Ahşap optimal merdiven: 4 üretim malzemeleri – nwhistorycourse.org

The BlogAhşap korkuluklar estetik özellikler ve dayanıklılık varBirkaç katlı bir ev inşa planlıyorsanız Ahşap korkuluklar, özel dikkat merdiven ödenir estetik özellikler ve dayanıklılık var. Bu belki de somut, güvenilir, konforlu ve güzel olmak zorundadır. Ayrıca, daha çok ihtiyaçları doğru bir şekilde konumlandırılması için. Bugüne kadar, merdivenler üreticileri tipi, stil ve boyutunu montaj farklılık merdiven tasarımları büyük bir seçim temsil eder. Oldukça sık, iç tasarımcılar, odanın tasarım stili, merdivenin görünüşü tarafından itilmektedir. Bu nedenle, evde merdiven dekor ana unsur olarak kabul edilebilir.


Merdiven için ağaç korkuluk

Anlayın nerede ve nasıl evde bir merdiven yerleştirilmelidir, sen, çalıştırılacaktır hangi tarzı düşünebilir. merdiven en önemli özellik olarak kabul korkuluk. Onlar merdivenlerde rahat ve güvenli hareket sağlamak için gereklidir. onlar da stil sorumlu şık dekorasyonu ve ana tasarım öğesi olarak hizmet vermektedir. Çoğu zaman, doğal ahşap korkuluk.

ahşap korkuluklu ölçüde güvenlik merdiven derecesini artırabilirahşap korkuluklu ölçüde güvenlik merdiven derecesini artırabilir

Yapmak gibi ahşap farklı türde seçim yapmak için:

 • meşesidir;
 • çam;
 • ceviz;
 • Kayın ağacı.

ahşap tür seçilirse günü, bu sadece çekici değil, aynı zamanda uzun ömürlü olduğunu. iyi şeyler seçmek için, ustaların tavsiye dinlemek etmektir. Onlar daha düşük bir reçine içerikli bir ırkı seçmek için tavsiye edilir. Ayrıca kurutulmuş odun derecesine dikkat edin.


merdiven yapısı gelecekte kötü kurutulmuş malzemenin olacaksa o merdiven çarpık tehdit ediyor. Ahşap başlangıç ​​sonucu karmaşıklığını seçmektir. tasarım iyi oyulmuş elemanları işletmek kolaydır uygun yumuşak kayalar bir sürü gerektiriyorsa.

Doğru seçilmiş ağaç çok uzun bir süre olacak ve yılda iç sadece bir kaçı için. Ahşap korkuluk, görünüm ek olarak, evin özel bir aroma ile doyurulur.

ahşap merdivenlerde korkuluk Tespit

Tespit korkulukları, kurulumdan sonra temel kuralları gözlemleyerek olmadan yapılamaz çok önemli bir süreç çerçeve. Ahşap korkuluk için temel adımları dış kenarına ayarlanmış dikmelerin veya sütunlar bulunmaktadır.

o korkuluk sabitleme için yapışkan kullanılması tavsiye edilmezo korkuluk sabitleme için yapışkan kullanılması tavsiye edilmezMerdivenin bağlı olarak, parmaklıklar ekte sunulmuştur:

 • adımların yatay yüzey;
 • dize veya kosoura dikey yüzey;
 • eğimli dize üst kenarında.

parmaklıklar emniyetli şekilde bağlanmış edildi, onlar en az iki nokta sabitlenir. Kendisi doğrudan odun çok esnek bir malzemedir ve bir yanlış hareket çatlama ve yonga yol açabilir, çünkü dikkatli bir şekilde yapılmalıdır tutturma.

demiryolu güçlendirmek amacıyla, kullanın:

 • Galvanizli vida;
 • sondaj makinesi;
 • Farklı boyutlarda Galvanizli Çıtçıt.

