Alçıpan küçük odalarda tavan: yükleme ve iç özellikleri – nwhistorycourse.org

The BlogAsma tavanlar ağır maliyetleri gerektirmez ve aynı zamanda çok etkili bir şekilde ütülenir yokAsma tavanlar ağır masrafları gerektiren ve sahipleri tadı vurgulamak, ses yalıtımı iyileştirmek, kusurları katlar tabanını gizlemek için aynı anda çok gizli lüks effektnoElegantnaya ve yanlış tavanda ütülenir yoktur. farklı geometrik şekillerde kullanılması, renk formülasyonlarının ve aydınlatma tasarımı alçı çeşitli anlamıyla alanı dönüşümü.


küçük odalarda tavan alçı levha eşsiz tasarımı

Bu tavanın estetik ve fonksiyonel değerini düşürmez mi, onarım ortaya koyar. Bununla beraber, görsel olarak büyütmek veya hatta en basit iç veya azaltılmış "hayır" çaba enfes notları tamamlayacak bir oda azaltabilir. Herhangi bir materyal odasına çok mütevazı boyutta uyumlu bir iç oluşturmak için tavan bitirme içinde tercih vermek?

Tavan için en yaygın iç dekorasyon malzemesi olarak alçıpan olup.

Herkes ona minik bir oda için benzersiz bir tavan tasarımı yapabilirHerkes ona minik bir oda için benzersiz bir tavan tasarımı yapabilir

kolaylık ve kurulum, uygun fiyatlarla kolaylığı ve mükemmel pürüzsüz tavan oluşturmasına izin birçok başka özellik - O pek çok avantaja sahip.

Genellikle bu odanın estetik değil, aynı zamanda temel işlevsellik ve pratiklik ile sadece belirlenir. Sen oturma odasından oturma odası düzgün kıvrımlara, keskin farklılıkların vasıtasıyla kolayca mümkündür, yemek odası mutfaktan ayırmak ve alçıpan tavan aydınlatma monte edebilirsiniz.


Çok düzeyli tavan esas kattan düzensizliklerini gizler ve yardımcı programları gizleyebilirsiniz.

Diğer alçıpan kaplama malzemeleri ile birleştirmek için çekinmeyin. En popüler kombinasyon - alçıpan ve asma tavan. Tavana kombine sistemi en cesur fikirler ve kompozisyonlar sofistike renk paleti ve oda aydınlatması olasılığını birleştirmek gerçekleştirmek için izin verir.

Tasarım tavan küçük odalarda alçıpan ve ayrı montaj

tasarım fikirleri çoğu enkarnasyonlarıydı bütçesinin tanımı ile başlar. Burada ayrıca alçıpan, seviye sayısı, renk paleti ve aydınlatma şekli ile tavan tipi ve formu, sadece kullanılan malzemeye değil bağlıdır, ancak. Tasarım ve montaj yaratıcılık ve beceri gerektirir. Eğer bu niteliklere varsa, elleriyle iki katmanlı tavan monte edebilirsiniz.tavan oluşturulması büyüleyici sürecine devam etmek için gerekli tüm malzeme ve araçları hazırlamak.

İhtiyacınız olanlar:

 • Alçıpan;
 • profiller;
 • süspansiyonlar;
 • Dübel - çivi;
 • Vidalar;
 • Uzatma profilleri ve bağlantı yengeçler;
 • Bant ölçer ve seviye;
 • Delgeç ve tornavida;
 • metal bir bıçak ve makas inşa etmek.

Şimdi her şey doğru miktarda hazır olduğunu, biz oluşturmaya başlar. Tabii ki, bir video izledim yok - Tavan montaj talimatları için, bitmiş işin Hermitage fotoğrafları inceledi ve artık kendi özgün tavan oluşturmak için arıyoruz.

Tavan montajı için özel aletler ve malzemeler hazırlamak için gerekli olanTavan montajı için özel aletler ve malzemeler hazırlamak için gerekli olan

ellerinizle alçıpan tavan toplamak için yardıma ihtiyacı olacak.

Montaj tasarım

 • Geri aşağı mesafesi fonksiyonel seviyesine bağlı olarak ve binaların çevresi boyunca duvara yatay bir çizgi çizmek tavandan;
 • kılavuz profili üzerinde işaretlemeyi düzeltin;
 • Süspansiyon için bir düzen yapmak için gereklidir;
 • bağlantı elemanları zift genişliği en az 40 cm olan dikkat edin.;
 • ilk seviye Montaj çerçevesi;
 • , Kablo demetleri ve diğer iletişim ve yakın alçı çerçeve kontrol ve yatay;
 • desen tavanda tavan çizip tanıdık algoritması yeniden çalışmaya;
 • Duvarlarda sonraki seviyeye yüksekliğini işaretlenmiş;
 • Profil duvarı üzerinde değil, aynı zamanda desenin hatları boyunca da sabit;
 • , Dikkatlice tüm Gaugeable son derece dikkatli ve tedbirli olmaları ikinci kutunun tavan Şekillendirme;
 • yapısı yakın ve alçı levha ve çerçeve uç yüzeylerinin Ankraj.

