alçı levha Ahşap sandık – nwhistorycourse.org

The BlogAhşap sandık - pahalı metal çerçeve için mükemmel bir alternatifAhşap sandık - masraflı metal karkasuGipsokarton harika bir alternatif - daire bitirme için en popüler malzemelerden biri. daireye değişiklik yapma ve kemerlerin çeşitli yeniden duvarlar ve tavan süslemeleri için kullanın. bu yalıtım yerleştirilebilir ve telleri ve iletişim saklanacak bir şekilde monte alçıpan yaprak altında olduğu için çeşitli şekillerde monte Alçıpan, bunlar arasında en sık, sandık bu malzemenin eklenmesidir. Bugün ahşaptan yapılmış kasalar alçı tüm ayrıntılarını tartışmak, hem de kendi elleriyle bunu nasıl analiz eder.


alçı levha Ahşap sandık: nüansları

Ahşap sandık alçı levha çerçeve kurulmasının ilk yöntemdir. onun gücü metale alçıpan verim altında ahşap yapı, genellikle kurulum ve düşük maliyet kolaylığı nedeniyle kullanılan rağmen.

Eğer kurulu gerekli değeri varsa, sizin için ahşap sandık neredeyse ücretsiz olacak.

Tabii ki, metal profiller daha güçlü ve daha güvenilir, ancak alçıpan ahşap bir çerçeve yapmaya karar yoksa bazı çok önemli nüansları hakkında bilmek gerekir.

yüklemeden önce ahşap kasalar çürüyen engellemek için özel bir bileşik ile ahşabı işlemek için mutlaka gerekyüklemeden önce ahşap kasalar çürüyen engellemek için özel bir bileşik ile ahşabı işlemek için mutlaka gerek

yani:


 • ahşap tahtalar çok düşük yangın güvenliği olduğundan bir elektrik hattına yürütmek niyetinde olan, onlar üstüne, lata duvarlar için uygun değildir.
 • Nemli ahşap kabarma ve ters kuvvet ve alçıpan konstrüksiyon görünümünü etkiler şekil sandık değiştirebilir.
 • çubuğunda, herhangi knot ve çatlaklar, hem de geçmemelidir onların nem göstergesi hiçbir olmalı, çerçeve yüklemeyi seçtiniz.
 • şeritler tabana paralel monte edilmiştir gibi, duvarların ahşap çıta eğrilik ile düzeltemez.
 • Kalıp, böcek ve çürüme süreçleri olumsuz etkilerini önlemek için, çalışmaya başlamadan önce ahşap özel bileşikler ile tedavi edilmelidir.

Gördüğünüz gibi, ahşap bir sandık en güvenilir tasarım değil, ama düzgün bir kurulum tüm şartları yerine getirdikleri takdirde, uzun bir süre size hizmet verecektir.

Alçıpan için ahşap sandık haklı zaman

Çünkü alçı levha tüm yukarıda belirtilen nüanslar sandık, bu malzeme her odada mevcut değildir çünkü. Örneğin, her durumda bir ahşap çerçeve banyo olarak alçıpan çatlak monte edilemez ve zaman görece kısa bir süre içinde deforme olurlar.

Tabii ki, bu tür sandıkların olumsuz özellikleri çoğunluğu özel pahalı araçlar Planck kütlesinin muamele kaldırılabilir, ancak böyle olursa bir çerçeve sizin için kârsız olurdu.

o koruyucu ajanların en az miktarda, alçıpan altında ahşap sandık kurmak mümkün olduğunda en, iki dava tartışalım.alçıpan altında Ahşap sandık günlük ev için en uygun: Bu durumda, yapı üzerinde nemin etkisiyle korkuyor olamazalçıpan altında Ahşap sandık günlük ev için en uygun: Bu durumda, yapı üzerinde nemin etkisiyle korkuyor olamaz

yani:

 • Kalın günlükleri veya yapıştırılmış ahşap Ahşap günlüğü aynı malzeme karkas kurulum için uygundur. alçıpan altında Ahşap sandık FCL için çerçeve rayların üzerinden nemi çekerek, temel "grev" almak odasına nem kalın günlüklerinde artışla, ev inşa edildiği günlükleri ile sorunsuz bir şekilde çalışır.
 • Mükemmel pürüzsüz duvarlara sahip odalar da ahşap sandıklar için temel olabilir. Yukarıda belirtildiği gibi, taban yüzeyi ve kayış arasındaki herhangi bir boşluk, büyük ölçüde hizmet süresi tornalama gücünü ve süresini azaltır, çünkü, bir ahşap çerçeve vasıtasıyla duvar başarısız hizalamak.