Ne olursa olsun montaj tür seçilir şeyin, iş başka türlü korkuluk güvenilmez kalmak olacak, tüm kuralları tarafından yapılmalıdır. Tüm nüansları önceden gözden geçirmek gerekir böylece Montaj durumuna kendi araçları ve belirli bir şekilde gerektirir.

ahşap merdiven üzerinde bir küpeşte şekilde yüklenmesi

tırabzan takma belirli beceri ve bilgilerini ve kutu THAEM programı (ArtCam) gerektirir. eki belli bir tür kullanarak, o bir ya fikstür başka tür çalışma özelikleri hakkında unutmamak gerekir.

Düzgün düz bir yüzeye korkuluk sabitlemek için, düzeyini uygulamak gereklidirDüzgün düz bir yüzeye korkuluk sabitlemek için, düzeyini uygulamak gereklidir

Çalışma:


 1. Vidalar - 45 derecelik bir açı ile bir tornavida kullanarak bir tırabzan yükleme vardır. Vidanın Hat yaklaşık 8 mm'lik bir delik içinde bastırmak gereklidir. Onu tutkal verdiği tür ahşap Chepik gizlemek sonra. Özel bir cila ile dikkatli bir şekilde parlak ve kaplanmış sabitleme noktaları, yükledikten sonra.
 2. Dübeller. bu çeşit bağlanması ahşap bir silindirdir. o sütun ve adımlarda gerekli delikler sabitleme korkuluk yükleyin. Bunu yapmak için, bir çap ve takoz uzunluğunda bir delik açın gerekir. Ön dübel tutkal yaymak mümkündür, bir monolitik bir bağlantı sağlayacaktır. dübel sıkı gelirse, o zaman işler doğru yapılır. Bu tür bir montaj yöntemi en güvenilir olarak kabul edilir.
 3. Tokalar. tespit pimleri avantajı daha sağlam bir yapı sağlayan bir derin bağlantı bölgelerinde galvanizli. tespit bu tip derinleşmesi kolon ekseni üzerinde delinir. Yatay dahil PIN için sütun matkap ayrılmamak gerekir. Bu güvenlik kurallarına bağlı kalarak, masada bu süreci yürütmek için en iyisidir. Vidalı pim anahtarı.

ahşap merdiven ilişkin sütunlar

Başka bir deyişle, sütunlar - korkuluk tutun dikey rafları. Onlar küpeşte destek fonksiyonları, tasarım kökeni, dekorasyon gerçekleştirin.

Ahşap direkler üç temel teknoloji imal ve şunlardır:

 • Noktası - kesici dişler kullanılarak özel bir döner parça olarak en yaygın tipi, olduğu;
 • Farklı vida dişlerini Öğütülmüş;
 • Oymalar programı yönetimle tezgahlarda yapılır.

Ahşap merdivenleri direkler yüksekliği, şekli ve yapıldıkları malzeme türüne farklılık gösterebilirAhşap merdivenleri direkler yüksekliği, şekli ve yapıldıkları malzeme türüne farklılık gösterebilir

Zahodnye direkleri merdivenin başında ve sonunda yüklü ve iniş köşelerde. Kural olarak, kutuplar aynı görünüm ve yapıya, boy ve enine kesiti farklıdır. Çoğu zaman, sütunlar tırabzan kendisi ile aynı ahşap malzemeden yapılmıştır.


Ahşap orijinal şeyler oluşturmak için çok yönlü malzeme olarak kabul edilir. ahşap sütunlar üzerine merdiven desenleri ve süs eşyaları çeşitli kesebilir. bakışlar hayran kendini durduracak benzersiz monolitik yapısı, aynı tarzda merdiven tüm unsurları oluşturmak Gerçekleştirilen.

merdiven için oyulmuş sütunlar

merdiven oyulmuş sütunlar tüm merdiven bileşiminin merkezi elemanı olan dikkate değer bir dekorasyon elemanıdır.

imalat oyulmuş sütunlar birkaç tipi vardır:

 1. Özel bir durum. Bu nokta kolonlar sözde. Birkaç hatları makine ile işlenir ürün kereste, elde edilir. bir torna vasıtasıyla tutulan esas oluşumu ile başlamak için. sanatçı ile çekme kalıbı oluşturulduktan sonra. Açık ve gerçekçi döner Şekil.
 2. Simetrik tasarımı. iki özdeş parçalar ile karakterizedir. katı maddeden imal edilmiştir. Sonra iki ayna parçaları ile birbirlerine yapıştırılmış. Bu düzenek, MDF oyma sütunlar üretilmesini sağlar.
 3. Münhasır. ismin kendisinin bu sütunlar eliyle yapılmış olduğunu söylüyor. eşsiz çizimler tek bir parça imal edilmiştir. pahalıya var.

