The BlogKavela alçıpan için çeşitli nesneleri korumak için kullanılangipsokartonuPri onarım için çeşitli nesneleri korumak için kullanılan dübel belirli bir uygulama için uygundur ilgili ürünü seçmek önemlidir. güvenilirlik, dayanıklılık ve estetik: Ayrıca, açıklanan kurallar tarafından oluşturulan bir yapı oluşturur bağlantı elemanları monte bilmek önemlidir. Duvar çeşitli gereksinimleri karşılaması gerekir Alçıpan için takılır. pas bileşimi taban plakası, yüksek fiksasyon oluşturmalıdır yüksek kaliteli metal ve ara bağlantı elemanları yapılmalıdır sahip ürünler kaplanmalıdır.


Molly: GCR için fiş

alçı tüm fişler aralama güçlü ve güvenilir bir bağlama verir zıpkın ilkesi, yapılmış olmasıyla karakterize edilir. Sürekli, unclenched: Mengeneler 2 gruba ayrılır. Bushing güvenli tavan tasarımı bağlanmış. Onlar avize, spor malzemeleri vb. N. dübel kiremitli alçıpan duvar, bir şey eklemek için mükemmeldir bahar ekleyin. onun amaçlarının gerçekleştirilmesi için seçimi ile yanlış olması değil, çapa her tür kullanım avantajlarını ve özelliklerini dikkate almak gereksiz olmayacaktır.

Kavela Molly maliyeti oldukça yüksektir, ucuz bir fikstürü değil, ama uygun düzeyde elbette kalitesi.

Kavela molly alçı panosu için değil, aynı zamanda asma tavan, raf ve kornişlerin monte etmek için sadece kullanılabilirKavela molly alçı panosu için değil, aynı zamanda asma tavan, raf ve kornişlerin monte etmek için sadece kullanılabilir

aşağıdaki gibi Molly dübeller çalışır:


 1. Dübel matkap deliği 8 mm'dir.
 2. 2 diş bir dönüm söz konusu olmaktadır GCR, sıkı bir şekilde bastırılır ile sonra pimi ağız içine sokulur.
 3. Sonraki iç parçacığı üzerinde levhaya vidalı bir dübel vida tornavida ile geldi.

bağlantı elemanları bu tip avantajları en yüksek yükleri ve gerekirse sökmeye yeteneği ile başa çıkmak için yeteneğini içerir. Vidalar dahildir.

Driva ve dübel Fischer özellikle armatür

Dübel Driva - En popüler sabitleme elemanı. plastik ve metal - Üretici 2 formlarda Driva yapar. Alakalı ve popüler plastik bağlantı elemanları.

Kavela yavaşça malzemenin içine Driva ve sondaj deliklerinin ön işlem gerektirmezKavela yavaşça malzemenin içine Driva ve sondaj deliklerinin ön işlem gerektirmezSabitleme, aşağıdaki şekilde gerçekleştirilir:

 1. GCR 6 mm bir çapa sahip bir delik yapmak için gereklidir.
 2. Daha sonra, bu fiş sokulur.
 3. Sonra bir vida gibi GCR içinde tornavida gömmek gerekir.
 4. Son olarak, son adım vida vidalandığı veya vida çapı haç yarık dübeller Driva içinde 3.5 veya 4.5 mm kadardır.

bir tıkaç seçimi, 44 milimetre içinde dikkate metal uzunluğunu alır ve plastik ürünler 23 mm için gereklidir. GCR çok farklı tipine böyle çapa bir maliyetle oldukça estetik görünüyor ve başka ne donanım ayıran - bu levha için yer ihtiyacı yoktur. Başka tür bir model dübel Fischer PD olduğunu. Aksi takdirde, böyle bir eklenti, bir kelebek olarak adlandırılan. Fischer PD vida vidalanmış olduğu kelebekler, için neden yoktur, plastikten oluşmaktadır. Montaj işleminde Fischer dikiş doğru bastırılır ve yakın ve böylece dışarı düşmeye karşı bir koruma oluşturur vidayla birleşmeyen. Maliyet Fisher en çekici markalarından biri olan yüksek dübel değildir.