Evinizin bu niteliklerin en az birine sahipse ve şüphe herhangi korkmadan aksi metal profil GCR altında bir çıta yapmak akıllıca olacaktır, ahşap sandık yükleyebilir.

Yükleme tirizler öncesinde hazırlık aşaması

alçı levha Kireçlenme kurulumu için hazırlık tamamen sembolik. Çalışmaya başlamadan önce, odadan dışarı tüm mobilya kaldırmak ve muşamba ile zemin kapak gerekir. Eğer bir ahşap çerçeve yüklemek istediğiniz duvarlarda, eski bitirmek varsa, bunun kurtulmak gerekir. Şimdi tüm aşırı odadan kaldırılır göre, araç ve gereçleri hazırlamak başlayabilir.

çubukların hızlı ve hassas kesim için en uygun yapboz vardırçubukların hızlı ve hassas kesim için en uygun yapboz vardır

İhtiyacınız olacak malzemeler:

 • vida;
 • tornavida;
 • sulu ya da lazer seviyesi;
 • rulet
 • Otbivochnogo dikiş ipliği;
 • Ahşap kaburgalar;
 • Demir testeresi.

Eğer bir yapboz varsa, bunun yerine bir testere ait kullanmak aracıyla, hızlı gerekli aralıklarla dişli çubuklar başa çıkabilirim.

Prensip olarak, gerekli malzeme ve ahşap toz, zemin ve diğer yüzeylere karşı koruma alım - elinizdeki tüm hazırlık çalışmaları geçirmek söyledi.


ahşap çıtalar alçı bir sandık nasıl yapılır

Tüm malzemeler hazır ve duvar eski bitirme malzemelerinin Seçili değilse, ahşap sandık inşasına devam edebilirsiniz. Tabii ki, iş bununla başa çıkmak için güç ve yalnızca profesyonel, ancak aşağıdaki tavsiyelerimize olmadığını düşünebilir, hiç şüphe yok alçıpan için bir çerçeve oluşturmak mümkün olacaktır.

Eski sıva çatlak ve duvarlarda serpilmiş olduğunu fark ederseniz, kuruduktan sonra, üzerine astar bir kat uygulamak çimento yeni bir katman, onu güçlendirmek zorunda kalacaktır.

Duvarların oluşur işaretleme ahşap kasa yükleme üzerinde çalışın şeritler kesip onların doğrudan montajDuvarların oluşur işaretleme ahşap kasa yükleme üzerinde çalışın şeritler kesip onların doğrudan montaj

Kademeli montaj:

 1. ilk şey düzen çalışma sandık yapmak gerekir. Bu amaçla düzeyinde, şerit metre ve otbivchnuyu parçacığı kullanın. dikey çizgilerin arasındaki adım 60 cm'den fazla olmamalıdır, yatay çizgileri arasındaki mesafe en az 80 cm olmalıdır.
 2. Şimdi segmentlerinin tarihlerde kaburgalar kesip koruyucu yapıları davranın.
 3. tavanda yatay kılavuz ray takın ve zemine yakın, 5 cm'lik bir boşluk bırakmak unutmayın. zemin için.
 4. duvarların köşelerinde dikey raylar monte edin.
 5. çerçeveyi oluşturmak için duvarda bir pencere varsa, ahşap kaburgalar çerçeveye gereklidir.
 6. Şimdi sıra pas cihazın ana işleyişi başlamak mümkündür: vidalar işaretli avans dikey ve yatay hatlarda çubukları kesmek ekleyin.
 7. Eğer herhangi bir ekipman asmak istiyorum yerlerde, çerçeve güçlendirmek için ek kaburgalar ekleyin.
 8. alçı levha Çıtalar hazır tahtadan yapılmış. Bu alçıpan sayfaları kurmak kalır.

Tavana alt kaplamalar ancak uzmanlar yükün çok yüksek olması taşıyacak beri, bu yüzey ahşap kaburgalar yüklemek için tavsiye, aynı ilke yapılır ve bunların ömrü kısa ömürlü olacaktır. tavanda alçıpan altında bir çerçeve birimi için en iyi seçim, onlar daha dayanıklı ve çok yönlü olan metal profildir.


alçıpan için kasayı (video) montajı

alçı levha Ahşap sandık metal çerçeve tüm özelliklerinin yetersiz olduğu, ancak bunun içinde para minimum torbasını yatırım yaparak en kısa sürede onarım yapmak için yola eğer - bu seçenek size en uygun olacak. Ahşap sandıkların kurulumu için tüm koşulları izleyin tüm nüansları dikkate alacak ve güzel bir pürüzsüz duvar alçıpan ile bitmiş olsun.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

3 + 5 =

Adblock
detector