Tavan hazır. Şimdi son bitirme dönüş geldi. Bitirme olası kusurları gizlemek ve Çalışmanızı bitmiş bir görünüm verecektir.

Dikdörtgen odalarda Alçıpan tavan

Alçıpan güzel ama aynı zamanda dayanıklı yapı ibaret değildir. Tür duvar düz çıkıntı veya girinti gibi özel bir çekicilik elemanları vermek için kullanılabilir.


Tipik çok katlı binaların dairelerinde Odalar genellikle şekil olarak dikdörtgen bulunmaktadır. Hayatın tasarım fikirleri gerçekleştirilmesi için kozmik kapsamı! Sıkı tavan geometriyi korumak veya ışığın en inanılmaz tasarımlar, renkler ve şekiller kullanmak mümkündür.

yüksek tavanlı - dikdörtgen odalardan bariz avantajlarından biri. Bunlar sadece boyama duvar ve tavan yardımıyla ayarlanır.

alçı panel yardımı en inanılmaz ve özgün fikirler yürütebilir ile ev veya daire rahat bir atmosfer yaratmakalçı panel yardımı en inanılmaz ve özgün fikirler yürütebilir ile ev veya daire rahat bir atmosfer yaratmak

Bir oda muhteşem aristokrat not eklemek için, pastel tonları üzerinde tercih durdurun. Onlar tavan yükseltmek ve odaya lüks bir saray verir.

Kullanılması koyu renkler görsel alt tavana yardımcı olur.

Ne zaman onarımlar giderek hedef tesislerinde bağlı olarak farklı özelliklere sahip kartonpiyer kullanıyor. Özel bir yaklaşım küçük odalarda Alçıpan konstrüksiyonların yüklenmesini gerektiriyor. Hesaba bazı çok önemli nüansları almak önemlidir.


Bunlar arasında:

 • bileşimin seçilmesi;
 • yapısının boyutunun dikkatli hesaplanması;
 • tavan ve duvar arasındaki boşluğu azaltılması olasılığı;
 • renklerin kullanımı;
 • armatür seçimi.

dikkate binanın tüm özelliklerini alarak, görsel duvarı itmek ve zarafetini eklemek bir tavan oluşturabilir.

İstenirse, özel bir marka tavan bağımsız yapılabilir.

stil ve tavanın renginin muhteşem kombinasyonu odaya konfor ve sıcak bir atmosfer vermekstil ve tavanın renginin muhteşem kombinasyonu odaya konfor ve sıcak bir atmosfer vermek

kumaş ve tekstil ahenkli birleşimi iç tamamlanarak sıcaklık ve konfor doldurmak olun.

dar odasında alçı levha Tavanlar

Tasarım tavan görsel herhangi bir şekil yerleşimini ayarlayabilirsiniz. Özellikle dar oda lazım. "Extend" tavan özel tasarım, renk ve ışık çözümleri çeşitli yardımcı olur.

Onarım odasında en heyecan verici aşamalardan biri - Alçıpan kullanarak Tasarım tavan.

Ne tasarım hileler dar bir odada daha fazla alan ve ışık ekleyin yardımcı olacak?

Onlar birkaçıdır, ancak hizmete bu hileler almaya değer:

 • düzeyli alçıpan yapıları belirgin hatları sopa;
 • Gömme tavan seviyesi oda genişler;
 • Odaya doğru geometrik dekoratif elemanları kullanmak;
 • açık renk paletine seçim durdurun.

salonda Tasarım tavan alçıpan (video)

Bunlar boşluk ayarlanmasında profesyoneller tarafından başvurdular en yaygın hile vardır. vaka tasarım seçenekleri tavanına sitesinde bir sürü düşünebiliriz, ancak yalnızca avantajlı görünmemeli, aynı zamanda bazı pratik sorunları çözmek için. görsel tavan yüksekliğini artırmak ve duvarı itmek malzeme, renk ve aydınlatma seçenekleri tesislerinde ile oynamak izin verir. Her şey sizin hayal, orantı ve tat duygusunun uçuş bağlıdır.

Odada Alçıpan tavanlar (fotoğraf)

1f36f5fb6da122e7689e4d958620e8423f4d37debdef2237dizajnimontazhpotolkovizgipsokartona39b95faa992f69927cb04803e854a61c488be84abd8f50299b2dc43f727b245b46127651657912big133214372860010071212789363663

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 20 = 25

Adblock
detector