Alçıpan için vidalar seçin: profesyonellerden 8 İpuçları – nwhistorycourse.org

The BlogBir güç tornavida kullanarak borazan vidalarla sabitlenmesi en yaygın yoludurEn yaygın sposobomKrepezhnye sistem tornavida kullanarak alçıpan vidaları edilir tutturucu alçıpan ile çalışmak son derece önemlidir. oldukça kırılgan bir malzeme, onun bütünlüğünü ve gücünü korumak için son derece dikkatli ele alınmalıdır - FCL unutmayın. vida, dübel ve vidalar kullanılan alçı levhaların sabitlenmesi. kolay ve bir el tornavida varken çalışmaya uygundur vidalarla olarak armatürleri ilk tip, belki de en yaygındır.


alçı levhalar için vidalar nelerdir

Alçıpan çalışmaları gerçekleştirilir bir çerçeve oluşturmak ve alçıpan yaprak tutturma yapılmadan hiçbir zaman. GCR kendisi çok kırılgan bir malzeme olduğundan, o zaman, zor olmayacak hatta bir ayakkabıcının bız yanıp. Ama çerçeve yanlış vida için zorluklara neden olabilir.

Alçıpan sabitlenmesi için kendinden diş açan vidalar Kind çerçevesi türüne bağlıdırAlçıpan sabitlenmesi için kendinden diş açan vidalar Kind çerçevesi türüne bağlıdır

çerçevenin ne tür alçıpan kaplamak için kullanılan:

 • Ahşap;
 • Metal.

Bu durumda, vida seçimi alçı levhaların sabitlenmesi hangi çerçeve tipi bazında gerçekleşmektedir.


Ahşap ve metal çerçeveler için vidaların farklı uygun.

Ahşap çerçeveye alçıpan birleştirilmesi için vidalar

onun alçıpan duvar veya başka herhangi bir yapı için bir ahşap tabanı kullanma fırsatı varsa, o zaman uygun vidaları gerekecektir.

Ahşap bir iskelet üzerinde alçı levha Vidalar daha nadir ipliğine bağlıdırAhşap bir iskelet üzerinde alçı levha Vidalar daha nadir ipliğine bağlıdır

ahşap çerçeve için fark vidaları nedir: 1. Konu sıklığı. Ahşap oyma için kendi kendini kılavuzlayan bir vida için bir metal profil için modele göre daha az ile karakterize edilir.
 2. vidalarla ahşap bir çerçeve için büyük bir çıkıntı gerektirir.

ahşap ve metal için vidalar yerine geçemez: ağaç için bir model metal GCR profili ve tersi bağlantı için uygun değildir.

Vida Metal Alçıpan alın

Alçıpan levhalar, vidalarla çalışırken en sık kullanılan bir metal çerçeve için. Bunların seçimi, çerçeveye tutturulmuş gereken tabaka sayısına göre belirlenir.

Alçı levha metal vida uzunluğu katmanlarının sayısına bağlıdırAlçı levha metal vida uzunluğu katmanlarının sayısına bağlıdır

bir metal çerçeve üzerinde FCL yüklerken hangi vidalar ihtiyaç vardır:

 • Bu tutturmak gerekirse, malzemenin bir sac vidalar uzunluğu 25 mm gerekli olacaktır. bir tek tabaka kaplama için bu optimum uzunluk.
 • Eğer alçıpan 2 kat daha sağlam bir yapıya oluşturmaya karar verirseniz, daha uzun vidalar Model 35 mm gerekecektir.

Çalışmalarının bir iki katmanlı kaplama yapmak gerekirse, gerek uzun vidalar satın almak.

Alçıpan Profil için vidalar: nasıl yüksek kaliteli malzemeyi seçmek için

Deneyimsiz sanatçılar kolayca düşük kaliteli mal satmak için hile. Gerçekten güvenilir vidalar önce metal vidaların kalitesi ne olması gerektiği tanımak, inşaat işlerinde seni hayal kırıklığına olmadığını emin olmak için.

toplu boyunca aynı şekil ve büyüklükte Kalite vidalartoplu boyunca aynı şekil ve büyüklükte Kalite vidalar

İyi kendinden kılavuzlu vidalar belirtileri:

 1. Kimlik. bir partiden Tüm vidalar tam olarak aynı olmalıdır. vida ve iplik kalınlığı en ufak farklılıklar izin verilmez. farklılıkların anlamsızlığı Tüm satıcılar güvenceler göz ardı edilmelidir: kaliteli ürünleri birbirlerine mükemmel bir benzerlik vardır.
 2. kap da bize ürünün kalitesi hakkında çok şey söyleyebilir vida üzerindeki bölümlere göre Çapraz. kesilmiş üst vidalar anda ortada kesinlikle ve herhangi bir şekil bozukluklarının yoktur. Bu girinti itibaren işin kalitesi, aynı zamanda tornavida güvenliği konusunda sadece bağlıdır.
 3. Koyu grafit kaplama samoreza ürünü uygun önce, bir kaplama paslanmaya karşı korunurlar olarak söylüyor. Kaplama üniforma boşluk olmaksızın olduğundan emin olun.

