alçıpan 4 tasarım avantajları metal levhaların çerçevesi – nwhistorycourse.org

The Bloggisokarton altında metal tabakaların çerçeve sayesinde, kaplama tesisleri kalitesini artırırgisokarton altında metal levhaların çerçeveye sayesinde pomescheniyaObshivka duvarları terbiye kalitesini iyileştirir ve tavan bütçesi değil, aynı zamanda çok uygun bir seçenek değil sadece. Birçok usta bu malzemeyi tercih nedeni budur. metal saçtan yapılmış bir çerçeve - Böyle bir mahfaza tamamen düz olduğu, bir numara kullanılmaktadır. Bu yaklaşımla, performans teknolojisi değişiklikleri çalışmak ve biraz daha karmaşık hale gelir, ancak odanın görünümünü katı ve doğru bir hale gelir.


alçı metal çerçeve

İlk olarak, ne bir metal çerçeve anlayalım ve neden o alçıpan için gerekli. kaplama malzemesi eklenir Bu taşıyıcı yapı.

metal profiller epeyce avantajları şunlardır:

 • dayanımı;
 • Güvenilirlik tasarımı;
 • kabiliyeti yüksek ağırlığını taşıyabilecek;
 • Sürekli çalışma kapasitesine sahiptir.

alçı kaplama için metal çerçeve güvenilirlik ve dayanıklılık sağlaralçı kaplama için metal çerçeve güvenilirlik ve dayanıklılık sağlar

Önemli olan nokta, metal çerçeve duvarı ile kaplanmış alçıpan (GCR) farklılıkların önemli olup bile tamamen pürüzsüz hale gelir.


Bu nedenle, alçıpan içindir ve kaplayan malzemenin arasında liderdir. Onların özellikleri ve düzgün takılmış çerçeve nedeniyle, tavanda ilginç bir tasarıma inşa etmek mümkündür. Örneğin, çok katmanlı ve düzensiz şekiller / boyutları.

Buna ek olarak, bu tür bir kaplama cihazı sıradışı ve kapıları yapmak için yardımcı olur. Örneğin, bir kemer şeklinde. 

alçı levhaların için metal çerçeve yapımında hataları önlemek için nasıl

montaj çerçevesi ve zaman çeşitli beklenmedik oluşabilir kaplama.

İşte en yaygın hatalardan listesi aşağıdadır: • ters alçı levha tutturucu;
 • Uygun olmayan sabitleme yaprak;
 • profilin Yanlış seçim;
 • Yanlış montaj çerçeve;
 • çerçevenin bozulmasına yol açan askı eksikliği;
 • Yanlış kesme;
 • profilin eğri parçaları ile hizalanması.

ters tabaka Tespit örneğin boyama gibi, sadece maskeleme olarak daha ileri rötuş etkileyebilir. Örneğin, neme dayanıklı alçıpan, istediğiniz şekilde ayarlamak yok, daha çabuk bozulur.

metal profil taşlama kesilemeyen - Sadece özel bir makas ile, kesik galvanizasyon oplavitsya olabilir, çünkü korozyona yolmetal profil taşlama kesilemeyen - Sadece özel bir makas ile, kesik galvanizasyon oplavitsya olabilir, çünkü korozyona yol

Burada eklemlerde çatlaklar için yükleme kurşun sırasında elverişsiz bir dağılım levhalar yanı sıra, yanlış bir yük dağılımının gerginlik profili. Başka büyük bir hata - duvar için tavan profilleri kullanın. Bu mümkündür, ancak bu gücü hakkında konuşmak gerekmez.

Başarısızlık teknoloji metal tabakaları montaj uymak - bu hasarlı yapıların nedenlerinden biridir. Kötü veya yanlış monte profil muhtemelen düşer. Özellikle kötü bu tavan olur.

süspansiyonlar, kaçınılmaz olarak çatlak gibi önemli ayrıntıları yokluğunda. Buna ek olarak, aynı zamanda gücünü etkileyen kurulum şeması, ihlal olacaktır. 

Unbend profili - çok nankördür. sertlik Azaltılmış, profil deforme olur. Bu sıfıra direncini azaltır. Nedenle, tasarım teknoloji ve uzun ömürlü kurulumunu gözlemlemek önemlidir.

alçıpan aparatı için bir metal çerçeve

Bu duvarlar Döşeme ve tavan ve planlıyorsanız, montaj tavandan başlatmak için gerekli olduğunu belirtmekte fayda vardır. Sonra özellikle kendi elleriyle onarımında, zor olacaktır. Ek yükler (parlaklık, bir raf, büyük bir resim) uzmanlar noktalarında ek profiller ve bağlamalar çerçevesini güçlendirmek için önerilir.

