Alçıpan için doğru vidaları seçin: 3 giyen stilleri – nwhistorycourse.org

The BlogVidalar alçı için en uygun bağlantı elemanları vardırVidalar alçıpan Alçıpan için en uygun bağlantı elemanları vardır - jips göre en popüler bitirme malzemelerden biri. Bu sıva benzer, ancak yüksek dayanıma sahiptir. Bu bitirme malzemesi de cesur ve orijinal iç çözümler gerçekleştirmek için kullanılabileceğini de özellikle ilginçtir. Genellikle, giydirme sadece oturma odasında kullanılır - modüler bölme cihazı, hem de duvar ve tavan yüzeyleri için. Aktif malzeme, su ve yüksek sıcaklıklara maruz korkar olduğu için, bu (kase, tabak vb ilgili) mutfakta kaplama küvetler, tuvaletler, çalışma yüzeyleri için kullanılmamalıdır. Buna ek olarak, alçı levhalar monte etmek için bir özel vida seçmek gereklidir alçı, yani vb kendinden kılavuzlu vidalar, dübeller, çiviler gibi bağlantı elemanları birçok çeşidi,


Ne vidalar Alçıpan tutturmak

Tavanın (duvar) üzerine, asma yaprak veya gcrs montajı için bağlantı elemanları tipi takma yöntemine bağlıdır olduğunu söylemek gerekir.

Geleneksel olarak, duvar veya alçı levhalar tavan malzemesi bitirme monte için üç yol kullanılır:

 • Referans işaretleri mastik yapıştırıcı üzerinde;
 • vida metal (galvanizli profil) veya ahşap iskelete (vidaları) vasıtasıyla;
 • ahşap çıta (çerçeve) için geniş düz çubuklarla galvanizli çivi ile.

duvar ve tavan alçıpan özel vidalar kullanılarak metal çıta üzerinde sabitleme kullanarak, daha doğrusu kendinden delici vidalar içinduvar ve tavan alçıpan özel vidalar kullanılarak metal çıta üzerinde sabitleme kullanarak, daha doğrusu kendinden delici vidalar için

Bu amaçla, genellikle (tek GCR için) metal sıradan siyah keskin vida kullanılan uzun, 25 mm çapında ve Phillips gömme baş 3,5 mm (ikinci ismi - "GCR vidalar").

kasalar rolü vida, metal şerit perde farklıdır ahşap için kendi kendini kılavuzlayan bir vida, çerçevesine alçıpan sabitleme tabakalar daha sonra ahşap bloklar, kullanıldığında. GCR tercih seçilmesi bağlantı elemanları, bir koruyucu kaplama ile çelik vida verilmelidir ek olarak, (örneğin, vida fosfat). Bu koruyucu kaplama korozyona karşı bağlantı elemanını korur. Vidaların boyutu için olduğu gibi, esas olarak vidaları 3,5h25 mm kullanılır ve tek GCR için iki tabakalı bir gipsokratona için olan - 3,5h35 mm.


Alçıpan Profil için vidalar seçin

Bir profil bakacak çalışma ile alçıpan levhaların sabitlenmesi ek olarak karkas içinde bulunan bağlantı elemanları yüklemek için gereklidir.

Bu durumda, bir profil alçıpan kullanılan tercihen aşağıdaki montaj çatal:

 1. yakın duvar ya da tavan profili için - dübel beton çiviler esas 6x40 mm boyuta sahip olan. duvar ve tavan, ahşap veya ahşap malzemeden imal edilmiştir, vidaları sabitlemek için profil ahşap kullanılır. her bir durumda, tutturma elemanı boyutları, malzemenin kalınlığına ve tip neden olan bir duvar ya da tavan.
 2. Profil yol göstermek - veya boyut 3,5h9 mm 3,5h11 mm - Metal vidalar veya kendinden-açma türü "hata" ( "matkap", "sinek" vb diğer adları) için.
 3. vida aynı tip kılavuz profili nedeniyle süspansiyon yönlendirmek için kullanılır

Açılan eklenti Nails kullanmak alçıpan için avizeler ve diğer harici bileşenleri monte etmekAçılan eklenti Nails kullanmak alçıpan için avizeler ve diğer harici bileşenleri monte etmekBu nedenle, tipi ve karkas GCR GCR kendilerine ve diğer elemanları monte edilmesi için boyutları alçıpan üzerine monte edilecek, boyut ve malzeme monte tasarımlar bağlıdır.

