Alçı levha için çerçeve ve kullanım nedenlerinden 6 – nwhistorycourse.org

The BlogÇerçeve alçıpan sabitleme ayrı ve özenle toplanacak temelidirÇerçeve alçıpan sabitleme ayrı olarak toplanması ve vnimatelnoDlya kartonpiyer kullanılan daire, ev ve ofislerde duvar ve tavanlar tesviye için temel oluşturur. Bu durumda, ne kadar duvarların yüzeyi pürüzsüz: uygun hale getirmek gerek yoktur. GCR levha özel bir çerçeve üzerine monte edilmiş, ve yüzeyin yapısına, çünkü bu mümkündür. 


Metal ve alçı levha ahşap çerçeve

Bir ana gövde alçıpan yaprak tespit edilmesi için hizmet eder. galvanizli metal profil veya ahşap çubuklar - Bu malzemenin iki tip yapılabilir. nem ve sıcaklık düşüşü, mantar ve çürüme süreçleri olası formasyonu - ikinci tip, çünkü olumsuz faktörlerin etkisi altında odun çözgü özelikleri nadiren kullanılır.

Farklı süreçlerin meydana dirençli metal profil, bir karkas çoğunlukla kullanılır.

Nedeniyle alçıpan bölmeler için metal çerçeveye kapalı takılabilirNedeniyle alçıpan bölmeler için metal çerçeveye kapalı takılabilir

alçıpan için çerçeve bize sadece duvar ve tavan, düz bir yüzey oluşturmak için değil, aynı zamanda bir çok-seviyeli kompozisyon oluşturmak için olanak sağlar.

Ve ayrıca:


 • niş çalıştırın;
 • Orijinal mesele arka ışık;
 • iletişim Hide;
 • birçok raf oluşturmak için.

Zemin, duvar ve tavana çerçeveyi tutturmak önemlidir. kurulumundan önce oluşturulduğu malzeme türünü belirlemek gerekir. Bu amaçla, ıslak odalar için ahşap çubuklar uygun olmadığını dikkate değer. Alçıpan su geçirmez emprenye ile seçilmiş ve uygun şekilde etiketlenmelidir. Metal profiller, bir çerçeve veya kutu kalite belgesi uymak zorundadır.

alçıpan için Çerçeve profili

galvanizli metalden yapılmış metal profiller, onlar paslanmasına ve yeterince sağlam değil. duvarlar, tavanlar veya bölümleri alçı panosu için Çerçeve profil bittikten ideal seçim olacaktır. 

Eğer çinko kaplama bütünlüğü ve kalitesine dikkat etmelidir alçıpan altında kare için bir profil seçtiğinizdeEğer çinko kaplama bütünlüğü ve kalitesine dikkat etmelidir alçıpan altında kare için bir profil seçtiğinizdemontaj çerçevesi zaman profilinin farklı kullanımı:

 • kılavuz profilleri 100 mm, 50 mm ve 40 mm yan duvarlar bir flanş boyutlara sahip karkas diğer montaj parçaları için şekillendirilmiş;
 • Tavan ölçüsüne bir karkas tavan yapıları için kullanılan 27 mm ile 60 mm olan;
 • Çerçeve kemerler, duvar ve tavan inşaatında dalgalı oluşturmak için kullanılan Kemerli profiller;
 • Tavan kılavuz asma tavan çerçevesi, boyutu oluşturmak ve 28 mm'lik standart 27 mm oluşturmak için kullanılır;
 • Raf profil taşıyıcı çerçeve uygulanan iki uzunlamasına olukların dolayı yüksek sertlik ile kılavuz benzer;
 • Çerçeve köşelerinde girintiler oluşumu için köşe profili, dış ve iç kullanım, 85 derecelik bir eğim açısına sahiptir.

Çerçeve profili tavan veya duvar tabanına bağlantı elemanları gerektirir, bu süspansiyonlar monte edilir. Kavrama elemanları bağlamak ya da uzama profilleri için ihtiyaç vardır. Tüm çerçeve bileşenleri vida çeşitli sabitlenir.

Alçıpan duvar için bir çerçeve yapın

GCR duvar yüzeyi hizalama sabit ve iletişim gizlemektedir - borular, teller, havalandırma sistemleri. Alçı levha duvarı için çerçeve metal veya ahşap çubuklar profilinin yapılabilir.

