alçıpan tavan kalınlığı ve diğer parametreler – nwhistorycourse.org

The BlogAlçıpan kullanımı kolaydır. Kolayca tavan için istenen şekil alabilirAlçıpan kullanımı kolaydır. potolkaGipsokarton geçen yüzyılın 70'li yıllarda daha kullanılmaya başlanmıştır için kolayca istenilen şekil almaya başladı. Bugün, bu şeyler olmadan herhangi bir onarım yapmaz. hatta bir çok düzeyli bir yapı oluşturmak için kullanılabilir, çünkü Alçıpan genellikle tavan dekorasyon için kullanılır. Alçı malzemeden bir dolgu maddesi, ve tahta temelidir. Alçıpan levha kolayca herhangi bir şekil verilebilir, böylece yumuşak bir yapıya sahiptir.


Alçıpan tavanlar başlıca türleri

Çok düzeyli tavan alçıpan güzel odanızın içini süslemek içinÇok düzeyli tavan alçıpan güzel odanızın içini süslemek için

tavanlar ne tür var? tek katlı, iki katmanlı ve üç katmanlı: Alçıpan konstrüksiyonların 3 türlerini ayırt. Karmaşık bir konfigürasyona sahip modeller de vardır.

Tek seviyeli tavanlar oluşur:

 1. Çerçeve. Bu metalden yapılır ve destekleyici duvara tespit edilir.
 2. Alçıpan astar.
 3. Lambalar.

Bir tek tabakalı bir sistem genellikle daha kompleks bir yapı için baz olarak kullanılır. Bu sistem tavanın usulsüzlük gizlemek için yardımcı olur ve küçük boyutlu binaları bitirme için idealdir.

İki seviyeli ve üç seviyeli sistemi, farklı konfigürasyonlara sahip olabilir. Bunlar büyük alanların dekorasyon için kullanılır. Bu tür sistemler, oval, kare ya da dikdörtgen şekilde yapılandırılabilir.


İki seviyeli ve üç seviyeli sistemlerinin 3 tipi vardır:

 • Çapraz. Bu tavan tek katmanlı sistem veya sıradan bir beton zemin ayarlanır. durumda kullanılan tip düzeni odanın herhangi bir kısmının görsel ayrılmasını almak gerekir. Örneğin, çapraz tavan oturma ve iş arasındaki ayrılması için kullanılabilmektedir.
 • Çerçeve. Bu tür bir sistem açısal kutu ya da figürlü şeklini temsil etmektedir. görsel genişleme alanı elde etmek için kullanılabilir, çünkü Çerçeve tavan genellikle küçük alanlarda bitirme için kullanılır.
 • Bölge. Bu tasarım oturma odasında ya da mutfakta tavan çerçeveye kullanılabilir. Eğer bir rekreasyon alanı ve çalışma alanına oda bölünmüş varsa bölgeli sistem yararlıdır.

Karmaşık yapılandırma modelleri nadiren kullanılmaktadır. Bir çok düzeyli bir yapı yapmak isteyip istemediği kullanılmalıdır.

süslü tavan alçıpan koymak

yeterli elleriyle TAVAN toplayın. tesisat tasarımı geçmeden önce, yüzeye macun uygulamak gerekir. Bundan sonra, çerçevenin montaj geçin.Yüksek kaliteli çerçevesi üretmek için, dikdörtgen şeklinde bir tavan ızgara üzerinde koymak gerekir. Her bir hücre boyutu bireysel belirlenir. Eğer bir boyut hücre notunu odanın boyutlarını seçtiğinizde.

süslü tavan montaj şu sırayla yapılır:

 1. Göre biçimlendirme tavan profiline tavan ekleyin.
 2. Metal makasla profil insizyon Çekim.
 3. imal edilmiş çerçeve sonra, tavan kaplamasının geçin. vidalar araçlarını tarafından alçıpan için bu bazı düzeltmek için.
 4. Sonra bağlantı elemanları macunla yüklenen yerleri mühür gerekir.
 5. Sonra aşırı macun kaldırmak ve dekoratif kaplama uygulamak gerekir.

tavan bitirme için hangi Alçıpan daha iyi kullanmak

Esnek alçıpan odanın ortasında sarkma gelen tavan teslimEsnek alçıpan odanın ortasında sarkma gelen tavan teslim

Güçlü oldu tasarlamak için, en iyi malzemeleri seçmek gerekir. Bu durumda, dikkate binanın özelliklerini almalı. En yaygın malzeme - zamanki alçıpan. Düşük nem odalarda tavan bitirme için başvuruda önerilir. Bu malzemenin kalınlığı değişebilir.

