Alçı Asma tavanlar: özellikleri ve faydaları – nwhistorycourse.org

The BlogAlçıpan Eğer konut özelliklerini vurgulayan şık ve sıradışı tasarım oluşturmak için izin verirAlçıpan Eğer konut pomescheniyaV özellikleri bugün alçı levha tavan yaygın asma vurgulayan şık ve sıradışı tasarım oluşturmak için izin verir. Nedeniyle kendi basit tasarımı, alçı tavan kendin olabilirsin araya. alçıpan tek bir tabaka, ve bir üç-katmanlı tavan olarak imal edilebilir ile. Yükleme işlemine başlamadan önce, düzgün bir yüzey işaretlemek ve gerekli bileşenleri hazırlamak gerekir. Buna ek olarak, bitişik süspansiyonlar arasındaki optimum mesafe seçmelisiniz.


kartonpiyer yapılmış asma tavanlar için seçenekleri belirleyin

inşaat tasarım aşamasında üzerinde, odanızın tasarımına dikkat edilmelidir. dikkate ihtiyaç duvar ve mobilya renklerini almaya. Ayrıca akılda tavanın temel teknik özellik tutarsınız.

tasarımı sırasında dikkate miktarını almalıdır:

 1. tavan Düzeyleri.
 2. virajlarda konfigürasyonu.
 3. aşamalarının sayısı.

Küçük odalar için uygun alçıpan tavan parlak kanvas kullanarakKüçük odalar için uygun alçıpan tavan parlak kanvas kullanarak

Odanın büyüklüğüne bir kumaş dokusu alçıpan ödeme dikkat seçerken. Eğer küçük boyutlarda bir odada bitki tasarımı için malzemeleri toplamak, bir parlak yüzeyli tuval yaklaşacaktır. Diğer tüm durumlarda, renkli, delikli plaka veya kapak kullanabilirsiniz.

kartonpiyer yapılmış asma tavan montajı: adım adım kılavuzun

Projeyi oluşturduktan sonra, yüzeyi işaretleme başlayabilirsiniz. doğru tavan işaretlemek için, bir lazer düzey kullanın. davranış taban çizgisinin Duvarlarda. Size askıya yapının optimum seviyesini seçmek için yardımcı olacaktır.


Eğer alçıpan tavan yüklemeden önce bitirmek yüzeyini temizlemek gerektiğini unutmayın. Buna ek olarak, avizeler sökülmesi yürütmek ve tavan boşlukta gerekli iletişimi yürütmek için gereklidir.

Alçıpan konstrüksiyonların montajına başlamadan önce eski kaplama tavan kaldırılmalıdırAlçıpan konstrüksiyonların montajına başlamadan önce eski kaplama tavan kaldırılmalıdır

Teknoloji montaj tavan sıvası:

 • Cihaz başlangıç ​​profilinin bağlanması ile başlar. Bunun için silahla duvarda delikler yapmak ve sonra dübel için sürücü gerekir.
 • Ardından tavan askı eklemek.
 • Daha süspansiyonlar viraj dikey olarak aşağı doğru.
 • çerçeve bir araya getirin. Bunu yapmak için, enine ve boyuna kirişler kullanmak. kirişler süspansiyon tutturulmuş ve daha sonra birbirine bağlanan gerekir. kirişler için bir tespit elemanı özel bağlantıları kullanacak gibi "Yengeç"
 • istenen boyuta alçıpan Kes yaprak. Bunu yapmak için, özel bir demir testeresi kullanın. İlk üst kağıt katmanını kırpmak gerekiyor ve daha sonra basitçe kesim hattı boyunca bıçak ek bileşeni unutmayın.
 • çerçeveye bir alçı takın.
 • Ayrıca bu vida ve çerçeveye sayfaları takmak için tornavida ile gereklidir. büyük ölçüde alçı levha yüzeyinden çıkıntı olmamalıdır vida o şapkayı unutmayın.
 • Tüm sayfaları yükledikten sonra, bitirme başlayın. Resimlerin ortak uzay macun uygulamak unutmayın.