Kaç vidalar alçıpan levha üzerine uygulanan gereklidir

uygun şekilde ahşap veya metal çerçeveye alçıpan tutturmak için bağlantı elemanları arasındaki temel mesafe, aşağıdaki muhafaza edilmesi

yani:

 1. vidalar, her 0.4 m sonra tabakanın çevresi üzerinde konumlandırılmalıdır.
 2. vidasına levhanın kenarlarından Ofset en az 10-20 mm olması gerekir.
 3. Her 0.6 m sonra tabakanın ortasında bulunan sabitleme.

Bu boyutlar yaklaşıktır ve FCL bağlantı elemanları tahmini sayısına göre belirlenmektedir.

büyüklüğü 3 m2 alçı levhanın tek yükleme başına vida tahmini sayısı - 70 adetbüyüklüğü 3 m2 alçı levhanın tek yükleme başına vida tahmini sayısı - 70 adet

vida tahmini sayısı için bu temel gereksinimlere ek olarak ayrıca dübel-çivi ve "böcek" tipi vida sayısını belirler duvar ve tavana bağlayan bir adım profili göz önünde bulundurulmalıdır.

hatalı montaj vidaları düzeltme

Güzel duvarlar ve tavanlar kartonpiyer yapılmış - bu doğru montaj ve yaprak GCR nihai işleme sonucudur. Bu nedenle, alçıpan tabakaların yüzey boyanabilir veya sonrası duvar kağıdı yapıştırma veya diğer film malzemeler. hızlı ve doğru bitirme son aşamasını gerçekleştirmek için, alçı panel yüzeyi doğru montaj vidaları yardımıyla, düz olmalıdır.

Bu belirtmek gerekir ki GCR düzleminde en fazla 2-3 mm'lik bir derinlikte vidalanmalıdır kullanılan alçıpan vidalarına metal profili, monte ederken.

tornavida vida düzeltme çıkıntı Vidaları sıkıştırmak için kullanılan aynı meme tarafından gerçekleştirilen zamantornavida vida düzeltme çıkıntı Vidaları sıkıştırmak için kullanılan aynı meme tarafından gerçekleştirilen zaman

Duvarlar veya tavanlar sayfaları karşılaşıldığında Kural olarak, GCR aşağıdaki hataları karşılaşabilirsiniz:


 1. Kendi profil döndürülür ve hafif olması büyük kumaş yoğunluğu ve metal profil küçük bir kalınlığa, alçı panel düzleminden çıkıntı yapar. Bu düzenleme, alçı levhaların bağlantı elemanı nihai yüzey tedavisini önler.
 2. yüklü tutturucu etrafında kabartma olukların görünümüne yol açar alçı elyaf levhalar için kullanılan alçıpan vida takılması için.

Bu sorunları ortadan kaldırmak aşağıdaki şekillerde yapılır. Vida arzu edilen derinliği vidalanmış olabilir ki bunun üzerine vidanın tespit prozenkovuetsya tornavida, yerine alçı levhanın yüzeyi. Bir çift alçı lif giren ve konik kafa düzeltme ile kılavuz vidayı kullanırken vida ofis bıçağın montaj yuvası de kabartmalı yığın keserek gerçekleştirilir.

Genel olarak, önceden yüklenmiş fermuar düzeltilmesi için ilave iş önlemek dikkate mekanik özellikleri ve monte elemanları ve yapının boyutlarını alarak doğru sabitleme başlangıç ​​seçimini yapar.

Ne (video) Alçıpan için vidalar vardır

Diğer bir deyişle, duvar ya da tavan üzerinde nitel alçıpan yaprak boyutları ve alçıpan, çerçevenin özellikleri ve duvar ya da tavan yatak yüzeyleri ile seçilir olan bağlantı elemanları boyutlarının ve özelliklerinin birkaç çeşit olmalıdır sonucuna varılabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

9 + 1 =

Adblock
detector