Oyma sütunlar herhangi bir iç verebilir şık ve orijinallikOyma sütunlar herhangi bir iç verebilir şık ve orijinallik

oyma sütunlar, zahmetli işlemi üretimi. Sanatçılar vb hayvanların, etnik motifler, dokuma tesisleri, resimleri ile tüm seçenekler, genellikle büyük bir görünüme sahiptir.

Oyma sütunlar Klasik tasarıma sahip büyük alana sahip bir evde harika görünecek.

elleriyle merdiven için ahşap parmaklıklar yapılmış

Belirli bilgi ve becerileri sahip olmak merdivenlere korkuluklar kendi elleriyle olabilir yapmak. başlamak için, boyut merdiveni belirlemek gerekir. Merdivenin için o Sağlam tırabzan düşme durumunda sağlam bir tutuş için elinizde rahatça uzanıp eder korkuluk yüksekliği 0,7-0,9 m arasında olması gerektiğini durumu. reçete yapı düzenlemeleri, içine bakmak gerekir, en uygun ve güvenli.

güvenlik önlemleri ele olması, Korkuluk imalat aşamalarına devam edebilirsiniz:

 • dikey, malzeme ve fermuar dişlerinin gerekli sayısı arasındaki çizim, yükseklik hesaplanmasını, mesafe tasarımı;
 • Yerleri İşaretleme montaj raf;
 • imalat veya alım ve küpeşte direkleri;
 • Korkuluk montajı;
 • Kaplama ve bitirme vernik korkuluk dekoratif unsurlar.

Korkuluk parlatmak ve onları yüklemeden önce boyamak için tavsiye edilirKorkuluk parlatmak ve onları yüklemeden önce boyamak için tavsiye edilir

parmaklıklar, raflar yapmaya kanal açma ahşap ürünler için bir cihaz varsa, mesajlar kendi başlarına olabilir. avantajı özel merdiven tasarım yapma, yalnızca bir kopyası olacaktır orijinal modele yatıyor. Bu, farklı bir kesite sahip taşınabilir çubukların üretimi için de kullanılabilir. Bütün destek elemanları merdiven şeklinde değişebilir. Örneğin kutuplar şeklinde kare olabilir ve bacaklar dairesel destekleyebilir zahodnye. ince çubuklar kullanarak elemanları çapraz yerleştirilmiş olabilir.

Kendi kendine üretim gerekecektir İçin:

 • Freze ve taşlama makineleri;
 • Bulgar ve Parçalı;
 • Tornavida ve matkap;
 • kelepçeler;
 • Bir bıçak Bina;
 • fırça;
 • Cetvel ve kalem

elleriyle tırabzan yapma - Çok eğlenceli ve ilginç bir iş, sonuçta hangi kayıtsız bırakmayacaktır.

Ağaçtan merdiven için korkuluk imalatı (video)

Özetlemek gerekirse, açık merdiven ve ev için parmaklıklar üretimi belirli beceri ve bilgi gerektirir görülebilir. bir merdiven yapmak için, ürün uzun süre hizmet sağlayacak yüksek kaliteli bir malzemeyi seçmelisiniz.

Ağaçtan merdiven için korkuluk örnekleri (fotoğraf)

34xrduxayiucwm7xf2656e6cd0d75529076f8b5d706e80b9519d804b501a10b61920x1080resizeportfolio154241340260202143198062-252961099120140423105349

Leave a Comment

Your email address will not be published.

7 + 1 =

Adblock
detector