Yükseklik ve tavan alçı diğer boyutları

Alçıpan asma yapının yüksekliği birçok nüanslar bağlıdır. Her şeyden önce, kapıdan ve ana tavan arasındaki optimum mesafeyi seçmeniz gerekir. 15-16 santimetre optimal mesafenin daireler alçıpan tavan kurarken. Ayrıca hesaba alçı levha kalınlığını almak gerekir.Eğer oda düşüktür alçıpan tavan yüklemeyi planlıyorsanız, bu mesafe 10-12 cm'ye kadar azaltılabilir, ancak bu durumda, biraz daha karmaşık olacak kurulumunu gerçekleştirmek için.

kemer tipi alçı levha kalınlığı tavan yüksekliğine sahip küçük odalar için uygun hale getirir, sadece 6 mm,kemer tipi alçı levha kalınlığı tavan yüksekliğine sahip küçük odalar için uygun hale getirir, sadece 6 mm,

Alçıpan 3 tipi vardır:

 1. Tavan. malzemenin kalınlığı 8 ila 10 milimetre arasında değişir.
 2. Arch. Bu malzeme ince olduğu. Kalınlığı - 6 mm.
 3. Duvar. Alçıpan duvar kalınlığı 12 ile 13 milimetre arasında değişir.

Nasıl tavan alçı levha askıları arasındaki mesafeyi seçmek için

alçıpan tavana askı arasındaki mesafe en iyisi nedir? Bu sorunun kesin cevabı herhangi deneyimli usta veremez. uzaktan tavana yükü ve bir tabaka boyutuna göre, ayrı ayrı seçilir. ilk ray Tavan taşıyıcı profil duvar 100-300 mm'lik bir mesafede sabit olmalıdır. takarken yükleme taşıyıcı profilin pozisyonuna denk olmalıdır süspansiyonlar hattını eksenleri olduğunu dikkate alınması gerekmektedir.

Üreticiler tavan 80 santimetre değerinde uymaları tavsiye alçıpan. Bu değer en iyisidir. bitişik süspansiyonlar arasındaki mesafe en az 70 cm ve en fazla 10 cm olması gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde, yapı çökebilir.

kartonpiyer yapılmış asma tavan yapımı: Ana bileşenler

Asma tavan - bir tek seviyeli düz tasarım. Farklı boyutlarda karkas sayfaları kaplama için kullanılır. Bazen alçıpan levhalar çok düzeyli düz inşaat çünkü.

Yüksek nem kullanımı su geçirmez alçıpan ile bir odada GCR asma tavan yüklemek içinYüksek nem kullanımı su geçirmez alçıpan ile bir odada GCR asma tavan yüklemek için

Asma alçıpan tavanlar oluşur:

 • Alçıpan levha. Kural olarak, standart GCR Web'i kullanıyor. 2.5 - - 3 metre Genişlikleri 1-1.2 m, uzunluğudur. kalınlığı 7 ila 13 mm arasında değişebilir.
 • metal profillerin U-şekillidir. Marka - Pzt 28 \ 27.
 • Cı profilleri. Mark - PP60h27.
 • "Yengeç" gibi sabitleme.
 • Askıları.

Banyoda veya yüksek nem oranı ile diğer odada bir alçıpan asma tavan yüklemeyi planlıyorsanız, standart levhalar GCR kullanılması imkansız. Bu durumda, su geçirmez alçıpan alçıpan türünü kullanılması tavsiye edilir.

Ne asma tavan şekilleri kartonpiyer yapılmış

Alçıpan - Benzersiz malzeme, bu mümkün nedeniyle yardımıyla tasarım fikirleri birçok gerçekleştirmek. Bu malzeme kullanılarak tek katmanlı ve çok katmanlı bir yapı olarak yapılabilir. Ayrıca yaygın alçıpan tavanlar kavisli şekiller kullanılır.


Tek seviyeli tavanlar oda biraz yükseklik vermek için kullanılmalıdır. Bu tasarım yatak odası veya mutfak içine uyum uyum sağlayacaktır. Ayrıca banyo bitirme için bu tasarımı kullanabilirsiniz.