Ahşap çerçeve malzemesi için hazırlanmalıdır:

 • Her çubuğun mantar önleyici bileşimin tedavi;
 • çerçevenin Kuru tüm ahşap elemanlar;
 • knot, çatlaklar, fireler kırmaya ve çerçeve bozabilir ile kullanılamaz çubukları çıkarın;
 • bar boyutu 50 mm, en azından 30 mm olması gerekir, alçıpan çubuğunun her geniş tarafta etrafında döndürülür.

Alçı levha duvar çerçevenin doğru yerleştirme yüzeyinde herhangi bir kusur will hideAlçı levha duvar çerçevenin doğru yerleştirme yüzeyinde herhangi bir kusur will hide

Duvarda çerçeve profillerinin yapılırsa, yalnızca duvar rafı ve kılavuz profili kullanmalıdır. Özel olarak başka yiv sertliği güçlendirilmektedir. tavan ve zemin için çerçeve için bir çerçeve olarak hizmet raylar monte. en az 60 cm aralıklarla raf bağlı profilleri yönlendirmek.

çapraz köprülere gövdesi profili iki taraftan kesme profil flanşlar astar ile bir bağlantı elemanı ya da yengeç kadar her aşamada, en az iki yükleme gerekir arasında.

çerçeve asamblajının tamamlanması üzerine çerçeve gövdesinin iletişimi ve yalıtım malzemeleri yönlendirilir ve duvar tabakası GCR dikmek edilebilir.


Özellikler iskelet banyosu alçıpan

ve temel onarım sonrasında banyo sıhhi tesisat çevirmek tamamlamak. genellikle "ekran" olarak adlandırılan banyosu altında yüklü. Bunu yapmak için, farklı malzemeler veya inşaat pazarının sunduğu bitmiş ekranları kullanın. Her zaman tamamlanmış ürüne gerekli boyut almak mümkün değildir, çıkış ellerinizle ekranın bir üreticisidir.

En sık şu malzemeleri kullanılır:

 • Alçıpan;
 • Kamera panoları;
 • Plastik paneller;
 • Tuğla.

bir metal banyosu için çerçeve daha pratik bir düzenlemesidirbir metal banyosu için çerçeve daha pratik bir düzenlemesidir

En basit alçıpan ekranı için bir çerçeve kurmaktır. karkas madde, antifungal bileşim çubukları ile işlenmiş ahşap olabilir. Bu karaçam yapılmış çubukları kullanılması tavsiye edilir, bunlar nem korkmuyoruz ve çok güçlüdür. çubukları en 40x40 mm ihtiyaçlarını boyutu, bağlama elemanlarının vidalar ve metal köşeleri.


raf montajı için Adımlar:

 • Bir çekül ya da zemin yüzeyine banyo köşelerinin seviyesi ile biçimlendirme uygulamaları;
 • Preparasyon biçimlendirme boyutunu bar;
 • köşe üzerinden boyut çubuklarına biçilmiş Bileşik;
 • banyosu altında çerçeve alınan güvence.

Suya dayanıklı alçıpan ekran üretimi kullanıldığında. Çerçeve raf ve kılavuz profili kullanarak, metalik profillerden üretilebilir. ayrıca kaplama malzemesine bağlı olarak, 23 cm - Böylece yaklaşık 21 kılavuzları derinleştirmek için gereklidir. Kapı rafları - Numara raf profilleri ilave yapısal elemanların varlığına bağlıdır. Bu banyo Kırılma altında sıhhi tesisat borularına yeterince kolay erişim bırakmalısınız. metal profil banyo hemen yanında ek bir raf oluşturmak mümkündür ki, bu aynı zamanda, alçı levha kaplama kılıf ve en çok su itici madde gerçekleştirmek - karo, boya. Banyo altında kutu birden çok bölmesi olan, bu çerçeve bir banyo altında bir kabine oluşturma birkaç kat olarak yapılır.

alçıpan için çerçeve düzeneği (video)

karkas alçı levha üretim belirli zorluklar vardır. Gerekli araç ve onunla çalışmak temel becerileri ile uzman katılımı olmadan bağımsız gerçekleştirmek oldukça mümkündür. çerçeve için malzeme seçimi kurulum yerine ve kişisel tercihinize tasarımına büyük ölçüde bağlıdır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 3 = 2

Adblock
detector