Tamamlanmış için tavan, kalınlığı 9 mm olan alçı levha, önerilir. Bu düşük özgül ağırlığı vardır ve yapıyı aşırı olmayacak.

Yaygın suya dayanıklı alçıpan. Bu malzemenin bileşimi özel bir anti-mantar maddeleri ihtiva etmektedir. Nem geçirmez alçı çekirdek silikon granüller oluşur.

Neme dayanıklı alçı levha kaplama için kullanılmalıdır:

 • Banyo.
 • Mutfak.
 • Garaj.
 • Balkon.

Yine bir ateşe dayanıklı alçıpan vardır. Bu malzemenin bileşimi, takviye bileşenlerini içerir. Ateşe dayanıklı alçıpan tavan araları veya endüstriyel binaların bitirme için kullanılmalıdır.


Tavan alçı üzerinde yıldızlı gökyüzü nasıl yapılır

Yıldızlı gökyüzü Alçıpan herhangi bir oda yanacaktır. Çocuk odası ve yatak odası için idealYıldızlı gökyüzü Alçıpan herhangi bir oda yanacaktır. Çocuk odası ve yatak odası için ideal

tavan alçıpan üzerinde yıldızlı gökyüzü - alışılmadık bir tasarım çözümü. kendin olabilirsin dekor elemanı üretmek. Bunu yapmak için, bir optik fiber bağlamanız gerekir sağ ışık motoru seçmek gerekir.

Tavan alçı üzerine bir yıldızlı gökyüzü üretim süreci:

 1. Önce galvaniz profil eklemek gerekir. Biz çapa dübeller yardımı ile bunu düzeltmek gerekir.
 2. Daha sonra süspansiyon yüzeyine takılır.
 3. Asma tavan profili ayarlayın.
 4. Biz vidaları kullanarak çerçeveyi sabitleyin.
 5. Kırpılmış alçıpan panoları.
 6. fayans delik açın. Onlar çıkış optik fiberler gerekecektir.
 7. optik elyaf ekleme delikleri.
 8. plakayı kaldırın ve vidaları kullanarak sabitleyin. sürece plakalar tüm tavan kapsamaz olarak bu işlemi tekrarlayın.
 9. Sonra tavana macun uygulamak gerekir.
 10. Sonraki lekeleme yüzey geçin.
 11. Boya kuruduktan sonra, alçı levhadan optik fiber 2-3 milimetre çekmek için gereklidir.
 12. bir yapıştırıcı ile güvenli iplik.

Eğer LED ampuller yardımıyla bir yıldızlı gökyüzü üretebilir ışık jeneratör kullanmak istemiyorsanız. Onlar alçıpan levhalar yapılan özel deliklere monte edilmelidir.

tavana alçıpan kalınlığı (video)


büyüklüğü ve hangi plakanın malzemeye alçıpan ödeme dikkat seçerken. Yüksek nem ile odalarda marka tavan yüklemeye planlıyorsanız, neme dirençli bir yaprak tercih vermek daha iyidir. oturma odası ya da çocuk takım elbise sıradan alçıpan vermek için. Başlamadan önce Ayrıca, tavan görünümleri karar verirler. 9 milimetre kalınlığında daha alçı - bir bağlayıcının üretilmesi için alçıpan küçük bir kalınlık ve çoklu tatbiki arzu tasarlar. 

tavana alçıpan kalınlığı (verilmedi)

1z4te4a942bad108f7a8be1a03cf1d63952865b11cb99de8ac43d0f854510796d1fb4131800007195225411370158731

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 2 = 11

Adblock
detector