Alçıpan için modern dübel-çivi

Çiviler yaygın dübel. naylon cihaz sağlamlık genişletmek ve 3 bölümden oluşmaktadır. Kuyruk kolay vidalama ve gerekli eksenel inme vida içerir ürün kanalı açma vardır. 

Dübel çivisi nedeniyle 3 yönde doğrudan monte ederken onun duvarları patlama gerçeğine güvenli bir şekilde yapılırDübel çivisi nedeniyle 3 yönde doğrudan monte ederken onun duvarları patlama gerçeğine güvenli bir şekilde yapılır

dübel ile, çivi sabittir:

 1. Reiki.
 2. Doğranmış.
 3. Kapı çerçeveleri.
 4. Süpürgelik.
 5. Pencere çerçeveleri, vb ..

Orada bir çelik tapa, ama sadece alçı mantolama cihaz için, çok nadiren kullanılır. Dübel çivisi kolayca matkap deliği kullanarak bir çekiç matkap içinde tıkanmış montaj yoluyla, hızlı sağlar.

Alçıpan için yüksek kaliteli fiş: nasıl bağlantı elemanları diğer tür monte etmek

FCL kurulumu için bağlantı elemanları kullanılmış ve diğer türleridir. Dübel, vida naylon ve metal vardır. Bu tür bağlantı elemanları içinde izole edilmiş ya da dekoratif bir kaplama ile birlikte bir tabaka içinde bir ilgili değil, tek katmanlı veya alçı levhalar nesneleri sabitlemek için kullanılır. Onlar bir boyut farkı var. uygun seçeneği seçerek, fikstürü çok uzun olmadığı gerçeğini dikkat etmeleri gerekmektedir - bu GCR derinin diğer taraftan dışarı çıkmamalıdır.


ağır nesneler vidalama için mükemmeldir. Vidalı eleman sadece bir delik kurulu 15 mm'den daha kalın olması halinde gereklidir delin.

Çakma kravat yönlü. Dübel kelebek 12 mm bir kalınlığa sahip alçı veya tabakaların duvarı arkasında bir boşluk ile yüzeyler için de kullanılır. Dübel şemsiye işlevi, geleneksel şemsiye gibi görünüyor. böylece sağlam bir dayanağının sağlanması, çarşafın arkasında uzayda yayılır. Bu GCR tavanlar için mükemmeldir. Cihaz tabakanın arkasındaki alan açıklanan ağır lamba durur, örneğin, eşit alan üzerindeki yükü dağıtmak. fikstür, başka tür - matkapla dübeller. dübel malzeme doğrudan vidalama duvara katmanlı olabilir takın.

Dübel şemsiye montaj öncesi hazırlık sondaj delikleri gerektirirDübel şemsiye montaj öncesi hazırlık sondaj delikleri gerektirir

çift ​​alçıpan dübeli olmalıdır:

 • güçlü;
 • güvenilir;
 • Rijit biçimde sabitlemek.

iyi bir ses yalıtımı ile olmak gerekir, özel mukavemet ya da yapıların yapılarda kullanılan çift alçıpan. kolayca ve hızlı bir şekilde bağlantı elemanları ile çalışmak için. Vida çapa bir vida dişi olan bir boşluk ve tırnak dübel oluşmaktadır. alçı levhaların için dübel vida iyi vidalanmış, ancak boyutu ve yükleme karmaşıklığı karşılaştırmanız gerekir böylece her durumda, kaydırma edilmelidir. Bir metal dübel, tipik olarak, bir çinko alaşımı ile oluşturulur. değeri ise hemen her zaman onun plastik muadili daha pahalı, aynı zamanda daha güvenilirdir.


