alçıpan tavan için Montaj çerçevesi: adım adım kılavuzun – nwhistorycourse.org

The Blogtavanın tam düzen - alçı levha başarılı kurulum çerçevesi için anahtartavanın tam düzen - insanlar alçıpan kullanılarak tavan uyum yapmayı tercih gipsokartonMnogie altında çerçevenin başarılı kurulumu için anahtar, böyle bir yapının kurulmasını uygulamak çünkü oldukça basittir. Düzgün alçıpan tavan toplamak için, sandık güvenliğini sağlamak gerekir. Asma tavanlar için çerçeve metal profillere veya ahşap çubukları imal edilebilir. Başlamadan önce tasarımın optimum boyutunu seçmek ve bir ön düzen yapmayı tercih gerekir.


alçı tavan profilin kare: özellikleri ve yönleri

Bir metal veya ahşap çerçeve üzerinde bir asma alçı tavan önce, bir çizim yapmak gerekir. onun İmalatta, dikkate yapılandırmayı ve odanın boyutlarını almalıdır.

çerçeve için temel UD profilli olacak. Bu çevresinde odası kuşatacak. O tavanın tabanından 5 santimetre mesafede bulunan önerilir. Aksi takdirde, yapı deforme olabilir.

Kural olarak, metal çerçeve üzerinde bir gerilim tavan alçı levha kurulumdan önce doğru çizim yapmakKural olarak, metal çerçeve üzerinde bir gerilim tavan alçı levha kurulumdan önce doğru çizim yapmak

Aynı zamanda, çekme Aşağıdaki boyutlar dikkate imal ederken:

 1. CD'nin Profili odasına paralel yerleştirilmelidir. komşu profil arasındaki mesafe en az 60 cm olmalıdır.
 2. 40 santimetre - Bir çok düzeyli tavan, askı arasındaki optimum mesafe yapıyorsanız.
 3. 25-27 santimetre adıma ihtiyacınız profiline alçıpan takın.

adım kılavuz adım: alçıpan çerçevesinde tavan İşaretleme

İşaretleme - En önemli adımlardan biri, bunun bir bütün olarak profil ve yapının başarılı montaj bağlıdır dan çünkü. Eğer tüm kusurları ortadan kaldırmak ve yüzey zagruntuete sonra düzen tavana uygulanmalıdır.


düzen yapmak için kesinlikle bir lazer seviyesinde olması gerekmektedir. Bu cihaz daha doğru düzeni uygulamak için izin verecektir. Ayrıca markalama için, bir mezura, çelik profil, jeton ve bina seviyesinde olması gerekmektedir.

Tavana düzenini yapmadan önce, tüm kusurları ve kusurları kaldırmak gerekirTavana düzenini yapmadan önce, tüm kusurları ve kusurları kaldırmak gerekir

Tavan uygulanmalıdır:

 • düzlem, dıştan takma destek plakası arasındaki mesafe. 40-60 santimetre - Eğer bir yalıtım katmanı, optimum mesafe koymak istiyorum. Ayrıca hesaba aydınlatma armatürleri boyutunu alır.
 • kasalar boyutu. Hücre boyutları tabakanın boyutları ve aydınlatma ağırlıkça önceden belirlenir.
 • destek yapısını yerleştirmek. Bu boyut, bir çok düzeyli tavan yüklemek için plan halinde uygulanmalıdır. Optimal boyutunu seçerken, duvar çok yüksek yüklere maruz gerektiğini unutmayın. Odanızda duvarlar beton yapılırsa, o zaman herhangi bir kısıtlama yoktur.

Asma tavanlar için metal çerçeve

Metal çerçeve profillerinin birkaç tip yapılır. Her ayrıntı amacına sahiptir. profillerine ek olarak, çerçeve özel sabitleme elemanlarından oluşur. Bu yengeç bağlayıcı bystropodves ya da U şeklinde bir destek olabilir.o kazancı tasarlamak için gerekli hale gelirse, raf verimli kullanımı CW profil. Bu 380-410 milimetre aralıklarla yer almaktadır. İki taraf alçı levha sayfaları takmak için bir fırsat vardı, böylece güvenli olması gerektiğini unutmayın.

asma tavan altında bir metal çerçeve seçerken yapının planlı yüksekliğinin önceden düşünmelidirasma tavan altında bir metal çerçeve seçerken yapının planlı yüksekliğinin önceden düşünmelidir

Aynı zamanda, kullanılan bir metal çerçeve imalatında kullanımı:

 1. UD-profil yönlendirin. Bu bölüm odanın tüm çevresi boyunca yüklenir. profilinin genişliği - 25 mm ve uzunluğu - 3000 mm. tavan bitirme için çelik saçtan yapılmış parçaların kullanılması önerilir.
 2. CD profilleri taşımak. Bu profiller sandıkların nihai oluşumunda ayarlanır. CD-profil bağlı alçıpan levhalar üzerinde. Bu ürünün genişliği 25 ila 60 milimetre ve 4000 mm, 3000 bir uzunluk arasında değişmektedir.
 3. Arch profili. Bu profil rulman profili ile aynı amacı vardır. o kolayca bükülebilir böylece Ancak, bu parça, kesikler bir yeri vardır.