Kural olarak, tek seviyeli tavanlar altında yatan temel düzensizliklerini ve kusurları kaldırmak için gerektiğinde ayarlanmıştırKural olarak, tek seviyeli tavanlar altında yatan temel düzensizliklerini ve kusurları kaldırmak için gerektiğinde ayarlanmıştır

tek katlı tavan Avantajları:

 1. Kolay kurulum.
 2. tavan kusurları gizlemek için yeteneği.
 3. yetenek aydınlatma çeşitli seçenekler kullanmak.

Geniş odalarda yönetilen Asma tavanlar düzeyli yapılandırması. Bu tasarımın sayesinde, kolayca gizlemek ve iletişim kablolama olabilir. Buna ek olarak, belli bir düzeyde yüklü alçıpan bir kaskadı, tamamen bir odayı. katmanlı yapıyı bitirme için çeşitli seçenekler vardır. Örneğin, kareler veya daireler şeklinde alçıpan tavan yüklemek mümkündür.

Alçıpan tavan nispeten az kullanılan eğimli konfigürasyonu. Kavisli Cascade alçı levhalar çok cazip görünüyor, ama kendi başlarına bir tavan çok zordur ayarlayın. Eğimli tavan "ıslak yöntemi" kullanılarak ayarlanır.


Alçı levha tavan için ne askılar kullanılabilir

alçıpan tavan yüklerken askı ne tür kullanılabilir? kullanışlı Kullanım askılar büyük boyutta kutuları bitirme zaman. Bu ürünler olabilir uygula yeterince L şeklinde Askıya uzunluğu direkt eğer.

Alçı süspansiyon yapısı yükleme şeması:

 • Önce tavandaki delik gerekir. Bunu yapmak için, çekiç kullanmak. Bu delikler çapa yüklemeniz gerekir.
 • Sonra tavana adanmış itme vida.
 • kılavuz profilinde ayarlayın.
 • çubuk üzerinde askı koyun.
 • Süspansiyon profili yerleştirin.
 • Çizgi profil gerekirse. Bunu yapmak için, çubuk boyunca süspansiyon karıştırın.
 • Sıkıca tüm yapıyı sabitleyin.

Çerçeve alçıpan tavan SürüşÇerçeve alçıpan tavan Sürüş

Doğrudan askı kullanmak istemiyorsanız, çekirdek ürünler uygulanabilir. Onlar da yüklemek dayanıklı ve kolay oranları yüksektir. Bazen alçı tavan montajı için sürmeli askılar kullanmak daha iyidir. Bunlar doğrudan veya rod mills daha pahalıdır.

Tavan alçıpan montajı için aksesuarlar

tavan Ayar optimum bileşenlerin seçimi ile başlar. yapının tamamının gücüne bağlı olacaktır itibaren öyle çünkü her şeyden önce, sen fikstür elemanları almak gerekir. tavana montaj için, doğrudan tavan askı ve daha kısa tavan süspansiyon gerekir.

kumaşları seçerken, onun kalınlığına dikkat. 8 milimetre tavan alçıpan kalınlığının kullanılması tavsiye edilir. olabilir kalın kumaş kullanın, ama sonra yüksek güçle bağlantı malzemesi seçmek zorunda.

Ayrıca tavan montajı için, ihtiyacınız olacaktır:

 1. çapraz şekilli bağlantısı. Çerçeve profilleri sabitlemek için gereklidir.
 2. Metal konnektörü.
 3. Kendi kesme vidalar.
 4. Galvanizli metal profil.

alçıpan (video) nasıl yüklenir

Aksesuarlar çeşitli ile kolayca gerekli malzemeler alabilirsiniz. bileşenlerini seçerken çerçeve üzerinde kalın alçı levhalar yük kullanırken çok daha yüksek olacaktır, çünkü, inşaat ağırlığı dikkat. alçıpan tavan sayesinde, herhangi bir şekil verebilir. Yükleme işlemine başlamadan önce, yüzey işaretlemek emin olun. 

Asma tavanlar kartonpiyer (fotoğraf)

3740-2218p228015324541794b3a8b8df478278228644102tqhed6d2m655574060350630439

Leave a Comment

Your email address will not be published.

8 + 2 =

Adblock
detector