Kemerli profil normalde tavana kapı açma ve karmaşık şekiller için kullanılırKemerli profil normalde tavana kapı açma ve karmaşık şekiller için kullanılır


Sonra çerçeve yapımı için gerekli olan metal profil ne tür karar vermeniz gerekir:

 • PU (köşe açılarını güçlendirmek için profil);
 • Baskılı devre kartları (tavan alçı bağlı tavan profili,);
 • TNG (duvara bağlı olan profil kılavuz tavan,);
 • PS (raf profili, yani dikey, duvar kaplaması için kullanılır);
 • PN (tavan ve taban için düzeltilmesi gereken kılavuz duvar, profil).

Bazen büyük bir uzunluk profili alır. Bu nedenle, debriyaj, PCB'ye yani bir bağlayıcı kullanılarak iki metal parçaları bağlamak için. Ve yengeç kullanılan profiller kesişim çözmek için: bunlar metalden yapılmış bağlantı parçaları, çerçeve güçlendirir. Doğrudan askılar ürün üzerinde mevcut olan çizgiler boyunca katlanır sonra duvara veya tavana bağlanmıştır ve. Elde edilen bağlayıcı metal profil içine sokulur. Ve kendileri askılar donanım vasıtasıyla monte edilmiştir.

Metal çerçeve üzerinde alçı levha duvarları Astar

Metal çerçeve gerekli malzeme ve araçlarının yükleme ile alçıpan duvar kaplama tabakalar için.

Burada bir listesi:


 • Doğrudan GCR;
 • profiller;
 • Doğrudan askılar;
 • Dübel ve vidalar;
 • ya da bir çekiç Matkap;
 • Tornavida veya vidalama;
 • Yapışkan kağıt bant;
 • Bant ölçüsü ve kalem;
 • Bina seviyesi.

Özellikle dikkat çerçeveye alçıpan uygun tutturma yaprak dikkat edilmelidir - bunlar ayrıca süs kolaylaştıracak doğru tarafına ayarlanmalıdırÖzellikle dikkat çerçeveye alçıpan uygun tutturma yaprak dikkat edilmelidir - bunlar ayrıca süs kolaylaştıracak doğru tarafına ayarlanmalıdır

ilk şey birbirinden 80 cm uzaklıkta yer almalıdır süspansiyonları için düzenini gerçekleştirmek gerekir. Duvarın en çıkıntılı kısmı seçin ve zaten üzerinde hesaplamalar için gereklidir. Duvarların profili pitch ölçer ile yerleştirilmelidir. profiller sabitlenmiş yengeçler, saç vidası ve vidalar bulunmaktadır. Elde edilen kutusunda, izolasyon, teller ve iletişim gizleyebilir.

Alçıpan boyutuna göre kesilmiş olmalıdır. Sonra vidalarla takılır. dikişler kağıt kaseti tutkal var. Bir ızgara bandı kullanabilirsiniz, ancak ustaları kağıt kullanımı kendinden yapışkanlı bant olduğunu önerilir.

Sonra macun ince bir tabaka eklem üzerine uygulanır ve bu levha hafifçe deforme eğer yükleme sırasında girintiler bazı gizlemek için yardımcı olabilir. Dikişler zımpara ile muamele edilir ve daha sonra duvarları, ayrıca son olabilir. Gömülmesi işleme ve ek yerleri sıfırın üzerinde en az on derece arasındaki bir sıcaklıkta gerçekleştirilmelidir. Yükleme sırasında, nem normaldir ve tamamen yok taslaklar olduğunu.

pratik olarak herhangi bir dekorasyon malzemesi, kabartma da dekorasyon dayanabilmesi metal çerçeve. Poliüretan ürünleri Ancak, daha iyi kullanım.

alçıpan için metal profillerden yapılmış bir çerçeve (video) Marka

bir metal çerçeve üzerinde alçı duvarlarını kaplamak çok zor değildir. Buna ek olarak, tüm malzemeler neredeyse herkes için uygun fiyatlı ve tüm yapı marketlerde de piyasada bulunmaktadır. Sonunda tüm beklentileri aşabilir - en önemlisi, montaj teknolojisi uymak, bu kaliteli iş garantisi olduğu için.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

49 + = 53

Adblock
detector