Alçıpan için Kimyasal ankrajlar: çapa bağlantı elemanları özellikleri

Kimyasal çapa - bir kapsül ya da yapıştırıcı karışımının kartuş. çapa ek olarak süper güvenilir ve dayanıklı montaj yaratan bir örgü kol vardır. can hatta meslekten GCR eklentisini takın.

Kimyasal bağlantı kapsül sonları ve karma bir yapıya monte edilirken. Daha sonra, bir kimyasal reaksiyon ve güvenilir bir tutturma üretilmesiKimyasal bağlantı kapsül sonları ve karma bir yapıya monte edilirken. Daha sonra, bir kimyasal reaksiyon ve güvenilir bir tutturma üretilmesi

Bazı kuralları bilmek yeterlidir:

 1. GCR dübel şemsiye ve benzerlerinde delik zarar bağlama tabakanın farklı delinmelidir.
 2. Kurulum elektroshurupovort kullanılırsa, nihai noktada onların yerine krank monte etmek amacıyla önlemek için çalışmalısınız - bu olumsuz oluşun yoğunluğunu etkileyecektir. Detay karşısında bükülmüş değil. çalışmalarının son aşaması iyi, elle sıradan bir tornavida yapılır.
 3. sapı yerleştirilir ve gerekli bir şemsiye yapıda düzenlendiği zaman delik çok büyükse, sabitleme elemanı etrafında delik akrilik ve dolgu maddesi örtebilir. Akrilik kauçuk taban yüzeyinde baskıyı azaltacaktır.

Piyasada Kelepçe bol, farklı maliyetlerdir. seçim tasarımı, işlevselliği ve montaj kolaylığı karmaşıklığına bağlıdır. becerilerin hiçbir ek varsa, bir uzmana danışmak en iyisidir.

Vvertyshi Alçıpan

Vvertyshi dübel farklı öğelerin Drywall yüzeylere bağlanmasına kullandı. Er ya da geç bir raf, ayna, resim, avize veya başka bir nesneyi asmak gerekir. Hangi sonra güvenli bir şekilde güvenli vidaları sıkın olabilir, spetsdyubeli kullanmak önemlidir. Çiviler kullanılması kesinlikle yasaktır. Tamirci dikey yüzeyleri kolay kartpostal güzelleştirmek için gidiyor Tabii ki, eğer, o zaman standart bir vida yapabilirsiniz. Ancak, daha küçük bir ağırlığa sahip tüm nesneler, dübel ile monte edilir.

Özellik-dübel boşluğa düşen, hemen bir düğüm içine bükülmüş olduğu vvertysheyÖzellik-dübel boşluğa düşen, hemen bir düğüm içine bükülmüş olduğu vvertyshey

kafayı edilir dübel vida içine vidalanan Bu doğrudan fikstür olabilir:

 1. sicim üzerindeki paneller.
 2. Yeniden raptiye.
 3. Mutfak dolabı.

piyasada Dübeller en çeşitli türler ve bolluğu var. tesisatın Her tür için kendi tür gerektirir. GCR olasılığını olduğundan fazla etmeyin - yapı malzemesi kırılgandır. Yukarıda tarif edilen tespit dübeller ek olarak polipropilen U kullanabilir. bir çivi gibi bu montaj elemanı, ancak elastikiyete sahiptir.

Polipropilen bağlantı elemanları U ile çalışarak, elektroshurupover kullanmak tavsiye edilmez.

duvar karoları ile kaplı alçı yapılmış ise, delik zamanlı mod devre dışı, betonarme karbür uçlu bir alet ile matkap delinmelidir.

Alçıpan için dübel Çeşitleri (video)

Hiçbir DIY beceri modern aracıyla çalışmaya, daha iyi bir profesyonel yönelmek. Takın avizeler, kornişler, katı yapılar çok zordur ve emin değilseniz, onarım servis sihirbazı sipariş etmek daha iyidir mülke zarar görmesini önlemek için. Bu durumda, bir kişinin aracı ve o kendi başlarına başa çıkacak raptedicilerle az deneyime sahip olmadığını.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

96 − 94 =