Standartların altında vidalar genellikle layık ürünler için verilir. uygunluklarını sağlamak için partiden birkaç vidaları kontrol edin.

Ne vidalar profile kartonpiyer sıkın: select malzemeyi

vida malzemesi mali yetenekleri yanı sıra alçı panelli operasyonu oluşacak odanın özellikleri ile bağlantılı olarak seçilir.


Ürünün rengi vida yapılır ne malzeme belirlemek kolaydırÜrünün rengi vida yapılır ne malzeme belirlemek kolaydır

Haricen farklı materyallerin vidalar rengi farklıdır:

 • pirinç veya galvanizli çelikten yapılmış Vidalar beyazdır.
 • paslanmaz çelikten yapılmış Sarı vidalar.
 • En güçlü ve pahalı kendinden kılavuzlu vidalar siyah. Onlar okside çelikten yapılmıştır.

pas ve sonra pahalı ürünlerin avans alım daha fazla para ve güce sahip sıkıntıları götürmek çünkü, vidalar eksik etmeyin.

vidalar ne tür: alçıpan kılavuzları için veya başka amaçlarla

Alçıpan sayfaları da vidalar vasıtasıyla toplanır çerçevesine bağlı Aslında, GCR ile çalışan, vida, birçok farklı türleri kullanılır.

Vida dübel boyutu ayarlanırVida dübel boyutu ayarlanır


vidalar ne tür Alçıpan konstrüksiyonların oluşturulması üzerinde tüm çalışmalar için yararlıdır:

 1. tabanının yüzeyine askıya takmak için, dübel kullanmak gerekir. Vidalar uygun fiş tarafından uygun şekilde seçilmelidir.
 2. kılavuzları ve profiller kendileri arasında güçlü bağlantılar için kullanılan matkapla Kısa vidalar.
 3. doğrudan düzeltilmesi Alçıpan uzun bir vida gerekir.

Bütün bunların plan ve fikirleri hakkında konuşurken, bir uzman ile kendinden çekmeli vida seçimine danışın. olası tek yolu, daha önce onlarla deneyim olmadı olanlara uygun vidaları bulmak için.

Alçıpan Vidalar: boyutları ve uygulamaları

Boyutlar vidaları bunların uygulama kapsamını etkiler. Çeşitli amaçlar için modeller uzunluğu 10 ila 150 mm arasında kullanılır ve 3.5 ila çapı 5 mm arasındadır. merak yayılmasıyla size bu durumun vidanın sağ boyutunu seçmek için nasıl merak.

çerçeveye kullanılan GCR uzun vidalar eklemek içinçerçeveye kullanılan GCR uzun vidalar eklemek için

vida boyutları doğrultusunda aşağıdaki görevler mevcuttur:

 • küçük vida Metal çerçevenin çapraz bağlanması için kullanılır.
 • Kendinden-açma vidaları çerçeveye daha fazla metal levhalar takmak için kullanılır. Bazı endüstrilerde bu tür bir prosedür gereklidir.
 • uzun çerçeveye alçıpan levhalarını bağlamak için kullanılır. Bu gruptan, daha kısa vida 1 nolu alçıpan tabakasının tutturulması için kullanılan.
 • alçı levhaların iki kat tutmak mümkün bağlı 2 GCR tabakası ne kadar kalın ve uzun vidalar,.

Eğer bir kılavuz vidayı seçtiğinizde, boyutuna dikkat edin. Hatta küçük hatalar onarım kalitesini etkileyebilir.

Son soru: alçıpan levha üzerine uygulanan kaç vidalar

Bir kullanıcının profilindeki GKL Bağlama uygulamasını kadar almış olan herkes, sabitleme için en iyi adımdır merak. Doğru bir hesaplama yapmak için, GCR ile çalışan bazı özelliklerini hatırlamak gereklidir.

Adım vidalı cıvatalar 10 ile 30 cm arasındadırAdım vidalı cıvatalar 10 ile 30 cm arasındadır

Nasıl sac GKL üzerindeki vida sayısını hesaplamak için:

 1. tasarımı ortalama mukavemeti 30 cm'lik bir sargı sayısına sahiptir.
 2. Eğer alçıpan yapılar geliştirmek istiyorsanız, 10cm adım yukarı azaltmak mümkündür.
 3. 1 cm'den daha yakın GCR kenarına vidayı tutun. Onu çatlak yapabilirsiniz.

Eğer alçıpan 2 sayfalarını varsa vidalar aynı yerlerde uyuşmuyorsa, böylece sabitleme için farklı bir adım kullanın.

vidayı (video) nasıl seçilir

Ve metal ve ahşap alçı levhaların için yüksek kaliteli bağlantı elemanları gerektirir. İyi bir montaj ve iyi malzemeler için ihtiyaç vardır! Malzeme tüketimi sağlam tasarım onların en iyi tarafını gösterecek ilgi ile geri ödenecektir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

39 − 31 =

Adblock
detector