Alçıpan tavan için metal çerçeve: Kurulum şeması

Eğer tavan işaretledikten sonra, sen kasalar araya başlayabilir. Çerçeve yapıların için, çapa bağlantı elemanları veya direkt askı gerekir. istenirse bağlama türü "yengeç" veya kelepçeler kullanılabilir. karkasnike profilleri üzerinde sıkı bir uyum için sıkıcı ve delici vidalar kullanılmalıdır.

Kurulumu başlatmadan önce, odanın düşük köşe tanımlamak gerekir. Bundan sonra, tavan altında haberleşme ve kablo kapağı için gereken mesafe çekilme gereklidir. Elde noktada bir lazer seviyesini yükleyin.

Tavan kaplamaları ve montaj çerçevesi işaretleme - tavan alçı levha kurulumun ana hatlarıTavan kaplamaları ve montaj çerçevesi işaretleme - tavan alçı levha kurulumun ana hatları

Montaj metal çerçeve sürüş:

 • tavanda birkaç delik olun. delikler arasında Adım - 40 santimetre.
 • deliklere dübel ve vidaları takın.
 • duvara Kılavuz rayı takın. Eğer odanın çevresinde parçalarını değiştirene kadar kadar bu işlemi tekrarlayın.
 • Tavan Doğrudan askıya alınmasına takın.
 • boyuna arasındaki gerginlik bazı ormanda yol gösterir. Onlar daha kolay gezinmek ve daha hassas montaj yapmak için yardımcı olacaktır.
 • Doğrudan askıya alınmasına taşıyıcı profilleri bağlayın. Bu aşamada tarafından destek yapısının gücüne bağlı olacaktır, çünkü çok dikkatli yapılmalıdır.
 • traversi takın. "Yengeç" vasıtasıyla birbirine sabitleyin.
 • Obsheyte yapı alçı panoları.

alçıpan yükleyin, ahşap çerçeve,

Ahşap sandık özel bir evin dekorasyonu için yararlıdır. Bu çerçeve grubu biraz daha basittir. Ancak, ağaç nem etkisi altında deforme edilebilir unutmayın. nem gösterge malzeme% 13 geçmemesi gerektiğini unutmayın.

çam kullanılan tahta lata, çubukların üretimi için. Bu tür bir malzeme, ucuz ve dayanıklıdır. Eğer sandık yüklemeden önce ahşap antiseptik kompozisyon tedavi unutmayın. Bu kalıp ve küf malzemeyi koruyacaktır.

Genel bir kural olarak, bir tahta iskelet üzerine alçı levha tavan montajı özel evlerde yapılanGenel bir kural olarak, bir tahta iskelet üzerine alçı levha tavan montajı özel evlerde yapılan


aşağıdaki sırayla tahta sandıklar montajı:

 1. Tavan ve duvarlar düzenine koyun. Bunu yapmak için, otbivochnogo kablosunu ve bir lazer düzey kullanın.
 2. Seçilen bölgelerde, 3-4 santimetre delik derinliği yok. Delik çapı 0,7 cm'den santimetre olması gerektiğini unutmayın.
 3. süspansiyonda çubuk elde edin.
 4. Ortaya çıkan deliklere çubuk Güvenli ve dübel ile bunları itin. askı sırt sızdırmazlık şeridi tutkal gerektiğini unutmayın.
 5. kayış süspansiyonları takın.
 6. hat yıkaması ile balıkçı hattı üzerinde Gerginlik montaj yapıları menteşeli.
 7. Hizalayın ve barlar kilitleyin. sabitlenmesi için, vida kullanılır.

Tavan alçıpan montajı (video)

alçıpan tavan altında çerçeve basittir ayarlayın. Önemli olan - Doğru taban yüzeyi işaretlemek ve sandıklar için uygun malzeme seçmek. Bir düzeyli tavan kartonpiyer yapmak istiyorsanız, o zaman metal çıta kullanılmalıdır. çok seviyeli yapıların montajı için çelik levha yapılır sadece bu profilleri kullanılmalıdır unutmayın. Eğer para kazanmak için, tek seviyeli tavan yüklemek istiyorsanız, ahşap kasalar çubukların üretimi için kullanırlar. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

3 + 3 =

Adblock
detector