğer spot için avans deliklerinde hazırlamak gerektiğini unutmayın. Tipik olarak, bağlama düzeninin çapı ambalaj belirtilir, ancak uzmanlar şiddetle bağımsız bir şekilde, ölçümlerini gerçekleştirmek için önerilir.

Montaj yaylar arasındaki mesafeyi ölçmek için ihtiyaç boyutunu ölçmek için. Bu sayıya 5-10 milimetre eklenmelidir. Delik üretiminde lambanın sokma derinliğini not edin.

Küçük bir alana sahip bir oda için küçük spot seçilmelidirKüçük bir alana sahip bir oda için küçük spot seçilmelidir

bir lamba seçerken Ayrıca dikkate alınması gerekir:

 • termokoltsa boyutu.
 • Armatür yüksekliği.
 • Lamba türü. Örneğin, halojen lambalar LED daha büyük bir boyut var.

ışık yansıtma duvarları nedir

Işık Yansıtma - Bir asma tavanın en önemli özelliklerinden biri. Bu değer, bir yüzde olarak ifade ve tavan yüzeyinden yansıyan ışığın miktarını işaret etmektedir. Işık yansıtma değeri büyük ölçüde malzeme tabakası tarafından önceden tespit edilir.


Ayrıca, geri yansıtma büyüklüğü bağlıdır:

 1. Odada doğal ışık miktarı.
 2. Yolları dıştan bıçağı kırpmaya.
 3. Odanın boyutları.

Yansıtıcı tavanlar sıklıkla banyolar için kullanılırlar. Buna ek olarak, onlar görsel alanı genişletmek edebiliyoruzYansıtıcı tavanlar sıklıkla banyolar için kullanılırlar. Buna ek olarak, onlar görsel alanı genişletmek edebiliyoruz

Geri yansıtma katsayısı en yüksek raster lambaları ile birlikte mat ve parlak tavanlara sahiptir. Ayrıca, yüksek ışık yansıtma performansı için halojen lambalar halinde elde edilebilir.

LED aydınlatma ile asma tavan (video) montajı

aydınlatma armatürleri geniş bir yelpazede kolayca odası için doğru aydınlatma seçmenizi sağlar. Sen uzmanlardan oluşan bir özel dizin veya konsültasyon gerekmez. aydınlatma seçerken, onların özellikleri, büyüklüğü ve odanın tasarımını düşünün. Evrensel çözüm şerit ışıklar ve yön türü LED edilir. Sınırlı bir bütçe ile akkor ampuller kullanmak iyi olurdu. 

iç Asma tavanlar için lambalar (fotoğraf)

1c7c620d7ad78ea01280x960 2bf5c872656cea55607844967fcf650c 14 8-2 37--3 29-23 115 576fa190568ef 506 9164bad3c0a257327cfba2d478963182

Leave a Comment

Your email address will not be published.

58 − = 48